Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Darmowy program do nawigacji GPS

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luckyboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.05.2009
Darmowy program do nawigacji GPS

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckyboy » 05.06.2012 15:41

Witajcie,

przeczesując internet natrafiłem na darmowe oprogramowanie do GPS. Może nie jest idealne, ale działa i to za darmo w zgodzie z prawem :)

Dostępne na WinCE/Mobile i Android

Niech Was prowadzi za darmo na wczasy ;)

mapFactor NAVIGATOR FREE

Obrazek
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.06.2012 16:47

przy odrobinie pokombinowania wszystkie systemy nawigacyjne są za darmo...;)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 05.06.2012 16:54

luckyboy napisał(a):Witajcie,

przeczesując internet natrafiłem na darmowe oprogramowanie do GPS. Może nie jest idealne, ale działa i to za darmo w zgodzie z prawem :)

Dostępne na WinCE/Mobile i Android


Tylko czy jesteś pewien, że działa offline? Większość programów pod androida działa online i wtedy zapłacisz majątek za transmisję danych (za granicą).
Wiem, że na pewno Nokia ma darmowe mapy i program do nawigacji, działający w trybie offline.


sviva napisał(a):przy odrobinie pokombinowania wszystkie systemy nawigacyjne są za darmo...;)


Ale to już nie jest całkowicie "w zgodzie z prawem", jak to określił luckyboy
luckyboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckyboy » 05.06.2012 17:51

greenrs napisał(a):
Tylko czy jesteś pewien, że działa offline? Większość programów pod androida działa online i wtedy zapłacisz majątek za transmisję danych (za granicą).
Wiem, że na pewno Nokia ma darmowe mapy i program do nawigacji, działający w trybie offline.


Działa offline, posiada kreator przez który ściąga się mapy na urządzenie (wybór z całego świata).
luckyboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckyboy » 05.06.2012 17:53

sviva napisał(a):przy odrobinie pokombinowania wszystkie systemy nawigacyjne są za darmo...;)


Tyle to wszyscy wiedzą :)
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 05.06.2012 18:07

Idea może i słuszna ale....

"...MapFactor product offer for Professionals with TeleAtlas map data...."

Mam legale i tego dostawcy unikam - zgadnijcie dlaczego??...

O bólach porodowych produktu poczytajcie też TUTAJ

Pozdrawiam
luckyboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckyboy » 05.06.2012 23:00

taurus napisał(a):Idea może i słuszna ale....

"...MapFactor product offer for Professionals with TeleAtlas map data...."

Mam legale i tego dostawcy unikam - zgadnijcie dlaczego??...

O bólach porodowych produktu poczytajcie też TUTAJ

Pozdrawiam


Wypowiedz się szerzej, bo wiele Twoja wypowiedź konkretów nie wnosi.
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 06.06.2012 14:50

jest to mapa często dodawana do nawigacji manta, według mnie daje rade, ale baza adresowa jest słaba, co prawda ulice są ale już budynki nie są ponumerowane. Wiadomo to nie auto mapa, ale według mnie do okazjonalnego zastosowania wystarczy.
luckyboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckyboy » 06.06.2012 16:19

edo napisał(a):jest to mapa często dodawana do nawigacji manta, według mnie daje rade, ale baza adresowa jest słaba, co prawda ulice są ale już budynki nie są ponumerowane. Wiadomo to nie auto mapa, ale według mnie do okazjonalnego zastosowania wystarczy.


Dokładnie, jeżeli ktoś raz w roku korzysta z navi, aby dojechać na wakacje to moim zdaniem idealny produkt, bo do zastosowań profesjonalnych nie nadaje się.
Cropolak
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropolak » 07.06.2012 09:04

Co do dostawcy TeleAtlas, to chyba jego mapy są obecnie najlepsze, wszyscy tylko narzekają.
Mam dwa urzadzenia TomToma z najnowszymi mapami europy,i drugie urzadzenie z AutoMapą [ AutoMapa nie bierze map od TeleAtlas]
moze TomTom nie ma jakichś tam smiesznych niektorych numerow domow, ale ma wszystkie ulice i skrzyzowania + do tego mapa jest aktualizowana w 99%, przykład mam mape z 28 maja 2012 r, a mam wrzuconą cała autostradę A2 w postaci takiej jaka ma byc na euro czyli jako przejezdna, ale nie bierze jej pod uwage wyliczajac trasy, tylko mozna sobie samemu na nia naprowadzic, wiec to juz jest fajna sprawa.
Przede wszystkim gdy jade z TT to pokrywają sie drogi ulice co do metra, a wlaczam automape jade tą samą drogą, full zasięg, i pokazuje zebym juz skrecal a droga jest dopiero 5-10m dalej, wiec to jest dopiero dyskomfort.
luckyboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) luckyboy » 07.06.2012 09:19

Ja jeżdżę na mapach TeleAtlas w iGO8 i jako jedyne mają bazę adresową w małych miejscowościach na zadupiach (za granicą), gdzie NAVTEQ w iGO8 nic nie widział.

Miałem okazję przetestować wiele nawigacji i właśnie iGO + Teleatlas to najlepsze i niezawodne połączenie.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 07.06.2012 09:33

Miałem okazję testować TeleAtlas, Navteq oraz dostawców lokalnych na produktach iGo.

Teleatlas jest najsłabszy zarówno pod względem siatki drogowej(szczególnie aktualność), bazy teleadresowej jak i POI.

Tak naprawdę nadaje się tylko do jeżdżenia drogami głównym. I w dużych miastach.

Jest tak wiele forów GPS z opisami map, że łatwo porównać co , która udostępnia i sobą reprezentuje.

Obecnie na IGO nie jeżdżę, ponieważ w Polsce nie można legalnie zakupić samego oprogramowania a poza Polską jest udostępniona do zakupu tylko z urządzeniami GPS, których nie potrzebuję bo używam innego. A nie można przenieść licencji na inne urządzenie.

Co do tej darmowej Navi - podałem link do jej forum i tam jest sporo informacji o "bólach porodowych" tego systemu.

Pozdrawiam

p.s.

Jest to moja prywatna opinia i nie zamierzam jej zmieniać, ani nikogo przekonywać.

Dodam też, że w zależności od producenta oprogramowania NAVI zawartość map nawet tego samego dostawcy różni się.
Wiem to na własnym przykładzie.
bbbb1
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bbbb1 » 07.06.2012 11:16

Nie wiem czy ten mapFactor NAVIGATOR FREE jest taki free. Po zainstalowaniu cały czas monitował mnie o klucz produktu i po prostu nie uruchomiłem tego programu, bo takowego klucza po prostu nie miałem.
zmasz
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 05.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmasz » 07.06.2012 12:26

W temacie darmowej nawigacji, widomość odnośnie nawigacji Google

http://android.com.pl/news/programy/432 ... fline.html

Jak widać firmy przygotowują się do wakacji
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 07.06.2012 14:12

bbbb1 napisał(a):Nie wiem czy ten mapFactor NAVIGATOR FREE jest taki free. Po zainstalowaniu cały czas monitował mnie o klucz produktu i po prostu nie uruchomiłem tego programu, bo takowego klucza po prostu nie miałem.


trzeba wybrać wersje FREE, w menu tak przy instalacji, wyborze map jak i przy pierwszym uruchomieniu programu.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Darmowy program do nawigacji GPS
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone