Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Wiednia na czterech kołach, ale jednym śladem

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 13.10.2011 10:31

Roxi napisał(a):
mahadarbi napisał(a):No to powiem Ci tak: nie zobaczyliśmy nawet 1/3 tego, co Wy :?


A czy to takie ważne co i ile się zobaczy?
Ja chyba doszłam do etapu, że włączam u siebie "szwędacza" i idziemy tam, gdzie nas nogi poniosą. Oczywiście z mapą w ręku, bo fajnie jest dotrzeć do znanych miejsc... ale fajnie też zobaczyć zakamarki, do których zazwyczaj nie trafiają turyści.


Wiesz, ważne nieważne... Pewnie, że spinanie się, żeby "zobaczyć, bo się powinno" jest bez sensu. Tym bardziej, kiedy czasu na to nie ma. Wtedy i ja przestawiam się na tryb "co zobaczę to dobrze, byle coś zobaczyć". Wtedy najfajniej jest bez mapy. Mam pewność, że dotrę tam, gdzie główny szlak nie przebiega. Choć to wcale nie jest takie oczywiste... :wink:
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 13.10.2011 12:01

Stałym punktem wielu wycieczek turystycznych tych do Wiednia ale też tranzytowych jest góra Kahlenberg z kościółkiem św. Józefa.

Obrazek

To historyczne miejsce znane nam z Odsieczy Wiedeńskiej, w 1983 roku odwiedził papież Jan Paweł II, gdzie z wielu punktów widokowych podziwiać możemy panoramę Wiednia. Opuszczając to wzniesienie, stromymi i bardzo krętymi drogami wyłożonymi kostką brukową, wśród bukowo-dębowego drzewostanu, koniecznie należy się zatrzymać na Grinzingu należącego do Lasków Wiedeńskich.
Usiąść w jednym z licznych heurige'rów i bez obaw o zawartość alkoholu we krwi, delektować się ich młodym winem.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 13.10.2011 12:18

mahadarbi napisał(a):
Roxi napisał(a):
mahadarbi napisał(a):No to powiem Ci tak: nie zobaczyliśmy nawet 1/3 tego, co Wy :?


A czy to takie ważne co i ile się zobaczy?
Ja chyba doszłam do etapu, że włączam u siebie "szwędacza" i idziemy tam, gdzie nas nogi poniosą. Oczywiście z mapą w ręku, bo fajnie jest dotrzeć do znanych miejsc... ale fajnie też zobaczyć zakamarki, do których zazwyczaj nie trafiają turyści.


Wiesz, ważne nieważne... Pewnie, że spinanie się, żeby "zobaczyć, bo się powinno" jest bez sensu. Tym bardziej, kiedy czasu na to nie ma. Wtedy i ja przestawiam się na tryb "co zobaczę to dobrze, byle coś zobaczyć". Wtedy najfajniej jest bez mapy. Mam pewność, że dotrę tam, gdzie główny szlak nie przebiega. Choć to wcale nie jest takie oczywiste... :wink:


W naszym przypadku tak jest z Chorwacją :)
Podczas naszych ośmiu pobytów, zwiedziliśmy ten piękny kraj począwszy od Njivic na Istrii aż po Dubrovnik i nie odważę się powiedzieć, że znam Chorwację :wink:
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 10.11.2011 11:12

bonar napisał(a):Wiedeń moje drogie Panie nie sposób zwiedzić w tak krótkim czasie. Wiedeń centrum, wiedeńskie dzielnice te bliskie ale i te odległe. Zwiedzam :) bywam w tym mieście od (?) kilkunastu lat i zawsze coś nowego, coś innego. Zamiast waty cukrowej, Wiedeń poleca lody Tichy,

Obrazek

zaręczam, niebo w "gębie" :)

Pozdrawiam, Wiedeń czeka :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.11.2011 13:54

Wygląda na to, że jak Warszawa to tylko z weldonem, a jak Wiedeń to tylko z bonarem :)
Znasz tam chyba już każdy kąt, a przynajmniej wszystkie te kąty, które warte są zobaczenia.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.11.2015 17:30

Roxi, coś zdjęcia wyparowały... Może uda się je ponownie odtworzyć? Fajnie by zobrazowały Twoje spojrzenie na miasto.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.11.2015 09:44

piekara114 napisał(a):Roxi, coś zdjęcia wyparowały... Może uda się je ponownie odtworzyć? Fajnie by zobrazowały Twoje spojrzenie na miasto.


Ups...
Rzeczywiście :roll: Ładowałam je "do żaby", ale żaba swego czasu zastrajkowała i klops. W wolnej chwili uzupełnię relację o zdjęcia :)
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Do Wiednia na czterech kołach, ale jednym śladem - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone