Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego camping

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 15.01.2014 22:02

eystrasalt napisał(a):bluesman, mcbas, skąd czerpiecie Wasze emocje? Czy powodem był mój post? Przeczytałem go kilka razy i nie widzę w nim niczego złego, ale może jestem nieobiektywny. Dla mnie temat jest skończony.


Hm, a gdzie tu emocje ? ja po prostu dyskutuję :) i mam odmienne zdanie :)
argument, że wyższość maty sp nad materacem to odkręcenie zaworu i do dmuchanie to trochę mało :)

Wszystko zależy od tego do czego dana rzecz ma służyć :) Ja co podkreślam nie wyobrażam sobie spania 10 dni na kempingu na macie samo pompującej poza tym lubię się przytulać do małżonki i musiałbym je spinać jakoś :) by się nie rozjeżdżały :)

tu jest dość fajny art. http://www.asport.pl/poradniki/3/jak-wy ... ystyczna-/

na allegro są maty samo pompujące o grubości nawet 10 cm !! ale lekce sobie nie ważą :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 15.01.2014 22:33

ja z kolei przestrzegam czytających:

jeśli szukacie opinii na temat wyższości mat samopompujących nad materacami lub odwrotnie i w podobnej konfiguarcji odniesień do karimat, to NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ!

jednym odpowiada to, innym tamto, a Wam odpowie jeszcze co innego

to nie jest temat obiektywny, a wysoce subiektywny

moja szanowna małżonka zdecydowanie preferuje materace i nie wyobraża sobie spania na niczym innym - bo za twardo;
i nie przeszkadza jej, że przy każdym ruchu jaj współspacz w postaci syna bądź córki podskakuje pod sufit (im z resztą również nie, bo śpią snem niedźwiedzim)

a ja mam wręcz odwrotnie!
nie uznaję materaca - na materacu strasznie się pocę, bo jest cały plasticzany i okala mię z każdej strony - bo jest miękki, a ja w niego wnikam; budzę się zatem spocony, mokry i pomijam fakt, że nie w ogóle to nie mogę na materacu zasnąć (pomijam, bo to nielogiczne, że się budzę, a nie mogę zasnąć...)

zasypiam natomiast bez problemu (zawsze po 3-4 piwach wprawdzie) na karimacie lub macie samopompującej, że już nie wspomnę, że i zdarzyło mi się zasnąć na samym ręczniku lub kocu

A piszę o tym po to, by unaocznić, że jeden woli ogórki, a inny ogrodnika córki.
Inaczej rzecz ujmując - jeden woli francuskie sery, a drugi, jak mu nogi śmierdzą... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 15.01.2014 22:46

Krystof napisał(a):
moja szanowna małżonka zdecydowanie preferuje materace i nie wyobraża sobie spania na niczym innym - bo za twardo;
i nie przeszkadza jej, że przy każdym ruchu jaj współspacz w postaci syna bądź córki podskakuje pod sufit (im z resztą również nie, bo śpią snem niedźwiedzim)


Nie na każdym materacu podskakujesz , my metodą prób i błędów zakupiliśmy takie na których nie podskakujesz (pisałem już o tym, Quetchua P140comfort).
Teraz jest on dostępny w sklepie internetowym za 149zł, my kupowaliśmy w sezonie i był trochę droższy, wymiary 140x200x10cm
Natomiast tzw. materace welurowe typu intex....już kilka wyrzuciłem, na dłuższą metę miały problemy ze szczelnością i to na takiego typu materacach właśnie podskakujesz.
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 16.01.2014 07:38

Cześć.
baunty napisał(a):Nie na każdym materacu podskakujesz , my metodą prób i błędów zakupiliśmy takie na których nie podskakujesz (pisałem już o tym, Quetchua P140comfort).
Teraz jest on dostępny w sklepie internetowym za 149zł, my kupowaliśmy w sezonie i był trochę droższy, wymiary 140x200x10cm
Natomiast tzw. materace welurowe typu intex....już kilka wyrzuciłem, na dłuższą metę miały problemy ze szczelnością i to na takiego typu materacach właśnie podskakujesz.

Otóż to... popieram i mogę się podpisać pod Twoim postem. Zrobiliśmy dokładnie tak samo... :D
Ten materac jest świetny... :!:

Krystof napisał(a):ja z kolei przestrzegam czytających:

jeśli szukacie opinii na temat wyższości mat samopompujących nad materacami lub odwrotnie i w podobnej konfiguarcji odniesień do karimat, to NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ!


moja szanowna małżonka zdecydowanie preferuje
a ja mam wręcz odwrotnie!


Jak rozumiem my nie powinniśmy rozmawiać o matach, karimatach i materacach, bo Ty wszystko nam wyjaśnisz... :lol:
Jednak wolę pozostać przy tradycyjnym sposobie zdobywania informacji... Niech każdy się wypowie w temacie a kto będzie chciał to sobie wybierze coś dla siebie... :smo:

eystrasalt napisał(a):bluesman, mcbas, skąd czerpiecie Wasze emocje? Czy powodem był mój post? Przeczytałem go kilka razy i nie widzę w nim niczego złego, ale może jestem nieobiektywny. Dla mnie temat jest skończony.


Nie rozumiem tego pytania... z dużą przyjemnością uczestniczę w tej dyskusji... sporo treści, mało trolli... coś mi się wydaje, że wyciągasz pochopne wnioski... :D

Pozdrawiam. :papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 16.01.2014 08:16

baunty napisał(a):
Nie na każdym materacu podskakujesz , my metodą prób i błędów zakupiliśmy takie na których nie podskakujesz ...


dotknąłeś sedna sprawy :mrgreen:

mcbas napisał(a):Jak rozumiem my nie powinniśmy rozmawiać o matach, karimatach i materacach, bo Ty wszystko nam wyjaśnisz... :lol:
Jednak wolę pozostać przy tradycyjnym sposobie zdobywania informacji... Niech każdy się wypowie w temacie a kto będzie chciał to sobie wybierze coś dla siebie... :smo:


muchy w nosie + brak poczucia humoru + problem z czytaniem ze zrozumieniem + niespójność = to nie jest dobra mieszanka... :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.01.2014 10:30

Jak rozumiem Twój wpis wysoce profesjonalny, pełen humoru, szczyt intelektu :mrgreen: :papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 16.01.2014 11:24

bluesman napisał(a):Jak rozumiem Twój wpis wysoce profesjonalny, pełen humoru, szczyt intelektu :mrgreen: :papa:


twój z kolei zdecydowanie niepotrzebny i zaczepny - odczuwasz potrzebę konfrontacji? czy może jesteś rycerzem w białej zbroi?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 16.01.2014 12:06

Ja używałem karimat, bo jeździłem na moto, a tam prócz objętości liczyła się także waga.

Trzecim powodem było to, że już je miałem z lat młodzieńczych. W moim przypadku była dość uniwersalna: spanie w namiocie, siedzenie przed namiotem, plażowanie. Do tego przeważnie spałem dodatkowo na śpiworze bo było raczej ciepło więc nie narzekałem.

Nie pamiętam dokładnie czy to na tym czy innym forum czytałem opinie gościa, który nie zamieniłby na materac czy matę, zwykłej gąbki tapicerskiej 8cm. To też ciekawa opcja choć zajmująca więcej miejsca.

Do wszystkich nieprzekonanych do kempingów! Maja żona po pierwszej nocy na kempingu w Calvi mało by się nie popłakała. Obudziła się, wychodzi z namiotu, a tu kilka metrów od nas ludzie. I jak tu się przebrać, umalować? ;) Objechaliśmy całą Korsykę dookoła i odwiedziliśmy 4 kempingi. Do dziś wspomina te wakacje jako najlepsze w swoim życiu. Od tego czasu jeździmy tylko i wyłącznie na kempingi. Od zeszłego roku nawet z naszym (wtedy rocznym) synkiem.

Niestety na fotkach nie da się oddać kempingowej atmosfery. Tego trzeba spróbować. Na zdjęciach widać tylko kawałek ziemi bez całego otoczenia. Szczególnie na 2 fotce (tej z linkami) widać tylko część kaskadowego kempingu, gdzie oprócz oczywiście części płaskiej, spora część namiotów była rozbita na kilku piętrach "schodów". Do tego gęsta roślinność, która otaczała te parcele i dawała wytchnienie od palącego słońca oraz pewną dawkę prywatności. Na śniadanie przychodziły małe jaszczurki, którym stawialiśmy codziennie spodek z wodą :) Takie urokliwe miejsca można znaleźć tylko na kempingach i żadna kwatera czy hotel nie zapewni takich odczuć i wspomnień.

Dlatego polecam kempingi ale nikomu na siłę.
Załączniki:
img_9990.JPG
Rondinara.JPG
d1Arone.JPG
Korsyka.JPG
Ostatnio edytowano 16.01.2014 12:45 przez SingSing74, łącznie edytowano 7 razy
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.01.2014 12:09

Karimat, cienkie materace są bezużyteczne dla kogoś, kto sypia tylko na boku!
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.01.2014 12:23

Krystof napisał(a):
bluesman napisał(a):Jak rozumiem Twój wpis wysoce profesjonalny, pełen humoru, szczyt intelektu :mrgreen: :papa:


twój z kolei zdecydowanie niepotrzebny i zaczepny - odczuwasz potrzebę konfrontacji? czy może jesteś rycerzem w białej zbroi?


Widzisz więc jak to jest, to był wpis też z poczuciem humoru moim zdaniem :lol:

może mniej poczucia humoru a więcej merytoryki popartej argumentami za lub przeciw :papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 16.01.2014 12:46

bluesman napisał(a):
Krystof napisał(a):
bluesman napisał(a):Jak rozumiem Twój wpis wysoce profesjonalny, pełen humoru, szczyt intelektu :mrgreen: :papa:


twój z kolei zdecydowanie niepotrzebny i zaczepny - odczuwasz potrzebę konfrontacji? czy może jesteś rycerzem w białej zbroi?


Widzisz więc jak to jest, to był wpis też z poczuciem humoru moim zdaniem :lol:

może mniej poczucia humoru a więcej merytoryki popartej argumentami za lub przeciw :papa:


nawet jeśli nie śmieszny, to swój post uważam za spójny i merytoryczny! :arrow: :arrow:

wydźwięk jest taki, że - oczywiście można się przerzucać argumentami, ale - nikt za nikogo nie zdecyduje, że mu na karimacie twardo, czy nie

struktura mojej wypowiedzi jest jasna i powinna była zostać właściwie odczytana przez przeciętnego ucznia klasy piątej, czyli dziesięciolatka i wzwyż:

1. zwrócenie uwagi czytelników na problem

2. przedstawienie problemu (subiektywizm w odbiorze komfortu snu na wybranym urządzeniu)

3. krótkie uzasadnienie stanowiska (różne przyzwyczajenie i potrzeby śpiących)

4. podanie dwóch skrajnych argumentów (za i przeciw), czyli mini-debata biorąca pod uwagę wszystkie stanowiska

5. podsumowanie zagadnienia z wykorzystaniem cytatów
(celem wykorzystania cytatów było pokazanie powszechności przedstawionego problemu - w tym przypadku analogią były ogórki i córki oraz sery i nogi)

Oczywiście, nadal możesz uważać, że to wszystko jest na poważnie... :mrgreen: :papa:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.01.2014 14:22

Nawet nie chce mi się odpowiadać, komentować też nie ..............
to chyba nawet nie jest śmieszne.........
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 16.01.2014 14:41

SingSing74 napisał(a):Nie pamiętam dokładnie czy to na tym czy innym forum czytałem opinie gościa, który nie zamieniłby na materac czy matę, zwykłej gąbki tapicerskiej 8cm. To też ciekawa opcja choć zajmująca więcej miejsca.

Znam kogoś kto twierdzi podobnie :D
Do wszystkich nieprzekonanych do kempingów! Maja żona po pierwszej nocy na kempingu w Calvi mało by się nie popłakała. Obudziła się, wychodzi z namiotu, a tu kilka metrów od nas ludzie. I jak tu się przebrać, umalować? ;) Objechaliśmy całą Korsykę dookoła i odwiedziliśmy 4 kempingi. Do dziś wspomina te wakacje jako najlepsze w swoim życiu. Od tego czasu jeździmy tylko i wyłącznie na kempingi. Od zeszłego roku nawet z naszym (wtedy rocznym) synkiem.

Wielu ludzi boi się kempingu z dzieckiem, a moim zdanie nie ma czego.

Na śniadanie przychodziły małe jaszczurki, którym stawialiśmy codziennie spodek z wodą :) Takie urokliwe miejsca można znaleźć tylko na kempingach i żadna kwatera czy hotel nie zapewni takich odczuć i wspomnień.


na kempingach inaczej - moim zdaniem lepiej - postrzegamy naturę która nas otacza.
Dlatego polecam kempingi ale nikomu na siłę.

Krótkie ale treściwe podsumowanie.
Porównam to dość "karkołomnie" do oswajania pieska z wodą:
-jeśli nie wejdzie sam do wody tylko zostanie wepchnięty - nie będzie mu się podobało- trzeba cierpliwości 8)


Nawiązując do dyskusji Bluesman-a i Krystof-a
Panowie , przecież każdy ma jakieś swoje subiektywne odczucia co do wygody "legowiska".
Ja przykładowo nie wyobrażam sobie grubych pompowanych materacy- i nie chcę tu obrazić posiadaczy takowych- uważam, że mają zbyt dużo z trampoliny :wink: (o trzymaniu powietrza już pisałem)
Na karimatach ciut za twardo mi było, ale wożę ze sobą jako zapas w razie awarii materaca.
Mamy też leżaki z grubą "wyściółką" :D .
Jednak dobranie rzeczy na kamp często jest pewną sztuką kompromisów pomiędzy wygodą a objętością i w związku z tym mobilnością.

edit
Oglądając zdjęcia które wrzucił SingSing dostrzegłem pewną zaletę (wcześniej przeoczoną) niskich namiotów w Chorwacji - łatwiej wcisnąć się w zacienione miejsce.
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 16.01.2014 18:13

Cześć.
FUX napisał(a):Karimat, cienkie materace są bezużyteczne dla kogoś, kto sypia tylko na boku!

Materac, o którym pisaliśmy wcześniej jest cienki, ale ja nie odczułem żadnego dyskomfortu, gdy leżałem na boku... wręcz przeciwnie. Było bardzo wygodnie. Jednak trzeba pamiętać, aby ten materac mocno napompować. Wtedy wyśmienicie spełnia swoją rolę... :D

@SingSing74: My przed laty dużo podróżowaliśmy z namiotem. Było ciężko, bo kempingi w Polsce nie były rewelacyjne. Dlatego zrezygnowaliśmy z namiotu i przesiedliśmy się na żaglówkę a potem do kwater w Chorwacji... ale namiot to namiot. I kilka lat temu znowu zaczęliśmy odwiedzać kempingi, oczywiście chorwackie... :D

@bluesman: litości... nie karm trolla... :roll:

Pozdrawiam. :papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 16.01.2014 18:30

Dżizas, panowie, troszkę luzu... :D

mcbas:
szukałem w pobliżu tej rozmowy jakiegoś linku do materaca, o którym piszesz - i jakoś nie znalazłem... mógłbyś, proszę, podać jakiś link lub nazwę raz jeszcze?

w tym roku podróżujemy z namiotem samolotem i szukam opcji dla mojej żony i dzieci, dla których mata samopompująca jest za twarda, jakiejś lekkiej alternatywy;
mamy wprawdzie intexy, ale te są bardzo ciężkie, jak na samolot

K.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Dlaczego camping - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone