Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 31.05.2013 07:58

Ja jeszcze jedno małe pytanko... co myślicie o wyjeździe z maluchem 11 mies. na kemping?

My zwykle jeździmy na kempingi i nie wyobrażam sobie inaczej, chociaż w zeszłym roku po raz pierwszy ze względu na dziecko 2 mies. mieszkaliśmy w kwaterze.

W tym roku planujemy już pojechać pod namiot. Wyjazd z końcem czerwca. Jak myślicie, czy w nocy będzie na tyle ciepło żeby można było nocować z takim maluchem pod namiotem?
Zerkam trochę na pogodę obecnie i nie jest chyba za ciekawie... :roll:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.05.2013 15:29

Wiele razy widziałem takie maluch na campie....ale...
Bardzo trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie nie znając dziecka.
Jedno łatwo choruje, jest nieznośne podczas upałów, źle znosi zmianę wody, etc. a drugiemu nic.

Musisz sama ocenić sytuację.


Pozdrawiam
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 04.06.2013 10:39

Jasne, masz rację :)
Z naszym maluchem chyba takich problemów nie ma, mam nadzieję! :wink:
Tak tylko się non stop zastanawiam nad tymi temperaturami w nocy...
No nic, trzeba będzie śledzić prognozy :D
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 12.07.2013 21:10

A co zrobić jak 2 dni przed wyjazdem 3-latkowi wyskoczyła gorączka??? Lekarz stwierdził wszystko ,,czyste" tylko ta temperatura....zaliczka wpłacona...urlop sztywno w danym terminie... :(
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 12.07.2013 21:16

no jak to co? brać leki i jechać. To cywilizowany kraj, są lekarze, apteki w razie czego też.

na kempingach widziałam dziecko 2-3 miesięczne (nie wiem skąd było) półroczne, roczne...
Na naszym mieszkali Czesi z 8 miesięczną córką. Jakoś sobie ludzie radzą, pewnie jest trudniej z takim dopiero co nauczonym chodzić, czy raczkującym bo jednak żadne mury nie ograniczają, trzeba calusieńki czas się zajmować, nosić, czy chodzić za nim i pilnować. Jednak skoro ludzie sa to znaczy że się da.
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 12.07.2013 21:30

ITA jednak jechać???
lekarstwa kupione , nawet antybiotyk na wszelki wypadek...w samochodzie jak wyskoczy temp.pod 39st??? na Ciovo daleko...
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 12.07.2013 21:39

buroda napisał(a):ITA jednak jechać???
lekarstwa kupione , nawet antybiotyk na wszelki wypadek...w samochodzie z temp.pod 39st??? na Ciovo daleko...

ja bym pojechała bo moje dzieci zawsze tak wysoko gorączkują jeśli są chore. U lekarza byłaś, nic sie nie dzieje, pewnie jakis wirus. Obniżałabym gorączkę i tyle. Dla spokojności zrobiłabym na szybko morfologie z rozmazem i CRP. Jeśli nie ma wymiotów, biegunki, ropnego gardła to chyba nie ma powodów do paniki.(tzn ja bym nie panikowała, ale lekarzem nie jestem)
Moja mała zachorowała akurat w CRO, miała 40 goraczki, pojechałam do lekarza, on kazał zrobić badanie krwi, stwierdził ze to wirus, kazał obniżać gorączkę, po 3 dniach wszystko wróciło do normy.

mówiłaś też ze dziecko zachorowało 2 dni przed wyjazdem, kiedy jedziecie? może jeszcze sie poprawi jak sa 2 dni..
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 12.07.2013 22:32

gorączkuje od czwartku...lekarz na jutro zamówiony...wyjazd jutro popołudniu(sobota) chyba ze coś lekarz zobaczy :(
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 15.07.2013 08:59

i jak? mam nadzieję, że pojechaliście!
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 13.08.2013 09:48

ita napisał(a):i jak? mam nadzieję, że pojechaliście!



Chyba tak jeżeli nie odpisują : )I myślę że dobra decyzja podjęta. Miłych Wakacji :) :papa:
lechiti
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechiti » 02.10.2013 09:11

lechiti napisał(a):Więc mogę potwierdzić, że wyjazd z małym bąblem to nie jest żadna straszna sprawa.. nie wiem czy to nasz "egzemplarz" jest taki wyjątkowy, ale obyło się bez żadnych problemów.. Nasza mała stała się gwiazdą hotelowej restauracji.. podróż przebiegła bez żadnych problemów.. do Chorwacji jechaliśmy z postojem z Otoccu i zaliczyliśmy Plitvickie jeziora... Olcia w nosidełku na plecach przybijała z wszystkimi turystami piątki... a droga powrotna z Korculi już na raz.. wyjazd o 9-ej rano, prom i potem 1300 kilometrów.. z trzema postojami na obiadek, deserek i kolację.. Już planujemy przyszłe wakacje...


Tak.. wiem, że cytuję sam siebie ale niech to będzie przestroga dla innych... :) wszystkie plany wakacyjne na ten rok musiały zostać przełożone.. okazało się że z naszego wypadu na Korculę mamy pamiątkę.. ma już 4 miesiące i na imię Adaś... jak więc widzicie podróże z dziećmi nawet w tej kwestii nie stanowią żadnego problemu.. Bez wątpienia przyszły rok - kierunek CRO już z dwójką.. 3-latka plus 1 roczek z kawałkiem.. a co tam!
DolnoŚlązak
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DolnoŚlązak » 02.10.2013 12:30

Też mieliśmy wątpliwości przed pierwszą wyprawą z dzieckiem do Cro.
Wcześniej przez kilka tygodni przewertowałem całe forum na ten temat.
Czytałem relacje oraz porady "co i jak, gdzie i kiedy".
Zdecydowaliśmy się jechać z 14 miesięczną córą w nocy i to był dobry wybór, chociaż wcześniej córa nie miała próby generalnej jeśli chodzi o długą podróż autem.
Razem z małżonką stwierdziliśmy że po codziennej kąpieli ruszamy w drogę, i tak o 20.00 wystartowaliśmy z Wrocka, o 8.00 rano byliśmy w Chorwacji (Istria). Córka obudziła się dopiero po 6 rano , gdzieś pod koniec trasy w Słowenii. Dwie godzinki udało się jej wysiedzieć i zaczęły się upragnione wakacje.... .

Podsumowując córa wytrzymała 4000 km w aucie podczas tegorocznych wakacji.
(1400 km powrotu od 20.00 wieczorem do 12 w południe z 2 dłuższymi przystankami rano)
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 01.01.2014 16:20

witam
rozważam wyjazd do Chorwacji w tym roku w czerwcu z trójką maluchów - 4, 3 i 1,5 roczku. Dokąd jechać? wiadomo, że z takimi maluchami większe zwiedzanie odpada, interesują mnie głównie czyste i przyjazne plaże. Przejrzałam wątek, ktoś pisał o Breli, inny o Rogoźnicy. Piszcie, podpowiadajcie, proszę! :) Planuję jechać samochodem, czy polecicie jakieś kwatery?
radzik128
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 09.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzik128 » 09.06.2014 11:16

jedziemy we czworo do Chorwacji czyli ja ,żona i dwie dziewczynki jedna 11 lat druga skonczy w listopadzie 5 cczy muszę szkać apartamentu na 4 osoby czy na 3 ,widzialem pare ofert gdzie na dziecko do 5 lat nie trzeba płacić ?
WIOLAB
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIOLAB » 15.06.2014 19:31

radzik128 my zawsze płaciliśmy za cały apartament, podawali nam ceny dla 2+2 np 45E tyle, że to było w ciemno.
Nie wiem gdzie szukasz noclegu ale często wpisuje się wiek dzieci.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone