Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Baški przez alpejskie szczyty i kukurydziane pola...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Frisco
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Frisco » 27.02.2012 14:36

Pisz dziewczyno pisz wszystko co Ci pamięć na jezyk przyniesie.
W przyszłym roku mamy rodzinne plany na wypad do Baśki i opalanie na Bunculuce dlatego infarmacje mile widziane. Czy masz może namiary na jakieś sprawdzone kwatery w Baśce blisko tego kampingu?
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 27.02.2012 14:55

No to jedziemy dalej... :D

fot.29 Główna plaża Baški w piątkowe popołudnie
Obrazek


fot.30 Tłumy...
Obrazek


fot.31
Obrazek


fot.32 Pan policjant
Obrazek


fot.33 No to chlup...
Obrazek


fot.34 ... i jeszcze raz ;)
Obrazek


Przeklęta chwila, w której znaleźliśmy tą mapę... bo dzięki niej powstał plan "w i e l k i e j w y p r a w y" na podobno najpiękniejszą plażę Chorwacji - plażę Vela Luka

fot.35
Obrazek


fot.36 FishPicnic
Obrazek


fot.37 ...jeszcze raz główna plaża w piątkowe popołudnie
Obrazek


fot.38
Obrazek


fot.39 Zamyślony...
Obrazek

cdn.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 27.02.2012 15:42

Raul73 napisał(a):Namiary na knajpę i rakiję zanotowałem.

Sklep mięsny mi niepotrzebny, bo my raczej z gatunku tych, co za mięsem nie przepadają, a już na pewno nie w Chorwacji. Co innego rybki i owoce morza! :D


No cóż! Rybki i morskie "potwory" jadaliśmy w w/w knajpce, natomiast w mięsnym mieli bardzo przyzwoite cevapici i boczek na grilla...

Widoczna na fotce 22 martwa natura uliczna była, że tak powiem dekoracją wyglądającej na pierwszy rzut oka na przyzwoitą knajpki (niestety jej nie sprawdziliśmy), tuż obok niej natomiast był sklepik, w którym można było zaopatrzyć się w wino.
Ceny od 18 do 35 kun za litr + 2 kuny za plastikową butelkę.
Wino po 18 kun/litr to taki trochę "sikacz" ale po rozwodnieniu doskonale spełniał rolę napoju chłodzącego zabieranego na plażę, to po 30 kilka całkiem, całkiem przyzwoite.

Była jeszcze jedna knajpka, której zdecydowanie nie polecam ale w tej chwili za nic nie przypomnę sobie nazwy.
I nawet nie chodzi o to, że jakieś bardzo niedobre jedzenie w niej było, ale obsługa do bani...
Pani kelnerka pomyliła(?) zamówienie, zamiast zamówionego spaghetti bolognese osobie nie tykającej owoców morza przyniosła spaghetti właśnie z nimi (nie da się ukryć nieco droższe), po czym nawet głupiego przepraszam nie usłyszeliśmy...
Może przesadzam, ale więcej tam nie poszliśmy :/
Knajpka bliżej centrum, przy głównym deptaku, poznać ją można po maksymalnym obłożeniu (i to nas zmyliło)...
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 27.02.2012 22:53

To i ja z przyjemnością zasiądę, mam nadzieję że jeszcze coś ciekawego napiszesz :) a i zdjęcia też z przyjemnością oglądam bo niektóre są bardzo dobre.

Anai napisał(a):fot.12 Widok na wyspy naprzeciw, ale hmmm... jakie?

Obrazek


Na zdjęciu jest tylko jedna wyspa i jest to Prvić
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.02.2012 00:45

Wrześniowa Baśka była mniej zatłoczona :wink: , jednak pogoda spłatała nam małego psikusa - temperatura spadła do kilkunastu stopni , a ciężkie chmury chociaż stanowiły piękne tło dla gór , to jednak niosły ze sobą ogromne ilości wody :roll: Czy musiały ją zrzucać na Baśkę :?: :?
Fajnie jest popatrzeć na słoneczną i ciepłą plażę


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.02.2012 01:00

Anai napisał(a):Skoro więc wstęp mam za sobą, zapraszam do obejrzenia kilku,
może ciut więcej fotek, z zeszłorocznego (2011), tygodniowego pobytu
w Bašce, na Krku.

Skorzystałem z zaproszenia i ja. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 28.02.2012 01:42

Jarek999 napisał(a):Koty jak nie chorwackie.
Pewnie też z Polski przyjechały na wakacje :D

Znaczy, że takie tłuściutkie? :D

Jacek S napisał(a):Zaproszenie przyjęte.
:)

W takim razie witam gorąco ;)

Frisco napisał(a):Pisz dziewczyno pisz wszystko co Ci pamięć na jezyk przyniesie.
W przyszłym roku mamy rodzinne plany na wypad do Baśki i opalanie na Bunculuce dlatego infarmacje mile widziane. Czy masz może namiary na jakieś sprawdzone kwatery w Baśce blisko tego kampingu?

Niestety, jeśli chodzi o kwatery nie mam żadnych informacji...
W wojnie apartmani vs campingi jestem po stronie campingów :P

Piter_M napisał(a):To i ja z przyjemnością zasiądę, mam nadzieję że jeszcze coś ciekawego napiszesz :) a i zdjęcia też z przyjemnością oglądam bo niektóre są bardzo dobre.

Witam w takim razie i bardzo się cieszę, że moje fotowypociny komuś się podobają :D

Piter_M napisał(a):Na zdjęciu jest tylko jedna wyspa i jest to Prvić

Hmmm... wierzę na słowo :P

piotrf napisał(a):Wrześniowa Baśka była mniej zatłoczona :wink: , jednak pogoda spłatała nam małego psikusa - temperatura spadła do kilkunastu stopni , a ciężkie chmury chociaż stanowiły piękne tło dla gór , to jednak niosły ze sobą ogromne ilości wody :roll: Czy musiały ją zrzucać na Baśkę :?: :?
Fajnie jest popatrzeć na słoneczną i ciepłą plażę

Z tą pogodą to różnie bywało w 2011 roku... Mnie zaskoczyło, że na wyspie było znacznie cieplej, niż na stałym lądzie...

Franz napisał(a):Skorzystałem z zaproszenia i ja. :)

Serdecznie witam "starego wyjadacza" jeśli chodzi o relacje. :D
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 28.02.2012 12:48

Witam oglądając fotki wracają miłe wspomnienia :P W tym roku jeszcze niesprecyzowane plany na miejsce urlopu więc może Baśka :P :P :P
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.02.2012 13:01

Anai napisał(a):
Przeklęta chwila, w której znaleźliśmy tą mapę... bo dzięki niej powstał plan "w i e l k i e j w y p r a w y" na podobno najpiękniejszą plażę Chorwacji - plażę Vela Luka

fot.35
Obrazek

.


Takiej fajnej mapy nie mieliśmy. :(
Ale podobną wycieczkę zaliczyliśmy.
"Kanjon" Vrżenica na długo pozostanie w naszej pamięci. :)

pzdr :wink:
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 28.02.2012 14:55

longtom napisał(a):Takiej fajnej mapy nie mieliśmy. :(
Ale podobną wycieczkę zaliczyliśmy.
"Kanjon" Vrżenica na długo pozostanie w naszej pamięci. :)

pzdr :wink:


Zapewniam Cię, że w naszej też :D
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 28.02.2012 15:08

W i e l k a W y p r a w a

Wielką wyprawę zaplanowaliśmy na ostatni dzień pobytu.
Na plażę Vela Luka można się dostać na 2 sposoby: albo wodną taksówką, albo pieszo górskim ścieżkami.
My wybraliśmy tą drugą opcję, no bo jak to? My nie damy rady?
Według mapy szlaki prowadzące do plaży były 2: żółty i czerwony i ten drugi miał mieć początek gdzieś w okolicy campingu.
Może i gdzieś tam ten początek był, my w każdym bądź razie go nie znaleźliśmy... :/
Stwierdzilismy więc, że odpuszczamy, idziemy na plażę Vrżenica a najpieknięjszą plażę Cro zobaczymy next time.


Nie wszystkie plaże w Bašce były tak zatłoczone jak plaża główna, my najczęściej plażowaliśmy w takich okolicznościach...

fot. 40 Plaża Vrženica
Obrazek

fot. 41 Na tych kamyczkach można było spokojnie pozwolić sobie na leżenie bez ręcznika czy karimaty...
Obrazek

fot. 42 :D
Obrazek

fot.43 Widoki z plaży Vrženica
Obrazek


fot.44 Baška widziana z Vrženicy
Obrazek


fot.45
Obrazek


fot.46
Obrazek
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 29.02.2012 15:12

I ja podglądnę, gratuluję fajnych fotek.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 29.02.2012 16:01

A mogę zapytać w jakim miesiącu byliście w Baśce???Bo może wybiore sie w tym roku w lipcu lub sierpniu :P ale przerażają mnie te tłumy na głownej plaży :( dlatego pytam.pozdro :P
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 29.02.2012 17:51

ARTUR_KOLNICA napisał(a):I ja podglądnę, gratuluję fajnych fotek.

Witam i dziękuję :D

anubis2423 napisał(a):A mogę zapytać w jakim miesiącu byliście w Baśce???Bo może wybiore sie w tym roku w lipcu lub sierpniu :P ale przerażają mnie te tłumy na głownej plaży :( dlatego pytam.pozdro :P


Koniec lipca/początek sierpnia - szczyt sezonu :D
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 29.02.2012 19:45

Przysiądę i ja. Krk w planach :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Do Baški przez alpejskie szczyty i kukurydziane pola... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone