Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Czarnogóry przez Durmitor

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015
Do Czarnogóry przez Durmitor

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 16.06.2015 19:59

Witam wszystkich. W tym roku w połowie lipca po raz kolejny wybieramy się do Czarnogóry. Miejscem docelowym tak jak w poprzednich latach jest Ulcinj, a dokładnie Donji Stoj. Jeździłem już wcześniej przez BiH trasą Sarajewo - Foca - Šćepan polje - Niksic. W tym roku chciałbym zahaczyć po drodze o Žabljak. Mam pytanie jak wygląda trasa między Sarajewem, a Žabljakiem jadąc drogą R448 przez Boljanici.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 16.06.2015 20:23

A nie lepiej do Zabljaka dostac się tą drogą

widoki na pewno bede ładniejsze i jakosc drogi nie najgorsza
Załączniki:
zab.jpg
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 16.06.2015 21:34

Być może tak, nawet w zeszłym roku przejechałem kilka kilometrów, ale złapałem gumę i zrezygnowałem. Tym razem chciałem pojechać inaczej od samego Sarajewa. Udało mi się znaleźć informację że droga jest częściowo szutrowa itd... Co prawda planujemy nocleg w Sarajewie więc do pokonania było by zaledwie ok 190 km ale nie chciał bym poświęcić na to całego dnia. No i po drodze chciałbym zahaczyć o most Đurđevića na rzece Tara. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji którędy pojadę, może ktoś jechał drogą R448 lub wie coś w tym temacie.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.06.2015 20:49

Pioracz napisał(a):Mam pytanie jak wygląda trasa między Sarajewem, a Žabljakiem jadąc drogą R448 przez Boljanici.

Wracałam tamtędy kiedyś z Czarnogóry. Droga - jak na Bałkany - w porządku.
Fotka zrobiona przy samej granicy:

P1360508.JPG


Będąc w Pljevlji, warto zajrzeć do monastyru.

Pozdrawiam,
Wojtek
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 17.06.2015 21:48

Franz napisał(a):
Pioracz napisał(a):Mam pytanie jak wygląda trasa między Sarajewem, a Žabljakiem jadąc drogą R448 przez Boljanici.

Wracałam tamtędy kiedyś z Czarnogóry. Droga - jak na Bałkany - w porządku.
Fotka zrobiona przy samej granicy:


Będąc w Pljevlji, warto zajrzeć do monastyru.

Pozdrawiam,
Wojtek


Dzięki
Mam jeszcze pytanie czy w całości asfaltowa, gdzieś czytałem że nie do końca. Co prawda nawet gdyby tak było to mnie to nie przeraża, ale wolałbym być przygotowany.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.06.2015 22:09

Pioracz napisał(a):Mam jeszcze pytanie czy w całości asfaltowa, gdzieś czytałem że nie do końca. Co prawda nawet gdyby tak było to mnie to nie przeraża, ale wolałbym być przygotowany.

Głowy nie dam. W zasadzie sporządzam notatki, ale wtedy tego nie zrobiłem, a moja pamięć kiepska jest.
Nie utkwiły mi w głowie jakieś specjalne utrudnienia. Na pewno da się przejechać.

Okolica granicy jest ciekawa - wioska jakby w pasie ziemi niczyjej.

Pozdrawiam,
Wojtek
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 17.06.2015 23:14

Zatem jeszcze raz dziękuję

Pozdrawiam
Rafał
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 20.06.2015 14:31

Oczywiście jeśli ktoś jeszcze chciał się wypowiedzieć , zapraszam.

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone