Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja bez samochodu (z noclegiem w Makarskiej )

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maś
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 31.03.2014
Dalmacja bez samochodu (z noclegiem w Makarskiej )

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maś » 12.07.2014 18:50

Witam,

Swój pierwszy wyjazd do Chorwacji mam za sobą :)
Lecieliśmy samolotem a na miejscu poruszaliśmy się wyłącznie komunikacją publiczną. Nocleg mieliśmy w Makarskiej.
Jeśli kogoś interesuje takie podróżowanie, ceny itp. oraz sama Makarska to chętnie pomogę 8) . Sam szukałem tutaj przed wyjazdem info o zwiedzaniu bez samochodu i średnio to wyglądało...

Jak co to trasa wyglądała tak:

Split Lotnisko - Split - Makarska,
Makarska - Dubrovnik - Makarska,
Makarska - Trogir - wodospady Krka - Makarska (tu zorganizowany wyjazd busikiem )
Makarska - wyspa Brać

Wróciliśmy 1 lipca.

Pozdrawiam :D

Tomek
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.07.2014 19:21

Jeśli możesz oczywiście to wrzuć kilka fotek z pobytu i napisz coś więcej na temat Waszego wyjazdu. Z chęcią poczytam i pooglądam
Lusawik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lusawik » 13.07.2014 01:09

Witam, mam parę pytań odnośnie połączenia Dubrovnik - Makarska, a mianowicie ile kosztował bilet, czy były zniżki dla studentów, czy był problem z miejscami, w którym miejscu kupowałeś bilety i jak nazywał się przewoźnik? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
midian
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) midian » 13.07.2014 17:52

Witam, również chętnie dowiem się czegoś jeszcze nt. komunikacji autobusowej Makarska - Dubrownik. Wybieramy się w sierpniu autokarem do Makarskiej i chcemy na własną rękę zwiedzić właśnie Dubrownik, a oprócz tego Split i Trogir.

Chętnie dowiem się też czegoś nt. rejsu na Brać - ile kosztował, ile trwał, gdzie kupowaliście bilety oraz czy Wam się podobało? :) Będę wdzięczna za wszelkie informacje :)
Maś
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 31.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maś » 13.07.2014 21:44

Witam,
Już piszę co wiem :wink:

Odnośnie połączeń po Chorwacji to polecam ta stronkę : http://www.buscroatia.com/timetable-bus-croatia/ Macie tam wszystkie najpopularniejsze połączenia, do tego średnie ceny za bilety jak i możliwość zakupu biletów u konkretnych przewoźników z konkretną oczywiście już ceną ;]
Przygotowując się do wyjazdu spędziłem na tej stronce dużo czasu, także polecam :)

Co do połączenia Makarska - Dubrovnik to na początku planowałem kupić bilety na stronce o której pisałem wyżej, można tam kupić bilet powrotny za około 140 Kn (zależy od przewoźnika), natomiast w jedną stronę kosztuje około 100 Kn (!), ale raz że nie wiedziałem którego dnia dokładnie wybiorę się do Dubrovnika (trzeba było podać konkretną datę), a dwa że jak godzina wyjazdu była spoko to powrót był za późno lub za wcześnie i odwrotnie... - mam na myśli tu oczywiście kursy tego samego przewoźnika.
Zdecydowałem, że kupię bilety na miejscu, na początku pobytu w Makarskiej byłem się wszystkiego wypytać, żeby nie było żadnych niespodzianek. A więc:
Bilety kupowałem na dworcu autobusowym w Makarskiej, leży zaraz przy głównej drodze. Są dwa okienka obok siebie, w jednym jest informacja w drugim sprzedaż (panie w okienkach nie były za bardzo mile ;p ) Dworzec jest mały, wszytko jest ładnie opisane itp.
Zniżki dla studentów były przy kupowaniu biletów on-line na wspomnianej przeze mnie stronce, na dworcu nie pytałem o nie ponieważ już rok po studiach jestem... :(
Chciałem kupić bilet powrotny żeby zaoszczędzić ale niestety pani powiedziała że nie można... :x Więc biletu powrotnego do Dubrovnika nie kupicie na dworcu :!: Na to wychodzi, że jedynie on-line u konkretnego przewoźnika.
Zdjęcie biletu:
2014-07-13 20.18.46.jpg


Jak widać bilet kosztował 109 kn, przwoźnik Promet Makarska - najwięcej ich tam jeździ. Problemów z miejscami nie było absolutnie żadnych. Przychodzisz na 10 min przed odjazdem autobusu, kupujesz bilet w kasie i jedziesz :D
Bilet powrotny kupowany na dworcu w Dubrovniku okazał się tańszy :) a to dlatego że inny przewożnik. Autobus jednak jechał o jakieś pół h dłużej. Cena 93 Kn. Przewożnik APZ-Imotski
Foto:
2014-07-13 20.19.11.jpg


Jak widać całkowita cena wyszła 203 kn, trochę dużo w porónaniu z tym co było on-line ale za to można jechać i wracać o której się chce ( autobusy średnio co godzinę tam i z powrotem).
Jedna ważna rzecz która mi umknęła przed wyjazdem. Mianowicie: dworzec autobusowy w Dubrovniku znajduję się dosyć daleko od Starego Miasta !! Nie zdawałem sobie z tego sprawy i poszliśmy z buta. Szliśmy jakies 40 min szybkim tempem (ponad połowa drogi pod górę... )Także miejcie to na uwadze! Z powrotem już kupiliśmy bilet na miejski autobus za 12 kn, nie mieliśmy już sił na dreptanie :P
Przystanek i kasa biletowa znajduje się niedaleko głównego wejścia na Starówkę. Na dworzec jeżdżą chyba aż 4 linie więc wszytko sprawnie idzie a ludzi pełno na przystankach ;]
Z Makarskiej można też pojechać zorganizowaną wycieczką do Dubrovnika za 260 kn, dojazd oczywiscie pod same Mury więc przekalkulujcie co Wam sie lepiej opłaca ;] Tu można zabookować sobie miejsca ( jechałem z tym biurem do Krka- polecam, widze że ceny podnieśli o 10 kn na bilecie) http://www.==spam==/excursio ... 202012.pdf
Przy promenadzie w kierunku Baśki widziałem punkt gdzie inna agencja sprzedawała te same wycieczki co na tej stronce i po tych samych cenach.

Mam nadzieję że pomogłem :D
Maś
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 31.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maś » 13.07.2014 22:29

Do "midian" :D

Split zwiedzałem od razu po przylocie. Z lotniska podjechaliśmy do Splitu, zostawilismy walizki w jednym z wieeeeeeeeeeeeeeeeeeeelu punktów przechowalni bagażu ( znowu nie miła pani w okienku ;p )
Z Makarskiej autobusy do Splitu (i z powrotem) jeżdżą bardzo często, podróż trwa 75 min. Bilet do Makarskiej kosztował 52 kn, wracając płaciliśmy 48kn. Ze Splitu do Trogiru można popłynąć sobie promem. Ważne: kierowcy pobierają opłatę za duży bagaż -3 kn i chowają go do luku w autobusie :!: Tak jest chyba na każdej trasie, ale mogę się mylić.

Z Makarskiej na Brać kursują promy narodowego przewoźnika Jadrolinija. Cena za osobę w jedną stornę to 33 kn. Szczegółowy cennik: http://www.jadrolinija.hr/docs/default- ... f?sfvrsn=2
i rozkład:
http://www.jadrolinija.hr/docs/default- ... f?sfvrsn=2

Prom płynie do miasteczka Sumartin. Na słynną plaże na Bol można popłynąć zorganizowaną wycieczką z Makarskiej, cena około 200 kn czy jakoś tak ( troche strzelam bo nie interesowało mnie to) lub z Sumartin taksówką.
Rejs na Sumartin trwa 60 min, bilety kupuje się zaraz na przeciwko cumowania promu w porcie w samym centrum Makarskiej. Nie sposób nie zauważyć :) Warto przyjść wcześniej by zająć sobie dobre miejsca siedzące, bądź w ogóle jakiekolwiek siedzące ;) Widoczki przepiękne na Makarską. Samo miasteczko całkiem fajne. Bardzo ładna króciutka promenada z dużymi palmami i piękne kolorki morza przy plaży na przeciwko. Jakiś kościółek i ładne widoczki jak się podejdzie wyżej w miasteczko. Byliśmy tam tylko godzinę ;] Płyneliśmy tylko po to by przepłynąć się promem :) a poza tym to byłem mega zjarany po wizycie dzień wcześniej na Nugalu :D więc unikałem słońca jak mogłem bo ręce pieeeeekły, inaczej to pewnie poszlibyśmy na plaże a może nawet podjechali na Bol. W każdym razie miasteczko urokliwe :)
Aha, w kasie w Makarsiej od razu można kupić bilet powrotny, cena taka sama.

Fotki z promu i miasteczka:
IMGP5191.JPG

IMGP5174.JPG

IMGP5162.JPG

IMGP5146.JPG
Makarska

2014-06-28 12.13.16.jpg
Lusawik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lusawik » 14.07.2014 00:33

Wielkie dzięki za informacje!
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 14.07.2014 08:49

Oho, to ja się odsiadam do śledzenia tej relacji. Też w tym roku będziemy bez samochodu w tej okolicy :mrgreen: więc tym bardziej jestem ciekawa.
midian
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) midian » 14.07.2014 11:54

Ogromnie dziękuję za wszystkie informacje :) Bardzo się przydadzą. A czy chodziliście po jakiś knajpkach (na obiad czy po prostu piwo) i jakieś szczególnie polecacie? I oczywiście jak z cenami?
Maś
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 31.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maś » 14.07.2014 17:23

Mała_Mi napisał(a):Oho, to ja się odsiadam do śledzenia tej relacji. Też w tym roku będziemy bez samochodu w tej okolicy :mrgreen: więc tym bardziej jestem ciekawa.



Zapraszam ;)
Maś
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 31.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maś » 14.07.2014 17:44

midian napisał(a):Ogromnie dziękuję za wszystkie informacje :) Bardzo się przydadzą. A czy chodziliście po jakiś knajpkach (na obiad czy po prostu piwo) i jakieś szczególnie polecacie? I oczywiście jak z cenami?



Cieszę się, że mogę pomóc :D

Zakupy robiliśmy w Konzumie. Jakoś najbardziej nam przypadł do gustu. Byliśmy tylko raz w knajpie, przy promenadzie zaraz za placem zabaw, gdzie są wszystkie sklepiki z pamiątkami. Poszliśmy na pizze, była " akcija" czyli promocja - 35 kn za kazdą pizzę, średnica jakieś 35 cm. Moja pizza była ochydna :twisted:
Z alkoholu piliśmy Rakiję od naszej gospodyni 40 Kn za mała butelkę ale warto było :D no i piwo.
Ogólnie z w sklepach jest dużo drożej niż u nas, ale do zniesienia.

Nasza pierwsza Rakija :D
10380010_735862866470504_7058818708979895368_o.jpg
midian
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) midian » 14.07.2014 18:39

Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie bardzo cenne informacje :)
A gdzie mieszkaliście? W centrum Makarskiej? I gdzie chodziliście na plażę? Polecacie jakieś szczególne zakątki Makarskiej?
ola565656
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 30.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ola565656 » 14.07.2014 21:30

a mnie interesuje ten zorganizowany wyjazd do parku Krka - jak to wyglądało, czy były jakieś przystanki tzn. czy z innych miejscowości po drodze też zabiera ludzi, godziny, koszt itp itd :)
Maś
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 31.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maś » 15.07.2014 14:07

midian napisał(a):Jeszcze raz wielkie dzięki za wszystkie bardzo cenne informacje :)
A gdzie mieszkaliście? W centrum Makarskiej? I gdzie chodziliście na plażę? Polecacie jakieś szczególne zakątki Makarskiej?


Spoko ;)

Z noclegiem to się trochę wkopaliśmy ;p Znaczy się wszytko było baaaaardzo super, ale trochę nie przewidziałem że im dalej od plaży tym bardziej pod górę ;] Znaczy się w sumie myslałem o tym ale jednak zeszło to na drugi plan przy wyborze apartamenciku. Głównym kryterium była oczywiście cena i widok na morze ! potem lokalizacja.
Mieszkaliśmy tu http://www.villa-rasic.com/, baaardzo polecam ale z samochodem ! ;p Villa znajduję się dokładnie nad centrum miasta, prosta droga w dól (ok. 600m) prowadziła dokładnie na Stare Miasto. Wszystko super ale jak się wracało to masakra! Cały czas pod górę, im wyżej tym bardziej stromo się robilo! Widoczki super ale człowiek cały spocony dochodził do mieszkanka... ;/ Ale jak juz się dotarło i spojrzało na taki widok z tarasu:
10423684_732535683469889_2800546713657685264_n.jpg

lub takie zachody słońca:
10382069_735860676470723_1443247978981021243_o.jpg


to człowiek zapominał o podejściu pod tą "Golgote" ;]

Na plaży miejskiej plażowaliśmy tylko raz. Od początku naszym celem był przepiękny NUGAL ! :D
Jest to plaża nudystów jakby ktoś nie wiedział. Polecam gooorąco !
Dojście od portu malowniczą scieżka wśród lasku piniowego wzdłuż morza - piękne widoki!

10286855_735861126470678_5431016006730049920_o.jpg
Nugal <3
Maś
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 31.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maś » 15.07.2014 14:46

ola565656 napisał(a):a mnie interesuje ten zorganizowany wyjazd do parku Krka - jak to wyglądało, czy były jakieś przystanki tzn. czy z innych miejscowości po drodze też zabiera ludzi, godziny, koszt itp itd :)


Witam,

Tu strona agencji z której jechaliśmy http://www.==spam==/, w połowie strony po prawej stronie znajduję się odnośnik to wycieczek organizowanych przez nich, tu link : http://www.==spam==/excursio ... 202012.pdf
W czerwcu płaciliśmy 250 kn za przejazd, teraz widze ze podnieśli o 10 kn cenę ale to i tak dobra cena bo dojazd autobusami do Krka z Makarskiej byłbym baaaaaaaaaaardzo problematyczny i nieopłacalny pod każdym względem.
W linku jest adres email, wystarczy napisać że jest się zainteresowanym i wszytko piszą. Bardzo miły kontakt !
Wyjazdy są co czwartek. Muszą nazbierać ludzi. My jechaliśmy małym busikiem. Jechało 10 osób. Bus nowoczesny, klima i fajny podświetlany dach od wewnątrz :lol: Pewnie w szczyscie sezonu jest więcej chętnych. Pan kierowca próbował coś tam opowiadać po angielsku ale średni mu szło ;p Ogólnie bardzo miło się jechało.
Co ważne po drodze zatrzymywał się w Trogirze na godzinne zwiedzanie !!! :D
Wszytko wyglądało tak: w mailu proponują miejsce w którym mamy czekać, my umówiliśmy się w miejscu gdzie "parkuje" prom Jadrolinija w samym centrum. Mieliśmy być na 8.00. Przyjechał 15 min później, już zaczynałem się denerwować ;)
Przy wejściu płaci się za przejazd - 260kn. Kierowca zatrzymywał się w różnych miejscach w Makarskiej zbierając ludzi, w innych miejscowościach nikt się nie dosiadał ale myslę, że nie byłoby problemu żeby np. odebrali Cię z Baśki, Omisza itp.
Jakieś półtorej godziny jazdy i przystanek w Trogirze. Godzina czasu na obejscie starówki - wystarczająco ! i jazda dalej do wodospadów. Przy wjeździe do Parku kierowca pobrał od wszystkich kasę (90kn - bilet grupowy) na wstęp, poszedł kupić bilety z folderami w ojczystym języku każdego z wycieczkowiczów, po polsku też :) Wreczył każdemu i podjechał na parking (po drodze do busa wszedł pracownik Parku skontrolować bilety) skąd zaczynała się scieżka dla zwiedzającyh wodospad. Byliśmy tam chwilępo 12stej. Zbiórka na powrót o 15.15. Wystarczająco czasu by spokojnie wszytko obejść i się wykąpać !
Jest tam PRZEPIĘKNIE ! Polecam.
W Makarskiej mieliśmy być o 18stej. Byliśmy o 17.30 :)

Jakieś foto dodam ;]

10355654_735860779804046_7940294078829769409_o.jpg

10397026_735863266470464_3471993182255863958_o.jpg

10518597_735864119803712_2898863107260790705_o.jpg
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Dalmacja bez samochodu (z noclegiem w Makarskiej )
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone