Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2018 20:32

Winiety i e-winety kosztują tyle ile kosztują, nie tańszych i droższych. (no chyba, że w PZMot)
Winiety potrzebna są w Słowenii i Austrii, Słowacja i Węgry od kilku lat maja e-winiety (nic nie klei się na szybę)
W Chorwacji na Istrii opłaty są na bramkach autostradowych.
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 10.05.2018 20:33

Chodziło mi o to jaka trasa bedzie najlepsza
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.05.2018 20:35

PysiaczekAsiaczek napisał(a):Chodziło mi o to jaka trasa bedzie najlepsza

Mieszkam w Nowym Sączu, nie jeżdzę do Chorwacji z Pszczyny, więc nie wiem jaka trasa dla Was będzie najlepsza.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.05.2018 21:10

Janusz Bajcer napisał(a):
PysiaczekAsiaczek napisał(a):Chodziło mi o to jaka trasa bedzie najlepsza

Mieszkam w Nowym Sączu, nie jeżdzę do Chorwacji z Pszczyny, więc nie wiem jaka trasa dla Was będzie najlepsza.

Nawet jakbyś mieszkał w Pszczynie tego byś nie wiedział. Trasa dobra dla Ciebie wcale nie musi być dobra dla kogoś innego i odwrotnie :oczko_usmiech: :mrgreen:

Jedźcie trasą przez Czechy, Austrię i Słowenię :wink: Na tolltickets za mało czasu to kupuj winiety po drodze. Przekraczając granicę w Cieszynie przy rondzie jest sklep gdzie można winiety kupić https://goo.gl/maps/QnhxXWaAeQS2
Na przejściu granicznym pomiędzy Czechami a Austrią w żółtym budynku "Roadhouse Route B7" możesz kupić winietę na Austrię https://goo.gl/maps/We4RbDnzEsy i najprawdopodobniej na Słowenię też.
Jedźcie autostradami Słowenii, cenowo wyjdzie bardzo podobnie jak przez Chorwację a nie musisz kombinować z objazdami
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.05.2018 08:49

PysiaczekAsiaczek napisał(a):...Wybieram się z chłopakiem i psem pierwszy raz do Chorwacji, konkretniej Galizany. Wyjeżdżamy z Pszczyny i nie wiemy jaką obrać trasę żeby było najtaniej. Jedziemy od 19.05 do 26.05 więc na 7 dniową winietę w Słowenii się nie wpisujemy ...

Tak jak Kolega dids76 proponuję jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię bez kombinacji, cały czas (z małymi wyjątkami) autostradami. Jedziecie w takim terminie, ze z zakupem winiet na trasie nie będzie kłopotów. Jedno jest pewne aby było taniej nie kupujcie winiet w Polsce. Jeśli jesteście początkującymi kierowcami planujcie trasę z dużym marginesem czasowym i uważajcie w Wiedniu szczególnie na "karmniki dla sępów" czyli fotoradary aby nie przyszła kosztowna pamiatka.
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 11.05.2018 10:08

Czyli mowicie zeby lepiej kupic na miejscu? A w Cieszynie przy rondzie nie beda brac prowizji za winiety? :P bo na winiety.com.pl za winiete miesieczna Slowenia, 10 dniowa Austria i 10 Czechy mamy 290 zl z wysylka. Bedzie znaczna roznica?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2018 10:33

PysiaczekAsiaczek napisał(a):Czyli mowicie zeby lepiej kupic na miejscu? A w Cieszynie przy rondzie nie beda brac prowizji za winiety? :P bo na winiety.com.pl za winiete miesieczna Slowenia, 10 dniowa Austria i 10 Czechy mamy 290 zl z wysylka. Bedzie znaczna roznica?

dids76 napisał - nie kupujcie winiet w Polsce. :idea:
Chyba, że jednak chcecie drożej. :wink:
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 11.05.2018 10:36

a co powiecie o trasie słowacja, węgry, słowenia, chorwacja?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2018 10:38

PysiaczekAsiaczek napisał(a):a co powiecie o trasie słowacja, węgry, słowenia, chorwacja?

Zapytam gdzie się podziały duże litery. :?: :wink:
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 11.05.2018 11:33

Pisałam na szybko :D w każdym razie znalazłam fajną trasę przez Słowacje, Węgry i Słowenie. W Słowacji i na Węgrzech kupuje online. Mniemam ze nie ma tam karencji na ewiniete, jesli tak to prosze wyprowadźcie mnie z błędu i na granicy lub w Polsce kupuje 30 dniową na słowenie. Jeśli kupuje przez internet to Słowacja + Węgry wyjdą mnie około 80 zł na 10 dni i zostaje Słowenia + ten kawałek w Chorwacji. Nie mogę udostępnić linka do trasy bo jestem użytkownikiem z za krótkim stażem ale co myślicie?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 11.05.2018 12:03

PysiaczekAsiaczek napisał(a):Pisałam na szybko :D w każdym razie znalazłam fajną trasę przez Słowacje, Węgry i Słowenie. W Słowacji i na Węgrzech kupuje online. Mniemam ze nie ma tam karencji na ewiniete, jesli tak to prosze wyprowadźcie mnie z błędu i na granicy lub w Polsce kupuje 30 dniową na słowenie. Jeśli kupuje przez internet to Słowacja + Węgry wyjdą mnie około 80 zł na 10 dni i zostaje Słowenia + ten kawałek w Chorwacji. Nie mogę udostępnić linka do trasy bo jestem użytkownikiem z za krótkim stażem ale co myślicie?


A po co z Węgier chcesz wjeżdżać do Słowenii?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.05.2018 12:16

Może jedzie na Istrię ?
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 11.05.2018 12:28

kaeres napisał(a):Może jedzie na Istrię ?


No chyba, że na Istrię, chociaż moim zdaniem lepiej wtedy jechać prze Austrię.
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 11.05.2018 12:29

Jadę do Galizany :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.05.2018 12:30

PysiaczekAsiaczek napisał(a):Pisałam na szybko :D w każdym razie znalazłam fajną trasę przez Słowacje, Węgry i Słowenie. W Słowacji i na Węgrzech kupuje online. Mniemam ze nie ma tam karencji na ewiniete, jesli tak to prosze wyprowadźcie mnie z błędu i na granicy lub w Polsce kupuje 30 dniową na słowenie. Jeśli kupuje przez internet to Słowacja + Węgry wyjdą mnie około 80 zł na 10 dni i zostaje Słowenia + ten kawałek w Chorwacji. Nie mogę udostępnić linka do trasy bo jestem użytkownikiem z za krótkim stażem ale co myślicie?

Na e-winiety karencji nie ma, płacisz, drukujesz potwierdzenie i jedziecie.
W Chorwacji winiet nie ma, płaci się na bramkach.
Gdzie chcecie przekraczać granicę węgiersko-słoweńską. :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone