Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DO Chorwacji czy NA Chorwację?...

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
DO Chorwacji czy NA Chorwację?...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.05.2007 00:15

adam11 napisał(a):marcjan napisał(a):
Witam!
Zamierzam we wrześniu wybrać się na Chorwację (...)


Boże! Zlitujcie się!! NA Chorwację?!

no i po co to : | każdy pisze jak chce :) może dziwnie brzmi ;P ale tak marcjan napisal :) i ok :) " u mnie też ludzie mowia jadę na Poznań :)) hehe ;) i jakoś ;P igornuje ;P to :) ;] więc ;P nie zwracajcie uwagi na takie kwestie droga martito :)) ;] ale w koncu kobiety eheh :)


Drogi Adasiu (adam11) - choć chyba powinno być "adam17" :wink:
Pisać na forum należy poprawnie - a nie "każdy pisze jak chce".
-tam gdzie trzeba należy stosować duże litery (np. imiona, nazwiska, nazwy państw, miast)
-starać się przestrzegać zasad ortografii (nic trudnego mając np. "worda" ,jest tam opcja, która wężykiem podkreśli na czerwono "byki"
albo taki korektor tekstów: http://www.korektor.net/slownik.html
-stosować interpunkcję, polskie znaki z klawiatury, szczególnie w dłuższych tekstach - o wiele łatwiej i przyjemniej się wtedy czyta)
(tu jest przykład: forum/viewtopic.php?t=15291&postdays=0&postorder=asc&start=45 :lol: )
a tu masz coś o akcji "bykom stop" w internecie (warto przeczytać i stosować)
http://www.bykom-stop.avx.pl/jakpisac.html

Ps. Ja zawsze jeździłem do Chorwacji :lol: a nie na Chorwację :evil:
Nowicjuszowi radzę jechać do Chorwacji, bo to fajny kraj na spędzenie wakacji :lol:
Poprzednie dwa posty mało czytelne
"piotrulex" jak zwykle niepoprawny i "maci wode" :wink: (zamiast "nie mąci się woda, bo nie ma piachu) :wink: ) choć radzi dobrze i nie mąci :lol:
"kuczi74" podobnie jak "piotrulex" altu nie stosuje :wink: i coś o Makarskiej truje :lol:
(we wrześniu już tam można jechać -mniej ludzi :lol: )
martita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) martita » 24.05.2007 09:27

O żesz, ale mam poparcie :lol:
dzięki Janusz :D
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 24.05.2007 09:46

Jak słyszę "na Chorwację", to mnie, kurna, nosi ... Bzdura, że tak jest poprawnie! Nie jest.

Inna rzecz, że nie lubię komuś zwracać uwagi. Choćby dlatego, że to niekulturalnie, a i broń to obusieczna ... Nie studiujcie więc moich postów, proszę :). Pozdrawiam

Krystof
martita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) martita » 24.05.2007 10:15

Krystof ja też nie lubię, ale jak się enty raz czyta "NA Chorwację" to człowieka krew zalewa.. :evil:
A kto ci powiedział, że to niekulturalnie? Jakby nikt nikomu uwagi nie zwracał to ten świat zszedłby na psy.. A jak napisał Janusz jakieś zasady na forum też obowiązują.
Pozdrawiam
kuczi74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuczi74 » 24.05.2007 10:38

Januszu alt powiadasz,a gdzie to jest :wink: :)
martita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) martita » 24.05.2007 10:47

No Leszek, nareszcie ktoś się za to zabrał, bo już miałam sama do prof. Miodka mailować :wink: daj znać jak odpisze, bom ciekawa :lol:
Pozdrawiam
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.05.2007 10:51

To jedna z odpowiedzi Pana Profesora :D
pytający napisał(a):Panie Profesorze... mój kolega zanosi się śmiechem podczas gdy mówię bylem w Słowacji (Nowej Zelandii), jadę do Słowacji (Nowej Zelandii) etc. Czy ten śmiech może odbić mu się czkawką?


Prof. dr hab. Mirosław Skarżyński napisał(a):Szanowny Panie,
nie znam, stanu organizmu Pańskiego kolegi, więc nie wiem, co mu się czym może odbijać.
Zawsze mówiło się i mówi po polsku jadę na Słowację, byłem na Słowacji. Forma w Słowacji uważana jest natomiast za charakterystyczną dla stylu urzędowego. No, ale może w tym stylu Panowie rozmawiają ze sobą?
Prof. dr hab. Mirosław Skarżyński

Pozdrav :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.05.2007 11:04

kuczi74 napisał(a):Januszu alt powiadasz,a gdzie to jest :wink: :)

obsługa do klienta: proszę nacisnąć dowolny klawisz w celu kontynuacji
klient do obsługi: nie mogę znaleźć "dowolnego klawisza"

:lool:
Pozdrav :papa:
martita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) martita » 24.05.2007 11:06

Kurcze, naprawdę fajna ta poradnia :wink:
http://poradnia.polonistyka.uj.edu.pl/?modul=24
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.05.2007 11:16

Słowacja, Chorwacja to IMHO nie to samo, bo określenie "byłem na Słowacji" o ile o tyle, było by dla mnie do przyjęcia ale określenie "byłem na Chorwacji" jakoś mi zalatuje. Wobec tego analogicznie mogę jechać na Słowację a potem do Chorwacji na wyspę Hvar lub na półwysep Peljesac. Podobnie jak byłem na Mazurach a potem w Górach Świętokrzyskich a nie "na" nich choć wejść na nie mogłem :wink: :papa: :papa: :papa:

Ps. Jakby co to nie strzelać bo często używam zwrotów urzędowych i może to przez to tak mam :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.05.2007 11:20

dla mnie analogia jest oczywista - Słowacja, Chorwacja są to państwa, więc skoro można pojechać na Słowację to również można pojechać na Chorwację, to samo IMHO dotyczy Węgier pojadę na Węgry, a nie: pojadę do Węgier..... brrrr :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.05.2007 11:23

No to pojedź sobie "na Niemcy" albo "na Szwecję" :lol: że o Polsce nie wspomnę :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.05.2007 11:25

Jest oczywistym, że nie pojadę "na Szwecję" tylko "do Szwecji i nie pojadę również "na Niemcy" tylko "do Niemiec". Chodzi mi cały czas o to, że obie formy: NA Chorwację i DO Chorwacji, są POPRAWNE :!:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.05.2007 11:28

Ale "do Chorwacji" lepiej brzmi w mojej opinii, bo to piękny kraj, więc wolę jechać do pięknego kraju do Dalmacji niż na piękny kraj i na Dalmację :wink:

A u nos na Ślonsku nikierzy jadom na Niymce po auto :wink:
Ostatnio edytowano 24.05.2007 11:30 przez Rysio, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 24.05.2007 11:30

NA Dalmację nie da się tak samo pojechać jak NA Góry Świętokrzyskie, kurcze.... może to zależy od tego jak dany region jest piękny :?: :lol: W tym szaleństwie jest metoda :lool:
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
DO Chorwacji czy NA Chorwację?...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone