Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Delfiny

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 07.10.2004 22:42

Jakoś mam szczęście w takim razie. W tamtym roku w Igrane i w tym w dranicach w czerwcu widzieliśmy razem z zoną delfinki W czerwcu tego roku było to o tyle nietypowe że pływały bardzo blisko brzegu. nawet chorwaci dziwili sie że tak blisko podpłynęły. to było jakieś 10 metrów od brzegu
Lastovo
Croentuzjasta
Posty: 489
Dołączył(a): 07.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lastovo » 08.10.2004 12:22

Z tymi delfinami w Chorwacji to chyba trochę lipa tzn. są, ale trudno je spotkać. Byłem już kilka razy w Chorwacji (w tym również w "delfinim" zagłębiu, jakim jest rejon Losinja) i delfinów ani razu nie widziałem, a wręcz rodowoci Chorwacji mówili, że trudno się na nie natknąć. A jak pojechałem w tym roku na Krym, to delfiny widziałem bez żadnej łaski kilkakrotnie, w tym raz 100 - 200 metrów od mojej daczy (a mieszkalismy nad morzem)....

Pozdrawiam
Krzysztof
www.lastovo.prv.pl - zapomniana wyspa Dalmacji
łysy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) łysy » 29.03.2005 20:04

To widzę że jestem szczęściarzem. Cztery lata temu jak byłem w Vodicach
z moją żoną i dwoma synami
wypożyczaliśmy niedaleko portu łódż motorową i pływaliśmy na nie zamieszkaną wyspę Tijat by w spokoju się po opalać i któregoś dnia postanowiliśmy opłynąć kilka wysepek zanim dopłyniemy do wspaniałej zatoczki na wspomnianej wyspie i właśnie tego dnia na wysokości maluteńkiej wyspy Priśniak na tle Kornati zobaczyłem coś w morzu w pierwszej chwili myślałem że to nurkowie ale w pobliżu nie było żadnej łodzi więc zaczołem dokładniej się przyglądać i wtedy pojawiło się około pięciu pięknych delfinich grzbietów przeżycie niesamowite tym bardziej że nie oczekiwane żona widząc delfiny trochę spanikowała i chciała jak najszybciej odpłynąć ja natomiast szybko za kamerę i sfilmowałem co jakby nie ten dowód to nikt z moich znajomych by nie uwierzył. Wynurzyły się jeszcze cztery razy i odpłyneły i tyle je widzieliśmy.A dwie minutu pużniej dopadło nas chyba jakieś fatum alo o tym może pużniej jak ktoś będzie miał ochotę dowiedzieć to napiszę
POZDR.
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 29.03.2005 20:25

Pisz Łysy, na pewno jest paru ciekawskich :oops:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 29.03.2005 21:07

Dawno temu na Istri wdzielismy delfiny.

W 2003 w Podgoze w czerwcu dwa razy widzielismy bawiace sie delfiny-

mam nadzieje w tym roku tez je zobaczyc.
Fiona
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.04.2005
Delfinarium

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fiona » 09.05.2005 21:12

Czy jest jakieś definarium w okolicach Istrii??
łysy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) łysy » 09.05.2005 21:19

Z tego co mi wiadomo w CRO nie ma delfinarium ale mogę się mylić ,
natomiast po drugiej stronie adriatyku w Itali w Rimini jest naprawdę super delfinarium i jak tylko kto tam będzie to gorąco polecam
Fiona
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.04.2005
delfinarium

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fiona » 10.05.2005 01:40

Dziękuję za informację


quote="łysy"]Z tego co mi wiadomo w CRO nie ma delfinarium ale mogę się mylić ,
natomiast po drugiej stronie adriatyku w Itali w Rimini jest naprawdę super delfinarium i jak tylko kto tam będzie to gorąco polecam[/quote]
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003
Delfiny

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 10.05.2005 11:53

Spotykamy delfiny prawie za każdym pobytem.
Jednak dużo częściej zdaża się to na wiosnę i w jesieni niż w lecie.
Wydaje mi się, że może to wynikać z mniejszej ilości różnych pływadeł przed i po sezonie.
Zazwyczaj są w rejonach:
- Murtersko More (mniej więcej na lini Hramina na Murter- Vela Smokvica) 2 - 6 sztuk
- Południowo wschodnia strona wyspy Vis 2-4 sztuki
- Virsko More (ostatnio 10 dni temu tj 1 maja spotkaliśmy 2 sztuki)
- w rejonie Kornatów
zazwyczaj łowią tam ryby i przemieszczają się z różną prędkością i w różnych kierunkach za ich ławicami,
zdażyło nam się także spotkać delfiny w kanale Zadarskim - duże stado płynęło szybko na południe na wysokości stoczni w Zadarze

Poza spotkaniem pod Zadarem i między Kornatami pojawiały się wyłącznie w większej odległości od brzegu - więc szansa na zobaczenie z brzegu jest chyba niewielka.

Trochęo delfinach jest (ale po niemiecku) tutaj:http://www.delphinschutz.org/welche-adriadelfine.htm
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 10.05.2005 12:47

Ja również miałam przyjemnośc zaobserowoać te piękne i tak fascynujące zwierzęta w rejonie PN Kornati podczas rejsu na przełomie wrześnie i października.
Powiedziałabym, ze nie było ich za wiele ale naszą łodzią nie przejmowały się zupełnie a można nawet powiedzieć, że sprawdzały "co to".
m82m
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 765
Dołączył(a): 15.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) m82m » 10.05.2005 15:23

W zeszlym roku lipiec Marusici popoludniami mielismy okazje prawie codziennie widziec popisy delfinow.Taras ,piwko i widoczek na Biokovo,wyspy,no i DELFINY.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 11.05.2005 08:40

Czerwiec Podgora dwa razy po 3-4 szt. z brzegu w odleglosci ca 50-60 metrow.
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 11.05.2005 09:49

m82m napisał(a):W zeszlym roku lipiec Marusici popoludniami mielismy okazje prawie codziennie widziec popisy delfinow.Taras ,piwko i widoczek na Biokovo,wyspy,no i DELFINY.


W roku 2003 przełom lipca i sierpnia również Marusici.
Z tarasu domu, w którym mieszkaliśmy również mogliśmy obserwować delfiny. Wynurzały się dwa. Widzieliśmy je wieczorem i następnego dnia bardzo rano. Udało się nawet nagrać je na wideo choć z racji bardzo dużego zbliżenia obraz jest trzęsący, ale jest.
Anulka1
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.11.2004
Re: Delfinarium

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anulka1 » 11.05.2005 14:04

Fiona napisał(a):Czy jest jakieś definarium w okolicach Istrii??


Nie ma delfinarium , przynajmniej nic nie wiem, ale na wyspie Losinji, bardzo blisko Istrii w Vieli Losinji jest prowadzony "Adriatic Dolphin Project"

inormacje na ten temat mozesz znalezc na stronce

http://www.island-losinj.com
lub
http://www.tz-malilosinj.hr/english/vodic.html

I jesli kos chce moze za mala oplate zaadoptowac delfinaka :)

I w okolicach tej wyspy oraz Cresu mozna czesto spotkac delfiny, sama je widzialm kilka razy :)

Pozdrawiam,
Ania
kopaj
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 28.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopaj » 18.05.2005 19:22

widziałem - sierpień 2004, wyspa Krk, okolice Baśki; można było obserwować z wysokiego brzegu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone