Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wido_szczecin
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wido_szczecin » 01.03.2017 22:56

dzięki za odpowiedź, ale tak bardziej po ludzku? nic z tego nie rozumiem. czy autostrada A2 jest płatna od samej granicy ze słowenią, czy bramki dopiero w lucku? jestem zielony w temacie chorwacji. czy lepiej płacić na bramkach (oczywiście kartą), czy bardziej opłaca się kupić ichniejszego viatolla? jeżeli box`a, to gdzie go kupić i jakie koszta na w.w. przeze mnie trasę?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.03.2017 22:59

wido_szczecin napisał(a):dzięki za odpowiedź, ale tak bardziej po ludzku? nic z tego nie rozumiem. czy autostrada A2 jest płatna od samej granicy ze słowenią, czy bramki dopiero w lucku? jestem zielony w temacie chorwacji. czy lepiej płacić na bramkach (oczywiście kartą), czy bardziej opłaca się kupić ichniejszego viatolla?

Weź poczytaj.....
oplaty-za-autostrady-dyskusja-przeniesiona-z-faq-t28182-2250.html?hilit=op%C5%82aty%20za%20autostrady
Tak po ludzku.

W prawym, górnym rogu forum masz wyszukiwarkę.
Wpisujesz czego szukasz i czytasz.
No chyba, że Panda.


wido_szczecin napisał(a): jeżeli box`a, to gdzie go kupić i jakie koszta

Najlepiej w sklepie.
A koszta takie na jakie Cię stać.
wido_szczecin
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wido_szczecin » 01.03.2017 23:18

a Ty to chcesz mi w jakiś sposób pomoc, czy tylko tak piszesz, z racji wolnego wieczoru? mówię jasno, że jestem zielony w temacie chorwacji. z pewnością jestem za bardzo leniwy, aby wertować setki postów. jak chcesz pomóc to prosiłbym o konkretnego linka, do konkretnej strony w interesującym mnie temacie. jeżeli chcesz tylko pokazać jaki z ciebie bystrzacha - bardzo dziękuję za Twoją pomoc- obejdzie się. pozdrawiam i dobranoc
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 01.03.2017 23:31

chorwacja-i-pag-pierwszy-raz-wspomnienia-t51278.html

to jest moja relacja - i koszty poniesione przeze mnie.

www.mojatrasa.eu - znajdziesz filmy z trasy jaką pokonaliśmy - wszystkich jeszcze nie ma - ale do wakacji będzie cała trasa w obie strony
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.03.2017 00:11

wido_szczecin napisał(a):dzięki za odpowiedź, ale tak bardziej po ludzku?

Obrazek

nic z tego nie rozumiem.

Dlaczego?... Obrazek

jak chcesz pomóc to prosiłbym o konkretnego linka, do konkretnej strony w interesującym mnie temacie


Przecież dostałeś... Obrazek

czy autostrada A2 jest płatna od samej granicy ze słowenią, czy bramki dopiero w lucku?

http://hac.hr/en/toll-rates/pricelist/zagreb-macelj-338

jestem zielony w temacie chorwacji.

Obrazek Wszyscy kiedyś byliśmy. Ale potem uważnie przeglądaliśmy linki, które nam dali inni.


...i nie strzelaliśmy focha... Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.03.2017 00:32

wido_szczecin napisał(a):a Ty to chcesz mi w jakiś sposób pomoc, czy tylko tak piszesz, z racji wolnego wieczoru? mówię jasno, że jestem zielony w temacie chorwacji. z pewnością jestem za bardzo leniwy, aby wertować setki postów. jak chcesz pomóc to prosiłbym o konkretnego linka, do konkretnej strony w interesującym mnie temacie. jeżeli chcesz tylko pokazać jaki z ciebie bystrzacha - bardzo dziękuję za Twoją pomoc- obejdzie się. pozdrawiam i dobranoc



Noo, dawać linki, a nie pitolić mądrości.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.03.2017 01:08

wido_szczecin napisał(a):witam wszystkich. w lipcu wyjeżdżam do chorwacji - konkretnie wyspa krk, malinska. jadę ze szczecina, potem niemcy, austria. do słowenii wjeżdżam przez mureck, omijam płatną autostradę przez ptuj i dalej do granicy z chorwacją. do tego momentu trasę mam obcykaną, wiem ile zapłacę za winietę w austrii, niemcy i słowenia tylko koszty paliwa. moje pytanie i prośba - podajcie mi koszty autostrad w chorwacji - wszystkie bramki. gdzie znajduje się pierwsza bramka w chorwacji na mojej trasie, ile bramek mijam po drodze? sporo poczytałem na tym forum, nie znalazłem takiego tematu. może ktoś pokonywał trasę, którą wymieniłem - odległość około 1400 km. mam nadzieję pokonać ją w góra 16 godzin, z 3-4 przerwami 10 -15 minutowymi. realne? z góry dziękuję za informację.

A po co jadąc ze Szczecina na Krk jedziesz przez Mureck-Ptuj. Czyż nie było by ci wygodniej pojechać na Monachium-Salzburg-Villach-Lublana-Rijeka-Krk.
https://www.google.pl/maps/dir/Szczecin ... !3e0?hl=pl
Tak jadąc masz dwie winiety do kupienia tj.A i Slo oraz kawałek do Rijeki i most na Krk. Dodatkowo omijasz Cz, korki na wjeździe do Chorwacji (chyba że zmodyfikujesz objazd przez Cvetin) no i słynne Lucko, nie mówiąc o bardzo dużym ruchu Zagrzeb-Basijevo. Tak więc masz sporo miejsc nieprzewidywalnych.
Koszt opłat drogowych tam i z powrotem jak w linku to winiety A-18E, Slo-30E plus do Rijeki 2E (razem ok.210 zł). Nie musisz płacić za Karawankentunnel jeżeli odbijesz na Klagenfurt (zaznaczone).
Według twojego planu to płacisz Cz-90zł, A-18E i Hr-109x2Kuna (razem ok. 315zł).
wido_szczecin
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wido_szczecin » 02.03.2017 08:34

dziękuję Ci kolego, za konkretną odpowiedź.
w moim wariancie trasy, przez czechy nie zamierzałem jechać.
szczecin - pasawa - mureck - ptuj - malinska
tak to sobie obmyśliłem. jakoś uparłem się, aby na słowenię nie wykupować winiety.
twój wariant nie dość, że jest krótszy o prawie 100 km, to omija wiele nieciekawych miejsc na trasie, o których wspomniałeś.
jeszcze raz wielkie dzięki Panie Kolego.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 02.03.2017 15:22

wido_szczecin napisał(a): z pewnością jestem za bardzo leniwy

Czyli panda.


ps.
Kultury uczył nie będę, bo skoro w chałupie nie nauczyli.....daremny trud.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.03.2017 15:46

wido_szczecin napisał(a):dziękuję Ci kolego, za konkretną odpowiedź.
w moim wariancie trasy, przez czechy nie zamierzałem jechać.
szczecin - pasawa - mureck - ptuj - malinska
tak to sobie obmyśliłem. jakoś uparłem się, aby na słowenię nie wykupować winiety.
twój wariant nie dość, że jest krótszy o prawie 100 km, to omija wiele nieciekawych miejsc na trasie, o których wspomniałeś.
jeszcze raz wielkie dzięki Panie Kolego.

A co parzy?
Rozumiem, wolisz trochę adrenaliny po drodze tzn. stanę czy nie stanę w jakimś zatorze.
A pozostała część "starego społeczeństwa" z forum w tym czasie (sobota) ogląda przy porannej kawie kamerki na hak.hr i zastanawia się co pcha te tłumy w "paszczę lwa", skoro można bez stresu (np. Lucko na powrocie, gotówka czy karta) a i nieraz taniej ominąć to czy inne miejsce.
wido_szczecin
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wido_szczecin » 02.03.2017 16:30

źle mnie zrozumiałeś. wybiorę twoją trasę. chciałem zaoszczędzić na słoweńskiej winiecie, ale nie zdawałem sobie sprawy, że chorwackie autostrady takie drogie. nie wiedziałem też, że tam można na takie problemy się natknąć.
także jeszcze raz bardzo dziękuję za twoją pomoc, z której z pewnością skorzystam. już nawet przed monachium pensjonat zarezerwowałem za 22,5 euro/osoba na przystanek w podróży.
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 17.03.2017 13:35

ogląda przy porannej kawie kamerki na hak.hr

Rady dotyczące kamerek pojawiają się tutaj co chwilę. Mam pytanie - co Wy z tych kamerek jesteście w stanie wyczytać? Pole ich widzenia sięga do najbliższego zakrętu i chyba w dalszym ciągu nie wiadomo, czy tam właśnie kończy się korek, czy też może sięga autostrady za Ptujem?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.03.2017 14:02

czlowiek_bigos napisał(a):
ogląda przy porannej kawie kamerki na hak.hr

Rady dotyczące kamerek pojawiają się tutaj co chwilę. Mam pytanie - co Wy z tych kamerek jesteście w stanie wyczytać? Pole ich widzenia sięga do najbliższego zakrętu i chyba w dalszym ciągu nie wiadomo, czy tam właśnie kończy się korek, czy też może sięga autostrady za Ptujem?

Kamerki są co kilka km, więc jak w jednej kamerce sięga "horyzontu" to sprawdzam w kolejnej ;)
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 18.03.2017 00:36

Dzięki. Aż sobie sprawdzę, chociaż wydawało mi się, że jest ulaz, izlaz i tyle...
Może na słoweńskich stronach... poszukam sobie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone