Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 08.04.2010 19:21

W zeszłym roku zjechaliśmy z autostrady w drodze do Zadaru i trafiliśmy na wywalonego TIRa na drodze i korek, nie chcąc czekać pojechaliśmy zgodnie z sugestiami navi jakimś objazdem, który okazał się jakąś zapomnianą wąską drużką pomiędzy opuszczonymi wioskami. Tym sposobem straciliśmy jakieś 5 godzin. W drodze powrotnej już z autostrady nie zjeżdżaliśmy. Co prawda TIR na drodze może i na autostradzie się zdarzyć, ale mimo to, wydaje mi się, że jego ominięcie nie trwałoby aż 5 godzin.
Navi natomiast często ratowała nas, bo ja niestety mam zerową orientację w terenie i po mapie w życiu bym nie pojechała.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 18.07.2013 21:48

jotusia napisał(a):Navi natomiast często ratowała nas, bo ja niestety mam zerową orientację w terenie i po mapie w życiu bym nie pojechała.


A ja wprost przeciwnie. Dwa razy mąż chciał z navi skorzystać, dwa razy wyprowadzila Go nie tam gdzie powinna i chyba nasza " przygoda " z tym urządzeniem się skończyła :lol:

Mapa to dla mnie podstawa, nie wyobrażam sobie inaczej. :roll:

Takie małe zboczenie. Muszę widzieć jak, gdzie, przez co......inaczej czuję się niepewnie.... :papa:
zjadarka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zjadarka » 05.11.2013 13:38

Zadam może głupie pytanie... Ale czym są winety? To naklejki na szybę, by poruszać się autostradą? Jak to się ma do motocykli?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.11.2013 13:56

zjadarka napisał(a):Zadam może głupie pytanie... Ale czym są winety? To naklejki na szybę, by poruszać się autostradą? Jak to się ma do motocykli?

Tak samo jak do samochodów.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 05.11.2013 18:46

zjadarka napisał(a):Zadam może głupie pytanie... Ale czym są winety? To naklejki na szybę, by poruszać się autostradą? Jak to się ma do motocykli?


Nie zawsze jest to naklejka na szybę. Na Węgrzech jest e-winieta, której potwierdzenie zakupu trzymasz np. w kieszeni.
http://www.toll-charge.hu/Shared/Langua ... 013_PL.pdf
zjadarka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zjadarka » 05.11.2013 22:44

Bocian napisał(a):
zjadarka napisał(a):Zadam może głupie pytanie... Ale czym są winety? To naklejki na szybę, by poruszać się autostradą? Jak to się ma do motocykli?

Tak samo jak do samochodów.


? :| Czyli gdzie miałbym sobie tą naklejkę nakleić?
Obrazek

demi-duox napisał(a):
zjadarka napisał(a):Zadam może głupie pytanie... Ale czym są winety? To naklejki na szybę, by poruszać się autostradą? Jak to się ma do motocykli?


Nie zawsze jest to naklejka na szybę. Na Węgrzech jest e-winieta, której potwierdzenie zakupu trzymasz np. w kieszeni.
http://www.toll-charge.hu/Shared/Langua ... 013_PL.pdf


Dzięki, zapoznam się z tym!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.11.2013 23:02

Obrazek
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 05.11.2013 23:06

Bocian napisał(a):Obrazek

ha,ha a ja do tej pory kleiłem nad Polską wlepką z numerem rejestracyjnym.Miałem kilka kontroli przez te lata i nikt się nie przysadził :D
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 09.11.2013 18:22

zjadarka napisał(a):? :| Czyli gdzie miałbym sobie tą naklejkę nakleić?
Obrazek


Ty chcesz jechać takim moto bez szybki tyle kilometrów :!: :?: jeżeli tak to powodzenia :cry: ja jeżdżę na moto od 1990r i chyba robię to nieźle :twisted: ale za diabły nie wsiadł bym i pojechał 100km w trasie bez szybki :evil: , jazda ma być przyjemnością a nie walką z wiatrem.Co innego lansik po wichurze 8) znam takich co i bez kasków latają :lol:

Czy chciałeś zabłysnąć :?: że nie masz szybki i niby gdzie masz przykleić :?:
loker23
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) loker23 » 24.01.2017 16:46

Czesc. Mozna odswiezyc temat??? Jakie są aktualne ceny przejazdu z Polski do Chorwacji? Chodzi o winiety i ewentualne koszty paliwowe.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.01.2017 16:52

loker23 napisał(a):Czesc. Mozna odswiezyc temat??? Jakie są aktualne ceny przejazdu z Polski do Chorwacji? Chodzi o winiety i ewentualne koszty paliwowe.

My Duchy Święte wiemy o Tobie wszystko.

Skąd jedziesz.
Którędy.
Jakie masz auto i jakiego paliwa używasz.

I zaraz Ci resztę wytłumaczymy.
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 24.01.2017 17:15

loker23 napisał(a):Czesc. Mozna odswiezyc temat??? Jakie są aktualne ceny przejazdu z Polski do Chorwacji? Chodzi o winiety i ewentualne koszty paliwowe.


Spore :-)
wido_szczecin
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wido_szczecin » 01.03.2017 22:15

witam wszystkich. w lipcu wyjeżdżam do chorwacji - konkretnie wyspa krk, malinska. jadę ze szczecina, potem niemcy, austria. do słowenii wjeżdżam przez mureck, omijam płatną autostradę przez ptuj i dalej do granicy z chorwacją. do tego momentu trasę mam obcykaną, wiem ile zapłacę za winietę w austrii, niemcy i słowenia tylko koszty paliwa. moje pytanie i prośba - podajcie mi koszty autostrad w chorwacji - wszystkie bramki. gdzie znajduje się pierwsza bramka w chorwacji na mojej trasie, ile bramek mijam po drodze? sporo poczytałem na tym forum, nie znalazłem takiego tematu. może ktoś pokonywał trasę, którą wymieniłem - odległość około 1400 km. mam nadzieję pokonać ją w góra 16 godzin, z 3-4 przerwami 10 -15 minutowymi. realne? z góry dziękuję za informację.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.03.2017 22:20

wido_szczecin napisał(a):witam wszystkich. w lipcu wyjeżdżam do chorwacji - konkretnie wyspa krk, malinska. jadę ze szczecina, potem niemcy, austria. do słowenii wjeżdżam przez mureck, omijam płatną autostradę przez ptuj i dalej do granicy z chorwacją. do tego momentu trasę mam obcykaną, wiem ile zapłacę za winietę w austrii, niemcy i słowenia tylko koszty paliwa. moje pytanie i prośba - podajcie mi koszty autostrad w chorwacji - wszystkie bramki. gdzie znajduje się pierwsza bramka w chorwacji na mojej trasie, ile bramek mijam po drodze? sporo poczytałem na tym forum, nie znalazłem takiego tematu. może ktoś pokonywał trasę, którą wymieniłem - odległość około 1400 km. mam nadzieję pokonać ją w góra 16 godzin, z 3-4 przerwami 10 -15 minutowymi. realne? z góry dziękuję za informację.


odejmując postoje chcesz zrobić 1400 km w 15 godzin? Nierealne.....
wido_szczecin
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wido_szczecin » 01.03.2017 22:24

sporą część trasy mam przez niemcy, myślę że jak nie będzie korków, powinienem śrdenią utrzymać na poziomie 120 km/h. nie to jest ważne. bardziej chodzi mi o koszta, ilość bramek. godzina, czy półtora na tej trasie nie robi mi róznicy. będę miał całą sobotę od 4 rano na jazdę. w googlu pokazuje mi czas przejazdu w okolicach 15 godzin.
może rzeczywiście te 16 godzin oszacowałem zbyt optymistycznie. :D
Ostatnio edytowano 01.03.2017 22:31 przez wido_szczecin, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dla jadących pierwszy raz - koszty dojazdu - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone