Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"darmowy chleb"

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.08.2013 11:33

Fatamorgana napisał(a):
weldon napisał(a):U nas był taki jeden, co chleb za darmo rozdawał ... ;)[/color]


I go uwalili... skutecznie.

Sam się uwalił :D

Rozdawał więcej, niż był w stanie naprodukować, a potem kazał sobie VAT od tego zwracać i niezłą kasę na tym klepał :)
Piraraq
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piraraq » 13.08.2013 11:36

Fatamorgana napisał(a):
weldon napisał(a):Pokazali, że nie ma sensu być filantropem w tym kraju.


W tym kraju w ogóle nie warto być, od tego trzeba zacząć :x
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 13.08.2013 11:42

Bocian napisał(a):
fiolek napisał(a):
weldon napisał(a):He, nie dodają tego u nas do rachunku? :?
Na pewno dodają, tylko jakoś inaczej księgują :D


w jednych dodają :twisted: w innych nie :D ,
ale tak na marginesie, jak nie zjadłam chleba, to za co mam płacić?

Wtedy należałoby podziękować w momencie jak go przynosi i powiedzieć , żeby zabrał.

oczywiście :D jest zgoda :wink:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1724
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 13.08.2013 11:43

2011, 2012, 2013 - każdego roku 2 tygodnie w Cro, co najmniej raz dziennie posiłek w konobie, chleb podany przed posiłkami prawie za każdym razem - doliczony do rachunku raz (i nie w tym roku, więc przystąpienie Chorwacji do UE nie ma tu nic do rzeczy).

W tamtym roku 2 razy w restauracjach była na rachunku pozycja "Kuver postava". To było w takich bardziej ąę knajpach. W tym roku w zwykłej konobie kelnerka raz doliczyła do rachunku 7 kun za podanie dodatkowego talerza do porcji zamówionej dla dzieci.
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 13.08.2013 11:52

Bocian napisał(a):
Kiepura napisał(a):Tylko nawini sądzą, że to gest gościnności.

Osobiście wolę więc być naiwnym i wierzyć, że to gest gościnności. Jest jasne, ze ludzie do których jeździmy na wakacje na tym zarabiają , to ich praca. Nie muszą nic dawać od siebie oprócz tego co jest w ofercie czyli apartmanów za taką czy inna cenę. Dają jednak, wino, rakiję, inne specjały, częstują obiadem. I tak zarobią ale jakby nie patrzeć mniej o koszty tych poczęstunków. Dla mnie to więc gest gościnności.


Kwestia standardu. Tak jak w hotelu są ręczniki tak w apartamencie w Chorwacji czy Grecji jest powitalna butelka wina.

Cała reszta to juz kwestia indywidualna. Nie pisze o apartamentach do których jedziesz piąty raz z rzedu, bo wiadomo, że to rządzi sie innymi prawami.

Jak butelka czeka w lodówce a potem w trakcie pobytu jest miło czyli Dzień dobry itd, to wiadomo, ze mam to w cenie.
Jak butelka jest w lodówce a następnego dnia przychodzi gospodarz z następną butelką pogadać o starych polakach/chorwatach to jest dla mnie już gościnność.

Jak zaczyna przychodzić codziennie wieczór to znaczy, że z żoną nie może wytrzymać :lol:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.08.2013 11:55

Kiepura napisał(a):...
Jak zaczyna przychodzić codziennie wieczór to znaczy, że z żoną nie może wytrzymać :lol:

Albo Ty masz fajną :wink: :) .
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.08.2013 12:24

Piraraq napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):
weldon napisał(a):Pokazali, że nie ma sensu być filantropem w tym kraju.


W tym kraju w ogóle nie warto być, od tego trzeba zacząć :x

Hej, nie manipuluj wypowiedziami :D

Znam wielu filantropów i społeczników, których działalność jakoś nie zaprowadziła nigdy przed oblicze wymiaru sprawiedliwości, ani skarbówki i kompletnie nie zgadzam się z tym, co mi próbujesz przypisać :)

Kiepura napisał(a):Jak zaczyna przychodzić codziennie wieczór to znaczy, że z żoną nie może wytrzymać :lol:

Ja bym powiedział, że mu pasi, spośród wszystkich gości, nasze towarzystwo, ale może być jak chcesz :D
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 13.08.2013 12:35

fiolek napisał(a):w jednych dodają :twisted: w innych nie :D ,
ale tak na marginesie, jak nie zjadłam chleba, to za co mam płacić?

Miałam podobną sytuację ale nie Cro tylko w Pradze (Pivnice Štupartska na starówce)
- kelner do zamówienia przyniósł dodatkowo koszyk z sosami, o które ani go nikt nie prosił, ani z nich nie korzystał (ketchup do knedlików 8O), na rachunku jednak się znalazły zresztą razem z napiwkiem, jaki sobie sam w naszym imieniu przyznał... :)

W Chorwacji jak do tej pory jeśli się coś dodatkowo pojawiało na naszym stole (i nie tylko) to nie było wliczane do rachunku...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 12:45

Oj tam kilka kun za chlebek :)
Na pierwszej stacji w Chorwacji chcieli nam doliczyć "darmowe" paliwo na 1900 kun :)
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 13.08.2013 12:47

ołowiany napisał(a):Oj tam kilka kun za chlebek :)
Na pierwszej stacji w Chorwacji chcieli nam doliczyć "darmowe" paliwo na 1900 kun :)

ROTFL :lool:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 13.08.2013 12:49

Anai napisał(a):W Chorwacji jak do tej pory jeśli się coś dodatkowo pojawiało na naszym stole (i nie tylko) to nie było wliczane do rachunku...

Sprawdzę to "organoleptycznie" :oczko_usmiech: po 25-tym sierpnia ( juz się nie mogę doczekać)

pozdrawiam :D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.08.2013 12:51

ołowiany napisał(a):Oj tam kilka kun za chlebek :)
Na pierwszej stacji w Chorwacji chcieli nam doliczyć "darmowe" paliwo na 1900 kun :)


Byliście TIR-em z zapasowym bakiem czy małym samolotem? :roll:
Ostatnio edytowano 13.08.2013 12:52 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 13.08.2013 12:52

Anai napisał(a): razem z napiwkiem, jaki sobie sam w naszym imieniu przyznał... :)


Być może to opłata za serwis.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 13:02

W Pradze trzeba uważać, bo często doliczają opłatę za serwis do rachunku i za różne rzeczy, które się nie zamawiało. :roll:
Pułapki dla turystów :!:

Z chlebem bym nie robił afery. Jak go przyniosą, a my go nie chcemy, to trzeba stanowczo to powiedzieć i koniec.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 13.08.2013 13:05

Bocian napisał(a):Być może to opłata za serwis.

Bardzo być może, nie wnikałam w to jak to sobie tam nazwali...
Knajpa była fajna, klimatyczna, jedzenie w niej dobre, tylko ten jeden mały zgrzyt z sosami - napiwek pewnie i tak by dostali...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone