Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego camping

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.03.2014 10:03

A ja czytam i zastanawiam się po której stronie się opowiem po wakacjach.....
Do tej pory mieszkaliśmy w apartamentach. Po ostatnim pobycie , gdy ceny rażąco poszły w góry w porównaniu z poprzednimi latami,pomyślałam o namiocie. Nie wiem czy uda się nam skompletować cały ekwipunek, nie wiem czy spodoba się nam ten sposób wypoczynku, ale zachęceni przez znajomych postanowiliśmy spróbować. Czyli z jednej strony ciekawość, z drugiej koszty. Jak pojedziemy , to się ustosunkuję, na razie są chęci, zobaczymy jaki będzie efekt naszych przygotowań. :papa:
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 06.03.2014 10:26

Iwona w zeszłym roku mieliśmy ten sam dylemat.
Spaliśmy w 4 osoby+namiot+auto+prąd na Campie Boban z super widokiem na morze.
Wyszło nas za całość jakoś 27E/ doba. Za zaoszczędzoną kasę trochę pozwiedzaliśmy ;-)
Nie żałujemy.

Na Campie byliśmy pierwszy raz w życiu, z pożyczonym namiotem (siostra kupiła go za 100 zł), bez żadnego doświadczenia. Jak widać na zdjęciu nawet linki porządnie nie były naciągnięte.... Stół jakiś zwykły z ogródka, krzesła też. ;-) Totalna amatorka...... :oops:

Powiem tak, bawiliśmy się super. Podpatrzyliśmy kilka rozwiązań i patentów i które w tym roku zastosujemy.

Tak wyglądał nasz apartamentowiec z klimatyzowanym wiatrem wnętrzem, ze szwedzkim stołem na śniadanie ;-)

namiot.jpg
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.03.2014 14:49

Zabrzmiało zachęcająco....
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.03.2014 14:54

ita napisał(a):..............:


Hm....... ? :mrgreen: :papa:
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 06.03.2014 15:13

Ita, dokładnie u mnie jest tak samo.
I nikt się nie buntuje, bo wiadomo, że będzie wspaniale.
Też byliśmy 2 razy na kwaterze, a teraz już jedziemy trzeci raz pod namiot i tak pewnie długo pozostanie.
I tez już bym chciała ustawiać nasz domek, urządzać go i potem sobie przed min usiąść z taką wielką satysfakcją i radością,że to już!!!
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 07.03.2014 23:20

[quote="Iwona75"]. Nie wiem czy uda się nam skompletować cały ekwipunek, nie wiem czy spodoba się nam ten sposób wypoczynku, ale zachęceni przez znajomych postanowiliśmy spróbować.
Witam. W ramach "testu" uważam że najlepszą opcją (najtańszą bo nie musisz kupować namiotu czy sprzętu) jest wyjazd z vacansoleil czy eurocamp. Ich namioty są naprawdę duże i wyposażone. Jak spodoba się to można kompletować sprzęt na kolejne wakacje. My jeżdzimy z "nimi" od kilku lat i zawsze było ok.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.03.2014 23:46

Miril napisał(a):Witam. W ramach "testu" uważam że najlepszą opcją (najtańszą bo nie musisz kupować namiotu czy sprzętu) jest wyjazd z vacansoleil czy eurocamp. Ich namioty są naprawdę duże i wyposażone. Jak spodoba się to można kompletować sprzęt na kolejne wakacje. My jeżdzimy z "nimi" od kilku lat i zawsze było ok.

Pod warunkiem, że wyjazd z vacansoleil czy eurocamp przed lub po sezonie :idea:
W lipcu i sierpniu jest drożej niż na kwaterze.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 07.03.2014 23:56

Chyba nie zawsze :) http://www.vacansoleil.pl/camping/info/ ... 9/2330004/ My jeżdzimy w szóstkę(2+4) więc dla nas ok.

Jak koleżanka nakupi sprzętu i po pierwszym wyjeżdzie stwierdzi że to nie to to wyjdzie napewno drożej :)
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 07.03.2014 23:56

Jakieś 20 lat temu zakupiłem, za sporą kasę, namiot rodzimej firmy Hawaje Marabut 4, co dla mnie najważniejsze , to wysoki na 190 cm. Kilka lat przeleżał nieużywany, bo były małe dzieci i trzeba było szukać innych warunków pobytu. Ale od ok. 10 lat jest wykorzystywany systematycznie i corocznie. Zalety pobytu na campie? Ogromna swoboda. Mogę rozłożyć się kilka metrów od wody i nie muszę łazić setek metrów z całym dobytkiem, po kilka razy dziennie. W każdej chwili zwijam sprzęt i jadę, gdzie mam ochotę. A co do dodatkowego wyposażenia kempingowego, to też nie przesadzam z ilością: kuchenka elektryczna, czajnik, trochę "garów" i innych potrzebnych rzeczy- wszystko mieściło się w Mitsubishi Colt, gdzie bagażnik ma swoje ograniczenia. Dla mnie , to najlepsza forma wypoczynku, polecam ...
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 08.03.2014 00:25

Miril napisał(a):Chyba nie zawsze :) http://www.vacansoleil.pl/camping/info/ ... 9/2330004/ My jeżdzimy w szóstkę(2+4) więc dla nas ok.

Jak koleżanka nakupi sprzętu i po pierwszym wyjeżdzie stwierdzi że to nie to to wyjdzie napewno drożej :)


Jadąc z Vacansoleil ma dość ograniczony wybór campingów, a różnice w cenach mogą im zwrócić lwią część wydatków na zakup sprzętu.


Ciężko komuś doradzać czy ma wydać i na co pieniądze :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.03.2014 09:26

Jeszcze zróbcie ankietę, ilu fanów namiotu ma mieszkanie, a ilu ma domek z ogrodem.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 08.03.2014 12:11

baunty napisał(a):
Miril napisał(a):Chyba nie zawsze :) http://www.vacansoleil.pl/camping/info/ ... 9/2330004/ My jeżdzimy w szóstkę(2+4) więc dla nas ok.

Jak koleżanka nakupi sprzętu i po pierwszym wyjeżdzie stwierdzi że to nie to to wyjdzie napewno drożej :)


Jadąc z Vacansoleil ma dość ograniczony wybór campingów, a różnice w cenach mogą im zwrócić lwią część wydatków na zakup sprzętu.


Ciężko komuś doradzać czy ma wydać i na co pieniądze :D


Zgadzam się....Śpiwory, materace i leżaczki mamy, więc te koszty już odpadają. Nie będziemy przesadzać ze sprzętem i w tym roku chcemy żeby cały wyjazd z zakupami zamknął się w takiej kwocie jak przy wynajęciu apartamentu. Jeśli się nam spodoba, to później chcemy aby była to właśnie wersja tańsza. :wink:
Poza tym jeśli wynajmę cały namiot to oprócz ograniczeń jakie powoduje to ze muszę pojechać na konkretny camping i właśnie w określonym terminie, aby było taniej ( a nie mogę ze względu na pracę ), to sprzęt jakiego będziemy tam używać nigdy nie będzie moim sprzętem i nawet jeśli się nam spodoba to i tak za rok będziemy musieli kompletować wszystko od nowa..... :roll:
Wolałabym odżałować kasę na namiot i postawić go później dzieciakom w ogrodzie jeśli uznamy że jednak lepiej nam na kwaterach. Dlatego szukam czegoś w przyzwoitej cenie. A największy problem to mam z lodówką, ale o tym pisałam w innym wątku, więc nie będę się powtarzać..... 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.03.2014 15:57

Iwona75 napisał(a):Zgadzam się....Śpiwory, materace i leżaczki mamy, więc te koszty już odpadają. Nie będziemy przesadzać ze sprzętem i w tym roku chcemy żeby cały wyjazd z zakupami zamknął się w takiej kwocie jak przy wynajęciu apartamentu. Jeśli się nam spodoba, to później chcemy aby była to właśnie wersja tańsza. :wink:
Poza tym jeśli wynajmę cały namiot to oprócz ograniczeń jakie powoduje to ze muszę pojechać na konkretny camping i właśnie w określonym terminie, aby było taniej ( a nie mogę ze względu na pracę

Licz się z tym, że pobyt na niektórych kempingach w Chorwacji jest droższy nią kwaterze.
Aby było taniej, trzeba szukać mniejszych kempingów. :idea:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 08.03.2014 19:26

Janusz Bajcer napisał(a):
Iwona75 napisał(a):Zgadzam się....Śpiwory, materace i leżaczki mamy, więc te koszty już odpadają. Nie będziemy przesadzać ze sprzętem i w tym roku chcemy żeby cały wyjazd z zakupami zamknął się w takiej kwocie jak przy wynajęciu apartamentu. Jeśli się nam spodoba, to później chcemy aby była to właśnie wersja tańsza. :wink:
Poza tym jeśli wynajmę cały namiot to oprócz ograniczeń jakie powoduje to ze muszę pojechać na konkretny camping i właśnie w określonym terminie, aby było taniej ( a nie mogę ze względu na pracę

Licz się z tym, że pobyt na niektórych kempingach w Chorwacji jest droższy nią kwaterze.
Aby było taniej, trzeba szukać mniejszych kempingów. :idea:


Tak, zdaję sobie z tego sprawę. Przeglądam Wasz spis campingów które polecacie, mam już kilka nad którymi się zastanawiamy, ceny są przyzwoite. Różnica w cenie kwatery i campingu jest na tyle duża, że powinniśmy za to kupić cały sprzęt. :lol:
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 11.03.2014 11:57

Iwona75 napisał(a):
Tak, zdaję sobie z tego sprawę. Przeglądam Wasz spis campingów które polecacie, mam już kilka nad którymi się zastanawiamy, ceny są przyzwoite. Różnica w cenie kwatery i campingu jest na tyle duża, że powinniśmy za to kupić cały sprzęt. :lol:

Sa kampingi i kampingi. Na jednych bedziesz miala namiot na namiocie i bedziesz czula oddech sasiada na plecach jak to opisywala Maslinka, albo tez bedziesz zachwycona przestrzenia i wolnoscia. Moja zona przekonala sie do namiotu po 17 latach kiszenia sie w apartmanach i hotelach, teraz nie wyobraza sobie innych wakacji.

Obrazek
Oaza by slawek_szczepanski, on Flickr

I szefowa

Obrazek
OazaII by slawek_szczepanski, on Flickr

Pozdrawiam :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Dlaczego camping - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone