Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DIVNA znaczy cudowna, piękna...

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.09.2012 20:39

czyli reasumując:na Borak tunelem,do Borje w głąb półwyspu i na Orebic.
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 04.09.2012 20:56

Bocian napisał(a):
Do Jadranki dojeżdżasz w Ploce, (jadąc autostradą przez Vrgorac)


Tego odcinka od Vrgorac do Ploce nie wspominam zbyt dobrze - dosyć długo, dosyć kręto, dosyć wąsko i ... przede wszystkim napalony Bośniak, który siedział nam na zderzaku przez kilka kilometrów. Wyprzedził kilka samochodów, parę minut później spotkaliśmy go na skrzyżowaniu w Ploce. Tyle nadgonił, ale może własne ego podbudował. Daj Boże ......

Odcinek autostrady do Vrgorac:

Obrazek

Z powrotem urządziliśmy sobie podróż sentymentalną i na autocestę wjechaliśmy dopiero w Sestanovac.
Półwysep super!
Pzdr :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.09.2012 21:08

szkoda tylko,że trzeba tak długo czekać do następnego lata...
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 05.09.2012 10:20

Ja tam na Divnej paręnaście dni temu byłem i bardzo mi się podobało, oczywiście innym nie musi, ale przecież zaletami tej plaży i powodem, z którego słynie jest chyba jej urok, kolor wody, lokalizacja, widoki, a nawet sam dojazd. Gdyby oceniać plaże po ilości osób to sprowadziłoby się to do tego, że na czele takiego rankingu byłaby plaża, na której zmieściłby się tylko mój tyłek - wtedy nie było by tłumów ;) Oczywiście nieco wyolbrzymiam i przerysowuję, ale nie należy się też spodziewać, że każdy kto chce położyć się na parę godzin na plaży będzie jeździł w nieskończoność i szukał czegoś, gdzie będzie sam. My np. lubimy się ulokować w pobliżu jakiejś rodzinki z dzieckiem w wieku naszego - wtedy mamy trochę spokoju. Na Divnej akurat nasz urwis długo zabawiał się z koleżanką z Czech i wszyscy byli zadowoleni :) Jak przemiele zdjęcia, to może wrzucę jak to wyglądało w drugiej połowie sierpnia.. Każdy ma swoje kryteria i na szczęście każdy wybierze coś dla siebie. A tymczasem pozdrawiam! :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.09.2012 17:07

Dla wielbicieli Divnej coś jeszcze.

Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.09.2012 21:41

jara napisał(a):Od 2 tygodni,tj.od powrotu zTribunji planuję przyszłoroczny urlop.Chcę jechać na Peljesac,szukam,czytam,oglądam,podziwiam.Połowy miejscowości wymienionych przez Fanów Peljesaca nie ma na mapie,druga połowa jest i dzięki temu mam punkt odniesienia jak znaleźć resztę.
Mam tylko dwa małe,a może "duże" pytania do Aldonki.

Jak dojechać do Borje?

Ile jest km z Borje do Orebica,bo fajny apartament,spokój i plaża to jedno,a podstawowe potrzeby życiowe drugie?

Oczywiście o odpowiedzi proszę też innych Cromaniaków.


Pozdrav

No to już Ci wyczerpująco koledzy odpowiedzi udzielili :) Mogę się tylko pod nimi podpisać.
Jadąc drogą na Orebic po serii kilku zakrętów, gdzie po jednej stronie masz skały, po lewej stronie jest znak kierunku na Postup, Borje, Podobuce. Tam skręcasz i dojedziesz tą drogą prosto do Borje. Z samego Borje do Orebica (a w zasadzie do dużego Konzuma na wlocie) jest 7 km. Mało? Dużo? Kwestia gustu. Nie jest najgorzej :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 10.09.2012 06:43

Mało,dziękuję bardzo
ojtus
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ojtus » 11.09.2012 20:44

Divna.......ech :D
Załączniki:
divna.jpg
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 07.04.2013 21:50

Zapisuję się do Klubu :hut: W lipcu 2012 spędziłem w Orebicu 2 tygodnie. Zwiedziłem cały Peljesac, Korculę, Mljet, Imotski, Dubrovnik, Mostar, Kravicę, Poctelji, Blagaj. Peljesac jest cuuuuuudnyyyyyyyy!!!. Magiczna kraina. A te obrazki z Divnej.... :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.04.2013 09:03

ruwado napisał(a):Zapisuję się do Klubu :hut: W lipcu 2012 spędziłem w Orebicu 2 tygodnie. Zwiedziłem cały Peljesac, Korculę, Mljet, Imotski, Dubrovnik, Mostar, Kravicę, Poctelji, Blagaj. Peljesac jest cuuuuuudnyyyyyyyy!!!. Magiczna kraina. A te obrazki z Divnej.... :papa:

A ja jadę 9 raz na półwysep i całego nie zwiedziłem... :oczko_usmiech:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 08.04.2013 09:23

Bocian napisał(a):
ruwado napisał(a):Zapisuję się do Klubu :hut: W lipcu 2012 spędziłem w Orebicu 2 tygodnie. Zwiedziłem cały Peljesac, Korculę, Mljet, Imotski, Dubrovnik, Mostar, Kravicę, Poctelji, Blagaj. Peljesac jest cuuuuuudnyyyyyyyy!!!. Magiczna kraina. A te obrazki z Divnej.... :papa:

A ja jadę 9 raz na półwysep i całego nie zwiedziłem... :oczko_usmiech:


a ja pierwszy raz :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.04.2013 09:24

jara napisał(a):
Bocian napisał(a):
ruwado napisał(a):Zapisuję się do Klubu :hut: W lipcu 2012 spędziłem w Orebicu 2 tygodnie. Zwiedziłem cały Peljesac, Korculę, Mljet, Imotski, Dubrovnik, Mostar, Kravicę, Poctelji, Blagaj. Peljesac jest cuuuuuudnyyyyyyyy!!!. Magiczna kraina. A te obrazki z Divnej.... :papa:

A ja jadę 9 raz na półwysep i całego nie zwiedziłem... :oczko_usmiech:


a ja pierwszy raz :D

I pewnie nie ostatni :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 08.04.2013 11:06

Daj Bóg,że nie ostatni,ale mój pesel pogania i nakazuje zobaczyć inne rejony Chorwacji :mrgreen:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 08.04.2013 12:26

jara napisał(a):Daj Bóg,że nie ostatni,ale mój pesel pogania i nakazuje zobaczyć inne rejony Chorwacji :mrgreen:


jara, z tego co pamiętam, to Ty też w tym roku Trpanj, może jakoś się spotkamy? :papa: My Peljesac w tym roku też po raz pierwszy :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 08.04.2013 13:55

viltob08 napisał(a):
jara napisał(a):Daj Bóg,że nie ostatni,ale mój pesel pogania i nakazuje zobaczyć inne rejony Chorwacji :mrgreen:


jara, z tego co pamiętam, to Ty też w tym roku Trpanj, może jakoś się spotkamy? :papa: My Peljesac w tym roku też po raz pierwszy :mrgreen:


meldujemy się 05.08 br. Z Żoną i Córką.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
DIVNA znaczy cudowna, piękna... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone