Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.03.2018 16:22

adamos napisał(a):Dobry wieczór,
ja mam taką "podkręconą piłkę". Otóż chcielibyśmy wybrać się do Chorwacji, ale ze względu na wiek młodszego dziecka - tym razem nie samochodem. Przeszukałem trochę ofert biur podróży, ale nie znalazłem nic zachęcającego.

Czy ktoś z Was przerabiał lot samolotem do Chorwacji i zakwaterowanie stosunkowo niedaleko lotniska?
Będę wdzięczny za receptę.

Adam



Dwa pytania - w jakim wieku jest dziecko? I skąd jedziecie (ewentualnie dokąd)
Moja córka miała półtora roku za pierwszym chorwackim razem, nie było żadnych problemów, mimo, że wczasy były pod namiotem.
Wydaje mi się, że wygodniejsza dla dziecka i rodziców jest jazda samochodem w wygodnym foteliku, robiąc przerwy, kiedy będą potrzebne.
adamos
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 28.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamos » 15.03.2018 18:44

Bardzo dziękuję za Wasz wkład w dyskusję.

Dziecko będzie mieć 11 m-cy, ale loty znosi dobrze :)

To, czego chcemy właśnie uniknąć, to 'uwalenia się' podróżą. Nie tyle samym samolotem, co transferem (w dowolnej formie) na miejsce. Taxi za drogie, autobus odpada (z dwójką dzieci pachnie masakrą), wynajem samochodu mija się z celem. Świetny pomysł z transferem organizowanym bezpośrednio przez pensjonat.

Czy ktoś z Was zna, był, poleca jakiś? Czy wooyek Google?

:)
Adam
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 15.03.2018 19:06

Dwójka dzieci i bagaże i cała akcja transportowa :) super pod warunkiem, że masz jeszcze kogoś do pomocy i/lub lecusz tylko z podręcznym. No i nie ma opóźnień w locie. Ale spoko. Nie takie rzeczy się ogarnialo :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.03.2018 20:04

cronaturki napisał(a):Nasz junior dopiero w wieku 4 lat pozna uroki i klimat Chorwacji. Wcześniej wychodziliśmy z założenia, że dla niego taki wyjazd będzie tylko męczarnią. A teraz sądzę, że jest na tyle w odpowiednim wieku byśmy i on i my skorzystali z tego wyjazdu.
Pamiętam jak nad Bałtyk z naszym synem jechaliśmy 14 godz., autostrad za wiele nie było. Rok później w Poreciu meldowaliśmy się po 9,5 h jazdy... No i brak zgadywania co rano za oknem...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.03.2018 20:33

adamos napisał(a): Czy ktoś z Was zna, był, poleca jakiś? Czy wooyek Google?


Jeśli będziesz czekał na propozycje, to wybór będziesz miał i tak dość ograniczony. Zaczęłabym od wybrania okolicy, w której chcę spędzić urlop - powiedzmy humanitarnie do 25km od lotniska, to już obejmuje na przykład kawał Čiovo. Potem wybrałabym sobie apartamenty w tej okolicy z netu i pisała bezpośrednio do gospodarzy z pytaniem, czy oferują transfer z lotniska i z powrotem. Sądzię, że znajdą się tacy, którzy to proponują, choć w ofercie w necie nie ujęli.
Nie ćwiczyłam transferu z lotniska, ale zdarzyło mi się pytać o transfer do kwatery z przystani promowej na wyspie, około 10km. Byli gospodarze, którzy się zgadzali, choć oficjalnie ich oferta nie zawierała transferu. Spędziłam urlop w miejscu, gdzie chciałam, a nie tam, gdzie akurat cumował prom. Myślę, że tym bardziej w okolicy lotniska właściciele mieszkań są nastawieni także na turystów niezmotoryzowanych. Kwestia ceny.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 15.03.2018 20:43

adamos napisał(a):Bardzo dziękuję za Wasz wkład w dyskusję.

Dziecko będzie mieć 11 m-cy, ale loty znosi dobrze :)

To, czego chcemy właśnie uniknąć, to 'uwalenia się' podróżą. Nie tyle samym samolotem, co transferem (w dowolnej formie) na miejsce. Taxi za drogie, autobus odpada (z dwójką dzieci pachnie masakrą), wynajem samochodu mija się z celem. Świetny pomysł z transferem organizowanym bezpośrednio przez pensjonat.

Czy ktoś z Was zna, był, poleca jakiś? Czy wooyek Google?

:)
Adam


Zastanów się nad biurem podróży. Z dzieckiem w tym wieku w opcji wycieczki samolotem, lepiej mieć sprawy jak noclegi, tranfer itp. zorganizowane z góry.

W dodatku za dzieci do 2 lat się nie płaci, ani w hotelu, ani za przelot.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.03.2018 21:23

Nocleg ważna sprawa, transfer też (zawsze zostanie taxi), ale upolować loty w dobrej cenie w sezonie to już wyzwanie...
adamos
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 28.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamos » 15.03.2018 22:26

Sprawdziłem czartery - słabo to wygląda. Reasumując, pomysł dobry, ale ma kilka słabych punktów ;)
O tyle mądrzejszy zmierzam w kierunku łóżka.

Pozdrowienia dla Was,
Adam
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 15.03.2018 22:34

adamos napisał(a):Sprawdziłem czartery - słabo to wygląda. Reasumując, pomysł dobry, ale ma kilka słabych punktów ;)
O tyle mądrzejszy zmierzam w kierunku łóżka.

Pozdrowienia dla Was,
Adam



Za późno zacząłeś. Lotów wakacyjnych szuka się najpóźniej w styczniu. Wtedy można trafić dobre ceny i to w "zwykłych" liniach.

A czartery kupuje się w last minute. Kiedyś tak kupiliśmy Lanzarote za 500 zł/osoba na przełomie sierpnia/września tydzień przed wylotem.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 15.03.2018 22:52

Cze!
Troche słabo to widze....
...bo nawet mając już kwaterę, i nawet transfer, pozostaje jeszcze rezerwacja lotu, zgrać to do "kupy zu samen" żeby jako tako nie popłynąć na kosztach, szczególnie rezerwacja lotu, to jak wygrać w totka. Zresztą loty np. Norwegiana z Warszawy do Splitu są w poniedziałki i piątki (a i te nie bezpośrednio), a to nie zawsze pokrywa się z turnusem w danym apartamencie.
Sam bagaż podręczny przy niemowlęciu nie wystarczy, bo trochę rzeczy zabrać musi, a nie wszystko można przewieźć w podręcznym (przep. bezpieczeństwa). Nie jest prawdą że za niemowle linie lotnicze nie pobierają opłaty( Norwegian, Ryanair, Wizzair)-w zależności od destynacji 15/25 Euro. Opłatę za niemowle być może trzeba będzie również uiścić w hotelu/kwaterze-zależy to od obiektu.
Mój syn miał 3,5 miesiąca gdy pierwszy raz przywiozłem go do Polski 1400km, podróż na prom prawie 700 i z promu blisko drugie tyle...
...teraz właśnie w marcu "stuknęły" mu 4 latka, i takich podróży średnio w roku zalicza 5-6, z regóły staram się podróżować zawsze w nocy.
Poczytaj sobie o Family Hotel Vespera w Mali Lošinj ..tu akurat z Booking-u, typowy hotel dla rodzin z małymi dziećmi (wanienki, podgrzewacze, wózki etc.) transfer z loniska (podejrzewam że z Puli)
pozdro
fly
reset
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 18.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) reset » 18.03.2018 14:38

Cześć,
prośba o radę z propozycjami, gdzie wybrać się z 2 latkiem. Zależy mi na fajnej plaży i placu zabaw.
We zeszłym roku byłem w PL, pogoda średnia morze zimne, ale był plac zabaw i dziecko było zachwycone. Teraz bym chciał to Chorwacji.
Byłem parę lat temu na Rab (który się w tym wątku pojawia), ale nie pamiętam jak wyglądał Lopar pod względem dzieci, nie byłem rodzicem.
Interesuje mnie raczę górna część, chciałbym uniknąć nocowania w trasie - jadę ze Śląska.
Dzięki za podpowiedzi miejscowości.
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 18.03.2018 14:48

Może Srima?
Dość blisko, długie, miejscami dość szerokie plaże, spokój, plac zabaw z 2015 roku. Nieopodal Vodice. Świetna baza wypadowa do zwiedzania :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.03.2018 14:54

reset napisał(a):Zależy mi na fajnej plaży i placu zabaw.

Fajna, czyli jaka?
Fažana, plaża na południe od centrum, z placem zabaw obok.
https://www.bestofcroatia.eu/pl/plaze-s ... aliste-222
http://fazana.live/fazana-south-beach/
Płasko, wózkiem wszędzie dojedziesz.
reset
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 18.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) reset » 21.03.2018 15:05

Dziękuję za propozycję.
Rozmawiałem z żoną i chyba zdecydowalibyśmy się na ośrodek z placem zabaw (jakimiś atrakcjami dla 2 latka).
Czy ktoś na namiary na górną część Chorwacji, niekoniecznie wyspa?
Oglądałem Lopar, Medulin. W tym drugim zainteresował mnie kemping Kazela.
Ale nie każdy ośrodek ma opcję placu zabaw, nie każdy to zaznacza na stronie mimo, że widać na zdjęciach.
Wieczorami już mi się oczy zamykają od oglądania zdjęć ośrodków.
Może ktoś ma pewne miejscówki?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 21.03.2018 15:13

reset napisał(a):Dziękuję za propozycję.
Rozmawiałem z żoną i chyba zdecydowalibyśmy się na ośrodek z placem zabaw (jakimiś atrakcjami dla 2 latka).
Czy ktoś na namiary na górną część Chorwacji, niekoniecznie wyspa?
Oglądałem Lopar, Medulin. W tym drugim zainteresował mnie kemping Kazela.
Ale nie każdy ośrodek ma opcję placu zabaw, nie każdy to zaznacza na stronie mimo, że widać na zdjęciach.
Wieczorami już mi się oczy zamykają od oglądania zdjęć ośrodków.
Może ktoś ma pewne miejscówki?


Ciepłe morze, fajna plaża i plac zabaw? W Chorwacji nie ma wiele takich ośrodków, może Solaris i Zaton, te przychodzą mi do głowy, Z tego co pamiętam nie są jednak tanie.

Ale zastanów się nad zmiana kierunku na Bułgarię, piękne piaszczyste plaże, hotele AI ze zjeżdżaniami, basenami i mnóstwem innych gadżetów dla dzieci. I wcale nie musi być drogo. Samolotem albo z dojazdem własnym. Jak dla mnie to lepszy kierunek na wyjazd z 2-latkiem.

A Chorwację zostaw sobie za 2-3 lat gdy dziecko podrośnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone