Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dobra stacja benzynowa z prysznicem, barem, parkingiem.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CaS
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.06.2010
Dobra stacja benzynowa z prysznicem, barem, parkingiem.

Nieprzeczytany postnapisał(a) CaS » 05.07.2010 12:47

Tak jak w tytule prosze o info o dobrej stacji benzynowej w drodze na chorwacje. Chodzi mi o miejsce gdzies na poludniu Czech lub Slowacji moze dalej gdzies po minieciu granicy z Austrią.

Stacja gdzie mozna wziac prysznic, kilka godzin odpoczac i ruszyc dalej.
Chetnie namiary GPS itp.

Piotr
jurekk
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekk » 05.07.2010 15:59

Jeśli wjedziesz do Austrii to każda stacja benzynowa przy autostradzie oferuje nocleg,jedzenie,prysznic ...a nawet więcej :P
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009
Parkingi w trasie do Cro przez Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 13.07.2010 00:42

Witam

proszę o pomoc w ustaleniu parkingów w drodze do Cro / Trpanj

trasa: CZECHY /Brno/ ,
AUSTRIA /Graz/ ,
SŁOWENIA /Ptuj/,
CHORWACJA /Ravca/

parkingi i stacje gdzie można trochę odespać / najlepiej w cieniu / o ile takie istnieją

Pozdrawiam :)
Ostatnio edytowano 13.07.2010 23:38 przez stratos, łącznie edytowano 1 raz
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 13.07.2010 00:58

drogi kolego, zastanawiam się czy chcesz spać w każdym państwie że wyznaczyłeś takie miasta ???

Jeśli chodzi o AUSTRIĘ ( ja tam robię 3-4 h przerwe na sen) to każda stacja ma duży bezpieczny parking na odpoczynek :D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Parkingi w trasie do Cro przez Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.07.2010 10:38

stratos napisał(a):Witam

proszę o pomoc w ustaleniu parkingów w drodze do Cro / Trpanj

trasa CZECHY /Brno/ ,
AUSTRIA /Graz/ ,
SŁOWENIA /Ptuj/,
CHORWACJA /Ravca/

parkingi i stacje gdzie można trochę odespać / najlepiej w cieniu /

Pozdrawiam :)

8O
Zdjęcia tych drzew co dają cień też Ci wysłać???
:lol: :lol: :lol:
Wykaz czystości toalet też Pan sobie życzy?
Kuźwa, ludzie....
Albo wy nie macie za grosz pomyślunku, albo pierwszy raz w życiu wyjeżdżacie poza dom!!! :roll: :?:

Proste jak drut: JADĘ, CHCE MI SIĘ SPAĆ, ZATRZYMUJĘ SIĘ TAM, GDZIE JEST MIEJSCE I ŚPIĘ. A miejsca nie brakuje.
Kolega nigdy nie widział parkingu przy autostradzie lub drodze tranzytowej? 8O

Przecież skoro u nas nie brakuje na trasach tranzytowych porządnych parkingów, gdzie nie tylko TIRowcy śpią i odpoczywają, to przecież logiczne, że w innych krajach Unii też tak jest- a jest nawet lepiej niż u nas... Tu nie Afryka, że podrózny odpoczywa pod jedynym samotnym drzewem w okolicy idąc pieszo. Wszędzie budują się coraz to nowsze zajazdy, hotele dla podróżnych, parkingi, sklepy, a nawet atrakcje turystyczne, a wy tu takie kwestie zadajecie... :roll: 8O
Żeby na to wpaść, wcale nie trzeba ani znać języków, ani bywać za granicą. Wystarczy odrobinę wysilić mózgownicę, a skoro chciało wam się przebrnąć przez proces rejestracji na tym forum, to oznacza, że potraficie to uczynić.

Wam się wydaje, że w sąsiednich krajach dobre parkingi są tylko przy supermarketach? :roll: :)

Jest tu na forum tyle opisów tras, autostrad, zajazdów, infrastruktury że głowa boli.
Czy doszliśmy już do takiego poziomu, że to wszystko jest za mało i każdemu trzeba od podstaw wszystko podawać pod nos specjalnie dla niego?????? :twisted: :roll: :?: :!:

Ja pier...elę.

Czy wy się nie boicie ludzie jechać za granicę autem, skoro musicie nawet pytać o to, gdzie odpocząć przy drodze? :roll: :?: :idea:
Co będzie dalej jak nie daj Boże coś was zaskoczy w czasie pobytu w innym kraju?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Parkingi w trasie do Cro przez Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.07.2010 11:36

Fatamorgana napisał(a):...

Co będzie dalej jak nie daj Boże coś was zaskoczy w czasie pobytu w innym kraju?


Wtedy napewno zadzwonią do Ciebie z pytaniem...tylko proszę numer podaj ...
:lol:
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007
Re: Parkingi w trasie do Cro przez Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 13.07.2010 12:21

stratos napisał(a):Witam
proszę o pomoc w ustaleniu parkingów w drodze do Cro / Trpanj
parkingi i stacje gdzie można trochę odespać / najlepiej w cieniu /
Pozdrawiam :)

Witam,
Proponuję przeglądnąć sobie mapę satelitarną na całej trasie w pełnym zbliżeniu. Na niektórych fotkach widać nawet cień z chmur.
Dobrym poradnikiem jest też YouTube - część odcinków została już przez niektórych nagrana w czasie rzeczywistym , więc zamiast nawigacji wystarczy włączyć sobie taki filmik na przedniej szybie.
Mam nadzieję, że pomogłem?
Pozdrawiam
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009
Re: Parkingi w trasie do Cro przez Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 13.07.2010 20:00

Fatamorgana napisał(a):
stratos napisał(a):Witam

proszę o pomoc w ustaleniu parkingów w drodze do Cro / Trpanj

trasa CZECHY /Brno/ ,
AUSTRIA /Graz/ ,
SŁOWENIA /Ptuj/,
CHORWACJA /Ravca/

parkingi i stacje gdzie można trochę odespać / najlepiej w cieniu /

Pozdrawiam :)

8O
Zdjęcia tych drzew co dają cień też Ci wysłać???
:lol: :lol: :lol:
Wykaz czystości toalet też Pan sobie życzy?
Kuźwa, ludzie....
Albo wy nie macie za grosz pomyślunku, albo pierwszy raz w życiu wyjeżdżacie poza dom!!! :roll: :?:

Proste jak drut: JADĘ, CHCE MI SIĘ SPAĆ, ZATRZYMUJĘ SIĘ TAM, GDZIE JEST MIEJSCE I ŚPIĘ. A miejsca nie brakuje.
Kolega nigdy nie widział parkingu przy autostradzie lub drodze tranzytowej? 8O

Przecież skoro u nas nie brakuje na trasach tranzytowych porządnych parkingów, gdzie nie tylko TIRowcy śpią i odpoczywają, to przecież logiczne, że w innych krajach Unii też tak jest- a jest nawet lepiej niż u nas... Tu nie Afryka, że podrózny odpoczywa pod jedynym samotnym drzewem w okolicy idąc pieszo. Wszędzie budują się coraz to nowsze zajazdy, hotele dla podróżnych, parkingi, sklepy, a nawet atrakcje turystyczne, a wy tu takie kwestie zadajecie... :roll: 8O
Żeby na to wpaść, wcale nie trzeba ani znać języków, ani bywać za granicą. Wystarczy odrobinę wysilić mózgownicę, a skoro chciało wam się przebrnąć przez proces rejestracji na tym forum, to oznacza, że potraficie to uczynić.

Wam się wydaje, że w sąsiednich krajach dobre parkingi są tylko przy supermarketach? :roll: :)

Jest tu na forum tyle opisów tras, autostrad, zajazdów, infrastruktury że głowa boli.
Czy doszliśmy już do takiego poziomu, że to wszystko jest za mało i każdemu trzeba od podstaw wszystko podawać pod nos specjalnie dla niego?????? :twisted: :roll: :?: :!:

Ja pier...elę.

Czy wy się nie boicie ludzie jechać za granicę autem, skoro musicie nawet pytać o to, gdzie odpocząć przy drodze? :roll: :?: :idea:
Co będzie dalej jak nie daj Boże coś was zaskoczy w czasie pobytu w innym kraju?


od takich osób nie oczekuje pomocy mam do przejechania 1900 km i to jest normalne że chce zaplanować wyjazd a w przeciwieństwie Ciebie nie śpię gdzie popadnie
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009
Re: Parkingi w trasie do Cro przez Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 13.07.2010 20:08

Zavadcoff napisał(a):
stratos napisał(a):Witam
proszę o pomoc w ustaleniu parkingów w drodze do Cro / Trpanj
parkingi i stacje gdzie można trochę odespać / najlepiej w cieniu /
Pozdrawiam :)

Witam,
Proponuję przeglądnąć sobie mapę satelitarną na całej trasie w pełnym zbliżeniu. Na niektórych fotkach widać nawet cień z chmur.
Dobrym poradnikiem jest też YouTube - część odcinków została już przez niektórych nagrana w czasie rzeczywistym , więc zamiast nawigacji wystarczy włączyć sobie taki filmik na przedniej szybie.
Mam nadzieję, że pomogłem?
Pozdrawiam

Witam
No niewiele pomogłeś jak na zdjęciu z satelity jest chmurka to jej cień zasłania ziemię , spałem ostatnio w okolicach Zadaru / kryzys / i gdybym wcześniej znał jakąś stację to bym zjechał odpocząć .
Pozdrawiam
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002
Re: Parkingi w trasie do Cro przez Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 13.07.2010 20:13

stratos napisał(a):Witam

proszę o pomoc w ustaleniu parkingów w drodze do Cro / Trpanj

trasa CZECHY /Brno/ ,
AUSTRIA /Graz/ ,
SŁOWENIA /Ptuj/,
CHORWACJA /Ravca/

parkingi i stacje gdzie można trochę odespać / najlepiej w cieniu /

Pozdrawiam :)


nie no powoli rece mi opadaja...ja lubie pytajacych,ale bez przesady...
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 14.07.2010 00:34

CaS napisał(a):Tak jak w tytule prosze o info o dobrej stacji benzynowej w drodze na chorwacje. Chodzi mi o miejsce gdzies na poludniu Czech lub Slowacji moze dalej gdzies po minieciu granicy z Austrią.

Stacja gdzie mozna wziac prysznic, kilka godzin odpoczac i ruszyc dalej.
Chetnie namiary GPS itp.

Piotr


sorry że wjechałem w Twój post :oops: ale to było niezamierzone , wygląda na to że cień to sobie znajdę po zjechaniu z trasy

Pozdrawiam
:)
Zavadcoff
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 15.06.2007
Re: Parkingi w trasie do Cro przez Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zavadcoff » 14.07.2010 14:32

stratos napisał(a):No niewiele pomogłeś jak na zdjęciu z satelity jest chmurka to jej cień zasłania ziemię

Ale tak na poważnie - co Ci da informacja, że ktoś gdzieś się zatrzymał i miał cień? Jak będzie dużo samochodów, to i cienia może zabraknąć. Każda duża stacja będzie oferować prysznic, coś do przekąszenia i na większości gdzieś jest cień. Nie wszystko da się zaplanować. To tak, jakbym zapytał, gdzie za Wiedniem będę mógł skorzystać z fajnej czystej toalety. Jesteś zmęczony, to stajesz na dużej stacji i tyle!
Pozdrawiam
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009
Re: Parkingi w trasie do Cro przez Austrię

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 14.07.2010 16:57

Zavadcoff napisał(a):
stratos napisał(a): Nie wszystko da się zaplanować.


Przede wszystkim duże podziękowania za parę słów na poważnie. Z tym planowaniem podróży to już coś wiem ostatnio zamiast w nocy musiałem jechać w dzień i parkingi okazywały się betonowymi patelniami .Trasy przez Czechy/Austrię nie znam .Miałem cichą nadzieje że znajdę gdzieś odrobinę luksusu w postaci mocniej zadrzewionego parkingu ale na zdjęciach widzę że wszędzie to samo .
Damy radę to tylko 1900km :D

Pozdrawiam
iap11
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.02.2011
Dobra stacja paliw przed granicą z Czechami

Nieprzeczytany postnapisał(a) iap11 » 17.05.2015 22:38

Dojeżdżając A1 od strony Katowic do granicy z Czechami, chciałbym zatankować możliwie najbliżej przed granicą. Proszę o sprawdzone dobre stacje paliw z Pb95 (nazwa stacji, miejscowość).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Dobra stacja paliw przed granicą z Czechami

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.05.2015 06:10

iap11 napisał(a):Dojeżdżając A1 od strony Katowic do granicy z Czechami, chciałbym zatankować możliwie najbliżej przed granicą. Proszę o sprawdzone dobre stacje paliw z Pb95 (nazwa stacji, miejscowość).


A googla nie masz? Jedziesz A1 tankuj na MOP Mszana, jest tam BP. Możesz zjechać też z autostrady do Jastrzębia, Wodzisławia (tam jest kilka stacji), możesz zjechać już po czeskiej stronie z autostrady i podjechać na Orlen w Chałupkach :wink:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dobra stacja benzynowa z prysznicem, barem, parkingiem.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone