Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.06.2017 21:39

poczytaj tutaj
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 03.06.2017 21:42

Przemolo napisał(a):Nie wiem jak to jest w praktyce ale zgodnie z tym co piszą w NFZ, w Chorwacji mamy całkiem niezły dostęp do lekarzy - ktoś miał to "szczęście" sprawdzić co w praktyce daje karta eKUZ?

przede wszystkim ubezpieczenie zewnętrzne daje Ci to, że nie zostaniesz bankrutem jak będzie potrzebny transport medyczny do Polski lub Twoja rodzina nie zostanie bankrutami jak będzie potrzebny transport zwłok do Polski :D
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 03.06.2017 21:46

pawel496 napisał(a):
Przemolo napisał(a):Nie wiem jak to jest w praktyce ale zgodnie z tym co piszą w NFZ, w Chorwacji mamy całkiem niezły dostęp do lekarzy - ktoś miał to "szczęście" sprawdzić co w praktyce daje karta eKUZ?

przede wszystkim ubezpieczenie zewnętrzne daje Ci to, że nie zostaniesz bankrutem jak będzie potrzebny transport medyczny do Polski lub Twoja rodzina nie zostanie bankrutami jak będzie potrzebny transport zwłok do Polski :D


Czy poza PZU ktoś może polecić coś sprawdzonego? niby np. mBank coś oferuje ale patrzę, a to AXA Direct.... a opinie o nich tragiczne.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 03.06.2017 21:47

Ubezpieczenie dodatkowe warto wykupić chociażby ze względu na to, iż karta EKUZ nie obejmuje np. transportu sanitarnego osoby chorej. A w przypadku zaistnienia takiej potrzeby są to koszty liczone nie w tysiącach lecz dziesiątkach tysięcy.

Warto dmuchać na zimne niż się sparzyć.
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 03.06.2017 21:51

axa multitravel - masz wliczone 25k EUR chorób przewlekłych
bm.pl/#!/ubezpieczenia - tutaj wyszło mi chyba najtaniej.

Taka uwaga - jeśli masz cokolwiek co ubezpieczyciel może podciagnąć pod chorobę przewlekłą - nadciśnienie, astma i dużo innych rzeczy to lepiej kupić takie ubezpieczenie. Nie tak dawno było głośno jak jakiś Polak pojechał do Egiptu, przycebulił nie dokupując chorób przewlekłych i rodzina nie miała za co zwłok sprowadzić :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 03.06.2017 21:52

Przy ubezpieczeniu prywatnym lekarz przyjedzie do apartamentu bez żadnych opłat.
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 03.06.2017 21:58

Bea.ta napisał(a):Przy ubezpieczeniu prywatnym lekarz przyjedzie do apartamentu bez żadnych opłat.

przeczytaj OWU, bo we wszystkich znanych mi ofertach to owszem przyjedzie, jeśli Ty nie masz możliwości (zdrowotnych, a nie, że pks nie dojeżdza :) ) dojechania. Czyli dokładnie to samo co zapewnia Ci ubezpieczenie z nfz :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 03.06.2017 22:02

pawel496 napisał(a):przeczytaj OWU, bo we wszystkich znanych mi ofertach to owszem przyjedzie, jeśli Ty nie masz możliwości (zdrowotnych, a nie, że pks nie dojeżdza :) ) dojechania. Czyli dokładnie to samo co zapewnia Ci ubezpieczenie z nfz :)

Przerobiłam temat, mając samochód i 10km do szpitala, dziecko wymiotowało ale mogłam ją zapakować do samochodu z wiaderkiem jakimś.
Raz pojechałam sama i potem usłyszałam już w Polsce, ze miałam zadzwonić do nich i nie musiałabym jeździć.
Więc nie jest do końca, tak jak piszesz :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.06.2017 22:03

My zawsze kupowaliśmy Warta Travel, ale teraz przeczytałam o karcie Planeta Młodych i decyduję się na nią... 80 zł/os.... Przy 3 wyjazdach zagranicznych w roku opłaca się z tej opcji skorzystać.... (i jak wyczytałam to jako jedna z nielicznych obejmuje opieką kobiety w ciąży i to w pełnym zakresie (włącznie z przedwczesnym porodem)- może komuś się przyda)
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 03.06.2017 22:06

Bea.ta napisał(a):dziecko wymiotowało

było tak od razu :)

chodzi mi o to, że musi być uzasadnienie do tego, żeby lekarz przyjechał, nie jest tak, że masz gorączkę, boli Cię głowa etc. i lekarz przyjedzie :)
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 03.06.2017 22:06

pawel496 napisał(a):
Bea.ta napisał(a):Przy ubezpieczeniu prywatnym lekarz przyjedzie do apartamentu bez żadnych opłat.

przeczytaj OWU, bo we wszystkich znanych mi ofertach to owszem przyjedzie, jeśli Ty nie masz możliwości (zdrowotnych, a nie, że pks nie dojeżdza :) ) dojechania. Czyli dokładnie to samo co zapewnia Ci ubezpieczenie z nfz :)


W praktyce sprawdzone w ubezpieczeniu Uniqa - zgłoszenie na infolinię zachorowania (angina) lekarz bez problemu dojechał w ciągu 3 godzin do hotelu, wizyta kontrolna również w hotelu w umówionym dniu i godzinie.
Użytkownik usunięty
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2017 22:07

Przyjedzie, czy nie przyjedzie to wtórny problem /zależny od stanu głównie/. W prywatnym ubezpieczeniu cała organizacja leczenia spada na centrum alarmowe. Z EKUZ wszystko organizujemy sami.
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 03.06.2017 22:14

komaciek napisał(a):W praktyce sprawdzone w ubezpieczeniu Uniqa - zgłoszenie na infolinię zachorowania (angina) lekarz bez problemu dojechał w ciągu 3 godzin do hotelu, wizyta kontrolna również w hotelu w umówionym dniu i godzinie.

to po prostu miałeś szczęście, ponieważ:
uniqa24.pl/templates/files/owu-radosc-odkrywania.pdf
"5. UNIQA TU S.A. pokrywa do wysokości sumy ubezpieczenia okre
-
ślonej w dokumencie ubezpieczenia z uwzględnieniem limitów
określonych w Tabeli nr 2, udokumentowane koszty leczenia
w postaci"
"dojazdu lekarza z najbliższej placówki medycznej do miej
-
sca pobytu Ubezpieczonego, o ile wymaga tego stan zdro
-
wia Ubezpieczonego"

nie jest to standardowe zachowanie :)
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 04.06.2017 15:40

"5. UNIQA TU S.A. pokrywa do wysokości sumy ubezpieczenia okre
-
ślonej w dokumencie ubezpieczenia z uwzględnieniem limitów
określonych w Tabeli nr 2, udokumentowane koszty leczenia
w postaci"
"dojazdu lekarza z najbliższej placówki medycznej do miej
-
sca pobytu Ubezpieczonego, o ile wymaga tego stan zdro
-
wia Ubezpieczonego"



Zgodnie z OW, o ile stan zdrowia ubezpieczonego wymaga wizyty lekarza, to ją wtedy organizują.
Mamy np. gorączkę, a więc stan, który wymaga oceny specjalisty.
pawel496
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2017
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel496 » 04.06.2017 19:47

komaciek napisał(a):Zgodnie z OW, o ile stan zdrowia ubezpieczonego wymaga wizyty lekarza, to ją wtedy organizują.
Mamy np. gorączkę, a więc stan, który wymaga oceny specjalisty.


Uniqa napisała "dojazdu lekarza z najbliższej placówki medycznej do miejsca pobytu Ubezpieczonego, o ile wymaga tego stan zdrowia Ubezpieczonego"
Ty napisałeś zupełnie co innego. Angina, przeziębienia etc. nie wymaga dojazdu lekarza i ubezpieczenie tego nie pokrywa, co nie zmienia faktu, że niektórzy mogą mieć szczęście i lekarz przyjedzie, to jednak nie jest to standardowe działanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone