Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2012 17:37

taurus napisał(a):Hmm.. Moja żona ma "Biuro Ubezpieczeniowe" i sama wybiera nam polisy.
Sprawdziły się.

Pozdrawiam


no to kolego ''taurus''zareklamował byś jakąś najlepszą ofertę :mrgreen:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 10.06.2012 20:34

JackDaniels;) napisał(a):U mnie jak co roku Vojażer z PZU http://www.pzu.pl/produkty/ubezpieczenie-wojazer :) w tym roku wychodzi 4 zeta od łebka za dobe :wink:
Cześć. Podziel się informacją jaki pakiet wybrałeś :?: Ja planuję wykupić dla rodziny ( z dwojgiem dzieci).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2012 12:54

endryu napisał(a):
JackDaniels;) napisał(a):U mnie jak co roku Vojażer z PZU http://www.pzu.pl/produkty/ubezpieczenie-wojazer :) w tym roku wychodzi 4 zeta od łebka za dobe :wink:
Cześć. Podziel się informacją jaki pakiet wybrałeś :?: Ja planuję wykupić dla rodziny ( z dwojgiem dzieci).


nie mam zeszłorocznej polisy i już nie pamiętam kwot ubezpieczeniowych co i za ile :lol: najlepiej podejść do oddziału PZU i wszystkiego się dowiesz :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2012 16:52

Do całości sprawy pt. EKUZ. W warszawskim oddziale wyrobione od ręki dla 3 osób po 20 min. czekania w kolejce. A teraz zabieram się za dodatkowe ubezpieczenie. Pozdrawiam
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 12.06.2012 16:56

caliberka napisał(a): Przecież nic złego nie może się wydarzyć

Wykonanie prześwietlenia klatki piersiowej, w Austrii, jedyne 208 euro :) Taniocha :):)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2012 18:57

Inicjując ten temat liczyłem bardziej na wymianę doświadczeń w zakresie dodatkowego ubezpieczenia niż na nabijanie postow straszeniem lub przedstawianiem prawd objawionych. Każdy liczy że jemu nic się nie przytrafi ale i każdy rozsądny wie, że lepiej czy gorzej trzeba się ubezpieczyć. Myślę że nawet najsłabsze dodatkowe ubezp. jest lepsze od jego braku. To samo tyczy się EKUZ. Było w tym wątku kilka cennych rad i normalnej chęci pomocy ale .... nic już znowu mnie poniosło. Pozdrawiam :D wszystkich oczywiście :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2012 19:00

Abramsik napisał(a):Do całości sprawy pt. EKUZ. W warszawskim oddziale wyrobione od ręki dla 3 osób po 20 min. czekania w kolejce. A teraz zabieram się za dodatkowe ubezpieczenie. Pozdrawiam


To było KU POKRZEPIENIU SERC, że NFZ nie taki straszny. Dodatkowa inf. jeśli Pani w okienku znajdzie nas w bazie (nie wiem jakiej) chodzi o odprowadzanie składek czy cóś to dokumenty papierowe są zbędne.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 12.06.2012 21:42

Na dojazd wskazane jest posiadanie EKUZ. Zasięgnąłem języka w PZU za ubezpieczeniem Wojażer i już w pakiecie kosztów leczenia z podstawowym assistance jest ciekawą ofertą (OWU). Na polisę rodzinną jest -20%.
Wstępne wyliczenia na pięć osób na dwa tygodnie:
suma ubezp. 80 000 zł składka 168 zł
suma ubezp. 40 000 zł składka 132 zł
suma ubezp. 20 000 zł składka 108 zł
:idea:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2012 23:34

Dzięki jak dokopie się do swoich propozycji dam odp. Bez sinia paniki jak B. Pozdrawiam i dziękuję
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2012 23:39

Coś chyba wieje zbyt mocno bo jakoś boćka nie widać :D :evil: :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.06.2012 02:26

Jest kilka wątków o ubezpieczeniach. Wczoraj pisałem, że używam Wojażera, za dwie osoby ok 140PLN za ponad dwa tygodnie. Kupuje to ubezpieczenie bo wszystko mam ubezpieczone w PZU i jakoś tak leci. Teraz jeszcze do Wojażera jest zniżka 10% przy posiadaniu karty niezguby. 20to% zniżka za ubezpieczenie pracownicze przy tym nie działa. Na zimę kupuje Wartę z opcja ski, lepiej wychodzi.
Kwota jaka zapłaciłem za prześwietlenie niech będzie przestrogą dla tych co myślą, że nic się nie zdarzy, choć wiem , że userka powiedziała to żartobliwie. Osobiście uważam, że karta EKUZ na wyjazd do Cro jest zbędna.
Student22
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Student22 » 13.06.2012 08:55

Do Cro zbędna bo nie obowiązuje, ale na przejazd może sie przydać , ponadto jest za darmo.
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 16.06.2012 07:13

brzo1985 napisał(a):Co masz na myśli- pisząc "długa procedura"?

W małych miastach-powiatach idziesz do Starostwa wypisujesz druk, przedstawiasz ZUS RMUA i otrzymujesz kartę od ręki...

Jeśli mieszkasz tam gdzie jest Delegatura NFZ, wykonujesz te same czynności, które opisałem powyżej.

Pozdrawiam.


Czyli mam rozumieć w starostwie znajdę taki druk ? Czy trzeba zgłosić się do oddziału NFZ ?
daro2008
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro2008 » 16.06.2012 07:35

endryu napisał(a):Na dojazd wskazane jest posiadanie EKUZ. Zasięgnąłem języka w PZU za ubezpieczeniem Wojażer i już w pakiecie kosztów leczenia z podstawowym assistance jest ciekawą ofertą (OWU). Na polisę rodzinną jest -20%.
Wstępne wyliczenia na pięć osób na dwa tygodnie:
suma ubezp. 80 000 zł składka 168 zł
suma ubezp. 40 000 zł składka 132 zł
suma ubezp. 20 000 zł składka 108 zł
:idea:


Witam.

Właśnie wczoraj żona wykupiła upezpieczenie PZU Wojażer
suma ubezp. 120.000 zł plus jeszcze jakieś dwie opcje dodatkowe- do zapłaty za polisę na 16 dni niecałe 160,00 zł. dla trzech osób.
Ostatnio edytowano 16.06.2012 07:35 przez daro2008, łącznie edytowano 1 raz
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 16.06.2012 07:35

Pisałem już powyżej , a teraz potwierdzam.

Wczoraj w NFZ załatwiłem ekuz w 10 min.

W moim przypadku:
Ja - dział. gosp. -
- Wydruk z wpłaty konto 52 zus za ostatni miesiąc
- ZCNA -dot. dzieci czyli druk zgłoszenia członków rodziny( akurat w mojej rodzinie ja zgłaszałem dzieci do ubezpieczenia)

Żona- umowa o pracę -
Druk RMUA z zakładu pracy.

Wszystko.
Żadnego chodzenia po Urzędach, zus-ach itp.

W moim przypadku dokumenty załatwione z perspektywy własnego biurka w 5 min. , a w przypadku żony- u pracodawcy w ciągu 1 godziny.

Co do ubezpieczenia dodatkowego:

Wykupiłem wspomnianego Wojażera PZU.
Ubezpieczenie 160 000.

17dni- 3os. rodzinna - 214,20
17dni- 1os. - 78,20
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone