Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.03.2018 14:34

Do Bułgarii w jazda bez nocowania może być wyzwaniem. Skoro kolega obstawia górną Chorwację to ustalił sobie trasę na jakieś 13-15 h - ok. 1100km...

epinephrine087 napisał(a):Może Srima?
Dość blisko, długie, miejscami dość szerokie plaże, spokój, plac zabaw z 2015 roku. Nieopodal Vodice. Świetna baza wypadowa do zwiedzania :)
Ciekawe rozwiązanie i dość fajny plac zabaw, ale w sezonie te plaże (dość wąskie) muszą być mocno zatłoczone....

Solaris w czerwcu dobrze cenowo wychodzi,zwłaszcza, że dzieci free: http://www.solaris.hr/
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 23.03.2018 20:38

piekara114 napisał(a):Do Bułgarii w jazda bez nocowania może być wyzwaniem. Skoro kolega obstawia górną Chorwację to ustalił sobie trasę na jakieś 13-15 h - ok. 1100km...

epinephrine087 napisał(a):Może Srima?
Dość blisko, długie, miejscami dość szerokie plaże, spokój, plac zabaw z 2015 roku. Nieopodal Vodice. Świetna baza wypadowa do zwiedzania :)
Ciekawe rozwiązanie i dość fajny plac zabaw, ale w sezonie te plaże (dość wąskie) muszą być mocno zatłoczone....

Solaris w czerwcu dobrze cenowo wychodzi,zwłaszcza, że dzieci free: http://www.solaris.hr/


No to niech jedzie z noclegiem, dojedzie na miejsce wypoczęty, a cena motelu w Rumunii czy Serbii to 40 euuro dla 4 osób.

Albo niech leci, czy to z biurem czy czarterem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.03.2018 21:07

Ale jak pisał "woli uniknąć nocowania w trasie" i szczerze mówić nie dziwię się....dzieci są róże, niektóre nie lubią zmian co noc...
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 31.03.2018 15:36

malinero napisał(a):
adamos napisał(a):Sprawdziłem czartery - słabo to wygląda. Reasumując, pomysł dobry, ale ma kilka słabych punktów ;)
O tyle mądrzejszy zmierzam w kierunku łóżka.

Pozdrowienia dla Was,
Adam


Można znaleźć bezpośrednie połączenia do Spitu.
Lotnisko jest właściwie przy Kastel Stafilic, a w tej miejscowości właściwie z kilometr od terminalu jest niskobudżetowy ośrodek Resnik. Dotarcie nie jest więc jakimkolwiek problemem. Zaletą przy dzieciach są bungalowy wieloosobowe oraz all inclusive (picie i posiłki załatwione) oraz żwirkowa (drobny żwirek) spokojna plaża. Blisko do Spitu i Trogiru.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.03.2018 16:25

Masz aktualne zdjęcia z Resnika?
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 01.04.2018 10:06

piekara114 napisał(a):Masz aktualne zdjęcia z Resnika?

Ładnie widać ośrodek na google street view, objechali cały ośrodek, są też zdjęcia z plaży, zerknij:
https://www.google.pl/maps/@43.5413885, ... 312!8i6656

https://www.google.pl/maps/@43.5415513, ... 312!8i6656

https://www.google.pl/maps/@43.5412574, ... 312!8i6656
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.04.2018 11:11

Widzę, że zdj. są z 2011 r. i w tamtym roku właśnie po kompleksie spacerowałam i dużo widać opuszczonych i zaniedbanych obiektów i właśnie jak to teraz po 7 latach wygląda.... Bo jako połączenie lot+bliskość ośrodka to może to być idealne rozwiązanie...
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 01.04.2018 17:16

Część ośrodka nie jest użytkowana i te bungalowy stoją puste.
Są też bungalowy wyremontowane - zobacz ofertę jakiegoś dużego operatora TUI, 123fly, kwaterują ich klientów w te odnowione.
Są też pawilony, ale te wyglądają na niski standart.
W ośrodku nie mieszkałem, widziałem tylko z zewnątrz.
kminek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.04.2018
Początek sierpnia - co polecacie dla 2 rodzin z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kminek » 03.04.2018 11:01

[edytuje ten post bo dostalem bardzo cenną wiadomosc PW - za cie dziekuje i klaniam sie :) ]

Drodzy forumowicze,

Bardzo ciekawe jest to miejsce. Jest sporo ciekawych informacji. Nie mniej trochę pogubiłem się w tym gąszczu a potrzebuje konkretnych wskazówek co do lokalizacji i sposobu rezerwacji miejscówek. Będę wam wszystkim bardzo wdzieczny za praktyczne porady.

1. Założenia
2 rodziny:
- 4 doroslych
- 1x 8 lat
- 1x 5 lat
- 1x 4 lata
początek sierpnia
dojazd wlasnym samochodem
blisko plaży - do 200-250 m (ostatecznie do 500 m też damy rade)
daleko od "dyskotekowych imprezowni"
małe,mniejsze miasteczka itp OK
głównie plażowanie z dziecmi + od czasu do czasu jakas extra rozrywka + (ew. dobre okolice do biegania :)
dobrze zeby byly jakies sklepy w promieniu kilku kilometrów
knajpki wskazane ale nie krytycznie wymagane
chcemy raczej unikać promów

2. Lokalizacje, kierunek
Myśleliśmy o PAGu jako wyspie która jest połączona mostem i w ten sposob uniknąć troche korków
Ew. coś na kontynencie w tych okolicach też jest OK
Ew. Sv Filip i Jakov (ale taki np Zadar juz raczej za duzy)
Ew. Rogoznica ale to juz moze być troche za daleko dla nas
Co polecacie ? Jakie miejscowosci ?

3. Szukanie i rezerwacje noclegów/kwestia techniczna
Jak to z reguły polecacie robić ? Rezerwujcie przez portale czy na tzw "gębę" po dogodaniu telefonicznym ? jak z "przedpłatami" - to jest standard dla Chorwatów? Jesli tak to jaki % ?

4. Ceny/budżet
Na razie strzelam: ca 100-120 Eur/noc za apartament dla 2 rodzin j.w. Za malo, za duzo ? Znajde cos ?
Luksusów nie potrzebujemy. Potrzebuje na pewno miejsca do gotowania + Ew. klima by sie przydała.

To ma być wyjazd przede wszystkim dla dzieci i dla żonki żeby nie musiala co chwila sprawdzac prognozy pogody :)
Dlatego góry dziekuje za wszelkie konkretne wskazówki.
Ostatnio edytowano 03.04.2018 13:19 przez kminek, łącznie edytowano 3 razy
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 03.04.2018 12:09

2 pokoje dla 2 rodzin??? Chcecie się pozabijać po 3 dniach? Ale dwa apartamenty albo jeden duży z 3 sypialniami i 2 łazienkami.

Jest począte kwietnia, szanse na coś fajnego blisko plaży są małe. Chcecie jechać w najwyższym sezonie.

Albo znajdziecie coś co się nagle zwolniło, albo szykujcie się na ceny z kosmosu.

Czy Zadar czy Rogoznica czy riwiera to niewielka różnica dojazdowo, półtorej godziny autostradą.

Telefonicznie chyba już się mało gdzie rezerwuje. Bariera językowa. przede wszstkim mailem. Portale albo indywidualne strony www.

Spotkałem zaliczki 10% i 30% zależy gdzie, za co, kiedy itd.
kminek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kminek » 03.04.2018 12:15

ok dzieki za cenne rady.

min. 3 pokoje - masz racje. pelna zgoda :)

Zdaje sobie sprawe co do cen, jestem przygotowany mentalnie, natomiast które portale polecacie żeby mieć 100% pewność że nikt potem nie odwoła rezerwacji. To jest dla mnie ważne.

Np. "AirBNB" bardzo duzo ofert, dobre ceny ale ryzyko odwolania wcale male nie jest. taka specyfika.
Booking.com - sam sprawdzilem wielokrotnie. Najbardziej że tak powiem "bezpieczny" natomiast wybór ofert dośc ograniczony.
czy cos takiego lokalnego jak chorwacki sprawdzony booking.com znacie , polecacie ?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.04.2018 12:21

Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.04.2018 13:17

reset napisał(a):Dziękuję za propozycję.
Rozmawiałem z żoną i chyba zdecydowalibyśmy się na ośrodek z placem zabaw (jakimiś atrakcjami dla 2 latka).
Czy ktoś na namiary na górną część Chorwacji, niekoniecznie wyspa?
Oglądałem Lopar, Medulin. W tym drugim zainteresował mnie kemping Kazela.
Ale nie każdy ośrodek ma opcję placu zabaw, nie każdy to zaznacza na stronie mimo, że widać na zdjęciach.
Wieczorami już mi się oczy zamykają od oglądania zdjęć ośrodków.
Może ktoś ma pewne miejscówki?

No i jak, znalazło się coś? Zachodnie wybrzeże Istrii jest usiane campami z takimi udogodnieniami, oferują różne opcje zakwaterowania, także domki / apartamenty. Sprawdzałeś?
Przykładowo: na campie Polari koło Rovinj widziałam atrakcje dla dzieci:

P1250394.JPG


P1250407.JPG


P1250397.JPG
kminek
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kminek » 04.04.2018 11:25

a co powiecie na miejscowosc SRIMA dla rodzin z dziecmi ? Nie ma dzikich tlumow na poczatku sierpnia ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.04.2018 12:52

Srima dla dzieci spoko: promenada, plac zabaw, i płytkie wejście do wody. Niestety dla mnie plaża nieciekawa, wręcz brzydka, a w wodzie pustynia. W Srimie w sierpniu będzie dość tłoczno.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone