Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja, Peljesac, Dingac Borak!!

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwona73
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona73 » 18.05.2012 12:41

Oglądając te zdjęcia i czytając wasze wskazówki już chcę tam być.
I jak tu wytrzymać jescze te 84 dni :?:
Co prawda to jescze za 2 tyg, po drodze Bałtyk............ale gdzie tam naszemu poczciwemu Bałtykowi do Jadranu :?:
Część za tunelem jawi się bajkowo :roll:
jeszcze, jeszcze, jeszcze więcej zdjęć....
Mogę oglądać i czytać wasze opowieści całe 84 dni. A jaka jestem mądra po przeczytaniu waszych bezcennych postów :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.05.2012 12:52

Komu która knajpka bardziej odpowiada, to trzeba sprawdzić samemu. Mnie bardziej ta pierwsza, czyli Dalmatinska Kuca. Wielkich różnic w cenie nie widziałem a tą knajpkę o której mówię, polecali mi miejscowi. Że lepsza, świeższe jedzenie i takie tam. Takich gavuni jak tam to nigdzie nie jadłem. W Borku jest jeszcze taki kiosk ze słodyczami, lodami no i zimnym Karlovacko :) W okolicy tej plaży ze schodami.
Co do zawiedzenia się ta okolica to bym się nie obawiał. Trzeba się przejść na spacer drogą do Trstenica, albo wjechać samochodem wyżej niż prowadzi główna droga i zobaczyć tam widoki... Okolica nie jest już tak pierwotna jak kiedyś, choćby w roku 2003, gdy byłem tam pierwszy raz, dużo powstaje winnic, budują się domy, ale i tak jest ładnie. Nadal są szakale i muflony. I mangusty :) Poproście gospodarzy, jeśliby mieli o napitek z nespoli. Czegoś tak dobrego , jeśli chodzi o słodki alkohol to nie piłem. No może tylko wiśniówka z Kuny...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.05.2012 12:57

Tak nęcicie, tak kusicie, że za chwilę Borje na Borak zmienię :)

A tak na marginesie, to kiedy przypadają dni Borka?
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 18.05.2012 13:12

kukris napisał(a):
iwona73 napisał(a):WojteC5 i Bocian wielkie podziękowanie za przybliżanie Borka :)

Dołączam do podziękowań.
Wasze relacje, zdjęcia z opisami i uwagi - bezcenne.
Po zapoznaniu się z nimi czuję się tak jakbym gościł tam już wielokrotnie.
Zbudowałem sobie taaaaaaaaakie wyobrażenie ,,zatunelowego" Peljesaca, że teraz obawiam się rozczarowania po dotarciu na miejsce. :)


Zerknij sobie jeszcze tutaj


to już w ogóle będziesz tam jechał jak do siebie.
(na filmie droga jeszcze przed remontem- wtedy się "fajniej" jechało, obecnie tam prowadzi "autostrada")
P.S.

Przed samym tunelem po lewej stronie kup sobie zestaw lekarstw na drogę. Travarica, lozovaca, winko od Indjiana i co tam jeszcze dusza zapragnie, po czym usiądź w Borku z tym arsenałem a gwarantuje Ci, że jedyna co odczujesz to chorwacką Nirvanę bardzo odległą od rozczarowania.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.05.2012 14:16

Aldonka napisał(a):Tak nęcicie, tak kusicie, że za chwilę Borje na Borak zmienię :)

A tak na marginesie, to kiedy przypadają dni Borka?

Dan Borka to festa przypadająca na pierwszy łikend sierpnia. Dokładnie to imprezy trwają już wcześniej, występy, śpiewanie klapy, regaty, mecz waterpolo. Z soboty na niedzielę jest sama impreza na plaży.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.05.2012 14:21

Bocian napisał(a):
Aldonka napisał(a):Tak nęcicie, tak kusicie, że za chwilę Borje na Borak zmienię :)

A tak na marginesie, to kiedy przypadają dni Borka?

Dan Borka to festa przypadająca na pierwszy łikend sierpnia. Dokładnie to imprezy trwają już wcześniej, występy, śpiewanie klapy, regaty, mecz waterpolo. Z soboty na niedzielę jest sama impreza na plaży.

No to się załapię w tym roku :D
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 18.05.2012 14:43

iwona73 napisał(a):...
Co prawda to jescze za 2 tyg, po drodze Bałtyk............ale gdzie tam naszemu poczciwemu Bałtykowi do Jadranu :?:
...


Kolejność ... jak najbardziej słuszna: najpierw Bałtyk, potem Jadran :D
Nie inaczej :lol: :wink:
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 20.05.2012 09:22

WojteC5 napisał(a):
kukris napisał(a):
iwona73 napisał(a):WojteC5 i Bocian wielkie podziękowanie za przybliżanie Borka :)

Dołączam do podziękowań.
Wasze relacje, zdjęcia z opisami i uwagi - bezcenne.
Po zapoznaniu się z nimi czuję się tak jakbym gościł tam już wielokrotnie.
Zbudowałem sobie taaaaaaaaakie wyobrażenie ,,zatunelowego" Peljesaca, że teraz obawiam się rozczarowania po dotarciu na miejsce. :)


Zerknij sobie jeszcze tutaj


to już w ogóle będziesz tam jechał jak do siebie.
(na filmie droga jeszcze przed remontem- wtedy się "fajniej" jechało, obecnie tam prowadzi "autostrada")
P.S.

Przed samym tunelem po lewej stronie kup sobie zestaw lekarstw na drogę. Travarica, lozovaca, winko od Indjiana i co tam jeszcze dusza zapragnie, po czym usiądź w Borku z tym arsenałem a gwarantuje Ci, że jedyna co odczujesz to chorwacką Nirvanę bardzo odległą od rozczarowania.

Dzięki za wsparcie i dobre słowo.
Filmik super. Znalazłem go w necie zaraz po przeczytaniu Twojej relacji z Borka (też super - gratuluję !). Szkoda, że droga już ,,elegancka".
Dziękuję również za namiary na ,,aptekę". Czy ceny lekarstw są tam przystępne ?
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 20.05.2012 10:14

kukris napisał(a):Dziękuję również za namiary na ,,aptekę". Czy ceny lekarstw są tam przystępne ?


Cen dokładnie nie pamiętam, ale nieco wyższe niż ogólnie.

Pamiętaj jednak, że w tym przypadku płacisz za pasję i duszę włożoną w te napitki. To nie wyrób korporacji rozlewany do 100000000000000000 butelek w ciągu 0,6 sek. To esencja Dalmacji, Peljesca, Dingaca. To smak który opisujesz tu w Polsce znajomym i rodzinie, jako występujący tylko "tam", w miejscu, w którym odczuwasz błogostan otoczony zielenią Peljesca i błękitem Adrii.



Tłumaczenie w taki sposób poddenerwowanej żonie, kiedy podczas pakowania auta na drogę powrotną, po zadanym przez nią pytaniu "czy w bagażniku musi być tyle butelek", powinno ją na jakiś czas uspokoić.

Smacznego
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.05.2012 13:09

Proponuję zajrzeć do willi Anadingač i kupić tam butelkę Dingača. Szklaną. Powinna kosztować 100 kun. Między 13 a 22 lipca załatwiam zniżkę :):) Może nie będzie to dla niektórych ósmy cud świata ale raczej się nie zawiodą...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.05.2012 13:16


Dwóch z nich, plus Ivo, niegdyś śpiewający w Klapie Dingač (ojciec Bobo, naszego gospodina) plus Niko, grający na syntezatorze marszczonym i śpiewający basem uraczyli nas swym śpiewem przy kolacji. Niezapomniane chwile, szczególnie, że specjalnie dla nas zaśpiewali hymn Cromaniaków "Lijepa li si" Thompsona, gdzie mogliśmy się włączyć w śpiewanie bo wszyscy znaliśmy tą piosenkę na pamięć. W podziękowaniu wszyscy gospodarze, od najmniejszego do największego i chłopaki z Klapy, dostali od nas koszulki z logo Cro.pl i napisem Anadingač Borak. Było kapitalnie.
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 20.05.2012 13:21

WojteC5 napisał(a):
kukris napisał(a):Dziękuję również za namiary na ,,aptekę". Czy ceny lekarstw są tam przystępne ?


Cen dokładnie nie pamiętam, ale nieco wyższe niż ogólnie.

Pamiętaj jednak, że w tym przypadku płacisz za pasję i duszę włożoną w te napitki. To nie wyrób korporacji rozlewany do 100000000000000000 butelek w ciągu 0,6 sek. To esencja Dalmacji, Peljesca, Dingaca. To smak który opisujesz tu w Polsce znajomym i rodzinie, jako występujący tylko "tam", w miejscu, w którym odczuwasz błogostan otoczony zielenią Peljesca i błękitem Adrii.

Przyznaję, że nigdy o tym w ten sposób nie myślałem, a to przecież ,,oczywista oczywistość".
Na razie pozostaje mi tylko gasić pragnienie (właśnie to czynię) zimnym Kasztelanem. :(
kukris
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 24.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kukris » 20.05.2012 13:26

Bocian napisał(a):Proponuję zajrzeć do willi Anadingač i kupić tam butelkę Dingača. Szklaną. Powinna kosztować 100 kun. Między 13 a 22 lipca załatwiam zniżkę :):) Może nie będzie to dla niektórych ósmy cud świata ale raczej się nie zawiodą...

Możesz przedłużyć okres ,,zniżkowy" przynajmniej do 29 lipca ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.05.2012 13:41

Wnuk, dziadek i tata...
Obrazek
Bobo.
Obrazek
Tata z synem Ivankiem, moim największym kumplem z Borka.
Obrazek
Ostatnio edytowano 20.05.2012 13:43 przez Bocian, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.05.2012 13:42

kukris napisał(a):
Bocian napisał(a):Proponuję zajrzeć do willi Anadingač i kupić tam butelkę Dingača. Szklaną. Powinna kosztować 100 kun. Między 13 a 22 lipca załatwiam zniżkę :):) Może nie będzie to dla niektórych ósmy cud świata ale raczej się nie zawiodą...

Możesz przedłużyć okres ,,zniżkowy" przynajmniej do 29 lipca ?

Niestety nie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Dalmacja, Peljesac, Dingac Borak!! - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone