Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Dodatkowe ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 08.08.2012 10:01

To o czym piszesz to sprawa oczywista.
Ale ząbka sobie nie zrobisz jak Cię będzie bolał jak jasny szlag.
bodzio_gdańsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 334
Dołączył(a): 09.03.2010
Re: Dodatkowe ubezpieczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzio_gdańsk » 08.08.2012 10:30

Za 14 dni dla czteroosobowej rodziny Agent Pietrucha (pozdrawiam)- firma UNIQA - przygotował poliskę w wariancie rozszerzonym za 160 zeta...
pilach
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 23.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pilach » 15.08.2012 18:58

Ubezpieczyc się czy nie.Uważam że wydanie kasy do 300 zł na ubezpieczenie dodatkowe to bardzo dobra sprawa.I niech nikt nie pisze że jemu nic się nie stanie.Nie szczęśliwe wypadki trafiają się.Ja dziś złapałem kichę w przednim kole zjeżdzając na rowerze z Veliko Brdo do Makarskiej.Skończyło się troszkę zle dla mnie.Pięc szwów na łuku brwiowym,starta twarz,ręce,nogi.Wyglądam nie za specjalnie. Z miejsca wypadku zabrała mnie karetka do Makarskiego Szpitala.Do leczenia potrzebny był tylko paszport który po leczeniu przywiozła żona..Miejscem zdarzenia była ulica.Więc w szpitalu pojawiła się policja i sporządziła notatkę w dwóch egzemplarzach i zrobiła zdjęcia mnie i roweru.Dodatkowe ubezpieczenie mam wykupione w PZU Wojażer.Dzwoniłem do PZU w mojej sprawie.Odpowiedz była taka.Za nic mam nie płacic.Jeżeli zażądają pieniędzy za usługę mam się kontaktowac z nimi.Miałem prześwietlenie i inne badania.Za nic nie płaciłem.Chorwację przekraczałem na dowód osobisty ale miałem ze sobą nie ważny paszport.Szpital żądał paszportu i nie obchodziło go czy jest ważny czy nie.A Policja żądała dowodu osobistego.Wnioski czy się ubezpieczac wyciągnie każdy sam.
eRBe
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eRBe » 17.08.2012 21:15

No coz, skoro zazadali tylko paszportu a nie numeru polisy to znaczy, ze ubezpieczenie nie bylo potrzebne. Ale jak przepisali Ci jakies leki to bierz paragony - PZU zwroci. Ja prawde mowiac tez tu pisalem, ze nie bede ubezpieczal, ale w ostatniech chwili spekalem i jednak wykupilem ;) Rowniez:

Wojazer w PZU
14 dni, 2 os. dorosle + 2 dzieci

KL: 80.000
OC: 100.000
NW: 20.000
20% znizka rodzinna

koszt: 167 zl.

P.S.
Wyjazd za 45min :D
teofil
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) teofil » 20.08.2012 23:28

Rozumiem że ubezpieczenie w mBanku to mDirect, ktoś korzystał, jakie opinie?
bravo1
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bravo1 » 22.08.2012 07:59

Jadę do Chorwacji 26.08. Będę miał wykupione dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Czy na drogę (Słowacja, Austria, Słowenia) wyrabiać kartę EKUZ?.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 22.08.2012 12:29

caliberka napisał(a):Koszt polisy to 193 zł . Chyba to niewiele jak na to ,że za wizytę u lekarza trzeba jakby co zapłacić co najmniej 200 zł

193 a 200 to prawie to samo :D

A tak naprawdę nic nie zapłacisz w Chorwacji bo leczą za darmo, wystarczy mieć polski paszport.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.08.2012 17:37

ja bym wyrobił...
tym bardziej że za darmo i wydają od ręki...
bravo1
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bravo1 » 23.08.2012 08:13

Właśnie z tym wydawaniem EKUZ-u w moim przypadku jest problem. Do oddziału ZUS-u mam 70 km. Na terenie Słowacji, Austrii i Słowenii będę przebywał ok 8 godzin. Prawdopodobieństwo normalnego zachorowania jest znikome. W przypadku sytuacji zagrażających życiu i tak pomoc jest natychmiast udzielana. Sadzę, że wtedy potwierdzeniem ubezpieczenia można zająć się po powrocie.
Ponadto Pan u którego będę kupował dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne poinformował mnie, że jest ono ważne również we wszystkich krajach tranzytowych.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.08.2012 20:47

do delegatury NFZ też masz 70 km?
...w każdym większym mieście powiatowym na pewno jest też punkt wydawania...

...ale prawdopodobieństwo wypadku już masz większe...
bravo1
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bravo1 » 24.08.2012 09:13

Kupiłem ubezpieczenie kosztów leczenia w Generali. Koszt dla rodziny 2+2 z 20% zniżką to 136 zł. Koszty leczenia 100 tys/osoba, OC, wypasione Assistance, bez NW.
Ubezpieczenie ważne na WSZYSTKIE KRAJE EUROPY I BASENU MORZA ŚRÓDZIEMNEGO (bez Polski). Po co wiec koniecznie brać EKUZ?. Jeżeli w razie wypadku koszty przekroczą 100 tys., to przecież i tak jestem ubezpieczony w ZUSie, tylko nie mam potwierdzenia.
Ponadto na stronie NFZ jest info:
Wyjeżdżając za granicę warto pamiętać również o ubezpieczeniu komercyjnym, gdyż EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz niektórych opłat za świadczenia medyczne czy ratownictwo górskie oraz kosztów współpłacenia pacjenta.

Po co wiec ten EKUZ skoro i tak należny wykupić prywatne ubezpieczenie?

PS
W Małopolsce EKUZ można uzyskać tylko w:

Małopolski Oddział NFZ
Kraków, ul. Batorego 24

Delegatury Oddziału

Nowy Sącz
ul. Jagiellońska 52, fax. 18 442-29-55

Nowy Targ
ul. Jana Kazimierza 22, fax. 18 264-95-81

Tarnów
Al. Solidarności 5-9, fax. 14 622-18-05

/ za stroną http://www.nfz-krakow.pl /
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 27.08.2012 17:56

Tak dla zasady: nie trzeba jechać i wyrabiać osobiście, można przesłać przez internet wniosek plus druk potwierdzający ubezpieczenie (ZUS RMUA/ZCNA, zaświadczenie z PUP itd.) i kartę przysyłają do domu.
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004
Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 03.06.2017 20:52

Witam, chciałem zapytać czy jadąc na własną rękę wykupujecie jakieś dodatkowe ubezpieczenie? chodzi mi o takie dot. kosztów ew. leczenia, itp.? Do tej pory miałem to zawsze w cenie gdy miałem noclegi z biura podróży a tym razem jadę na prywatne kwatery.
Oczywiście karty eKUZ mam dla całej rodziny.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.06.2017 20:58

oczywiście, np. Vojażer;
jest o tym na forum
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004
Re: Ubezpieczenie dodatkowe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 03.06.2017 21:15

Nie wiem jak to jest w praktyce ale zgodnie z tym co piszą w NFZ, w Chorwacji mamy całkiem niezły dostęp do lekarzy - ktoś miał to "szczęście" sprawdzić co w praktyce daje karta eKUZ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone