Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Baški przez alpejskie szczyty i kukurydziane pola...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 02.03.2012 00:57

Po godzince spędzonej na Vrženicy stwierdziliśmy, że może jednak podejmiemy próbę i znajdziemy drogę żółtym szlakiem, który się w jej pobliżu zaczynał.

Jak pomyśleliśmy, tak zrobiliśmy... Szlak znaleźliśmy stosunkowo szybko, początkowo droga wiodła po dość płaskim, lekko zacienionym terenie.
Wszystko więc wydawało się O.K :D

Początkowo..., bo później było już tylko gorzej :(

Mimo, że droga prowadziła głębokim wąwozem, szliśmy w pełnym słońcu - miejsc gdzie byłaby choć odrobina cienia było naprawdę niewiele.
Dla kogoś z kiepską kondyncją, nastawionego na lightowy spacer górskim szlakiem typu wejście na Śnieżkę ta droga będzie koszmarem...
Upał, brak cienia, skalne osuwiska, strome podejścia, miejsca gdzie trzeba było się podciągnąć, żeby móc iść dalej......dla mnie, to był koszmar :cry:

Kanion Vrženica wykończył mnie, pokonał i wyżął jak ścierkę... :P


fot.47 Żółty szlak
Obrazek


fot.48 Tam idziemy...
Obrazek

W tym miejscu łączyły się szlaki: żółty i czerwony.
Weszliśmy jeszcze na szczyt wzniesienia które wskazywała strzałka, po czym...
postanowiliśmy jednak odpuścić i zawrócić.
Nie doszliśmy nawet do punktu widokowego, ale zgodnie stwierdziliśmy,
że już jesteśmy zmęczeni i droga na plażę + powrót może być ponad te resztki sił jakie nam zostały...
Zawróciliśmy więc, na szlak czerwony, bo zupełnie nie wiedzieć czemu za nic nie chciałam wracać tym żółtym... :P

fot.49 Widok z czerwonego szlaku na żółty - to ten wąwóz w dole...
Obrazek


fot.50 ... i na wyspy naprzeciw
Obrazek


fot.51 ... i na oba szlaki
Obrazek


fot.52
Obrazek

Po drodze spotkaliśmy parę Austriaków, oni też nie doszli...

Okazało się również, że czerwony szlak faktycznie zaczynał się na campingu, ale o tym przekonalismy się gdy już tam doszliśmy w drodze powrotnej :x

fot.53 Widok z końcowego odcinka szlaku na camping
Obrazek


fot.54 ...i jeszcze jeden
Obrazek

2 ostatnich fotek omal nie przypłaciłam życiem, albo innym kalectwem - żeby je zrobić postanowiłam podejść do krawędzi ścieżki...
...i co :?:
I oczywiście wyrżnęłam zdrowo na tych kamyczkach omal nie spadając w dół.

Wrócilismy z tej wyprawy koszmarnie zmęczeni, dziś się z tego śmiejemy, ale wtedy zupełnie nie było mi do śmiechu.
Plażę, która była naszym celem napewno zobaczę, ale raczej popłynę tam taksówką... ;)

- Zdecydowanie nie polecam drogi Kanionem Vrženica amatorom
- z dziećmi raczej też się tam nie wybierajcie
- nie polecam również startu późniejszego niż 7 rano
- wody także radzę wziąć więcej niż 2 litry na osobę
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.03.2012 11:48

Anai napisał(a):
- Zdecydowanie nie polecam drogi Kanionem Vrženica amatorom
- z dziećmi raczej też się tam nie wybierajcie
- nie polecam również startu późniejszego niż 7 rano
- wody także radzę wziąć więcej niż 2 litry na osobę


Aż tak źle nie jest :!: :D
My pętlę zrobiliśmy w odwrotnym kierunku.
Najbardziej nam dopiekł powrót wzdłuż wybrzeża z plaży Vrżenica do campu. Ale wtedy zmęczeni już byliśmy.
Gorąco jest i dużo picia trzeba wziąć, to prawda.
A "Kanjon" Vrżenica jest super, to była najlepsza część wycieczki :!:

pzdr :!:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.03.2012 12:16

Anai napisał(a):
fot.11 Campingowa plaża
Obrazek



Witaj

Gdyby to było zdjęcie z końcówki sierpnia 2010 to bym zaznaczył kółeczkiem nasz namiot :)

To faktycznie bardzo urokliwie położony camping choć ma sporo wad

Zatoczek też nie udało nam się zaliczyć po za 2-3 na wschód
wiegal
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiegal » 02.03.2012 20:15

My też byliśmy na przełomie lipca sierpnia. Spacer na plaże Vela Luka przez kanion od strony zatoki zakończył się podobnie. Byliśmy szczęśliwi, że udało się wrócić na camping. Na szczęście skurcze dopiero zaczęły łapać na campingu. Rakija zakupiona u "Babci" postawiła na nogi. Poznaliśmy męża tej starszej Pani - 92 lata - wspaniała kondycja. Wg opinii dzięki tej Rakii. Super zdjęcia. Te same charakterystyczne miejsca i widać naszą przyczepę. W 2012 planujemy na Vela Luka taksówką, lub powrót taksówką. Pozdrawiam :D
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 04.03.2012 14:37

,
Ostatnio edytowano 11.06.2021 10:12 przez Agawa., łącznie edytowano 1 raz
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 04.03.2012 14:39

Obrazek
trochę cieplej się robi :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.03.2012 14:44

Anai napisał(a):No to jedziemy dalej... :D

fot.29 Główna plaża Baški w piątkowe popołudnie
Obrazek


Toż to jakaś masakra jest! :roll:
Jakoś się tam nie widzę...:?

Tylu ludzi to w całej Metajnie nie było! :lol:


Anai napisał(a):Kanion Vrženica wykończył mnie, pokonał i wyżął jak ścierkę... :P

No to zapraszam na...........Beretnicę. :D
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 04.03.2012 20:26

longtom napisał(a):Aż tak źle nie jest :!: :D
My pętlę zrobiliśmy w odwrotnym kierunku.

No i może tu jest pies pogrzebany - bo my kanion pokonywaliśmy pod górę, i daję słowo, to była m a s a k r a.

longtom napisał(a):Najbardziej nam dopiekł powrót wzdłuż wybrzeża z plaży Vrżenica do campu. Ale wtedy zmęczeni już byliśmy.

A widzisz, na nas droga do Vrženicy nie robiła większego wrażenia, jeśli chodzi o wysiłek... za to porażała widokami :D

piotrulex napisał(a):Witaj
Gdyby to było zdjęcie z końcówki sierpnia 2010 to bym zaznaczył kółeczkiem nasz namiot :)

Obrazek
Hahaha... nasz stał mniej/więcej tam gdzie strzałka wskazuje...
i stał tam między innymi dlatego, że to właśnie Twoimi (chyba) sugestiami (że za rzeką są najlepsze miejscówki :D) kierowaliśmy się szukając miejsca na campingu...

piotrulex napisał(a):Zatoczek też nie udało nam się zaliczyć po za 2-3 na wschód

Im dalej na wschód tym lepsze warunki do plażowania były (mz), mniej ludzi, drobne kamienie jak na Vrženicy itp.

wiegal napisał(a):My też byliśmy na przełomie lipca sierpnia. Spacer na plaże Vela Luka przez kanion od strony zatoki zakończył się podobnie. Byliśmy szczęśliwi, że udało się wrócić na camping.

Nie wiesz nawet jak bardzo rozumiem, tą Waszą radość z powrotu na camp :D

Agawa. napisał(a):Fajne fotki , nam się bardzo podobały zatoczki za camp :) urocze miejsca , a ile kasuje taxi na Vela Luke?

Zabij, a nie przypomnę sobie...
Na Twoich fotkach oczywiście plaża Vrženica?

anakin napisał(a):Toż to jakaś masakra jest! :roll:
Jakoś się tam nie widzę...:?

Tylu ludzi to w całej Metajnie nie było! :lol:


:D :lol: :D
to co na plaży to jedno, zapewniam Cię, że drugie tyle, w tym samym czasie przetaczało się po oddalonym o ok. metr deptaku :D
...ale tak jak napisałam, to była główna plaża i na dodatek początek weekendu, my nie mieliśmy problemów ze spokojnym plażingiem ;)



A tu już byłam :P
...wprawdzie nie udzielałam się, ale przeczytane od deski do deski :D
Kusi mnie ten Pag, oj kusi...
Ostatnio edytowano 05.03.2012 00:10 przez Anai, łącznie edytowano 1 raz
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 04.03.2012 20:56

Agawa. napisał(a):Fajne fotki , nam się bardzo podobały zatoczki za camp :) urocze miejsca , a ile kasuje taxi na Vela Luke?

Zabij, a nie przypomnę sobie...
Na Twoich fotkach oczywiście plaża Vrženica?

zgadza się :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.03.2012 10:31

Anai napisał(a):
piotrulex napisał(a):Witaj
Gdyby to było zdjęcie z końcówki sierpnia 2010 to bym zaznaczył kółeczkiem nasz namiot :)

Obrazek
Hahaha... nasz stał mniej/więcej tam gdzie strzałka wskazuje...
i stał tam między innymi dlatego, że to właśnie Twoimi (chyba) sugestiami (że za rzeką są najlepsze miejscówki :D) kierowaliśmy się szukając miejsca na campingu...

piotrulex napisał(a):


To ciesze się. Naszym zdaniem to jedne z lepszych miejsc. Blisko plaży, w cieniu a to bardzo ważne. My byliśmy raczej na lewym skraju tego zdjęcia. Jak przechodziliśmy mostkiem przez "strumyczek" skręcaliśmy w lewo, do góry po 4 schódkach i zaraz pod figowym krzaczastym drzewkiem mieliśmy namiot :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.03.2012 18:02

Anai napisał(a):Kusi mnie ten Pag, oj kusi...


Nie wolno ulegać pokusom..
Czytałaś przecież co się tam dzieje... :wink:

Fajna ta Baśka,ale na pewno nie w sezonie... :?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.03.2012 18:03

Anai napisał(a):
A tu już byłam :P
...wprawdzie nie udzielałam się, ale przeczytane od deski do deski :D
Kusi mnie ten Pag, oj kusi...


no to teraz wiem, dlaczego czkawkę mam od wczoraj ... Ani linki podrzuca :)

Anai ............ następnym razem głośniej wołaj, że piszesz i swoje śliczne zdjecia wklejasz :)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 05.03.2012 22:38

Agawa. napisał(a):
Anai napisał(a):
Agawa. napisał(a):Fajne fotki , nam się bardzo podobały zatoczki za camp :) urocze miejsca , a ile kasuje taxi na Vela Luke?

Zabij, a nie przypomnę sobie...
Na Twoich fotkach oczywiście plaża Vrženica?


zgadza się :D


Nie dowiedziałam się jak wygląda Vela Luka, ale Vrženica, to jedna z ładniejszych plaż jakie do tej pory widziałam... :)

piotrulex napisał(a):To ciesze się. Naszym zdaniem to jedne z lepszych miejsc. Blisko plaży, w cieniu a to bardzo ważne. My byliśmy raczej na lewym skraju tego zdjęcia. Jak przechodziliśmy mostkiem przez "strumyczek" skręcaliśmy w lewo, do góry po 4 schódkach i zaraz pod figowym krzaczastym drzewkiem mieliśmy namiot :)


My dokładnie w prawym dolnym narożniku patrząc na wprost od mostku ;)
Figowe drzewko "odkryłam" dopiero ostatniego dnia gdy wracaliśmy z nieszczęsnej w i e l k i e j w y p r a w y i wtedy też okazało się, że czerwony szlak faktycznie zaczyna się na campingu :D

anakin napisał(a):
Anai napisał(a):Kusi mnie ten Pag, oj kusi...


Nie wolno ulegać pokusom..
Czytałaś przecież co się tam dzieje... :wink:


Taaa wieem... straszne rzeczy... 8O

anakin napisał(a):Fajna ta Baśka,ale na pewno nie w sezonie... :?

No fajna, i już kombinuje jakby tu... żeby i Pelješac, i Pag, i Baškę jeszcze raz zaliczyć :D
Na razie przychodzi mi do głowy tylko jeden sposób...
... te 21 baniek w jutrzejszym losowaniu musi być moje :D

BeJur napisał(a):no to teraz wiem, dlaczego czkawkę mam od wczoraj ... Ani linki podrzuca :)

:lol:
BeJur napisał(a):Anai ............ następnym razem głośniej wołaj, że piszesz i swoje śliczne zdjecia wklejasz :)


No to teraz połechtałaś moje babskie ego... :D
...i co ja mam teraz zrobić? Zwłaszcza, że w zasadzie miałam zamiar już kończyć i zbyt wiele fot mi nie zostało?


Fotka, którą nie wiedzieć czemu szczególnie lubię :D
fot. 55 Jur prawie jak Bonaparte... :D
Obrazek
Ostatnio edytowano 05.03.2012 23:09 przez Anai, łącznie edytowano 2 razy
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.03.2012 22:43

Anai napisał(a):No to teraz połechtałaś moje babskie ego... :D


cóż ... 8)

Anai napisał(a):...i co ja mam teraz zrobić? Zwłaszcza, że w zasadzie miałam zamiar już kończyć i zbyt wiele fot mi nie zostało?


kombinuj :)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 06.03.2012 18:38

PODSUMOWANKO ;)

To by było w zasadzie tyle jeśli chodzi o tegoroczny wyjazd do Cro.
Baška, to śliczne miasteczko, chociaż w sezonie nieco zatłoczone.

Polecam knajpkę Bistro Grill Mul - troche niepozorna z wyglądu, ale obsługa przemiła, jedzenie pyszne, a ceny przyzwoite - druga z rzędu idąc od campingu Bunculuka.

Obrazek

W knajpce organizowane są różne akcjije typu:
riblja plata (ogromna) + dzbanek wina + surówki = 180 kun
do tego starter czyli gavuni + 2 rodzaje sosów (pyszny serowy) + pieczywo GRATIS!!
do tego kieliszek rakii lub likieru na pożegnanie również GRATIS!!


fot.56 starter
Obrazek

fot.57 Riblja plata
Obrazek

fot. 58 ...
Obrazek

Okoliczne plaże cudne, kamyki małe, gładkie, spokojnie można na nich leżeć nawet bez ręcznika...
amatorzy opalania na skałkach, też coś dla siebie znajdą :D

Nie ma jeżowców (a przynajmniej nie było podczas naszego pobytu) - spokojnie można było wejść do wody bez butów, o ile oczywiście lubimy jak się nam między palcami przeciskają mniejsze i większe kamyki :)

Mało cykad, w zasadzie prawie wcale... za to dużo owiec, które nocą sprawiały upiorne wrażenie becząc gdzieś wysoko nad campingiem...

Jedna prawie burza - byliśmy na zakupach w Bašce, gdy niebo niepokojaco się zachmurzyło, kiedy doszliśmy na camping zaczynało kropić, parę razy zagrzmiało - po pół godziny bardzo delikatnej mżawki w zasadzie kapuśniaczku przeszło... :D

Jakoś tak się stało, że w drodze powrotnej nie robiliśmy zdjęć.
Ponieważ unikaliśmy autostrad, nie ominęliśmy w drodze powrotnej Wiednia lecz przejechaliśmy przez jego centrum.
Boże, jakie to miasto jest piękne... marzy mi się wycieczka z intensywnym zwiedzaniem :)

W Słowenii, jeśli zdarzy się Wam jechać przez LAŠČE polecam przydrożny zajazd GOSTILNA ROJC - świetne jedzenie, ceny znośne i świetna obsługa
z zajebiaszczym podejściem do klienta...
Adres
Gostilna ROJC
LAŠČE 14
8361 DVOR

Jeśli są jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem o ile oczywiście znam odpowiedź:D
Jeśli wygrzebię jeszcze jakieś zdjęcia nadające się do publikacji, wrzucę je w ramach suplementu :D
Na razie dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich oglądaczo-czytelników...
Anai
Ostatnio edytowano 20.02.2013 12:40 przez Anai, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Do Baški przez alpejskie szczyty i kukurydziane pola... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone