Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dodatkowe 40 km autostrady

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 23.05.2009 11:34

Adam66 napisał(a):Jak nie będzie korków przed tunelami to będą dwa razy większe na bramkami szczególnie przed Zagrzebiem w drodze powrotnej. Za dużo aut w tym samym miejscu i czasie.
Pozdrawiam


Firma autostrady Rijeka-Zagrzeb aż do początku sezonu turystycznego w przyszłym roku będzie zbudować nową stację rozliczeń w Demerje, trzy kilometry od opłat Lučko w miejscu, gdzie w dniach weekend i wakacje utworzyć km długie kolumny pojazdów. Nowy rozliczeniowe będą miały dziewięć stacji ładującej domu.

http://translate.google.pl/translate?u=http://www.ezadar.hr/clanak/autoceste-vec-dogodine-dalmatinom-do-ploca
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2009 13:02

Następne zdanie też istotne:
"Będzie służyć wyłącznie do opłat bezgotówkowych będą musiały taśmy elektronicznej toll płatności "ENC taśmę" i przekazać płatności kartą, jak SMART, lub kartą kredytową. Obowiązujące opłaty Lucko wykorzystane do dalszych płatności gotówkowej"
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 23.05.2009 17:29

W tym roku poprostu trzeba uciekać z autostrady w Jastrebarsko i boczkiem boczkiem, innej rady nie ma.
Pozdrawiam
Nowmarek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nowmarek » 06.06.2009 16:58

Mam pytanie - w związku z przedłużeniem autostrady do Ravca, którym zjazdem zjechać jadąc do Drvenika ?
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 06.06.2009 17:01

Ja się dołączam z pytaniem, na Makarską to chyba autostradą do końca najlepiej jechać ? W jakiej miejscowości zjazd ? Nie mam pojęcia dokąd Chorwaci już tę autostradę doprowadzili. Na mapkach to różnie wygląda... Zjazd na Ravća jest ostatni, więc do Makarskiej to Śestanovac ?
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.06.2009 17:32

Nowmarek napisał(a):Mam pytanie - w związku z przedłużeniem autostrady do Ravca, którym zjazdem zjechać jadąc do Drvenika ?


Sestanovac. Aczkolwiek możesz atakować aż do Ravcy - z tym, że zjazd do Ploce jest dramatyczny na razie. Jest już o tym wątek.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.06.2009 17:33

Bahama napisał(a):Ja się dołączam z pytaniem, na Makarską to chyba autostradą do końca najlepiej jechać ? W jakiej miejscowości zjazd ? Nie mam pojęcia dokąd Chorwaci już tę autostradę doprowadzili. Na mapkach to różnie wygląda... Zjazd na Ravća jest ostatni, więc do Makarskiej to Śestanovac ?


Tak. Choć z Ravcy możesz sie cofnąć przez Vrgorac i zjechać pięknie z góry wprost do Makarskiej.
kresselack
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kresselack » 08.06.2009 12:14

Plumek napisał(a):
Nowmarek napisał(a):Mam pytanie - w związku z przedłużeniem autostrady do Ravca, którym zjazdem zjechać jadąc do Drvenika ?


Sestanovac. Aczkolwiek możesz atakować aż do Ravcy - z tym, że zjazd do Ploce jest dramatyczny na razie. Jest już o tym wątek.

Mógłbyś podać linka do tego wątku ??
Czy ma ktoś fotki z Drogi Ravca - Ploce ???

Bo jade na Korcule , a nie ma chyba innej drogi na Plejesac??

P.S. Czy ta ekspresówka Ploce- Węzeł Ploce jest otwarta i czy można się jakoś na nią dostac??
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.06.2009 12:47

Bo jade na Korcule , a nie ma chyba innej drogi na Plejesac??

Możesz popłynąć ze Splitu promem na Korčule. I półwysep nazywa się Pelješac...
kresselack
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kresselack » 08.06.2009 12:50

Bocian napisał(a):
Bo jade na Korcule , a nie ma chyba innej drogi na Plejesac??

Możesz popłynąć ze Splitu promem na Korčule. I półwysep nazywa się Pelješac...


Przepraszam za literówkę.. a promem nie jestem zainteresowany. 80% przyjemności to właśnie te ich drogi:)

Jeśli miałby ktoś fotki ze zjazdu, byłbym wdzięczny..

Pozdrav
Lukasz
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 09.06.2009 09:02

Pytanie odnośnie tych nowych bramek w Lucko:
Czy moge zapłacić kartą na bramkach z napisem emc czy też nie?Jeśli nie upieram się na płatność gotówką to do jakiej bramki mam podjechać?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.06.2009 09:20

Chyba ENC miałeś na myśli?
Jeśli tak to odpowiedź brzmi "nie".
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.06.2009 09:23

kresselack napisał(a):
Bocian napisał(a):
Bo jade na Korcule , a nie ma chyba innej drogi na Plejesac??

Możesz popłynąć ze Splitu promem na Korčule. I półwysep nazywa się Pelješac...


Przepraszam za literówkę.. a promem nie jestem zainteresowany. 80% przyjemności to właśnie te ich drogi:)

Pozdrav
Lukasz

Taka zapalona też byłam parę lat temu, teraz już chyba wygodnictwo bierze górę. Po 1500 km zdecydowanie wolę prom niż "przyjemne drogi na półwyspie". Tyle, że my płyniemy z Ploce do Trpanj.
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 09.06.2009 09:27

Oczywiście ENC,literówka,a jak z odpowiedzią na 2 pytanie...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.06.2009 09:43

kresselack napisał(a):
Bocian napisał(a):
Bo jade na Korcule , a nie ma chyba innej drogi na Plejesac??

Możesz popłynąć ze Splitu promem na Korčule. I półwysep nazywa się Pelješac...


Przepraszam za literówkę.. a promem nie jestem zainteresowany. 80% przyjemności to właśnie te ich drogi:)

Jeśli miałby ktoś fotki ze zjazdu, byłbym wdzięczny..

Pozdrav
Lukasz

Oczywiście ten prom to było w formie żartu... :) Ja także nie odpuszczę sobie przyjemności jazdy po ich drogach. A teraz jak Plumek powiedziała , że z Ravca do Ploce dramatycznie, to już na 100% tamtędy jadę :) I jeszcze mam zamiar w Vrgorac pojechać w kierunku Ploce jakąś "polną" drogą. Bo chyba autostrada w Ravca przechodzi w drogę prowadząca przez Vrgorac?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
dodatkowe 40 km autostrady - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone