Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Digitalizacja filmów wideo

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Digitalizacja filmów wideo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.03.2016 11:41

Jak w temacie. Potrzebuję pomocy w wybraniu metody jak i sprzętu do zdigitalizowania moich filmów nagranych na taśmach Hi8 i VHS. Ktoś? Coś?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.03.2016 12:05

Kiedy się tym bawiłem, wystarczała odpowiednia karta w kompie, umożliwiająca podłączenie odtwarzacza i oprogramowanie.
Prawdopodobnie niewiele się zmieniło, więc sprawdź, co możesz do swojego podłączyć i co zainstalować, a resztę robi za ciebie komputer.
Niestety, od kilku lat nie mam z tym do czynienia, więc nie wiem, co teraz jest dostępne, ale po wpisaniu w góglu np. vhs2avi powinieneś dostać gotowe rozwiązania.
Reszta to dobór parametrów i ... czas :)
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 11.03.2016 12:47

Kupiłem w Lidlu urządzenie do zgrywania z taśm VHS. Widzę, że od czasu do czasu pojawia się w sprzedaży (Lidl, Tchibo). Trudno mi określić jakość konwersji: filmy były czasem kilkakrotnie przegrywane jako analogowe (np. z kasety kamery na dużą kasetę). Jak jakość oryginału była dobra - to i jakość cyfrowa jest dobra. Ogólnie jestem zadowolony, koszt urządzenia ok. 100 PLN, a zgranie rodzinnych filmów z lat 90-tych - bezcenne... I obróbka cyfrowa możliwa...
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3423
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 11.03.2016 13:33

info wysłałem na pw.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 11.03.2016 13:57

:)
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 11.03.2016 14:16

Rysio napisał(a):Jak w temacie. Potrzebuję pomocy w wybraniu metody jak i sprzętu do zdigitalizowania moich filmów nagranych na taśmach Hi8 i VHS. Ktoś? Coś?


Ja to robiłem w postaci kamera/magnetowid podłączone do stacjonarnej nagrywarki DVD. Najpierw ściągałem na twardy dysk nagrywarki, potem formatowałem w nagrywarce długość filmu, tak aby się mieścił na płycie dvd i przerzucalem na płytę. Warto kupić płytę DL z podwójną warstwą zapisu, mieści się ok 45 minut zapisu Hi8 w najlepszej rozdzielczości. Potem w wolnej chwili można zawsze zrobić sobie kopię np. na zewnętrznym dysku twardym.

Sprawny magnetowid VHS i kamerę Hi8 trzymam "zakonserwowane", podobnie jak kasety, więc jeśli kiedyś trzeba będzie nie daj Boże powtórzyć operację, to sprzęt będę miał.

Obecnie używam kamerki HD z dyskiem twardym i przerzucam na bieżąco na komputer i z zgrywan płyty blu -ray, a ponieważ i kamera i komp tej samej firm, robię to na zasadzie "one touch" - wszystko mi się samo formatuje i ustawia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.03.2016 16:29

VHS-a, kamerkę Hi8 i inne stare sprzęty podłączone mam do stacjonarnej nagrywarki Sony z której bezpośrednio kopiuję na DVD :) jakość przegrywanych kaset bez straty na jakości :P a przegrywam tego typu kaset dziesiątki tygodniowo na DVD czy Pendrive :P

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Digitalizacja filmów wideo
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone