Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do osób które wrócą/ły z Chorwacji 2012-Ceny,rady i porady

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Do osób które wrócą/ły z Chorwacji 2012-Ceny,rady i porady

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.05.2012 14:56

Zaczął się nowy sezon wyjazdów do Chorwacji i już niebawem pierwszych powrotów majowych, dlatego zakładam nowy wątek na 2012 rok :lol: a więc piszcie wszystko co mogłoby się przydać na nowy sezon a zwłaszcza dla pierwszaków :wink: (ceny,rady i porady :lol: drogi jazdy i objazdy)
pozdrawiam :P
Ostatnio edytowano 01.05.2012 15:59 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
jeremijo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 17.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeremijo » 01.05.2012 15:39

i ja czekam z ciekawością :oops: :oops: :oops:
izabelak
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.05.2012
ceny w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) izabelak » 01.05.2012 22:17

witam wszystkich serdecznie!
jeszcze z hr nie wrocilam, bede tu jeszcz dwa dni, wiec moge rzetelnie was poinformowac co i jak z cenami w chorwacji, a tu może i niektórych rozczaruje ale wcale tanio nie jest, od czego zaczac, to moze od ceny podstwawowego - chleba..
w niczym to nie przypomina naszego , u nich to zwykła bagietka pszenna i w przydrożnym sklepie kosztuje 6 kun, widzialam, ze maja tu tez inne rodzaje chleba, ale nie spr cen, my jemy po knajpach, no i tu to trzeba sie przygotowac na naprwade niezly wydatek... jestesmy tu we dwojke,ja z mezem, roznie to wyglada , zalezy oczywiscio od knajpy-kwatere mamy w togirze, jestesmy w dwojke z mezem i w hotelu mamy tylko sniadanie, odrwadzam zdecydownaie zywienie sie w miejscach typowo uczeszczanych przez turystow, tu najpewniej sie rozaczarujecie,cena obiadu, kolacji ma sie nijak do jakosci oferowanych posilkow,no i kosztuje okolo 200 kun( ja-salatka z owocow morza, maz- szaszlyk miesny, ryz , sosy, piwo, woda), wczoraj zjedlismy naprwade pyszna kolacje - 320 kun(przystawki, drugie danie dla dwoch osob-mix mies, z warzywami, frytkami,woda, piwo, drink) ale naprwade bez zalu za nia zaplacilsmy, kolacja w splicie na starowce- 200 kun, dobre, ale czy az tak..( ja risotto, maz makaron, piwo, woda) , ich piwo-karlowacko, w przydrożnym sklepie, 6kun plus kaucja za butelke(1,5 kuny do 3)wino chorwackie-but od 50 do ... kun,
maja tu tez lidla- ceny cos jak u nas- plus 10-20% wiecej,
jesli ktos ma jakies pytanie to piszcie chetnie odp w miare mozliwosci, moge nawet spr, pozdrawiam
demi
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi » 03.05.2012 14:38

Czyli nic się w sumie nie zmieniło :D
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 03.05.2012 21:21

Wcale się nie dziwię.
Chyba admin skasował dotychczasowe bezsensowne posty dot. pisowni i pozostawiając temat dał mu drugie życie.
Tak myślę.
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 03.05.2012 21:52

a jak z cenami napojów zimnych, piwa (np w markecie)? czy jakies normalne buleczki sie tam dostanie? jak z cenami wedlin, serków, owoców i warzyw? my jedziemy w czerwcu, ale bedziemy sie zywic na wlasna reke, wiec sporo wezmeimy ze soba, ale jak wiadomo wszystkiego nie da sie zabrac. A jak z jakimis przysmakami na grilla-jakie ceny? Z gory dzieki za info :) pozdrawiam i milego wypoczynku :)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 03.05.2012 22:02

olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 03.05.2012 22:10

hmmm stronke przejrzalam....po chorwacku :| chyba ze slepa jestem i nie zauazylam tluamczenia strony...niestety nie udalo mi sie wiele wywnioskowac-nawet jak weszlam w dzial z warzywami-to nie znalalzlam tam cen :( chyba ze nic nie kumajac po chorwacku zle szukam...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.05.2012 22:16

olciap6 napisał(a):hmmm stronke przejrzalam....po chorwacku :| chyba ze slepa jestem i nie zauazylam tluamczenia strony...niestety nie udalo mi sie wiele wywnioskowac-nawet jak weszlam w dzial z warzywami-to nie znalalzlam tam cen :( chyba ze nic nie kumajac po chorwacku zle szukam...

Jest tam dostępny katalog produktów i np.: pomidory kilogram 10,99 kn, mięso-łopatka 43,99 kn, kurczak na grila 29,99 kn, piersi z kurczaka 25,99 kn, świeży łosoś 49,99 kn, świeża orada 49,99 kn, mięsny mix na grila 31,99 kn itd itp.
Lesiu
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 20.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lesiu » 03.05.2012 22:19

Trzeba wejść w ''akcjie'' i kliknąć w gazetkę .
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 03.05.2012 23:03

dzieki ogromne za pomoc :)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 04.05.2012 06:37

Może tu będzie łatwiej?

http://online.konzum.hr/categories
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.05.2012 07:49

krispinus napisał(a):Może tu będzie łatwiej?

http://online.konzum.hr/categories

Być może nie znam cen krajowych ale "tam" tanio też nie jest.
Mleko UHT prawie 4 zł. - drogo. Jedno jajko - ponad 80 gr.
Ceny jak krajowym w sklepie podwórkowym (jajko kupię taniej tj. 0,69 zł) - w Konzumie powinno być taniej. Tak myślę.
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 04.05.2012 08:21

Przy tej różnicy cen jajek proponuję zabrać więcej to można je opylić a i wyjazd tańszy będzie....
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 04.05.2012 08:42

Godne uwagi.

Kiedyś Drozda, w niezłym monologu stwierdził, że "wycieczki zagraniczne są po to żeby zarobić, a dopiero później cuś zobaczyć".
Ciekawe co by do Chorwacji dzisiaj zabrał zaradny Polak , któremu przyświecałaby powyższa myśl?

Jakieś propozycje?
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Do osób które wrócą/ły z Chorwacji 2012-Ceny,rady i porady
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone