Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agrafkapl
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) agrafkapl » 06.11.2016 19:37

Witam,

Czy moge prosić namiary na kwatere blisko morza w Pakostane? Szukam dwóch apartamentów dla 4 osób, najlepiej żeby był jakiś ogródek/przestrzen żeby dzieci mogły szaleć. Nie chce jechać całkiem na południe Chorwacji i zatrzymałam się na Tribunj. Szukam, szukam ale nic fajnego za rozsądne pieniądze na razie nie znalazłam.
Czytałam, że Pakostane równie urocze jak Tribunj.
Gdyby ktoś miał jakieś namiary na kwatery to z góry dziękuję.

A okolice Ninu, konkretnie rejon Privlaca ktos zna, był?
Proszę o namiary na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.11.2016 20:21

Zajrzyj do Baku Kwater, tam opisałam apartamenty w Pakostane.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.11.2016 20:22

tom1972 napisał(a):bart_ez jak z dziećmi to polecam wyspę Murter z miejscowością Murter i plaże Slanica idealna plaża dla dzieci łagodne zejście, piaszczysta, woda kryształ .Jest wszystko co potrzeba. Miejscowość bardzo przyjemna w tym roku sprawdzona za rok powtórka.

Tylko w sezonie (i początkiem września) na Slanicy jest mega tłoczno...
Piotrek81
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.12.2016
Tucepi, Baska Voda,Brela lub inne z dzieciakami

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek81 » 01.12.2016 16:05

Cześć,

Jestem nowy na forum i na początku chciałbym powiedzieć, że jestem pod sporym wrażeniem cro.pl - Waszych licznych porad i ciekawych relacji z wakacyjnych wojaży. :D

W przyszłym roku planujemy wraz z rodzinką nasze pierwsze wspólne zagraniczne wakacje. Wybór padł na Chorwację.
Po przeczytaniu wielu wątków na cro.pl, wstępny wybór padł na Środkową Dalmację, a konkretnie na: Tucepi, Baska Voda lub Brela.
Jestem otwarty również na inne propozycje. Rozważam też opcję (1 tydzień wybrzeże, drugi tydzień wyspa).

Poniżej kilka informacji, które mam nadzieję naświetlą Wam na czym nam zależy:

Termin: dwa pierwsze tygodnie lipca 2017 (2 tygodnie w 1 miejscu lub tydzień wybrzeże, tydzień wyspa)
Skład osobowy: Mama + Tata + dwóch synów (wiek w lipcu: 5,5 i 2,5 roku)
Miejsce: Tucepi, Baska Voda, Brela...lub inne może wyspa (Hvar, Brac)

Na czym nam zależy:
Plaża: dla dzieci (drobne kamyczki), łagodne zejście do wody, plaża osłonięta częściowo piniami, mile widziane zatoczki i skałki, raczej nie plaża w samym centrum, tylko obok - mniej ludzi
Miejscowość: nie za duża nie za mała, zależy nam na względnej ciszy...ale bez przesady
Apartament: optymalnie z dwoma pokojami, klimatyzacja itp., z widokiem na może - byłoby super
Dodatkowo: bardzo lubimy spacery, stąd też rozważana przeze mnie Baska Voda - Brela z super promenadą czy też Tucepi z możliwością dojścia do Makarskiej; plac zabaw dla dzieciaków
Pozostałe: restauracje, knajpki, centrum, sklepy, bankomat - z tym raczej nigdzie nie będzie problemu
Wycieczki: planujemy kilka wycieczek do pobliskich miasteczek ale wybierzemy też pewnie coś z: Split, Trogir, Dubrovnik, Plitwickie Jeziora, jakaś wyspa
Budżet: za apartament chciałbym zapłacić do 80 EUR/ dzień (preferowane nieco dalej od centrum ok. 1 km, ale blisko plaży)

Będę wdzięczny za wszelkie porady.
Jeśli macie jakieś sprawdzone apartamenty to poproszę o namiary :)

Pozdrawiam,
Piotrek
katrinaw3
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) katrinaw3 » 30.12.2016 11:56

Witam, a czy mogłabym prosić o namiary na jakiś sprawdzony apartament w Murter ? Dziękuję:)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.12.2016 19:31

Piotrek81
Zerknij na PW
catharina567
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 23.02.2014
Alternatywa Dalmacji z dzieckiem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) catharina567 » 06.01.2017 00:26

Kochani w tym roku zapragnęło nam się wyspy. A co!! Do tej pory zwiedzaliśmy Dalmację. To nasz wyjątkowy wyjazd bo to nasza 10 rocznica!! Odkąd pokochaliśmy siebie i odkąd pokochaliśmy wspólnie Cro. Marzy nam się mała urokliwa miejscowość-jeden sklep, kilka knajpek, miejsce do wieczornych spacerów, kwatera najlepiej na odludziu blisko morza, koniecznie w tarasem i widokiem na morze. Gdyby w okolicy był jeszcze targ rybny...ahh...
Wierzę,że napewno coś polecicie. Pomyślałam o Solte , ale pewna nie jestem.Może coś innego?? Jak macie kwaterę godną polecenia coś w rodzaju studio albo maluśkiego domku dla naszej dwójki i szkraba to super. Planujemy jechać w czerwcu.
artjur
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artjur » 06.01.2017 11:44

Witajcie!
A czy ja również mógłbym poprosić o jakieś namiary na ciekawe apartamenty np. na wyspie Murter.
Do tej pory była wyspa Ciovo, i przepiękny Trogir pod nosem, tylko ten most łączący - ale dało się przeżyć.
Następnie Lokva Rogoznica, tyz piknie, dużo wtedy zwiedziliśmy i nakręciliśmy troszkę kilometrów.
Ostatni Peljesac, dokładnie Orebić, wypad w czerwcu, wiec w miarę spokój i cisza.
Trochę z przygodami z samochodem ale jakoś dotarliśmy i wróciliśmy (pęknięta sprężyna, zapadnięty pedał sprzęgła) a i tak dotarliśmy tu:

IMG_6343.jpg


Tego roku chcemy wyskoczyć gdzieś troszeczkę bliżej, tylko ja prowadzę :D
Wytypowałem tak od Zadaru do max. Szybenika.
Szukamy raczej spokojnej mieścinki, bez tłoku ale w pobliżu większego miasta, gdzie by można było podjechać wieczorkiem pozwiedzać, pospacerować, tak np. 20-30km. A gdyby jeszcze, jak to mówią "przy samym morzu" (mam dość noszenia się z klamotami) to już by była bajka.
Chcemy tym razem odpocząć, bo do tej pory po każdym wypadzie marzył się drugi urlop na odpoczynek :mrgreen:
Przeglądałem również Pag, z Waszych relacji wygląda pięknie i może też weźmiemy go pod uwagę - gdyby ktoś coś wiedział, znał.

Pozdrawiam
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 06.01.2017 13:01

Kiedy dotarliście do Prevlaka ? park był otwarty dla turystów ?
artjur
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artjur » 06.01.2017 16:48

A tak daleko to nie byliśmy, dojechaliśmy dokładnie tam gdzie postawiłem znaczek na mapie. Dalej droga była zagrodzona z zakazem wjazdu.
A było to dokładnie 28 czerwca.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3424
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 06.01.2017 20:44

Byłem przy wejściu do Parku ok. 6 lipca. Zapór nie było, ale za to patroli Policji dość sporo. To policja nie wpuszczała na teren parku z powodu ochrony przylądka przed emigrantami. Dlatego o to zapytałem - w 2017 mam plan znów tam zawitać.
artjur
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 15.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artjur » 07.01.2017 00:43

W trakcie naszej wizyty, było tam spokojnie i cicho, zero policji, patroli czy innych mundurowych.
Nawet nie skojarzyłem tych faktów wybierając się tam, to był taki spontan, po odwiedzinach w Dubrowniku padło pytanie dzieciaków "I co dalej?" wtedy starszy syn zaproponował "Jedziemy na koniec Chorwacji, jak to ma być nasz ostatni wyjazd, to będziemy mogli powiedzieć że przejechaliśmy ją całą" :D
I tak jakoś wyszło, a najzabawniejsze, że siedząc te kila dni temu przy stole wigilijnym, starszy wystrzelił "To co w 2017 znów CRO!"
Popatrzyliśmy z żoną na siebie 8O , uśmiechnęliśmy się, i potwierdziliśmy "A czemu by nie" :mrgreen:
I tak o to sprawdza się chińskie przysłowie "Kto raz wsiadł na tygrysa, nie może już z niego zsiąść."
DorotaF
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 26.01.2017
Północnca Chorwacja z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) DorotaF » 29.01.2017 12:36

Podpowiedzcie mi poproszę czy jest szansa na północną Chorwację i fajny urlop z dziećmi. Chcemy jechać w dwie rodziny w czym trójka dzieci (2,4,8 lat) i zależy nam na miejscowości gdzie są fajne plaże. Z brzegiem żwirkowym, łagodnym zejściem do morza gdzie one będą mogły pływać i się bawić. Wiem, że ładniejsze plaże są na południu ale niestety obawiamy się o podróż, że te 500 km dalej będzie dla nas trudnym kawałkiem do przebrnięcia. czy jest szansa na znalezienie miasteczka gdzie znajdę fajną plaże i miejsca warte zobaczenia. Podpowiedzcie proszę bo z Chorwacją dopiero zaczynam przygodę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Północnca Chorwacja z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.01.2017 13:15

DorotaF napisał(a):Podpowiedzcie mi poproszę czy jest szansa na północną Chorwację i fajny urlop z dziećmi. Chcemy jechać w dwie rodziny w czym trójka dzieci (2,4,8 lat) i zależy nam na miejscowości gdzie są fajne plaże. Z brzegiem żwirkowym, łagodnym zejściem do morza gdzie one będą mogły pływać i się bawić. Wiem, że ładniejsze plaże są na południu ale niestety obawiamy się o podróż, że te 500 km dalej będzie dla nas trudnym kawałkiem do przebrnięcia. czy jest szansa na znalezienie miasteczka gdzie znajdę fajną plaże i miejsca warte zobaczenia. Podpowiedzcie proszę bo z Chorwacją dopiero zaczynam przygodę.

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html

Poczytaj o Pakoštane i Tribunj.
lu5asz
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lu5asz » 29.01.2017 14:04

Możecie polecić jakis apartament dla rodziny 2+2 w okolicy Makarskiej-Omiś
Rok temu bylismy na KRK w Silo i teraz chcemy bardziej na poludnie kraju sie udac.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone