Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja, Peljesac, Dingac Borak!!

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulinkaaa06
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.08.2008
Dalmacja, Peljesac, Dingac Borak!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulinkaaa06 » 04.08.2008 13:29

Wszystkim którzy kochają spokój i relax polecam małą mieścinke w Dalmacji na półwyspie Peljesac - DINGAC BORAK !!! Znajduje się ona nad samym morzem!! Byłam tam 3 razy (dwa dni temu wrocilam wlasnie stamtąd). To miejsce jest magiczne i niesamowite!! Cisza, Spokój, Dwie bardzo eleganckie knajpki, dwie plaże , sklep, apartamenty pierwsza klasa! Byłam w innych miejscowościach w Chorwacji ale Dingac zachwycił mnie swoją "magicznością" jeśli można tak powiedzieć. To miejsce posiada coś magicznego i gwarantuje, że jeśli ktoś tam pojedzie raz to już nigdy nie zdecyduje się na nic innego.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 04.08.2008 20:48

Paulinka - a gdzie te foty :( temat założyłaś w wątku "Chorwacja w naszym obiektywie" :D :D
A swoją drogą pewnie zaraz tu się zjawi Bocian,bo to temat wypisz wymaluj woda na jego młyn :D :D
Pozdrav.
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 04.08.2008 22:11

paulinkaaa06 napisał(a):Wszystkim którzy kochają spokój i relax polecam małą mieścinke w Dalmacji na półwyspie Peljesac - DINGAC BORAK !!! Znajduje się ona nad samym morzem!! Byłam tam 3 razy (dwa dni temu wrocilam wlasnie stamtąd). To miejsce jest magiczne i niesamowite!! Cisza, Spokój, Dwie bardzo eleganckie knajpki, dwie plaże , sklep, apartamenty pierwsza klasa! Byłam w innych miejscowościach w Chorwacji ale Dingac zachwycił mnie swoją "magicznością" jeśli można tak powiedzieć. To miejsce posiada coś magicznego i gwarantuje, że jeśli ktoś tam pojedzie raz to już nigdy nie zdecyduje się na nic innego.

Witam
Paulinka może napiszesz jaki miałaś apartament i jakie ceny były apartamentów? Czy miałaś wcześniej rezerwowane czy jechałaś w ciemno? Fotki oczywiście myśle, że również podeślesz, bo to przecież ten dział. :D
My jedziemy za 10 dni na Peljesac i przydałoby się trochę info.
Pozdrawiam
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 04.08.2008 22:25

Paulinkaaa06 ja bardzo lubię cisze i spokój. Ta miejscowość o której pisałaś, bardzo mnie zainteresowała. Wyślij może jakieś zdjęcia...Mieszkaliście blisko plaży? Jaka jest plaża?Czy zejście jest w miarę łagodne?
Pozdrawiam. :lol:
cerlicht
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 01.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) cerlicht » 05.08.2008 18:19

Witam .Byłem widziałem podzielam twoje zdanie .Myślę tylko że jak tak będziesz wszystkim zachwalać to gdzie ja będę mieszkał za rok ?Na plaży ,bo o wino jestem spokojny nawet nasi rodacy nie wypiją tych ilości . Pozdrowienia i za rok w boraku.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.08.2008 20:01

wojan napisał(a):Paulinka - a gdzie te foty :( temat założyłaś w wątku "Chorwacja w naszym obiektywie" :D :D
A swoją drogą pewnie zaraz tu się zjawi Bocian,bo to temat wypisz wymaluj woda na jego młyn :D :D
Pozdrav.

W życiu nie słyszałem... :) I nie byłem. :lol:
Generalnie to z tego co mi wiadomo to mylnie określa się nazwy tych miejsc. Dingač to miejsce gdzie mieszka Bobo czyli tam gdzie skręca sie w lewo i na dół, przy tablicy z villą Anadingač a jadąc kawałek dalej dojeżdża sie do Borka czyli tam gdzie są te dwie knajpki i sklepik. Bobo gdy tam idzie zawsze mówi że idzie do Borka , czyli to są dwa oddzielne miejsca.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.08.2008 20:31

To Dingač i Borak
Obrazek
To Korčula...
Obrazek
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 05.08.2008 23:11

Sławek a może Ty mi odpowiesz na powyższa pytanie.....
anjas napisała:
ja bardzo lubię cisze i spokój. Ta miejscowość o której pisałaś, bardzo mnie zainteresowała. Wyślij może jakieś zdjęcia...Mieszkaliście blisko plaży? Jaka jest plaża?Czy zejście jest w miarę łagodne?
Pozdrawiam.

Za fotki dzięki :D
Byliśmy na Peljesacu byłam tylko przejazdem ale dzikość mnie zauroczyła :!: :( :roll: Powoli już robię przymiarki gdzie za rok....Bardzo mi zależy na bliskości kwatery od plaży i z łatwym dojściem do morza....
Pozdrav. :papa: :hut: :papa:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.08.2008 17:11

Obrazek
To plaża 1 w Borku, bardziej uczęszczana, drobne kamienie, płytko.
Jak widać w Borku aby dojść do tej plaży w zależności gdzie sie mieszka można mieć bliżej lub dalej i zawsze w dół. Powrót zawsze w górę :)
Obrazek
Ta druga plaża to mniejsza plaża pośród skałek z drobniutkim żwirkiem, zejście po schodach, z tego co pamiętam. Na tą plaże chadzają nasi gospodarze z Dingaca.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 06.08.2008 19:53

Dzięki Sławek :!: :D Ta pierwsza plaża w Borku wygląda całkiem, całkiem. Eh te piękne widoki :!: :!: :!:
:papa: :hut: :papa:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 06.08.2008 23:25

Sławomir Wocial napisał(a):
wojan napisał(a):Paulinka - a gdzie te foty :( temat założyłaś w wątku "Chorwacja w naszym obiektywie" :D :D
A swoją drogą pewnie zaraz tu się zjawi Bocian,bo to temat wypisz wymaluj woda na jego młyn :D :D
Pozdrav.

W życiu nie słyszałem... :) I nie byłem. :lol:
Generalnie to z tego co mi wiadomo to mylnie określa się nazwy tych miejsc. Dingač to miejsce gdzie mieszka Bobo czyli tam gdzie skręca sie w lewo i na dół, przy tablicy z villą Anadingač a jadąc kawałek dalej dojeżdża sie do Borka czyli tam gdzie są te dwie knajpki i sklepik. Bobo gdy tam idzie zawsze mówi że idzie do Borka , czyli to są dwa oddzielne miejsca.


Tu się z Tobą Sławek nie zgadzam . Potocine i Borak to też jest Dingac , a miejsce z którego Bobo udaje się do Borka zwie się Ponti . Jak nie wierzysz , zapytaj Bobo albo jeszcze lepiej Ane - ona przecież wszystko wie :wink: :D
Gregory
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 03.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory » 07.08.2008 08:21

Sławomir Wocial napisał(a):[img]
Obrazek
Ta druga plaża to mniejsza plaża pośród skałek z drobniutkim żwirkiem, zejście po schodach, z tego co pamiętam. Na tą plaże chadzają nasi gospodarze z Dingaca.


Ta druga plaża -zejście po schodach- to znajduje się pomiędzy sklepikiem a konobą (w stronę Dingaca). Sklepik jest troszeczkę bliżej plaży nr 1.

Pozdr
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.08.2008 10:13

mkm napisał(a):
Sławomir Wocial napisał(a):
wojan napisał(a):Paulinka - a gdzie te foty :( temat założyłaś w wątku "Chorwacja w naszym obiektywie" :D :D
A swoją drogą pewnie zaraz tu się zjawi Bocian,bo to temat wypisz wymaluj woda na jego młyn :D :D
Pozdrav.

W życiu nie słyszałem... :) I nie byłem. :lol:
Generalnie to z tego co mi wiadomo to mylnie określa się nazwy tych miejsc. Dingač to miejsce gdzie mieszka Bobo czyli tam gdzie skręca sie w lewo i na dół, przy tablicy z villą Anadingač a jadąc kawałek dalej dojeżdża sie do Borka czyli tam gdzie są te dwie knajpki i sklepik. Bobo gdy tam idzie zawsze mówi że idzie do Borka , czyli to są dwa oddzielne miejsca.


Tu się z Tobą Sławek nie zgadzam . Potocine i Borak to też jest Dingac , a miejsce z którego Bobo udaje się do Borka zwie się Ponti . Jak nie wierzysz , zapytaj Bobo albo jeszcze lepiej Ane - ona przecież wszystko wie :wink: :D

Zapytam jak będę następnym razem :) Przyjmując , że Dingač to nazwa regionu to może tak być. Nazwy Ponti nigdy nie słyszałem. Bobo zawsze mówił , że idzie do Borka. Ale adres Bobo to Potomje, Dingač.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.08.2008 10:19

Gregory napisał(a):
Sławomir Wocial napisał(a):[img]
Obrazek
Ta druga plaża to mniejsza plaża pośród skałek z drobniutkim żwirkiem, zejście po schodach, z tego co pamiętam. Na tą plaże chadzają nasi gospodarze z Dingaca.


Ta druga plaża -zejście po schodach- to znajduje się pomiędzy sklepikiem a konobą (w stronę Dingaca). Sklepik jest troszeczkę bliżej plaży nr 1.

Pozdr

Masz rację , sklepik znajduję sie trochę w innym miejscu i plaża 2 też :)
Obrazek
to Borak od strony morza.
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 22.08.2008 20:57

paulinkaaa06 napisał(a):Wszystkim którzy kochają spokój i relax polecam małą mieścinke w Dalmacji na półwyspie Peljesac - DINGAC BORAK !!! Znajduje się ona nad samym morzem!! Byłam tam 3 razy (dwa dni temu wrocilam wlasnie stamtąd). To miejsce jest magiczne i niesamowite!! Cisza, Spokój, Dwie bardzo eleganckie knajpki, dwie plaże , sklep, apartamenty pierwsza klasa! Byłam w innych miejscowościach w Chorwacji ale Dingac zachwycił mnie swoją "magicznością" jeśli można tak powiedzieć. To miejsce posiada coś magicznego i gwarantuje, że jeśli ktoś tam pojedzie raz to już nigdy nie zdecyduje się na nic innego.

W tym roku spędziliśmy wakacje w Trsteniku, więc okolice jako tako znam i rzeczywiście - południowy Peljesac jest bajkowo piękny. Mam jedno pytanie paulinkaaa06: jak jest ze zjazdem i podjazdem samochodem do Borka? Wygląda na dosyć stromo... Czy mijanki są problemem?
Przy okazji, nie wiem, czy potwierdzisz, ale jedną z fajniejszych atrakcji w okolicy jest stary tunel Dingać.
Pozdrowienia.
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Dalmacja, Peljesac, Dingac Borak!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone