Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Długa majówka - prawie live

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 23.05.2014 11:01

Po Perascie ruszyliśmy dalej. Wylądowaliśmy w Risanie. Ale moim zdaniem nic ciekawego. Wejście, żeby obejrzeć kawał podłogi 2 EURO. Podziękowaliśmy i pojechaliśmy dalej.
Obejrzelismy jeszcze grotę z malunkami
Obrazek

Probowaliśmy wjechać od strony Tivatu na półwysep do miejscowości Rose, ale niestety droga była w remoncie. Po przykrych doświadczeniach i braku oznaczenia na jak długim odcinku prowadzony jest remont, zawróciliśmy.
Z tego dnia pozostały nam takie zdjęcie (pojechaliśmy starą drogą do Kotoru)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
(te trzy ostatnie z Dobroty gdzie mieliśmy kwaterkę).

Następnego (już niestety ostatniego) dnia udaliśmy się w stronę Cetynii. Tam miałem małą przygodę drogową, bo na grodze dwupasmowej pojechałem kawek pod prąd. Później na rejestratorze okazało się, że nie było żadnego znaku nakazu skrętu w odpowiednią stronę , żadnego zakazu wjazdu nic. Zorientowałem się że coś jest nie tak po jakiś 150 m. Szczęśliwie było jak zawrócić.

W Cetynii udało mi się przekonać moją lepszą połowę, żebyśmy wjechali na Lovcen. Cetyni nie zwiedzaliśmy bo deszcz.
Podobno z góry widoki piękne. Podobno, bo do tej pory nie wiem.
Wjeżdżamy na górę. Lepsza połowa mówi jak będzie wąsko, albo nie będzie barierek to zawracamy. Szczęśliwie mijamy się na samym początku z dużym terenowym wozem bez problemu, co rozwiewa argumenty o zawróceniu. Widzieliśmy, że jest zachmurzenie, ale jako że nie raz zdarzało się, ze chmury są tylko do pewnej wysokości stwierdziliśmy, że spróbujemy, a nuż widelec.
Dojechaliśmy na górę a tam....
Obrazek

Obrazek
Do Mauzoleum wszedłem, ale nic jakoś szczególnie atrakcyjnego. Choć muszę przyznać, że wrażnie robi, nawet we mgle.

dodatkowo znany już widok, ale z mniejszą wartością:
Obrazek
to był rekord na tym wyjeździe 2 st C. A no górze padał lekki śnieg. Ostatni dzień wyjazdu nad Morzem Śródziemnym..........
Pozdrav
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 23.05.2014 19:42

jacusek napisał(a):W Cetynii udało mi się przekonać moją lepszą połowę, żebyśmy wjechali na Lovcen. Cetyni nie zwiedzaliśmy bo deszcz.
Podobno z góry widoki piękne. Podobno, bo do tej pory nie wiem.


Widoki mnie i innych co schodzili też za bardzo nie zachwyciły
...tym bardziej że parking był u góry zamknięty z powodów prac remontowych :roll:

beznazwy.png


...ładniejsze były widoki na zatokę Kotorską :wink:

beznazwy.png
jacusek
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusek » 23.05.2014 20:03

w obie strony piękny, w stronę zatoki - powalający! Pozazdrościć! My musieliśmy użyć duuużo wyobraźni, bo było tak ;)
Obrazek
biała otchłań :roll:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 23.05.2014 20:25

jacusek napisał(a):w obie strony piękny, w stronę zatoki - powalający! Pozazdrościć! My musieliśmy użyć duuużo wyobraźni, bo było tak ;)
biała otchłań :roll:


...a to już świństwo ...tyle km przejechane ..... :roll:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Długa majówka - prawie live - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone