Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

delfiny-gdzie,kiedy...

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Morski Miś
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Miś » 21.02.2016 21:06

Dosyć dużo żegluję po tamtych wodach i bardzo często na trasie Kornati - Zirje duże rodziny oraz z Hvaru w kierunku Korculi. I rzeczywiście w pobliżu hodowli ryb też można spotkać.
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 04.05.2016 11:19

Dopiszę się i ja. Widziałam 2 razy i potwierdzam, widok jest zachwycający :)
Pierwszy raz spędzaliśmy wakacje w Simuni na Pagu w czerwcu 2002 r. Zrobiliśmy sobie długą wycieczkę wokół cypla, to było zupełnie odludne miejsce i zobaczyliśmy przy skałach butlonosa, niestety był martwy :( , obijał się o skały, ale był dosłownie na wyciągniecie ręki. Pomimo okoliczności spotkania było to na prawdę niezwykła przeżycie.
Drugi raz w Sevidzie w sierpniu 2014 r., jedna sztuka wpłynęła do zatoki dosłownie pomiędzy kapiących się ludzi. Nic się nie bał, a przed nim wyskakiwała z wody w popłochu spora ławica rybek. Widocznie ostro żerował i nawet w tym szale połowu nie zauważył, że jest tak blisko brzegu. Zdjęć niestety nie mam, ale widzę to nadal oczami wyobraźni. Każdemu życzę takiego spotkania!
Tom_Krasu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 17.07.2016 20:57

A dopiszę i Ja
W tym roku po raz pierwszy widzieliśmy stado delfinów a byliśmy już dziewiąty raz w Chorwacji (zaczynałem wątpić w ich istnienie). Widziane było koło wyspy Brać zatoka Maslinova. Wrażenie super każdemu polecam.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 18.07.2016 09:47

Raz widziałem parkę delfinów we wrześniu 2014 roku przez lornetki z Breli w kierunku na Brac.
worldwar
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) worldwar » 16.08.2016 15:07

Wróciliśmy 3 dni temu z Pisaka. Jedząc śniadanie na tarasie naszego apartamentu udało nam się zauważyć parkę delfinów radośnie machających ogonami i pyszczkami w odległości ok. 150m od brzegu. Właściciel apartamentu mówił, że kilka dni temu było spore stado, ok. 10 szt.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.08.2016 20:31

W tym roku przełom lipca i sierpnia, miejscowość Mali Ston, widzieliśmy dwa razy dzień po dniu delfina, który pływał w zatoce, gdzie znajdowała się hodowla ostryg.
Wrażenia nie zapomniane, a z tego co zaobserwowałam, wzbudzał on zainteresowanie,także wśród miejscowych.
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 17.08.2016 17:46

W ubiegłym tygodniu jeden prawie zadomowił się w zatoce przy Blace. Nie zraziła go nawet nachalność turystów witających go z -można rzec - nadmiernym entuzjazmem 8)
Załączniki:
dupin3.jpg
dupin2.jpg
dupin1.jpg
draggho
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) draggho » 17.08.2016 22:24

Dzisiaj płynęliśmy motorówką z Zaglev w kierunku Ugljan. Spotkaliśmy stado 5 delfinów na SE krańcu Iż i jakieś 30-40 minut płynęliśmy za nimi w odległości kilku metrów. Zostawiliśmy je jak wpłynęły w hodowlę ryb przy Ugljan. Wrażenia niesamowite, dzieci oszalały, ja w sumie też, ale musiałem prowadzić łódź ;) Mieliśmy niesamowite szczęście, bo głównym celem były właśnie delfiny ;)
SuperGrover
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SuperGrover » 29.08.2016 21:16

Byłem z rodzinką na rejsie wokół wysp Brijuni. Wypłynęliśmy z Fażany. Widzieliśmy kilkanaście delfinów. Możecie to zobaczyć na filmie na YouTube na kanale wędkarskim Wodnik Szuwarek HD. Serdecznie zapraszam.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.08.2016 21:21

:D my również widzieliśmy w tym sezonie ich kilka. Płynęły i baraszkowały wzdłuż promu w Ploće. Na Koculi, tym razem się jednak nie pojawiły...
mitam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mitam » 05.09.2016 11:19

Siedzę w takim razie na plaży w Prizbie na Korculi i wypatruje przez lornetkę. Może się uda ....
mitam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 26.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mitam » 14.09.2016 21:36

I udało się

Fantastyczne przeżycie
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.12.2016 11:46

Mitam muszę Cię zmartwić ale Twój film nie pokazuje delfinów:( to są pięknie łowiące ryby tuńczyki których dość dużo na Chorwacji:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.12.2016 11:54

beatabm napisał(a):Mitam muszę Cię zmartwić ale Twój film nie pokazuje delfinów:( to są pięknie łowiące ryby tuńczyki których dość dużo na Chorwacji:)


beatabm - muszę Cię zmartwić :wink: w Chorwacji :idea: jest dość dużo tuńczyków.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.12.2016 11:56

wiem, właśnie tak napisałam, filmik powyżej pokazuje tuńczyki a nie delfiny:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone