Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmatyńskie wakacje życia :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 05.10.2014 13:32

Dosiadam się i ja czekając na dalszy ciąg.

Pozdrawiam :)
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 05.10.2014 14:02

Zadłużyłam się w Twoim blogu nie patrząc na forum :oops: .... Ale oczywiście już będę na bieżąco! Ależ się cieszę :D
Pozdrawiam! :mrgreen:
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 05.10.2014 18:32

Bardzo mi miło, że jesteście!!! Cześć smile :mrgreen: :)

Igrane (więcej zdjęć: tutaj)

20140916-IMG_7231.jpg

Aby nie kombinowac podwójnie ze zdjęciami - jedno/dwa/kilka będę lokować w opisie, a po całość zapraszam na bloga, link powyżej :)

Zawsze uważałam, że jestem osobą która nie zdecyduje się na parokrotne spędzanie wakacji w tym samym miejscu - przecież trzeba poznawać nowe uliczki, nowe miejsca, nowych ludzi, w nowych miejscach sączyć Prosek tudzież Karlovacko. Jednak Igrane zwyciężyło z naszymi przekonaniami i to po raz trzeci ;). Tu jest dosłownie wszystko czego potrzebujemy - świetna lokalizacja wypadowa i piękna plaża, a co najważniejsze święty spokój i kompletny brak nocnego życia.

Tak wyglądało nasze zejście na plaże, w tym roku było niesamowicie zielono!

20140916-IMG_7162.jpg

Do Igrane docieramy jakoś tuż przed południem i od razu przystępujemy do poszukiwania noclegu już na cały wyjazd. Wszędzie, gdzie zastukaliśmy znalazły się apartamenty. Wszędzie proponowali 30 euro. Teraz wiem, że spokojnie znaleźlibyśmy za 20, ale wtedy targując się poprzestaliśmy na 25. Apartament był wspaniały, a gospodarze bardzo sympatyczni i pomocni. Dwukrotnie sprawili nam prawdziwą makrelowo-winną ucztę, a Prosek który można było u nich nabyć to istne arcydzieło światowego dziedzictwa winnego - żałuję, że przywiozłam do domu tylko dwie butelki, powinnam była zdecydować się na co najmniej 5.

20140918-IMG_7651.jpg

W ramach ostrzeżenia - polecam bezwzględnie próbować domowych win przed zakupem. Nasi gospodarze mieli wspaniałe wina, rakije, oliwę, jednak kupiliśmy jedną butelkę w innym miejscu (znanym nam z dobrych win we wcześniejszych latach) i tam tym razem wino było paskudne, sam spirytus, z tego co pamiętam to jakoś je wypiliśmy :smo:

Zapraszam niebawem, teraz już będą same wycieczki! :hut: :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.10.2014 12:36

Czekam na wycieczki :lol:
wukor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 25.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wukor » 07.10.2014 12:50

Dołączam się do Janusza :mrgreen:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 07.10.2014 13:13

Ja również :)
Oj,weszłam na bloga i Hvar też widzę i wiele wiele innych ciekawych miejsc,będę stałym gościem .pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.10.2014 14:51

czekam szczególnie na pozycję 6 i 8
ciekawie mnie co słychać w Imotski...

fotki z bloga: pierwyj sort
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 07.10.2014 15:31

Melduje sie i ja do obserwowania tego wątku.
Pozdrawiam Czesiek :D
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 07.10.2014 16:51

Witam kolejnych towarzyszy przygód :)

te kiero napisał(a):czekam szczególnie na pozycję 6 i 8
ciekawie mnie co słychać w Imotski...

fotki z bloga: pierwyj sort

Musze przyznać, że ja również nie mogę się doczekać aż przyjdzie pora na Imotski, bo byliśmy tym miejscem absolutnie oczarowani :) Bardzo chcę też już dotrzeć do Omisu, bo tam się działo! :) Co do zdjęć - bardzo dziękuję, będzie więcej i więcej! :)

Makarska(więcej zdjęć: tutaj)

20140910-IMG_6087-2.jpg

Makarską odwiedziliśmy kolejnego dnia po naszym przybyciu do Igrane. Raczej nie mieliśmy wobec tej miejscowości szczególnych planów, bo już ją znamy, więc tym razem chcieliśmy po prostu ją zaliczyć :roll: :oczko_usmiech:

20140910-IMG_6128.jpg

Ilość ludzi, jak się spodziewaliśmy, przekraczała dopuszczalne normy - nawet we wrześniu. Jednak obniżki na straganach i pozamykane bary przyplażowe przypominały nam o tym, że sezon już za nami. Co rzucało się w oczy - znowu ta niesamowita ZIELEŃ. Myślę, że osoby które w tym roku po raz pierwszy odwiedziły Chorwację, mogą być srogo rozczarowane w następnych latach, bo we wrześniu za rok z pewnością już nie będzie tak zielono ;)

20140910-IMG_6149.jpg


Przeszliśmy się tylko główną plażą w stronę Baskiej Vody, następnie z powrotem obok portu i na rynek. To wystarczyło, czas stąd uciekać. Trzeba tu wrócić w maju, wtedy pozwiedzamy pełną gębą :)
Ostatnio edytowano 07.10.2014 22:42 przez magda7, łącznie edytowano 1 raz
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 07.10.2014 17:10

Ale super zobaczyć "swoje" kąty w innym obiektywie :lol: I to jeszcze takim :hearts:
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 07.10.2014 20:00

Tez w tym roku bylismy w Igrane we wrzesniu i przyznaje, ze jest tam cudownie. Chce sie wracac. Dowodem na to jest fakt, ze bylismy tam drugi raz i za rok znow jedziemy. Spokoj, spokoj i jeszcze raz spokoj. Wszystko co piszesz to prawda.
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 08.10.2014 00:09

kadetdudi napisał(a):Tez w tym roku bylismy w Igrane we wrzesniu i przyznaje, ze jest tam cudownie. Chce sie wracac. Dowodem na to jest fakt, ze bylismy tam drugi raz i za rok znow jedziemy. Spokoj, spokoj i jeszcze raz spokoj. Wszystko co piszesz to prawda.

No to widzę, że kierujemy się podobnymi kryteriami :). Igrane rządzi! :mrgreen:

Akurat mam wolny wieczór, więc bez zbędnej zwłoki zapraszam na kolejną wycieczkę. Niestety znów będzie tłoczno ;)

Trogir i Split(więcej zdjęć: tutaj)

Trzeci dzień przywitał nas mocnym zachmurzeniem. Czas na nowość! Trogir i Split - tam nas jeszcze nie było. Postanawiamy jechać autostradą i w pierwszej kolejności zobaczyć jak wygląda kompleks Medena obok Trogiru. Po drodze zatrzymujemy się w punkcie z cudownym widokiem na Trogir i co jeszcze lepsze - przelatujące samoloty. Dla nas to prawdziwa gratka :)

20140911-IMG_6176.jpg

Do Medeny mieliśmy jechać na wczasy zorganizowane dwa lata temu, ale biuro Easy Tour (z Cieszyna) w okropny sposób nas wykiwało - suma sumarum straciliśmy kilka stów i nieco nerwów ;) Ale nie ważne, dobrze że nie wylądowaliśmy wtedy w tej Medenie, bo to duży kompleks z ogromnym hotelem i niezadbanym terenem wokół. Pochmurna aura jeszcze to wrażenie spotęgowała. Mimo wszystko widok w stronę morza był ciekawy :)

20140911-IMG_6240.jpg

Po szybkich oględzinach podbijamy Trogir! Jest piękny, w dodatku natrafiamy na ładne uliczki (zdjęcia na blogu). Deszcz jednak mocno utrudnia zabawę, więc zwiedzamy pobieżnie i w mocno przyspieszonym trybie.

20140911-IMG_6250.jpg

Następnie zgodnie z planem jedziemy do Splitu. Split sprowadza nas na ziemię i w dobitny sposób przypomina, że Dalmacja to nie tylko "stare miasta", kamienne domy i wąskie uliczki. Dalmacja to też Split z całym dobrodziejstwem inwentarza. Pierwsze wrażenie - warto tu w ogóle wjeżdżać? Wiadomo, że warto, co nieco o tym Splicie przecież wiemy. Widok bloków między pięknymi górami, a lazurowym Adriatykiem po prostu wypala nam oczy. I ponownie - szarość tego dnia skutecznie potęguje złe wrażenie. Ruch samochodowy zniechęca, próby znalezienia miejsca parkingowego podobnie. Robi się coraz szarzej, parkujemy w okolicach dworca (tłuuumyy!) i czym prędzej zdążamy w kierunku pałacu Dioklecjana.

20140911-2014-09-11-5776.jpg

Pogoda coraz gorsza, ale za to widok pozostałości pałacu i wkomponowanej w nich zabudowy zachwyca. Spacerujemy pośpiesznie w deszczu i podziwiamy efekty tej fuzji ruin i zabudowy miejskiej. Godne podziwu są też rozwiązania wycieczkowiczów-Azjatów w zakresie fotografii. Wymyślne statywy do zdjęć selfie z teleskopową rączką to u nich oczywista oczywistość, zabawniej się robi gdy na tych wyciągnikach mocują tablety :D. W żaden sposób mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie - swym zorganizowaniem i ciekawymi pomysłami wprowadzają nas w dobry nastrój :mrgreen:

No, ale czas wracać. Deszcz siąpi i pada na przemian, pora robi się coraz późniejsza, a buty już chyba od Trogiru mam przemoknięte. Wracamy magistralą podziwiając iście mroczne widoki :) Do następnej wycieczki ;) :papa:
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 16.10.2014 18:44

Omis (więcej zdjęć: tutaj)

20140913-IMG_6523.jpg

Przeglądając już w Chorwacji to właśnie forum dokonaliśmy niezwykłego odkrycia - Zip Line w Omisu. MUSIMY tam być! Szybki telefon do biura i już jesteśmy umówieni na następny dzień. Wyjeżdżamy odpowiednio wcześniej, by przy okazji zwiedzić samo miasteczko. Urokliwe uliczki (a właściwie jedna dłuższa) z widokiem na góry to gwarancja świetnych wrażeń :)

Postanawiamy zaszaleć i kupujemy fish plate! Na co dzień jesteśmy przeciętnie żarłoczni, jednak nie najadamy się wcale a wcale. Mnie jak zwykle (prawie zwykle) najbardziej smakują kalmary - uwielbiam mocno przygrilowane, miejscami lekko chrupiące. Im mniejsze tym lepsze, byle dużo. Tutaj mogłam jedynie zasmakować, ale były inspiracją do przygotowania własnych w kolejnych dniach :)

20140913-IMG_6380.jpg

W końcu przyszedł czas na Zip Line. Cena to 400kn na osobę, dość sporo, ale warto. Są to zjazdy tyrolkami w górach w dolinie Cetiny. Jest to absolutnie bezpieczne, należy jedynie uważnie słuchać instruktorów. Najlepszy jest pierwszy (najwyższy) zjazd po aż 700-metrowej linie i ze wspaniałym widokiem na dolinę. Podobno jedzie się z prędkością 65km/h. Kolejne są już krótsze, niektóre bardzo szybkie, a niektóre delikatne - umożliwiające robienie zdjęć. Wspaniałe przeżycie, świetne widoki, wysokość, prędkość i bezpieczeństwo - idealnie dla mnie :))

My w Polsce mamy również możliwość podobnej zabawy w parku Skalisko w Złotym Stoku. Tam najdłuższa tyrolka ma prawie 600 metrów, czyli też całkiem zacnie :) Widoki może nie aż tak cudowne, ale dodatkowo u nas można skorzystać również z parku linowego, polecam! :))

No, zapraszam na kolejne wycieczki ;) :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.10.2014 06:37

Obejrzałem zdjęcia na blogu - brakuje mi tego słoneczka...czekam zatem na cd.

Gdzie dokładnie odbywa się ten Zip Line (wskaż proszę miejsce na mapie).

Pozdrawiam
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 17.10.2014 18:24

Vjetar napisał(a):Obejrzałem zdjęcia na blogu - brakuje mi tego słoneczka...czekam zatem na cd.

Gdzie dokładnie odbywa się ten Zip Line (wskaż proszę miejsce na mapie).

Pozdrawiam


Obiecuję nieco więcej słońca, chociaż pod koniec wyjazdu było często za chmurami :)
Ziplajnowe formalności załatwia się w miejscu zaznaczonym tutaj: http://zipline-croatia.com/about-us-zipline-croatia/ . Zaś cała zabawa odbywa się tutaj, trzeba było nieco wejść pod górę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmatyńskie wakacje życia :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone