Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slimok
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) slimok » 22.06.2017 12:11

Dzięki za sugestie i pomoc, przemyślę ten przejazd serpentynami ;)
Myślę, że cenę winiet i objazdów już tez w miarę sobie ogarnąłem, jedynie problem bo na tolltickets nie ma 7mio dniowej na Słowenię i nie wiem czy to już na stałe czy po prostu im zabrakło..

A jak z płaceniem w Cro na trasie? lepiej mieć kuny czy zwykła karta VISA debetowa wystarczy i będzie lepszym rozwiązaniem ?
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 22.06.2017 12:31

Używaj karty. Im więcej osób korzysta z karty, tym szybciej przesuwa się kolejka. Nie ma wydawania reszty - tylko wsuwasz kartę, nawet nie wstukujesz pinu - sekunda i bramka w górze. W drodze powrotnej jest osobna nitka autostrady dla płacących kartą - o wiele szybsza (np. 4 auta w kolejce vs. 3 km aut w kolejce na nitce gotówkowej -bo i takie sytuacje widziałem)
slimok
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) slimok » 22.06.2017 12:35

to dobra rada, dzięki wielkie! Ale czy zwykła karta debetowa się też nada? nie musi być typowej kredytowej karty?
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 22.06.2017 12:38

slimok napisał(a):A jak z płaceniem w Cro na trasie? lepiej mieć kuny czy zwykła karta VISA debetowa wystarczy i będzie lepszym rozwiązaniem ?


czlowiek_bigos ma racje. Jeśli możesz to na autostradach w Chorwacji używaj karty. Zwracaj tylko uwagę na to, żeby wjechać na odpowiednie pasy dla płacących kartą :) W powrotnej drodze dla płacących karta to jest tak jakby 'osobna droga' nawet :) Dojazd dla płacących gotówką i kartą jest od siebie zupełnie oddzielony więc się nie przestrasz tego, ale tam właśnie widać często to, o czym pisze czlowiek_bigos: duuuże korki dla płatności gotówkowych, a do kart luźno :)
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 22.06.2017 12:45

slimok napisał(a):to dobra rada, dzięki wielkie! Ale czy zwykła karta debetowa się też nada? nie musi być typowej kredytowej karty?


Ja używałem kredytowej, więc nie wiem niestety, czy debetowa będzie działać.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 22.06.2017 12:56

Będzie działać debetowa. Odnośnie serpentyn, to lajcik, nie ma co się bać.
PS. 2 lata temu w Durmitorze, małżonka na sepentynach się pobeczała, ale suma sumarum była szczęśliwa że przejechallismy Kanion Pivy i Durmitor :)
slimok
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) slimok » 22.06.2017 13:08

ja sie nie boję, bardziej obawiam się o moją 5letnią córę, czy na serpentynach po już kilku h jazdy nie spowoduje jakiejś niespodzianki ;)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 22.06.2017 13:30

fabio007 napisał(a):
slimok napisał(a):to dobra rada, dzięki wielkie! Ale czy zwykła karta debetowa się też nada? nie musi być typowej kredytowej karty?


Ja używałem kredytowej, więc nie wiem niestety, czy debetowa będzie działać.


Działa taka i taka, szast prast, 2s i szlaban w górę.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 22.06.2017 13:32

slimok napisał(a):...
Ponadto, proszę o informację jakie dokładnie opłaty za winiety i bramki muszę uwzględnić w kosztach podróży?

...


co do opłat ViaMichelin podaje jak poniżej :)

dla trasy:

trasa.jpg


opłaty paliwo+winiety+bramki autostradowe (dla auta typu kompakt, 7l Pb na 100 km, przy cenie 5 PLN za L Pb):

koszty.jpg
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 22.06.2017 13:53

slimok napisał(a):ja sie nie boję, bardziej obawiam się o moją 5letnią córę, czy na serpentynach po już kilku h jazdy nie spowoduje jakiejś niespodzianki ;)


Jeśli zjedziesz zjazdem w Sestanovac to tam nie ma aż takich serpentyn (może poza końcówką i samym zjazdem na drogę nr 8), ale warto pojechać tą trasą bo widoki niezłe (zwłaszcza jak już się zobaczy ten kolor wody :)).

Dla jeszcze lepszych widoków (i trochę większych serpentyn :)) polecam zjazd Blato na Cetini (kierunek na Omis). Widoki z góry na Omis niesamowite :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.06.2017 14:21

Czy orientujecie się czy dla płatności samą kartą jest naliczana dodatkowa opłata ? W tamtym roku w obie strony płaciłam kartą ale z powrotem miałam doliczoną jakąś dziwną opłatę ( chyba 20 albo 40 kun nie pamiętam już ) swoją drogą nie pamiętam czy w drodze do Cro nie stałam czasem w kolejce do płatności kartą i gotówką, bo wiem, że w drodze powrotnej wjechaliśmy właśnie w ten dziwny pas, gdzie chyba tylko kartą bo byłam wystraszona czy dobrze pojechaliśmy :twisted: Może na tych bramkach do płatności tylko kartą doliczają jakąś prowizję ?
AniaAn
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaAn » 22.06.2017 15:00

wiolek_lp napisał(a):Czy orientujecie się czy dla płatności samą kartą jest naliczana dodatkowa opłata ? W tamtym roku w obie strony płaciłam kartą ale z powrotem miałam doliczoną jakąś dziwną opłatę ( chyba 20 albo 40 kun nie pamiętam już ) swoją drogą nie pamiętam czy w drodze do Cro nie stałam czasem w kolejce do płatności kartą i gotówką, bo wiem, że w drodze powrotnej wjechaliśmy właśnie w ten dziwny pas, gdzie chyba tylko kartą bo byłam wystraszona czy dobrze pojechaliśmy :twisted: Może na tych bramkach do płatności tylko kartą doliczają jakąś prowizję ?


Prowizję może doliczyć najwyżej bank. U mnie przy płatności kartą Visa - tylko przewalutowanie przy Mastercard u mnie doliczało za transakcję. Szybciej i łatwiej jest jechać przez bramki z kartą. Tylko połyka i wypluwa i już gotowe. A gotówka to liczenie, sprawdzanie, szukanie kasy.... W Chorwacji jak i w innych krajach UE (poza x-komem) nie doliczają za płatność kartą.
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 22.06.2017 15:59

rufus295 napisał(a):[...] w Durmitorze, małżonka na sepentynach się pobeczała [...]

fabio007 napisał(a):[...] Dla jeszcze lepszych widoków (i trochę większych serpentyn polecam zjazd Blato na Cetini (kierunek na Omis). Widoki z góry na Omis niesamowite


Jak ja zjeżdżałem z Blato na Cetini do Omiša to moja małżonka się pobeczała :D (pawie)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.06.2017 16:08

AniaAn napisał(a):Prowizję może doliczyć najwyżej bank. U mnie przy płatności kartą Visa - tylko przewalutowanie przy Mastercard u mnie doliczało za transakcję. Szybciej i łatwiej jest jechać przez bramki z kartą. Tylko połyka i wypluwa i już gotowe. A gotówka to liczenie, sprawdzanie, szukanie kasy.... W Chorwacji jak i w innych krajach UE (poza x-komem) nie doliczają za płatność kartą.


Dzięki za odpowiedź, no właśnie cały czas używałam 1 karty :) Nie wiem za co było to doliczenie a papierek raczej wyrzuciłam, jeszcze popatrzę w domu z ciekawości :wink:
andy13
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy13 » 22.06.2017 16:27

raczej nie mógł naliczyć ci tego bank, jeśli już - byłoby to w złotówkach (lub innej walucie, w jakiej masz rachunek), szukaj jednak "papierka" :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone