Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 11.04.2017 18:58

Właśnie. Jechać w dzień z noclegiem czy nocą na raz? Wydaje mi się, że noc jest najlepsza na jazdę z dziećmi, ale... jazda na raz nocą to według mnie większe jednorazowe obciążenie dla młodego kręgosłupa dziecka oraz większe niebezpieczeństwo z uwagi na jazdę nocną. W dzień z kolei z noclegiem jedzie się krócej na raz i bezpieczniej jeśli chodzi o zmęczenie organizmu, ale dzieci znowu tyle nie śpią i dodatkowo trzeba ponieść koszty noclegu (co akurat nie powinno stanowić przeszkody przy takiej potrzebie). Takie są moje rozważania. Może ktoś ma inne zdanie?
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 11.04.2017 19:11

Ja z doświadczenia zdobytego przez kilka ładnych lat jazdy zawodowej po Europie nawet nie brałem pod uwagę jazdy w dzień. Dużo dużo mniejszy ruch na drogach brak korków na bramkach itp. Do tego śpiące dziecko czyli cisza i spokój w aucie co daje możliwość większego skupienią się na drodze niż na tym dlaczego dziecko płacze marudzi. Oczywiście to moje zdanie i ja lubię jeździć nocą mniej się mecze.W tamtym roku nawet jednego korka czy utrudnienia na drodze. W tym roku również wyjazd w lipcu i plan ten sam wyjazd w niedziele po południu.
monika_dg
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 19.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika_dg » 15.05.2017 11:36

Witam :-)
W tym roku po raz pierwszy będziemy spędzać wakacje w Chorwacji, nasz wybór to wyspa Pašman. No i wybieramy się tam z trójką dzieci - 6 lat, niecałe 2 lata i 5 miesięcy. Jak szaleć to szaleć ;-) Stwierdziliśmy z mężem, że my i tak nie odpoczniemy, ale tam przynajmniej będzie ciepło 8)
Towarzyszyć nam będzie małżeństwo z dwojgiem prawie dorosłych już dzieci.
Opiszę po powrocie nasze uwagi :-D
suprnowa
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 03.05.2013
Wyjazd do Cro z 4 miesięcznym dzieckiem ,jakie kierunki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) suprnowa » 29.05.2017 09:08

Witam
Byliśmy już w Cro 2 razy na wyspie Hvar.Służbowo przejeżdżam ten kraj minimum 2 razy w miesiącu jadąc do Czarnogóry.Jak dla mnie nie ma piękniejszego kraju niż Chorwacji a trochę tego zwiedziłem ,z krajow Europy została mi tylko Malta :-)
Ale do sedna.Jedna córka ma już 7 lat.Druga urodziła się 6 maja.Starsza kocha wodę i plazami na Hvar była zachwycona.Dlatego szukamy czegoś podobnego.
Gdzie polecacie się wybrac na widoki były porównywalne do Hvar?Jakies namiary?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wyjazd do Cro z 4 miesięcznym dzieckiem ,jakie kierunki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2017 14:07

suprnowa napisał(a): Gdzie polecacie się wybrac na widoki były porównywalne do Hvar?Jakies namiary?

A o której części Hvaru mówisz?
poziomka1407
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.06.2017
Chorwacja z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) poziomka1407 » 13.06.2017 21:33

Witam
Wybieramy sie w terminie od ok. 10.07 do Chorwacji, niestety z konieczności jedziemy w ciemno. Jedziemy z trojka dzieci (10 lat i bliźniaki 6). Prosiłabym o polecenie miejscowości na południe od Splitu (choć inne lokalizacje nie są wykluczone 8) ), która miałaby oczywiście fajne plaże, nie była zbyt komercyjna i głośna ale jednak żeby miała jakieś zaplecze gastronomiczne, sklepy. Generalnie szukamy miejsca raczej spokojnego, bez zbytnich możliwości "naciągania" rodziców przez dzieciaki. Myślałam o Breli, ale tak czytam i chyba z dziecmi to niezbyt dobry pomysł ze względu na strome zejscia na plaże. Już sama nie wiem co wybrać. Myślę jednak ze na forum jest tylu stałych bywalców Chorwacji, że ktoś coś doradzi :)
kijaki85
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.01.2016
Re: Chorwacja z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kijaki85 » 14.06.2017 09:47

poziomka1407 napisał(a):Witam
Wybieramy sie w terminie od ok. 10.07 do Chorwacji, niestety z konieczności jedziemy w ciemno. Jedziemy z trojka dzieci (10 lat i bliźniaki 6). Prosiłabym o polecenie miejscowości na południe od Splitu (choć inne lokalizacje nie są wykluczone 8) ), która miałaby oczywiście fajne plaże, nie była zbyt komercyjna i głośna ale jednak żeby miała jakieś zaplecze gastronomiczne, sklepy. Generalnie szukamy miejsca raczej spokojnego, bez zbytnich możliwości "naciągania" rodziców przez dzieciaki. Myślałam o Breli, ale tak czytam i chyba z dziecmi to niezbyt dobry pomysł ze względu na strome zejscia na plaże. Już sama nie wiem co wybrać. Myślę jednak ze na forum jest tylu stałych bywalców Chorwacji, że ktoś coś doradzi :)


Co prawda nie mam dużego doświadczenia, stałym bywalcem Chorwacji jeszcze nie jestem,ale po zeszłorocznych wakacjach mogę polecić miejscowość Mala Duba. Większość aparatamentów bardzo blisko plaży, płaski teren, jeden mały sklepik dość dobrze wyposażony, restauracja na plaży, mały plac zabaw, stragan z owocami plus wizyty sprzedawcy ryb. Byliśmy bardzo zadowoleni.
adkli
zbanowany
Posty: 19
Dołączył(a): 18.05.2017
Re: Chorwacja z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) adkli » 14.06.2017 10:02

kijaki85 napisał(a):
poziomka1407 napisał(a):Witam
Wybieramy sie w terminie od ok. 10.07 do Chorwacji, niestety z konieczności jedziemy w ciemno. Jedziemy z trojka dzieci (10 lat i bliźniaki 6). Prosiłabym o polecenie miejscowości na południe od Splitu (choć inne lokalizacje nie są wykluczone 8) ), która miałaby oczywiście fajne plaże, nie była zbyt komercyjna i głośna ale jednak żeby miała jakieś zaplecze gastronomiczne, sklepy. Generalnie szukamy miejsca raczej spokojnego, bez zbytnich możliwości "naciągania" rodziców przez dzieciaki. Myślałam o Breli, ale tak czytam i chyba z dziecmi to niezbyt dobry pomysł ze względu na strome zejscia na plaże. Już sama nie wiem co wybrać. Myślę jednak ze na forum jest tylu stałych bywalców Chorwacji, że ktoś coś doradzi :)


Co prawda nie mam dużego doświadczenia, stałym bywalcem Chorwacji jeszcze nie jestem,ale po zeszłorocznych wakacjach mogę polecić miejscowość Mala Duba. Większość aparatamentów bardzo blisko plaży, płaski teren, jeden mały sklepik dość dobrze wyposażony, restauracja na plaży, mały plac zabaw, stragan z owocami plus wizyty sprzedawcy ryb. Byliśmy bardzo zadowoleni.



Mała Duba to fajny wybór, ale przez to, że fajny, kiepsko widzę jazdę tam w ciemno w wysokim sezonie. Milion ludzi chce aby było ładnie, a jednocześnie kameralnie, za zapleczem i infrastrukturą. No i wszyscy jadą do takiej Małej Duby ;) Dla dwóch dorosłych osób można jeszcze ryzykować, ale znaleźć w tym terminie miejsce w dobrej lokalizacji dla rodziny z trójką dzieci, to trzeba liczyć na duże szczęście, a standard i cena są wielką niewiadomą. Po kilkunastu albo więcej godzinach jazdy szukanie w upale kwatery kiedy jest się zmęczonym, a dzieci marudzą jest średnim pomysłem.
bigis
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.06.2014
Cro..Gdzie w tym roku z dziecmi? Bylo Tucepi, Baska Voda,Rab

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigis » 22.06.2017 13:16

Witam! Jak w temacie za ok tydzien wyruszam do cro po raz kolejny....jednak pojawia sie problem.....gdzie???? Bylismy juz w Rabac na Istrii, Baska Voda oraz Tucepi....wiec co teraz,zeby nie byc zawiedzionym po wyzej wymienionych miejscowosciach. Zalezy mi na klimatycznym miejscu jak w/w miejscowosci z plazami czesciowo zacienionymi jak Tucepi czy Baska Voda, ale zarazem ,zeby bylo co robic. Zawsze moze to byc wieksza miejscowosc w ubocznej :papa: :papa: dzielnicy ;) Juz kilka miejscowosci sobie wybralem za pomoca waszych podpowiedzi na forum takich jak: Fazana,Primosten,Drugi Otok,nowalja,Porec. Nie ukrywam,ze wygra miejscowosc z placami zabaw, ktorych jak na lekarstwo w Cro.
Pozdrawiam
zaczarowana.cro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 16.01.2017
Re: Cro..Gdzie w tym roku z dziecmi? Bylo Tucepi, Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) zaczarowana.cro » 22.06.2017 13:29

chętnie poczytam wskazówki bo też nie bardzo wiem gdzie w tym roku jechać... w zeszłym roku byliśmy w Mościenicka Draga. Też myślę o jakiejś większej miejscowości :)
epinephrine087
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2013
Re: Cro..Gdzie w tym roku z dziecmi? Bylo Tucepi, Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) epinephrine087 » 22.06.2017 13:44

a może Srima? Plac zabaw jest, odremontowany w 2015r., zacienione plaże się znajdą, nieopodal Vodice, Szybenik :wink:
skipero
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 24.03.2015
Re: Cro..Gdzie w tym roku z dziecmi? Bylo Tucepi, Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) skipero » 22.06.2017 14:31

a może Mali Losinj? To piękna wyspa w zatoce Kvarner, zielona, spokojna, z krystaliczną wodą, jest tam parę kwater.
andy13
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.04.2017
Re: Cro..Gdzie w tym roku z dziecmi? Bylo Tucepi, Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy13 » 22.06.2017 14:40

Zdecydowanie Tribunij ☺
bigis
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.06.2014
Re: Cro..Gdzie w tym roku z dziecmi? Bylo Tucepi, Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigis » 22.06.2017 16:56

Juz sprawdzam wszystkie miejscowosci...na pierwszy rzut oka wszystkie wygladaja super :D
felis
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.07.2017
Re: Do Chorwacji z dziećmi - Parkingi Czechy, Austria, Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) felis » 15.07.2017 17:20

Dzień dobry,
wybieramy się do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię. Od Katowic do Zadaru.
Czy na tej trasie polecacie jakieś parkingi, na których dzieci miały by coś do zabawy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone