Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do osób które wrócą/ły z Chorwacji 2012-Ceny,rady i porady

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 04.05.2012 08:12

krispinus napisał(a):Jakieś propozycje?

Kabanosy!

Jak się nie sprzedadzą, to będą na zagrychę ;-)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.05.2012 09:23

Właśnie rozmawiałam ze znajomymi, którzy majówkę spędzają w Breli. Odnośnie cen apartamentów nie ma chyba co dyskutować, porównania nie mają, bo pierwszy raz są w maju, zawsze latem więc trudno ocenić, ale mówią, że w sklepach średnio 20% drożej niż u nas. Drogie są przetwory mleczne, sery wszelkiego rodzaju, jajka, mięso - ale to nigdy nie było tam tanie. Generalnie nie zauważają jakiejś mega wielkiej różnicy w cenach z zeszłego lata, a teraz.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 04.05.2012 10:52

dodalabym do wypowiedzi Aldonki tylko jeszcze dobra rybe i maslo-cenowa masakra,ale jezeli chodzi o ceny podane z konzuma,to wcale to mieso nie wychodzi drogo:piersi z kurczaka okolo 15 pln/kg-u nas 14-20 pln,mieso na grilla okolo 18 pln/kg u nas tez nie taniej,wiec nie ma co sie lamac,ze az taaak drogo :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.05.2012 15:35

Patroniusz napisał(a):Przy tej różnicy cen jajek proponuję zabrać więcej to można je opylić a i wyjazd tańszy będzie....

Jajka nie .... mogą nie dojechać, to "kruchy" produkt.
Trzeba poszukać cuś innego - w myśl zasady - "urlop winien być tani" :D :wink:
JAR25
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 16.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAR25 » 05.05.2012 20:26

Wróciłem wczoraj wieczorem. Dwa dni na Plitvickich Jeziorach I trzy w Kalicu 6 km. za Senji. Nawet w największym Konzumie czy Lidlu ceny ok 30% wyższe niż u nas. Jedynie ON tankowałem taniej niż u nas. Rozmawiałem ze znajomym Plitvic i on strasznie narzekał na polityków, którzy pod pretekstem kryzysu podwyższyli od maja znacząco opłaty za gaz i prąd. Z nowości zaobserwowałem to, że powiększają park za Vielkim Slapem (już w dole ułożone kładki, ale jeszcze nie dostępne do zwiedzania), podczas mojego pobytu spaliła się też tam jakaś restauracja. Jako ciekawostkę podam, że jako prezenty dla znajomych zabrałem gadżety związane z euro 2012 (kubki, kufle, szklanki, kieliszki, zapachy do samochodów) i obdarowani byli bardzo zadowoleni.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 06.05.2012 08:16

[quote]podczas mojego pobytu spaliła się też tam jakaś restauracja[/quote]

Puściłeś z dymem knajpę i nawet nie wiesz którą?
No, no ostro musiało być.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 06.05.2012 11:59

JAR25 napisał(a):Wróciłem wczoraj wieczorem. Dwa dni na Plitvickich Jeziorach I trzy w Kalicu 6 km. za Senji. .


MOże nie do końca w temacie cen - ale gdzie spałeś? Szukam noclegu - w tym roku pierwszy raz będę zwiedzał Jeziora Plitvickie - zastanawiamsie gdzie szukać noclegu - jakieś rady do zwiedzania? Aktualne ceny zwiedzania możesz podać?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.05.2012 12:16

Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 06.05.2012 12:26

Pytałem-:-), ale nigdy tam nie byłem i zaczepiłbym sie o jakiś konkret, sprawdzony nocleg - lub nawet sprawdzona, informacje - "jechać w ciemno" - tylko gdzie konkretnie szukać:-)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.05.2012 14:31

Koło Plitvic kwater jest mrowie. Zacznij tak szukać w pobliżu kilkunastu km.
W samych Plitvicach prócz hoteli raczej nie ma wielkiego wyboru.
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 06.05.2012 16:47

wybieram sie końcem maja wiec piszcie co i jak abym psychicznie się nastawiła do cen:) :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 06.05.2012 17:41

agabe napisał(a):wybieram sie końcem maja wiec piszcie co i jak abym psychicznie się nastawiła do cen:) :D

:lol: :lol: :lol: ..... i to jest właściwe, z humorkiem podejście do tematu.

ps
nastaw się, że wszystko jest dwa razy ( co najmniej) droższe :!: Jak będzie taniej - będziesz ze szczęścia "w siódmym niebie" :lol: :wink:
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 06.05.2012 18:05

na razie to co wiadomo autostrada w Czechach z 250 do 310 podskoczyła....
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 06.05.2012 18:26

Bosman mam nadzieje, ze kwota dotyczy czeskich koron :) to cena winiety? dobrze rozumiem?
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 06.05.2012 18:31

Ja zabieram 3-4 kryształy ze huty w Stroniu odbijam jak jadę na Boboszów,kabanosy z lidla ok 10 opakowań,wodę cisowiankę w promocji 1,09,4 wędki z Lidla,makarony Sulma oraz warkę strong dla naszych zachodnich sąsiadów 2 puchy i nie musza wlewać 10 l veltinsa a efekt taki sam :-))A że bywam na campach to nawet polówki nie muszę zabierać tylko handluję z ich wyrka:-))) 2 dni i po towarze ,więć kupuję sobie na Słowenii 2 winiety bo co stać mnie :-))))))))))))))))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Do osób które wrócą/ły z Chorwacji 2012-Ceny,rady i porady - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone