Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Teres
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teres » 12.09.2014 20:23

Spaliśmy w Siofoku, w sumie fajnie wyszło. Dojechaliśmy gdzieś na 23 i 5 rano wyjazd w dalszą drogę, na 10 na miejscu (Pakostane). Dzieciaki super to zniosły. W przyszłości pewnie podobnie zrobimy, tylko że pojedziemy przez Austrię i Słowenię.
Jutro próbujemy wracać w dzień bez noclegów... zobaczymy jak będzie :roll:
Sara cro
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.01.2015
Wakacje w Chorwacji z rocznym bobasem, był ktoś? Gdzie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara cro » 11.01.2015 11:35

Witam:)
Byliśmy z mężem i rodzinom dwa razy na Chorwacji i jesteśmy rozkochani w tym kraju. W poprzednim roku w wakacje byłam w zaawansowanej ciąży, więc wypad odpadał. W tym roku bardzo chcielibyśmy pojechać, stąd moje pytanie: czy ktoś podróżował z rocznym bobaskiem, jak uważacie jaki region jest najlepszy na takie wczasy? My obstawiamy na Istrię, z takiego powodu, że blisko i chyba trochę chłodniej.... ale nigdy na Istrii nie byliśmy więc proszę o radę, jeśli to możliwe :) Z góry dziekuję :D
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Wakacje w Chorwacji z rocznym bobasem, był ktoś? Gdzie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 11.01.2015 11:49

Byliśmy z dziećmi (9mc i 4 lata) w Chorwacji w 2012 (Tucepi) z powrotną objazdówką przez Wenecję i Grossglockner w Austrii. Przy okazji zaliczyliśmy Mostar w Bośni-Hercegowinie i Dubrownik. Bez problemu. Osobiście Istria mi się nie podoba, warto nadłożyć 200 km więcej i mieć lepsze widoki i plaże z drobnymi kamykami.

nasza relacja z 2012:
https://www.cro.pl/tucepi-dubrownik-wenecja-we-wrzesniu-2012-t39945.html
Sara cro
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.01.2015
Re: Wakacje w Chorwacji z rocznym bobasem, był ktoś? Gdzie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara cro » 11.01.2015 11:59

Dziekuję bardzo za odpowiedź :)
Jak byłam raz na Pagu w miejscowości Povliana i raz na Ciovo. Oba miejsca piękne z tym, że na Ciovo było super pod każdym względem. Tyle że to daleko... a może się tym nie sugerować? Martwi mnie najbardziej podróż... Możesz powiedzieć czemu Istria Ci się nie podobała? Ja obecnie szukam tam noclegów i widzę, ze ceny są dużo wyższe niż na południu ( chyba ze względu na euro u sąsiadów)i nie wiem czy dobrze wnioskuję ze zdjęć że chyba dość górzysto tam, czyli na ładne plaże chyba ciężko liczyć?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wakacje w Chorwacji z rocznym bobasem, był ktoś? Gdzie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.01.2015 12:10

Sara cro
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.01.2015
Re: Wakacje w Chorwacji z rocznym bobasem, był ktoś? Gdzie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara cro » 11.01.2015 12:16

dziękuję i przepraszam za powielanie tematu
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Re: Wakacje w Chorwacji z rocznym bobasem, był ktoś? Gdzie ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 12.01.2015 07:50

Sara cro napisał(a):Dziekuję bardzo za odpowiedź :)
Jak byłam raz na Pagu w miejscowości Povliana i raz na Ciovo. Oba miejsca piękne z tym, że na Ciovo było super pod każdym względem. Tyle że to daleko... a może się tym nie sugerować? Martwi mnie najbardziej podróż... Możesz powiedzieć czemu Istria Ci się nie podobała? Ja obecnie szukam tam noclegów i widzę, ze ceny są dużo wyższe niż na południu ( chyba ze względu na euro u sąsiadów)i nie wiem czy dobrze wnioskuję ze zdjęć że chyba dość górzysto tam, czyli na ładne plaże chyba ciężko liczyć?



Objechaliśmy całe wybrzeże i najładniejsza jest riwiera makarska i półwysep Peljesac. Podróżą sie nie martw, praktycznie do końca trasy masz autostradę, 200 km więcej to tylko 1,5 godziny dłuższa podróż. Istria to nie dalmacja, nam się wogóle nie podobało na Istrii (byliśmy w okolicach Puli). Nie podobał nam się też Pag z tym swoim księżycowym krajobrazem, ale są tu ludzie zachwyceni Pagiem, więc musisz sama wyrobić sobie opinię.
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 25.03.2015 14:17

Byliśmy z córą w 2012 na Korculi. Wrzesień - 2 tygodnie, zaliczony Dubrovnik, Mostar, Kotor. W zeszłym roku już z dwójką rok i 3 lata zjeździliśmy Katalonię - wiem wiem.. zdradziliśmy Dalmację, ale w tym roku z rok starszymi dzieciakami znowu atakujemy Chorwację.. Na celowniku Omis... jeśli dziecko (dzieci) lubią jazdę samochodem - nie ma problemu - gdzie by się nie pojechało..
karibooshop
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karibooshop » 11.04.2015 22:10

A my byliśmy w spokojnej miejscowości Slano, dobra baza wypadowa do Dubrownika, na wiele wspaniałych małych plaż. NIe odważyłbym się robić trasy na jeden raz, zbyt niebezpieczne jednak robienie tylu kilometrów. nocleg zrobiliśmy w Budapeszcie, wracaliśmy przez Bośnię i nocleg mieliśmy w jakimś pensjonacie w Chorwacji.
Mańka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mańka » 28.05.2015 23:16

Witam,
25.06 wyjeżdżamy do Breli z 2 dzieci. Jest to nasz 2-gi wyjazd do Cro ale pierwszy z dziećmi. Bardzo chcę zobaczyć plivickie jeziora i stąd mam zagwostkę. Czy był ktos tam z maluchem 1,5 rocznym? Nie mam nosidełka i zastanawiam sie czy jest nadzieja na wozek? Na zdjeciach widzialam tylko trasy kladkowe dość wąskie więc nie wiem jak ten wózek by sie sprawił. A może odpuścić i pojechać nad wodospad krka? Może jest bardziej dostępny?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.05.2015 23:30

Mańka napisał(a):Witam,
25.06 wyjeżdżamy do Breli z 2 dzieci. Jest to nasz 2-gi wyjazd do Cro ale pierwszy z dziećmi. Bardzo chcę zobaczyć plivickie jeziora i stąd mam zagwostkę. Czy był ktos tam z maluchem 1,5 rocznym? Nie mam nosidełka i zastanawiam sie czy jest nadzieja na wozek? Na zdjeciach widzialam tylko trasy kladkowe dość wąskie więc nie wiem jak ten wózek by sie sprawił. A może odpuścić i pojechać nad wodospad krka? Może jest bardziej dostępny?

W obydwu parkach miejscami z wózkiem jest trudno, moim zdaniem. W PN Krka zostawiliśmy wózek (typu parasolka dla trzylatki) zaraz po zejściu ze statku - po prostu nie dało się jechać po żwirze, a później po ścieżkach i kładkach tym bardziej byłoby to trudne. W Plitvickich widziałam wózki, ale na tych kładkach też się dziecko dość mocno wytrzęsie, choć same ścieżki wydały mi się już lepsze, bardziej równe i szersze, bo w Krka miejscami to była zupełna porażka. Generalnie jakieś nosidło byłoby najlepsze, może chociaż chustę udałoby się pożyczyć na wyjazd, albo po prostu tata weźmie na barana na trudniejszych odcinkach... Gdybym miała wybierać, zdecydowałabym się na Plitvickie, zwłaszcza, że często w tych okolicach robiliśmy sobie nocleg tranzytowy, same jeziora zrobiły na mnie lepsze wrażenie, i mimo wszystko wydaje mi się, że dłuższe odcinki dałoby się wózkiem przejechać .
Mańka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 28.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mańka » 29.05.2015 12:21

Aha, czyli rozumiem, że są w Plivicach miejsca gdzie dam radę pojechać wózkiem, a tam gdzie miejsca trudniejsze to wózek składam (spacerówka składajaca sie do rozmiarów walizki) a malego na ręce? Czy raczej tych miejsc do noszenia na rekach będzie więcej i wózek okaże sie tylko kolejnym klamotem do targania? I jeszcze jedno pytanie ile czasu trzeba przeznaczyć na zwiedzanie?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.05.2015 13:36

Mańka napisał(a): ile czasu trzeba przeznaczyć na zwiedzanie?

Ile chcesz, a zwłaszcza ile dziecko wytrzyma.
Trasy do wyboru:
http://www.np-plitvicka-jezera.hr/en/pl ... our-visit/
Nad jeziorami są pomosty, wzdłuż jezior fajne ścieżki - możesz wybrać dowolną trasę.

Poszukaj wątku o Plitvickich na forum, znajdziesz więcej info.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.05.2015 16:06

Mańka napisał(a):Aha, czyli rozumiem, że są w Plivicach miejsca gdzie dam radę pojechać wózkiem, a tam gdzie miejsca trudniejsze to wózek składam (spacerówka składajaca sie do rozmiarów walizki) a malego na ręce? Czy raczej tych miejsc do noszenia na rekach będzie więcej i wózek okaże sie tylko kolejnym klamotem do targania? I jeszcze jedno pytanie ile czasu trzeba przeznaczyć na zwiedzanie?


cel-dubrovnik-nie-wazne-jak-cz-2-t35133-105.html#p863036

:wink:
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 29.05.2015 18:14

Mańka napisał(a):Witam,
25.06 wyjeżdżamy do Breli z 2 dzieci. Jest to nasz 2-gi wyjazd do Cro ale pierwszy z dziećmi. Bardzo chcę zobaczyć plivickie jeziora i stąd mam zagwostkę. Czy był ktos tam z maluchem 1,5 rocznym? Nie mam nosidełka i zastanawiam sie czy jest nadzieja na wozek? Na zdjeciach widzialam tylko trasy kladkowe dość wąskie więc nie wiem jak ten wózek by sie sprawił. A może odpuścić i pojechać nad wodospad krka? Może jest bardziej dostępny?

Byliśmy 5 lat temu z niespełna rocznym, niechodzącym synem, zwiedziliśmy i Krka i Plitvice, większość w spacerówce, kilka przejść w nosidle Mei Tai (mąż targał spacerówkę 8) )
Zresztą nie my jedni z wózkiem spacerowaliśmy, przy dziecku, które lubi drzemać jest to bardzo wygodne
Polecam obydwa miejsca, dla widoków warto :!:

Obrazek

Obrazek

Łódką w Krka ze złożonym wózkiem też daliśmy radę

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone