Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 23.03.2017 14:21

marcgrzy napisał(a):Cześć. Gdzie z dzieckiem 2,5 i 11 na Istrie? Jeszcze tam nie byłem. Co polecacie? Tylko małe miejscowości.

Cześć. Byliśmy z 5 latkiem w Funtanie. Korzystaliśmy z plaży przy hotelu. Był tam wydzielony kawałek plaży z płytką wodą dla maluchów ale i 11 latek znajdzie coś dla siebie.
manam122
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.03.2017
jaka miejscowość najlepsza z dzieckiem ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) manam122 » 24.03.2017 08:44

Witam.
Początkiem sierpnia wybieram się z narzeczoną i 2 letnią córeczką do Chorwacji, jest to nasz pierwszy wyjazd z małym dzieckiem do ciepłych krajów w tym Chorwacji dlatego proszę o pomoc :

1. Gdzie najlepiej jechać? ( dodam że chodzi nam o cichą miejscowość w której raczej plaże nie są zatłoczone aczkolwiek żeby było blisko do tłocznego wielkiego miasta w którym można wiele pochodzić i pozwiedzać ).

2. plaże z tzw"żwirkiem" żeby dziecko mimo wszystko coś tam łopatką podubało....

3. Wiele osób z okolic poleca Makarska i coś w okolicy , czy to dobry pomysł jeśli chodzi o sierpień z małym dzieckiem w tych rejonach ? Co myślicie np o miejscowości Bartuś ?

4. Jakieś sprawdzone strony z zarezerwowaniem hotelu ( póki co szukamy na booking).

Dodam że raczej chodzi nam o pobyt tani ( nocleg , restauracje itp.)

Bardzo proszę o pomoc:)
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010
Re: jaka miejscowość najlepsza z dzieckiem ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 24.03.2017 09:55

manam122 napisał(a):1. Gdzie najlepiej jechać? ( dodam że chodzi nam o cichą miejscowość w której raczej plaże nie są zatłoczone aczkolwiek żeby było blisko do tłocznego wielkiego miasta w którym można wiele pochodzić i pozwiedzać ).

Ja bym celował w Riwierę Makarską. Podgora jest fajna.

manam122 napisał(a):2. plaże z tzw"żwirkiem" żeby dziecko mimo wszystko coś tam łopatką podubało....

W Chorwacji prawie wszystkie są żwirkowe.

manam122 napisał(a):3. Wiele osób z okolic poleca Makarska i coś w okolicy , czy to dobry pomysł jeśli chodzi o sierpień z małym dzieckiem w tych rejonach ? Co myślicie np o miejscowości Bartuś ?

Moim zdaniem Riwiera i jej okolice to dobry pomysł. Bratuś, bo chyba o tą miejscowość Ci chodziło, to maleńka mieścinka (osada???). Jeżeli szukacie spokoju to będzie ok (są informacje na forum o tej miejscowości np tu: bratus-kwatery-ktos-poleci-t36151.html).

manam122 napisał(a):4. Jakieś sprawdzone strony z zarezerwowaniem hotelu ( póki co szukamy na booking).
Dodam że raczej chodzi nam o pobyt tani ( nocleg , restauracje itp.)
Bardzo proszę o pomoc:)


Jeżeli pobyt ma być tani to hotele sobie odpuść. Są (delikatnie mówiąc) drogie. Szukaj apartamentów od prywatnych osób. Namiary np tu: bank-kwater-f39.html albo po prostu w googlu wpisz "nazwa miejscowości" + apartmani i coś tam wyskoczy. Sierpień to wysoki sezon. Jest już trochę późno na szukanie ale na pewno coś znajdziesz. Powodzenia :papa:
manam122
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) manam122 » 24.03.2017 13:34

A jakie zdanie macie na temat miejscowości Trogir, dobry pomysł na pobyt z 2 letnim dzieckiem ?
Jakie są tam plaże , jest dużo restauracji gdzie można zjeść tanio i smacznie ? Jakaś piekarnia , sklepy ?
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 24.03.2017 13:40

Sam Trogir jest dość tłoczny i z dzieckiem raczej bym się sama nie wybrała. My jeździmy do Okrug Gornji. Kiedyś dzielnica Trogiru podobno.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 24.03.2017 13:46

Trogir jest dobry ale do zwiedzania- pod względem plażowania to kiepski pomysł.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.03.2017 13:49

manam122 napisał(a):A jakie zdanie macie na temat miejscowości Trogir, dobry pomysł na pobyt z 2 letnim dzieckiem ?
Jakie są tam plaże , jest dużo restauracji gdzie można zjeść tanio i smacznie ? Jakaś piekarnia , sklepy ?


Poszukaj czegoś w okolicach Trogiru a nie w samym. Najlepiej "przed" Trogirem
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 24.03.2017 13:56

manam122 napisał(a):A jakie zdanie macie na temat miejscowości Trogir, dobry pomysł na pobyt z 2 letnim dzieckiem ?
Jakie są tam plaże , jest dużo restauracji gdzie można zjeść tanio i smacznie ? Jakaś piekarnia , sklepy ?

Na pewno warty odwiedzenia. Piękne stare miasto (Unesco). Oczywiście, są restauracje. Jest też bardzo fajna lodziarnia (7 palm czy jakoś tak się nazywała). Ale jako miejsce na pobyt? Ja bym chyba pojechał gdzie indziej. A może Primosten lub Rogoznica Wam się spodoba?
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 24.03.2017 18:22

anka581 napisał(a):Sam Trogir jest dość tłoczny i z dzieckiem raczej bym się sama nie wybrała. My jeździmy do Okrug Gornji. Kiedyś dzielnica Trogiru podobno.

Zgadzam się . Okrug Gornji ma bardzo fajną łagodna plaże. Rok temu byłem tam z 1.5 rocznym synem.
manam122
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) manam122 » 26.03.2017 19:21

Tak szukam, szukam po apartamentach gdzie w miarę tanio a zarazem dogodne warunki i trafiłam na super ofertę tyle że w Domovinskog rata- Podstrana, Chorwacja. Ktoś coś wie na temat tej miejscowości ? Z 2 letnim dzieckiem warto? jakie są tam plaże (czy odpowiednie dla małych dzieci) ? Jest gdzie wybrać się do restauracji na obiad czy też na zakupy spożywcze? Dodam że szukam nie tłocznego miejsca...

Może ktoś był w apartamencie Adri i podzieli się opinią ?
ja+ty=my
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.01.2017
z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja+ty=my » 26.03.2017 20:01

witam, już pomału wariuję, przeczytałam już duzo, chyba za dużo, nie wiem gdzie jechać z dziećmi (8 i 4 lata) w pierwszej połowie sierpnia, chciałabym uniknąć tłumów, chociaż nie wiem czy to możliwe w Chorwcji ? myslalałam o Labinie (kwatera) i Rabacu, ale chyba to słaby pomysł. pozdrawiam
Morski Miś
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.01.2016
Re: z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Miś » 26.03.2017 20:32

W sierpniu ciężko o miejsce bez tłumu. Spokojniej w malutkich miejscowościach. My lubimy np Mandre na Pagu. Ew. Pakostane, ale chyba jest już bardziej popularne.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 26.03.2017 20:34

ja+ty=my napisał(a):witam, już pomału wariuję, przeczytałam już duzo, chyba za dużo, nie wiem gdzie jechać z dziećmi (8 i 4 lata) w pierwszej połowie sierpnia, chciałabym uniknąć tłumów, chociaż nie wiem czy to możliwe w Chorwcji ? myslalałam o Labinie (kwatera) i Rabacu, ale chyba to słaby pomysł. pozdrawiam


Labin fajny na zwiedzanie, do morza daleko, trzeba dojeżdżać samochodem. Rabac plażowo - wybrałabym inne miejsce.
Poszukaj miejsc gdzie spanie i plażowanie znajdziesz w zestawie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.03.2017 21:11

manam122 napisał(a):Tak szukam, szukam po apartamentach gdzie w miarę tanio a zarazem dogodne warunki i trafiłam na super ofertę tyle że w Domovinskog rata- Podstrana, Chorwacja. Ktoś coś wie na temat tej miejscowości ? ... jakie są tam plaże (czy odpowiednie dla małych dzieci) ?


http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... -strozanac
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... a-meridien

Przez magistralę w drodze do plaży małe ma jechać w wózku, rozumiem? :|
manam122
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) manam122 » 27.03.2017 21:10

Słuchajcie jakie ceny są w Makarskiej ? Polecacie jakieś tanie restauracje ? W miesiącu sierpniu jest naprawdę tak tłoczno że ciężko o miejsce na plaży? Czy wejście na plaże jest płatne ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone