Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego camping

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 16.01.2014 18:57

Cześć.
Krystof napisał(a):mcbas:
szukałem w pobliżu tej rozmowy jakiegoś linku do materaca, o którym piszesz - i jakoś nie znalazłem... mógłbyś, proszę, podać jakiś link lub nazwę raz jeszcze?

mamy wprawdzie intexy, ale te są bardzo ciężkie, jak na samolot

K.

Materac był wspomniany przez baunty...
baunty napisał(a):My mamy materac quetchua P140comfort.
Jest to cienki pompowany materac, jak się jedna osoba poruszy to nie podbija drugiej w górę :D

Bluesman, w sprawie mat (10cm) wysyłam PW

Jeżeli dobrze pamiętam to ten:
http://www.decathlon.pl/materac-dmuchan ... #avantages
Ja gorąco polecam, ale wspominasz o wadze... on waży 4,5 kg... nie wiem, czy to dużo do samolotu??
Natomiast ma bardzo fajną właściwość: kiedy go pierwszy raz rozpakujesz to później łatwo wejdzie z powrotem do swojego pokrowca i zajmuje naprawdę mało miejsca (nasz podwójny = pojedynczy Intex).
A przy okazji: stanowczo odradzam Intex'y, nam nie udało się kupić porządnego materaca tej firmy... :roll:
Pozdrawiam. :papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 16.01.2014 19:05

dzięki, rzeczywiście przegapiłem...

myślę, że się do niego na próbę przymierzę - wystarczy mi rekomendacja, że to pół intexa!
a jeśli chodzi o intexy - wiadomo, tania chińszczyzna - mam już czwarty, czy piąty - w tej cenie trzeba było od razu kupić jeden, a porządny :@/
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.01.2014 19:44

Swoją drogą pod namiot samolotem interesujący pomysł :)
My jedziemy mini vanem w 2 osoby i auto jest zapchane po dach .........
Pisał tu też jeden kolega o takim pomyśle w 2 osoby z małym dzieckiem :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 16.01.2014 20:25

hmmmm, polecam relację "Z Gdańska do Madrytu i na koniec Europy samolotem i samochodem" (czy jakoś podobnie), gdzie opisałem eskapadę sprzed trzech lat;

w tym roku robimy powtórkę andaluzyjską z nowymi miejscami do zobaczenia, choć w rzeczywistości w większości odwiedzimy te stare, ot sentyment ;@)

nie dość, że da radę (i to z dwojgiem dzieci), to na prawdę fajowska sprawa - do tej pory to nasze najlepsze wakacje!

byle to z głową zorganizować...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 16.01.2014 20:46

Kempingi , szczególnie te duże są nastawione głównie na rodzinny wypoczynek i starają się ułatwiać pobyt nawet rodzinom z niemowlakami. Wrzucę parę fotek z dobrze przygotowanego włoskiego kempingu, na którym byłem w ostatnie wakacje, gdyby ktoś obawiał się np. warunków sanitarnych.
Załączniki:
servizi_igienici_inside_03.jpg
mvc3.jpg
mwc2.jpg
mwc.jpg
Ostatnio edytowano 16.01.2014 20:47 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.01.2014 20:46

Krystof napisał(a):hmmmm, polecam relację "Z Gdańska do Madrytu i na koniec Europy samolotem i samochodem" (czy jakoś podobnie), gdzie opisałem eskapadę sprzed trzech lat;

w tym roku robimy powtórkę andaluzyjską z nowymi miejscami do zobaczenia, choć w rzeczywistości w większości odwiedzimy te stare, ot sentyment ;@)

nie dość, że da radę (i to z dwojgiem dzieci), to na prawdę fajowska sprawa - do tej pory to nasze najlepsze wakacje!

byle to z głową zorganizować...


Mam mieszane uczucia z uwagi na ograniczenie w kwestii bagażu do minimum :) wolę jednak komfort :)
Że da rade nie wątpię :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.01.2014 21:41

SingSing74 napisał(a):Wrzucę parę fotek z dobrze przygotowanego włoskiego kempingu, na którym byłem w ostatnie wakacje, gdyby ktoś obawiał się np. warunków sanitarnych.

to napisz jeszcze gdzie to konkretnie (lub link z mapką), bo może się kiedyś przydać, a wygląda zachęcająco
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 16.01.2014 22:00

Marina di Venezia. Zdjęcie pierwsze pochodzi z innego kempingu. Na marinie stanowiska dla niemowląt były jeszcze lepsze, ale nie mam fotek. Na korytarzu na ostatnim zdjęciu widać takie obrazy(było ich kilka) chyba z terakoty, spływała po nich cieniutka tafla wody, a wspaniała woń zmieniała się zależnie od wejścia przez które się wchodziło (chodzi oczywiście o przyjemne zapachy ;) ) Poza tym kemping jest wielki, świetnie zorganizowany i pełen atrakcji.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.01.2014 22:07

SingSing74 napisał(a):Marina di Venezia

jak dobrze, że spytałem, bo właśnie w tym rejonie szukałem :D
całkiem fajny i w dobrym miejscu, może skorzystamy jak wybierzemy dotarcie do Wenecji od tej strony
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 16.01.2014 22:26

bluesman napisał(a):
Krystof napisał(a):hmmmm, polecam relację "Z Gdańska do Madrytu i na koniec Europy samolotem i samochodem" (czy jakoś podobnie), gdzie opisałem eskapadę sprzed trzech lat;

w tym roku robimy powtórkę andaluzyjską z nowymi miejscami do zobaczenia, choć w rzeczywistości w większości odwiedzimy te stare, ot sentyment ;@)

nie dość, że da radę (i to z dwojgiem dzieci), to na prawdę fajowska sprawa - do tej pory to nasze najlepsze wakacje!

byle to z głową zorganizować...


Mam mieszane uczucia z uwagi na ograniczenie w kwestii bagażu do minimum :) wolę jednak komfort :)
Że da rade nie wątpię :)


w naszym przypadku to nie jest kwestia wolenia - jeśli chcemy zwiedzić pół Hiszpanii + Algarve, robiąc przy tym ok. 3 tys. km, to albo weźmiemy kredyt, wynajmiemy cabrio i pojeździmy po hotelach (50 tyś. pln?), albo polecimy z bagażem 4 X 23 kg + 4 X 8 kg podręcznego i zwiedzimy to samo za ćwierć powyższej kwoty

a tak szczerze... to i tak wolę na camping :mrgreen: jest trud, jest przygoda, są wspomnienia :papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 16.01.2014 22:35

te kiero napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Marina di Venezia

jak dobrze, że spytałem, bo właśnie w tym rejonie szukałem :D
całkiem fajny i w dobrym miejscu, może skorzystamy jak wybierzemy dotarcie do Wenecji od tej strony


na wszelki wypadek dobrze było by dopytać o plaże/baseny - w tym rejonie rożnie to może wyglądać...

cena też pewnie niemała? borykaliśmy się z zagadnieniem "północ, czy południe" i jednak wybraliśmy wariant z jednym dniem dłużej, ale już na południu Włoch - ceny zdecydowanie niższe, a i klimat na campingach zupełnie inny... choć, nie ukrywam - standard również niższy...

w dobrej cenie i w dobrym standardzie, jednocześnie w ciekawej okolicy polecałbym to: http://www.orbetellocampingvillage.it/ - nie jest to na południu, o którym wspomniałem (moje miejsce: http://www.baialombardi.it/), ale nieco bliżej północy

pozdrawiam, K.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 16.01.2014 23:11

Kemping jeden z droższych ale nie biorą kasy za darmo. Fajny kompleks oczywiście darmowych basenów, fala, 3 zjeżdżalnie takie, że i dorosły ma frajdę, kilka mniejszych w bardzo dużym basenie dla dzieci. Brodzik z podgrzewaną wodą, do tego basen z placem zabaw. Jacuzzi, basen olimpijski i szkółka nurkowania. Kemping przy pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży. Codziennie poranne animacje dla dzieci na darmowym placu zabaw, a wieczorem występy dla dorosłych i nie tylko - zamiennie: koncerty, tańce, magik, tańczące fontanny na plaży (rewelacja), pokazy fajerwerków. Pociąg jeżdżący po całym kempingu, był też dodatkowy płatny plac zabaw z trampolinami, także wspaniale zadbany minigolf (krzaczki bukszpanu przyciane w kształcie motyli, delfinków, małe wodospady itp.).

PS. I nie ma daleko do Chorwacji ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.01.2014 07:07

te kiero napisał(a):
SingSing74 napisał(a):Marina di Venezia

jak dobrze, że spytałem, bo właśnie w tym rejonie szukałem :D
całkiem fajny i w dobrym miejscu, może skorzystamy jak wybierzemy dotarcie do Wenecji od tej strony

Od Punta Sabbioni to jest najlepszy sposób na dotarcie do Wenecji.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.01.2014 07:54

Krystof, SingSing74 dzięki za info, mnie tylko interesuje na 1, 2 noce więc spoko, dodatkowo nocleg w samochodzie (kombi);
ale Wenecja to jest opcja, więc zobaczymy
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 17.01.2014 07:59

Krystof napisał(a):
a tak szczerze... to i tak wolę na camping :mrgreen: jest trud, jest przygoda, są wspomnienia :papa:


No i właśnie to jest sedno tematu! Jak to jest przyjemnie jak już sobie wszystko postawimy, urządzimy i potem usiądziemy pod drzewkiem oliwkowym (bądź innym) z lampką winka.....Obok prawie wszyscy robią to samo..... Super sprawa!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Dlaczego camping - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone