Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

DIVNA znaczy cudowna, piękna...

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 28.08.2012 15:51

Aldonko , każdy inaczej tłum rozumie.

My nie narzekaliśmy , chociaż należymy do tych , którzy wyznają zasadę "im mniej tym lepiej". Powiedzmy że było ok., mniej ludzi było tylko w zatoczkach w Zivogosce Mala Duba i na Korculi (Pupnatska Luka).

A Makarska ? Ma na pewno swoich zwolenników , my bywamy tam w celach spacerowo-zakupowych.

Przez Dubę przejeżdżaliśmy , niestety nie miała już dla nas takiego uroku jak Divna.

W sprawie plaży Trstenica jesteśmy zgodne.Wielkie nieporozumienie.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2012 15:55

Dokładnie, masz rację. Każdy inaczej tłum rozumie, każdy woli coś innego...na szczęście...wyobrażasz sobie jakby wszyscy lubili to samo...ale byłoby nudno :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 28.08.2012 17:29

Aldonko , masz może fotkę plaży w Borje ?

Co prawda nie planujemy na razie powrotu na Peljesac , ale tak patrzyłam sobie w dół przejeżdżając i zastanawiałam się jak tam jest.....
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.08.2012 17:56

Aldonka napisał(a):
sieka napisał(a):[quote=MWM"]Warte odwiedzin jest Mokalo, tyle tylko, że płacisz za parking 20 czy 30 kun, ale za tę wartość możesz coś kupić w plażowym barze, więc opłata jest OK.

Można wiedzieć z kiedy są te dane?


z zeszłego roku, czy coś się zmieniło? tam po prostu są tylko 2 domy z wąską dróżką w dół. Gdyby parkingi były darmowe, a każdy przyniósł na plażę swoje jedzenie nic by nie zarobili....
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.08.2012 19:05

MWN napisał(a):
Aldonka napisał(a):
sieka napisał(a):[quote=MWM"]Warte odwiedzin jest Mokalo, tyle tylko, że płacisz za parking 20 czy 30 kun, ale za tę wartość możesz coś kupić w plażowym barze, więc opłata jest OK.

Można wiedzieć z kiedy są te dane?


z zeszłego roku, czy coś się zmieniło? tam po prostu są tylko 2 domy z wąską dróżką w dół. Gdyby parkingi były darmowe, a każdy przyniósł na plażę swoje jedzenie nic by nie zarobili....

A, to ja się zakręciłam. Mnie się Mokalo skojarzyło z Campem Adriatic, Ty chyba jednak mówisz o innej plaży. Na Campingu Adriatic, jeśli nie jesteś gościem za wjazd i parking płacisz 100 kun. Myśmy nurkowali w tamtejszej bazie i tyle twierdzili, że jest opłaty jak ich pytaliśmy o możliwość wjazdu innego dnia.
Prezes106
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 20.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes106 » 29.08.2012 17:58

Chwilę byłem nieobecny. Wywiązała się ciekawa dyskusja na temat plaż. Co do plaży Tristenica... byliśmy tam z rodziną dwukrotnie w przeciągu czterech lat. Uważam, że dla rodziny z dziećmi jest ok. aczkolwiek my zawsze chodziliśmy na jej koniec, dużo mniej ludzi, dzieciaki nikomu nie przeszkadzały itp. Zgadzam się, że jest dość ciekawa do snurkowania. Jednak jej początek od strony miasta okropnie zaludniony... Divnę poznaliśmy dopiero w tym roku i bardzo nas urzekła, nie uważam, aby była wyjątkowo przepełniona.
DSC_0931.JPG
DSC_0933.JPG
DSC_1066.JPG
Na plaży w Dubie nie byliśmy więc nie mogę się wypowiedzieć.
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 29.08.2012 18:37

sieka napisał(a):A jakieś zdjęcia z Duby można gdzieś na forum zobaczyć? Jakie w ogóle plaże polecacie na Peljesacu? Wybieramy się tam za tydzień:)


Moje jedyne zdjęcie plaży w Dubie.

Obrazek

Zobiłam je tuż po plażowaniu w Divnej. Nie zostaliśmy w Dubie, bo temperatura powyżej 40 stopni była dobijająca. Z daleka plaża wygląda uroczo i mam przeczucie, że podobałoby mi się bardziej niż Divna. Jeśli zaś chodzi o tłumy na Divnej, to na początku sierpnia to wyglądało to tak:

Obrazek
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.08.2012 19:33

Dużym mankamentem Divnej Uvali i plaży w Dubie jest brak ocieniających drzew; tylko parę marnych tamaryszków...
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 29.08.2012 19:52

MWN napisał(a):Dużym mankamentem Divnej Uvali i plaży w Dubie jest brak ocieniających drzew; tylko parę marnych tamaryszków...


To fakt - cienia na Divnej brak. My dodatkowo trafiliśmy na takie wietrzysko, że siedząc na plaży musiałam zorganizować cały system przeciwichurowych zabezpieczeń: materace i koce przytrzymywane kamieniami, książka przytrzymywana stopami, parasol przytrzymywany rękoma, ja sama przytrzymywana własnym ciężarem :) , czyli było tak:

Obrazek
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 29.08.2012 20:55

rbandula napisał(a):
sieka napisał(a): Jeśli zaś chodzi o tłumy na Divnej, to na początku sierpnia to wyglądało to tak:

Obrazek


I tak właśnie zaludnioną plażę pamiętam.....
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 29.08.2012 21:15

Zdaje się, że oglądaliśmy inne plaże. Cóż, kłócić się nie będę, szkoda mi na to czasu. Zdjęcia potwierdzającego ludność nie mam - nie uznałam tego za ciekawy motyw zdjęcia.
Dla mnie Divna przegrała z kretesem. Nie odbieram jej piękna, ale u mnie przegrała. To podobnie jak z Triestenicą, Wam odpowiada, mnie nie. I nie zamierzam tego ukrywać.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 29.08.2012 21:56

Aldonko , pewnie w inne dni widziałaś Divną niż koleżanka fotkę strzeliła.

A Borje ? Masz coś , żeby oczka nacieszyć ? Bo kusiło mnie ogromnie żeby zobaczyć co tam na dole , ale jakoś nikt nie podjął tematu.....

Pozdrawiam...
rbandula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 17.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbandula » 29.08.2012 22:07

Aldonko, jechałam na Divną z wielkimi oczekiwaniami, podsycanymi opisami forumowiczów, ale rzeczywiście...... szału nie było. Może wietrzysko, na które trafiliśmy (ale wątpię), może śmieci pod siatkowym ogrodzeniem, może pieski turystów biegające po plaży, może młodzi ludzie wrzeszczący tak, że nie sposób było ich nie zauważyć (ale chyba o to właśnie im chodziło) sprawiły, że ta plaża nie będzie należała do moich ulubionych. Wielkich tłumów co prawda nie było, ale te co były .....

Wiem, że to obiektywne (czytaj ludzkie) okoliczności sprawiły, że nie jestem zachwycona, bo miejsce samo w sobie jest piękne. Szkoda tylko, że to my sami zakłócamy te "piękne okoliczności przyrody".
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 29.08.2012 22:13

Foteczka bardzo podobna do tej , którą robił założyciel wątku.

Obrazek
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 29.08.2012 22:23

rbandula , przyznam Ci rację , że bardzo często człowiek potrafi zapsuć to , co w rzeczywistości jest piękne.

Mnie też w tym roku bardzo rozczarowała jedna z plaż w CRO , a jechałam na nią zachęcana opiniami z tego forum.

Powiem , że było mi wstyd przed rodziną że na taką plażę Ich zabrałam ( bo organizatorką wyjazdów i bywalczynią forum jestem ja ).

Zeszliśmy , popatrzyliśmy , rodzina stwierdziła że na śmietniku plażowała nie będzie...Zitna - nasza największa tegoroczna porażka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
DIVNA znaczy cudowna, piękna... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone