Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jack_top
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jack_top » 09.08.2009 20:00

freyu napisał(a):Co do tankowania LPG to ja szukałem na autostradzie bo nie uśmiechało mi się szukanie gdzieś po wioskach stacji choć navi miałem. I nie zawiodłem się bo jak pisałem cały czas na LPG ciągnąłem. Na autostradzie są oznaczone stacje z LPG. Ewentualnie możesz szukać Autohof bo tam też są LPG ale generalnie jak gdzieś jest to jest to na tablicach przy drodze oznaczone. Pamiętaj tylko o adapterze, bo na niektórych stacjach są ichnie końcówki. Ale z tego co wiem to obsługa ma i pożycza. Ja miałem swój.


Freyu właśnie jestem w Pradze. Jechałem częściowo tą samą drogą co Ty czyli Szczecin, Berlin, Drezno... i niestety... LPG nie ma w ogóle na żadnej ze stacji przy autostradach na tej trasie (a wjeżdżałem na każdą). Tylko na jednej stacji przed Dreznem, po zjeździe z autostrady udało mi się zatankować. Szczerze mówiąc to nie wiem gdzie Ty tankowałeś ten gaz?!?

Pozdrowienia dla Wszystkich z drogi do CH.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 09.08.2009 20:33

jarekrk napisał(a):
rapez napisał(a):Witam serdecznie ,mam pytanie czy ktoś jest lub był tak szalony a może znacie kogoś kto jechał do Chorwacji samochodem o poj min. 5L.? Jakie są koszta?, jaką prędkością ekonomiczną a zarazem w miarę przyzwoitą podrużować? Tak sie składa że w tym roku jedynie taki samochód będę miał sprawny i nim wybieram sie do Chorwacji.


stary pojeździj troche i sam zobaczysz, samochody z pojemnością ok 5 litrów a trasie też tak dużo nie palą, jechałem nad morze z kuzynem jego Grand Cheeroke 4,7 V8, przy normalniej jeździe palił 14 litrów(ok 100-100) ( ewentualnie autostrada to 150 ale cały czas bez zmian i hamowań),
wiadomo jak wciśnie to komputer 60l pokazuje chwilowe ale to wiadomo trzeba czymś 8 garów napoić:)

także nie bój sie tego jak jeździsz przepisowo:)

i czemu szalony? wg mnie to sama frajda i przyjemność takim jechać a nie 1,1 itp
ps zazdroszcze ci :)



Jasne, pozazdrościć .Szczególnie, że człowiek patrzy żeby jak najtaniej spędzić wakacje, a za paliwo zapłaci min. 1800 złotych, a nie jak jak użytkownicy silników 1,9 TDI 800 złotych.
destikero
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) destikero » 09.08.2009 20:52

Odnośnie płacenia kartą... Polecam!
Ja płaciłem wszędzie, gdzie się dało (a dało się praktycznie wszędzie) kartą debetową Visa Electron (Bank Inteligo). Mam ustawiane powiadamianie o każdej transakcji SMS-em, więc tak z ciekawości zawsze sprawdzałem, jaki przelicznik zafunduje mi mój bank. Przelicznik wahał się od 0.56 do 0.59 zł za kunę :D
Przy wypłacie z bankomatu dochodziła prowizja bankowa 2%. Więc zamiast 58 gr za kunę płaciłem niecałe 0.60 zł (dokładnie 0,5916 zł). Tak więc karta "de best" :)
Euro we wszystkich kantorach: 7,2 kn = 1 EUR
Wszystko działo się po koniec lipca tego roku (Makarska).

Co do spalania silnika benzynowego. Alfa Romeo 156, silnik 2 litry, 155 KM - 4 osoby na pokładzie, bagażnik zapakowany na maksa, trasa Wieluń-Makarska (przez Słowację, Austrię, Słowenię) - spalanie ok. 8,2 l/100 km.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 09.08.2009 22:02

jack_top napisał(a):
freyu napisał(a):Co do tankowania LPG to ja szukałem na autostradzie bo nie uśmiechało mi się szukanie gdzieś po wioskach stacji choć navi miałem. I nie zawiodłem się bo jak pisałem cały czas na LPG ciągnąłem. Na autostradzie są oznaczone stacje z LPG. Ewentualnie możesz szukać Autohof bo tam też są LPG ale generalnie jak gdzieś jest to jest to na tablicach przy drodze oznaczone. Pamiętaj tylko o adapterze, bo na niektórych stacjach są ichnie końcówki. Ale z tego co wiem to obsługa ma i pożycza. Ja miałem swój.


Freyu właśnie jestem w Pradze. Jechałem częściowo tą samą drogą co Ty czyli Szczecin, Berlin, Drezno... i niestety... LPG nie ma w ogóle na żadnej ze stacji przy autostradach na tej trasie (a wjeżdżałem na każdą). Tylko na jednej stacji przed Dreznem, po zjeździe z autostrady udało mi się zatankować. Szczerze mówiąc to nie wiem gdzie Ty tankowałeś ten gaz?!?

Pozdrowienia dla Wszystkich z drogi do CH.


Kurcze, no powiem ci że mnie zabiłeś teraz. Ja naprawdę bez problemu przejechałem tą całą trasę tankując LPG i nie zapuszczając się w jakieś miasta poza autostrady bo mi się po prostu nie chciało szukać. Przy drodze na znakach patrzałem czy jest LGP napisane i już. Miejscowości nie pamiętam, ale jedna stacja to była Esso, jedna Shell, Aral i coś tam jeszcze. Dwie z nich to nawet duże, z parkingami dla tirów i restauracją itp. Serio, zero problemów. Może problem w tym że inaczej rozumiemy "przy autostradzie". Tam generalnie jest bardzo mało stacji dosłownie przy autostradzie. Zwykle trzeba z niej zjechać 0,2 do 1km jakimś zjazdem, ale są one tak blisko że zwykle je nawet widać z drogi.
fotograf
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fotograf » 10.08.2009 13:09

rapez napisał(a):Witam serdecznie ,mam pytanie czy ktoś jest lub był tak szalony a może znacie kogoś kto jechał do Chorwacji samochodem o poj min. 5L.? Jakie są koszta?, jaką prędkością ekonomiczną a zarazem w miarę przyzwoitą podrużować? Tak sie składa że w tym roku jedynie taki samochód będę miał sprawny i nim wybieram sie do Chorwacji.



To jest na dwóch :D Ja wybieram się we wrześniu i przewiduję koszt paliwa w okolicach 2 -2,5 tys zł ale weż pod uwagę, że chcemy dużo zwiedzać na miejscu. Średnie spalanie u mnie to 14 litrów w trasie(jadę Lexusem LX 450).
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 10.08.2009 13:53

jarekrk napisał(a):stary pojeździj troche i sam zobaczysz, samochody z pojemnością ok 5 litrów a trasie też tak dużo nie palą, jechałem nad morze z kuzynem jego Grand Cheeroke 4,7 V8, przy normalniej jeździe palił 14 litrów(ok 100-100) ( ewentualnie autostrada to 150 ale cały czas bez zmian i hamowań),
wiadomo jak wciśnie to komputer 60l pokazuje chwilowe ale to wiadomo trzeba czymś 8 garów napoić:)

także nie bój sie tego jak jeździsz przepisowo:)

i czemu szalony? wg mnie to sama frajda i przyjemność takim jechać a nie 1,1 itp
ps zazdroszcze ci :)


Masz racje, frajda bardzo miła, a co do spalania to mam już obraz dziękuje.

Lubuszanin napisał(a):Jasne, pozazdrościć .Szczególnie, że człowiek patrzy żeby jak najtaniej spędzić wakacje, a za paliwo zapłaci min. 1800 złotych, a nie jak jak użytkownicy silników 1,9 TDI 800 złotych.



Masz racje, ale ja mam przynajmniej pewne wrażenia z jazdy. A sama marka jeep przemawia za siebie. Pozdrawiam i dziękuje za słowo.
Ostatnio edytowano 26.10.2009 17:37 przez rapez, łącznie edytowano 1 raz
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 10.08.2009 18:09

rapez napisał(a):
jarekrk napisał(a):stary pojeździj troche i sam zobaczysz, samochody z pojemnością ok 5 litrów a trasie też tak dużo nie palą, jechałem nad morze z kuzynem jego Grand Cheeroke 4,7 V8, przy normalniej jeździe palił 14 litrów(ok 100-100) ( ewentualnie autostrada to 150 ale cały czas bez zmian i hamowań),
wiadomo jak wciśnie to komputer 60l pokazuje chwilowe ale to wiadomo trzeba czymś 8 garów napoić:)

także nie bój sie tego jak jeździsz przepisowo:)

i czemu szalony? wg mnie to sama frajda i przyjemność takim jechać a nie 1,1 itp
ps zazdroszcze ci :)


Masz racje, frajda bardzo miła, a co do spalania to mam już obraz dziękuje.

Lubuszanin napisał(a):Jasne, pozazdrościć .Szczególnie, że człowiek patrzy żeby jak najtaniej spędzić wakacje, a za paliwo zapłaci min. 1800 złotych, a nie jak jak użytkownicy silników 1,9 TDI 800 złotych.



Masz racje, ale ja mam przynajmniej pewne wrażenia z jazdy. A sama marka jeep przemawia za siebie. Kolega mi kiedyś powiedział, że też ma jeepa, ale jego jeep nazywa się "opel frontera".; rozumiesz co mam na myśli? Dla mnie osobiście to najlepszy samochód, fakt minusem jest jego spalanie (ale ma tylko jeden minus). Pozdrawiam i dziękuje za słowo.


z drugiej strony mając takiego jeepa 4,7 V8 , montuję się sekwencje za te 4 tys. i potem spalanie na poziomie ok 18 litrów gazu , jest bardzo dobrym rozwiązaniem , no ale oczywiście nie jest to temat do dyskusji na temat co by było gdyby:)

ja bym np odrazu zamienił swojego galanta 2.0 na takiego potworka:) tylko kasa nie ta :)
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 10.08.2009 21:02

nocleg Dramalj 495,00 euro
nocleg gasthof 98,00 euro
nocleg gasthof 98,00 euro
winieta austria 7,70 euro
3 tunele austria 15,50 euro
3 tunele austria 15,50 euro
winieta słowenia 30,00 euro
a7 rupa - rijeka 2,00 euro
paliwo 220,00 euro
razem 981,70 euro

tyle mi wychodzi 5 osób (paliwo założyłam z górką /7l /100 km ON/ wychodzi na 3600km - 1,1 euro ?? chyba ok - 1550 w dwie strony + 500 na miejscu)

do tego dojdzie jeszcze ubezpieczenie dla 5 osób (liczę około 300 zł)+ jakieś paczkowane wędliny + to co na miejscu wydamy (na pewno plitvice - około 400 kun czyli jakieś 250 zł)

ogólnie jak policzyłam wszystkie koszty bez żałowania sobie (1500 zł na obiady na 9 dni + 800 zł na zakupy) wychodzi mi za wsio na 5 osób 7500 zł :) zobaczymy jak bedzie naprawdę dopiero jak wrócimy we wrześniu 8)
tissaya
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 10.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tissaya » 10.08.2009 22:01

jechalam do Chorwacji w zeszlym roku - oto mniej wiecej moje koszta:

Katowice-Bratyslawa-Graz-Maribor-Ljubljana-Rijeka-Krk-i z powrotem okolo 2000km.

benzyna w dwie strony plus winietki austriacka+slowenska+ oplaty w HR okolo 750zl
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 10.08.2009 22:43

w zeszłym roku przy cenie euro=3,8 cały wyjazd na Istrie - Fazan k/Puli wyszedł nas ok. 5300 zł 8)
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 10.08.2009 22:43

sama bezyna +opłaty ok 800 zł, w tym roku spodziewamy się więcej zapłacić :twisted:
PiotrK7
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrK7 » 10.08.2009 22:58

Mnie sama droga chyba najmniej kosztowała na forum.
Trasa Poznań - Wrocław, Boboszów, Olomuc, Brno, Wiedeń ale omijając Bratysławę, Graz, Maribor, Ljubjana, Koper, Porec.

Ogólnie przejechanych kilometrów 2800 uwzględniając jazde po okolicy i wypad do Wenecji

koszty:
Winety Czechy 330 koron, Austria 7,8 euro, Słowenia 2x15 Euro i Chorwacja 2x 14 kun czyli w sumie ok 240zł
Koszt paliwa: ok 400zł - spalanie średnie na poziomie 3,4 litra na sto km.

Ogólny koszt 640zł
gszewczy
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gszewczy » 11.08.2009 08:03

PiotrK7 napisał(a):Mnie sama droga chyba najmniej kosztowała na forum.

Koszt paliwa: ok 400zł - spalanie średnie na poziomie 3,4 litra na sto km.

Ogólny koszt 640zł


Jechałeś Tico?????? Czy czym?
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 11.08.2009 08:28

skuterem:)
PiotrK7
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrK7 » 11.08.2009 09:31

gszewczy napisał(a):
PiotrK7 napisał(a):Mnie sama droga chyba najmniej kosztowała na forum.

Koszt paliwa: ok 400zł - spalanie średnie na poziomie 3,4 litra na sto km.

Ogólny koszt 640zł


Jechałeś Tico?????? Czy czym?


VW Lupo 1,2 TDI 3L w dwie osoby plus bagaże.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone