Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 06.06.2012 15:22

Najlepiej wykupić w PZU, Warcie lub Aliance
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2012 16:12

U mnie jak co roku Vojażer z PZU http://www.pzu.pl/produkty/ubezpieczenie-wojazer :) w tym roku wychodzi 4 zeta od łebka za dobe :wink:
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 06.06.2012 19:26

brzo1985 napisał(a):Co masz na myśli- pisząc "długa procedura"?

W małych miastach-powiatach idziesz do Starostwa wypisujesz druk, przedstawiasz ZUS RMUA i otrzymujesz kartę od ręki...
Nie siej fermentu, tylko rusz cztery litery- karta sama do Ciebie nie przyjdzie.


Ja nie sieję fermentu :? Po prostu jest to niestety dłuższa procedura dla tych co prowadza działalność

Osoba prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą musi przedstawić aktualne zaświadczenia z ZUS o niezaleganiu w opłacaniu składek, dowód wpłaty;

Żeby dostać takie zaświadczenie u mnie w ZUS-ie to jest to okres ok 2-3 tyg

W związku z tym zamówię ubezpieczenie przez neta w Mbanku i nie muszę szanowny kolego ruszać 4 liter nawet z domu 8) :wink:
tomasz m
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz m » 06.06.2012 19:44

Dzwoniłem dzisiaj do AXA - pani skierowała mnie na stronę internetową - 14 dniowe( na średnim poziomie) ubezpieczenie dla 2 dorosłych+dziecko wyniosło ok.80zł
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 06.06.2012 21:12

caliberka napisał(a):
brzo1985 napisał(a):Co masz na myśli- pisząc "długa procedura"?

W małych miastach-powiatach idziesz do Starostwa wypisujesz druk, przedstawiasz ZUS RMUA i otrzymujesz kartę od ręki...
Nie siej fermentu, tylko rusz cztery litery- karta sama do Ciebie nie przyjdzie.


Ja nie sieję fermentu :? Po prostu jest to niestety dłuższa procedura dla tych co prowadza działalność

Osoba prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą musi przedstawić aktualne zaświadczenia z ZUS o niezaleganiu w opłacaniu składek, dowód wpłaty;

Żeby dostać takie zaświadczenie u mnie w ZUS-ie to jest to okres ok 2-3 tyg

W związku z tym zamówię ubezpieczenie przez neta w Mbanku i nie muszę szanowny kolego ruszać 4 liter nawet z domu 8) :wink:


Ja też dziś wykupiłem polisę w mBanku dla 2. osób, zgodnie z poleceniem osoby z cro-forum.

Niestety po fakcie wpisałem w google "mdirect podróżnik opinie" i mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z tego ubezpieczenia, bo ponoć jest nic nie warte.

Zachowałem się irracjonalnie- bo wszystkie ubezpieczenia mam w PZU... Nie chciało mi się ruszyć czterech liter ;) :D To teraz ożeniłem się z mDirect...
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 06.06.2012 21:20

brzo1985 napisał(a):Ja też dziś wykupiłem polisę w mBanku dla 2. osób, zgodnie z poleceniem osoby z cro-forum.

Niestety po fakcie wpisałem w google "mdirect podróżnik opinie" i mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z tego ubezpieczenia, bo ponoć jest nic nie warte.

Zachowałem się irracjonalnie- bo wszystkie ubezpieczenia mam w PZU... Nie chciało mi się ruszyć czterech liter ;) :D To teraz ożeniłem się z mDirect...


A ja wierzę ,że to tylko formalność :D Przecież nic złego nie może się wydarzyć :lol: Hahaha ja jeszcze nie wykupiłam w Mbanku ,na razie zrobiłam symulację :lol: Warunki jak na tak niedużą kwotę mają całkiem przyzwoite :roll: Równie wiele złego można powiedzieć o innych firmach ,o każdej znajdzie się jakaś zła opinia :wink:
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 06.06.2012 21:30

jaazoo napisał(a):Tak w zasadzie to polecałbym przed wyborem porównanie ofert ubezpieczycieli. Można to fajnie i szybko przez neta zrobić, na http://ipolisa.pl/


Też korzystałam z tej stronki ale na narty tzw last minute.
Generalnie do Cro od lat Warta.

Pozdrawiam cieplutko
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 06.06.2012 22:01

caliberka napisał(a):
Abramsik napisał(a):
ania77 napisał(a):
Abramsik napisał(a): (...) sama EKUZ to raczej troche słabo. (...)


EKUZ jest tylko na UE.


Święta prawda ale do Cro jedziemy niezależnie od trasy przez kraje EU a i sama EKUZ może (odpukać) nie wystarczyć. :D


A czy ta polisa z EKUZ jest konieczna ? bo ja raczej się o nią nie będę starała :roll: wolę tą z MBanku ,bo zdecydowanie szybciej ja się otrzymuje W NFZ zbyt długa procedura niestety :wink:


Jasne. Piętnaście minut w mazowieckim NFZ. Łącznie z czekaniem w kolejce do okienka. To strasznie długa procedura.
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 06.06.2012 22:14

bl napisał(a):
caliberka napisał(a):Jasne. Piętnaście minut w mazowieckim NFZ. Łącznie z czekaniem w kolejce do okienka. To strasznie długa procedura.


Wcześniej pisałam ,ze dla niektórych to nie jest wcale 15 minut :roll: Trzeba czytać całość a nie wybiórczo :wink:
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 06.06.2012 22:18

bl napisał(a):
caliberka napisał(a):
Abramsik napisał(a):
ania77 napisał(a):
Abramsik napisał(a): (...) sama EKUZ to raczej troche słabo. (...)


EKUZ jest tylko na UE.


Święta prawda ale do Cro jedziemy niezależnie od trasy przez kraje EU a i sama EKUZ może (odpukać) nie wystarczyć. :D


A czy ta polisa z EKUZ jest konieczna ? bo ja raczej się o nią nie będę starała :roll: wolę tą z MBanku ,bo zdecydowanie szybciej ja się otrzymuje W NFZ zbyt długa procedura niestety :wink:


Jasne. Piętnaście minut w mazowieckim NFZ. Łącznie z czekaniem w kolejce do okienka. To strasznie długa procedura.



EKUZ bezwzględnie też zawsze załatwiam. 10 minut w tyskim NFZ.
W myśl zasady "Lapiej dmuchać na zimne".

Dla niektórych widocznie nawet te 15-10 minut to problem a potem "jak trwoga to do ....
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 06.06.2012 23:14

Joan65 napisał(a):EKUZ bezwzględnie też zawsze załatwiam. 10 minut w tyskim NFZ.
W myśl zasady "Lapiej dmuchać na zimne".

Dla niektórych widocznie nawet te 15-10 minut to problem a potem "jak trwoga to do ....


Może i tak ale ja nie zamierzam tłumaczyć wszystkim po kolei ,ze dla osób prowadzących działalność Nie Jest To 15 min :roll: Gdybym wiedziała wcześniej ,ze są takie procedury to zapewne bym załatwiła ,ale co nieco się zgapiłam i już raczej za póżno ,bo w 15 min to ja nie dostanę świstka o nie zaleganiu :? ZUS tak szybko niestety nie działa :x Poza tym zadałam pytanie czy ten EKUZ jest jakoś obowiązkowy czy nie ? a widzę ,że łapiecie mnie za słówka i wypisujecie złośliwości i po co ??? :? Pytam tylko czy dowolne ubezpieczenie w dowolnej firmie wystarczy i tyle :|
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 06.06.2012 23:46

EKUZ "działa" tylko w UE i nie jest obowiązkowy
- jedni się ubezpieczają inni nie , na szczęście większość nie musi korzystać z "dobrodziejstwa" ubezpieczeń czy to komunikacyjnych czy zdrowotnych
- sama musisz zdecydować czy wykupić polisę na wyjazd
caliberka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) caliberka » 07.06.2012 07:16

Amikol napisał(a):EKUZ "działa" tylko w UE i nie jest obowiązkowy
- jedni się ubezpieczają inni nie , na szczęście większość nie musi korzystać z "dobrodziejstwa" ubezpieczeń czy to komunikacyjnych czy zdrowotnych
- sama musisz zdecydować czy wykupić polisę na wyjazd


I o to mi chodziło :D Dzięki :) A wykupić jakąś na pewno trzeba :wink:
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 07.06.2012 13:19

caliberka napisał(a):
Joan65 napisał(a):EKUZ bezwzględnie też zawsze załatwiam. 10 minut w tyskim NFZ.
W myśl zasady "Lapiej dmuchać na zimne".

Dla niektórych widocznie nawet te 15-10 minut to problem a potem "jak trwoga to do ....


Może i tak ale ja nie zamierzam tłumaczyć wszystkim po kolei ,ze dla osób prowadzących działalność Nie Jest To 15 min :roll: Gdybym wiedziała wcześniej ,ze są takie procedury to zapewne bym załatwiła ,ale co nieco się zgapiłam i już raczej za póżno ,bo w 15 min to ja nie dostanę świstka o nie zaleganiu :? ZUS tak szybko niestety nie działa :x Poza tym zadałam pytanie czy ten EKUZ jest jakoś obowiązkowy czy nie ? a widzę ,że łapiecie mnie za słówka i wypisujecie złośliwości i po co ??? :? Pytam tylko czy dowolne ubezpieczenie w dowolnej firmie wystarczy i tyle :|


Jaki świstek o niezaleganiu..?
Prowadzisz dział. dosp. to wydrukuj sobie wpłatę na konto '52' do ZUSu i z takim papierkim w 10min. w NFZ-cie dostajesz EKUZ.
Osoby zatrudnione potrzebują RMUA(chyba tak się to nazywa) z zakładu pracy i po sprawie.
Żadnej roli ZUSu tu nie widzę.
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 07.06.2012 20:03

krispinus napisał(a):
caliberka napisał(a):
Joan65 napisał(a):EKUZ bezwzględnie też zawsze załatwiam. 10 minut w tyskim NFZ.
W myśl zasady "Lapiej dmuchać na zimne".

Dla niektórych widocznie nawet te 15-10 minut to problem a potem "jak trwoga to do ....


Może i tak ale ja nie zamierzam tłumaczyć wszystkim po kolei ,ze dla osób prowadzących działalność Nie Jest To 15 min :roll: Gdybym wiedziała wcześniej ,ze są takie procedury to zapewne bym załatwiła ,ale co nieco się zgapiłam i już raczej za póżno ,bo w 15 min to ja nie dostanę świstka o nie zaleganiu :? ZUS tak szybko niestety nie działa :x Poza tym zadałam pytanie czy ten EKUZ jest jakoś obowiązkowy czy nie ? a widzę ,że łapiecie mnie za słówka i wypisujecie złośliwości i po co ??? :? Pytam tylko czy dowolne ubezpieczenie w dowolnej firmie wystarczy i tyle :|


Jaki świstek o niezaleganiu..?
Prowadzisz dział. dosp. to wydrukuj sobie wpłatę na konto '52' do ZUSu i z takim papierkim w 10min. w NFZ-cie dostajesz EKUZ.
Osoby zatrudnione potrzebują RMUA(chyba tak się to nazywa) z zakładu pracy i po sprawie.
Żadnej roli ZUSu tu nie widzę.


No to jesteś w błędzie. Ja w ubiegłym roku też "odbiłam" się od NFZ-u, ponieważ baza NFZ i ZUS nie komunikowały się ze sobą i okazało się, że są jakieś niezgodności i zaległości (których w rzeczywistości nie było), a że termin nas gonił to darowałam sobie bieganinę ze świstkami od księgowej do ZUSu i z ZUSu do NFZu. Niestety w przypadku prowadzenia działalności nie zawsze jest to takie proste jak być powinno. Podobnie jak z "jednym okienkiem" :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone