Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Darmowe programy Foto

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Darmowe programy Foto

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2008 17:10

Janusz Bajcer napisał(a): Możecie zdradzić tajemnicę jak sprawdzić godzinę wykonania zamieszczonego zdjęcia :?:

Janusz - ściągnij sobie darmowy program EXIF READER
i wgrywając w niego zdjęcie będziesz miał wszystko na jego temat (o ile exif nie został usunięty przez autora)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.07.2008 17:52

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.08.2008 13:04

Irfan View ale mam też
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ffice+2007
FotoOffice 2007 (trial na 60 uruchomień)
i na tej stronie jest wersja HOME (freeware)
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 22.08.2008 14:03

Polecam jeszcze darmowy FastStone Image Viewer.
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... Viewer+3.5
Picasa.
http://picasa.google.pl/
sysgone
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sysgone » 22.08.2008 19:02

a może po prostu plugin do firefoksa?
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3905
zainstalować, później prawym klawiszem na zdjęciu i wybrać View Exif Data
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 01.12.2008 09:10

Ja uzywam Corela Paint Shop Pro Photo 11. Program jest w wersji polskiej i dosyc łatwy w obsłudze. Porównywałem go z Photoshopem CS3 i wydaje mi sie ze Corel jest lepszy. W internecie mozna znalezc darmowa wersje na 30 dni.
ct77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ct77 » 01.12.2008 23:22

avensis napisał(a):Ja uzywam Corela Paint Shop Pro Photo 11. Program jest w wersji polskiej i dosyc łatwy w obsłudze. Porównywałem go z Photoshopem CS3 i wydaje mi sie ze Corel jest lepszy. W internecie mozna znalezc darmowa wersje na 30 dni.


Corel lepszy od PS3?????? Możesz to jakoś udowodnić?
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 02.12.2008 08:49

ct77 napisał(a):
avensis napisał(a):Ja uzywam Corela Paint Shop Pro Photo 11. Program jest w wersji polskiej i dosyc łatwy w obsłudze. Porównywałem go z Photoshopem CS3 i wydaje mi sie ze Corel jest lepszy. W internecie mozna znalezc darmowa wersje na 30 dni.


Corel lepszy od PS3?????? Możesz to jakoś udowodnić?


Corel napewno jest łatwiejszy w obsłudze (przynajmniej dla mnie). Corela jakos szybciej udało mi sie rozpracowac i wstepnie obrabiac fotki. Nad PS napewno bede cwiczył w zimie jak bedzie troche czasu.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 02.12.2008 13:33

Potwierdzam, Corel jest tez Ok można ze zdjęciami robic cudeńka ,oraz samemu bardzo wiele zaprojektowac ,malowac,itp funkcjii jest bardzo duzo,takich których nie ma Fhotoshop.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.12.2008 14:47

Mnie bardzo dobrze pracuje się na Gimpie. :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.12.2008 15:47

ct77 napisał(a):...Corel lepszy od PS3?????? Możesz to jakoś udowodnić?

udawadnianie tego będzie niczym innym jak debatą nad wyższością jednych świat nad drugimi :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.02.2009 09:45

FastStone Image Viewer - Darmowy program do wołania RAWów właśnie go rozkminiam :D

Pozdrav :papa:
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 03.02.2009 10:06

Fast Stone jest fajny, bo ma mnóstwo możliwości jak na program do zarządzania fotkami. Ma świetną funkcje "kapczerowania" do pliku. Ma funkcje nasycenia, kontrastu, jasności, jest i gamma i przyzwoite wyostrzanie... ja go używam zaraz po PS.

Jedynie czego mu brakuje to powiązania z serwerami ;)

Jest jeszcze Image Resizer (na tej stronie co Fast Stone się pobiera) - też świetny do hurtowego zmniejszania i obróbki.

Jest tez taki darmowy "photoshop" online
https://www.photoshop.com/express/landing.html
powiązany oczywiście z wgrywaniem zdjęć na ich serwer.

Co do porównania Corela z PS... W Corelu na pewno da się zrobić większość rzeczy, które robię w PS. Różni się tylko metoda. Np do projektowania stron wolę Photopainta, bo praca na obiektach jest dla mnie wygodniejsza niż na warstwach - choć mogłoby się wydawać że to jest to samo.
Aczkolwiek PS kosztuje 3x tyle co pakiet Corela....
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 03.02.2009 10:12

Leszek Skupin napisał(a):FastStone Image Viewer - Darmowy program do wołania RAWów właśnie go rozkminiam :D

Pozdrav :papa:

Do RAWów to średnio się nadaje. Trzeba pamiętać, że to typowa przeglądarka zdjęć, a nie program dedykowany do wywoływania RAWów.

Do RAW polecam:
RAWShooter
RAWTherapee

Z innych programów, a jeszcze tu nie polecanych warte uwagi są:
PhotoFiltre
Opanda PhotoFilter
Opanda IExif
i wtyczka tegoż do Firefoxa
Na koniec dobry programik do nakładania znaków wodnych na zdjęcia - Image Signature

Wszystkie wyżej wymienione programy są darmowe.

Z komercyjnych, w dobrej cenie niezły jest Photoshop Elements czy wspomniany Corel.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.02.2009 10:18

Voluś wszystko fajnie, ale ja mam słabą maszynkę do wołania RAWów więc ten program mi się idealnie nadaje bo jest przyzwoicie szybki na moim kompie... Miałem już przez chwilę nikonowski Nikon Capture NX na próbę, ale chodził w cholerę wolno i dałem se spokój.

P.S. Zainstalowałem sobie tego RAWTherapee, ale nie widzi mi moich NEFów 8O
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Darmowe programy Foto
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone