Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do dwóch razy sztuka, czyli Peljesac 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 12.12.2015 08:54

Jak dla mnie dobry przegląd miejscowości,sam aktualnie zgłębiam ten temat ponieważ szukam czegoś dla nas na na wakacje 2016.
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 19.12.2015 19:39

My także nieopatrznie zjechaliśmy na Bacvę. Strach był przeogromny i powiem, że z jednym autem musieliśmy się wyminąć na tej dróżce!!! Ale po zaparkowaniu samochodu ruszyliśmy poprzez gaj oliwny w stronę plaży, a że był to środek sezonu to było z daleka widać, że jest tam trochę ludzi. I doszliśmy nad zatoczkę. nad samą zatoczką była czynna konoba. Na plaży było dość przyjemnie choć brakowało cienia i było szybko głęboko. Ale woda czyściutka, gospodarze z konoby weszli na łódkę i grali na akordeonie, więc atmosfera była fajna. Przedłużałam pobyt na plaży ponieważ bardzo bałam się powrotu tą dróżką na jeden samochód, z urwiskami za szybą. Kto jechał ten wie. Ale w końcu jakoś dotarliśmy do głównej drogi. Jeśli chodzi o postałe miejsca na Korculi - mam podobne zdanie jak Ty. Nie spędziła bym tam wakacji ( Vela Luka, Blato, itd). dzięki za fajną, skróconą relację.
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 632
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 19.12.2015 22:35

Super powspominać z wami stare kąty, mieliśmy jechać w tym roku na Peljesac po raz drugi ale choroba córki pokrzyżowała nasze plany. :papa:
Inka03
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 08.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inka03 » 26.12.2015 15:41

hmmm a ja przeczytałam tę relację i... chyba się waham.... Gdybyś miał pojechać jeszcze raz na Półwysep to Orebić czy inne miejsce?
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 26.12.2015 23:12

Inka03 napisał(a):hmmm a ja przeczytałam tę relację i... chyba się waham.... Gdybyś miał pojechać jeszcze raz na Półwysep to Orebić czy inne miejsce?

inne miejsce :papa:
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 29.12.2015 11:57

Zdecydowanie jeszcze raz Orebic! Ale tylko i wyłącznie poza sezonem, czyli czerwiec lub wrzesień.

W innych miejscowościach bym się po prostu wieczorami zanudził na śmierć, są za małe, nie ma gdzie spacerować, wybór lokali też mniejszy... A w Orebicu można zawsze za parę złotych wyskoczyć do Korculi ;)
No i widok na św. Iliję jest niesamowity :)

Ale weź też pod uwagę, że my codziennie gdzieś jeździliśmy plażować, zwiedzać, więc w samym Orebicu głównie spaliśmy i spędzaliśmy wieczory/popołudnia. Generalnie jest to najlepszy punkt wypadowy na półwyspie, ale raczej nie najlepsze miejsce na spędzenie dwóch tygodni wyłącznie na plażowaniu i leniuchowaniu. Tutaj lepiej sprawdzi się Trstenic lub Dingac Borak (wersja nieco ekstremalna ;) )

Zawsze możesz pomyśleć o miejscowościach Kuciste, czy Perna (choć ja tam nie byłem) które są mniejsze ale znajdują się blisko Orebica.
emarylka
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 12.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) emarylka » 04.02.2016 13:31

Dzięki za relację i ciekawe opisy,
szukam info na tegoroczny wyjazd i na pewno z wielu twoich podpowiedzi skorzystam,
choć obawiam się zasugerować, z czegoś zrezygnować a później żałować, bo mamy trochę inne gusta
Ja np Dubrownikiem cały czas się zachwycam, zwłaszcza jego nocną odsłoną, kiedy tłumy przerzedną, światła robią atmosferę a w niemalże każdym zaułku mini koncerty, recitale.......ech
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 04.02.2016 18:49

Moja relacja jest czysto subiektywna, nie zamierzałem nawet być obiektywny :) Pisałem dokładnie to jak odebrałem dane miejsca.
Dlatego też więcej niż pewne jest, że ktoś może się ze mną nie zgodzić :)

Co do Dubrovnika to bardzo prawdopodobne, że po zmroku, gdy robi się ciszej, puściej i spokojniej jest to zupełnie inne miejsce. Tak jak pisałem, mnie najbardziej odrzucają tam te dzikie tłumy.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Do dwóch razy sztuka, czyli Peljesac 2015 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone