Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dalmacja: co podpowiecie???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marmus
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.06.2013
Dalmacja: co podpowiecie???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmus » 29.07.2013 01:19

Cześć
Chciałbym prosić Cro-bywalców o podpowiedź i pomoc w wyborze celu podróży w tym roku.
Do tej pory byliśmy w Chorwacji 2 razy:
- pierwszy wyjazd (2+2): Primosten (23-30.08.2011).
Wspomnienia: na plus - fantastyczne "stare miasto" na "wyspie" tętniące życiem do późnej nocy (występy na scenie przeplatane spontanicznymi "imprezami" w stylu "przeciąganie liny" itp.) , upał na maxa i o dziwo - dość luźna plaża na północ od starego miasta (koło ośrodka) ;
na minus (lekki) : ceny kwater (szukaliśmy chyba ze 3h czegoś za co zapłacimy do 50 euro i nie będzie norą, w końcu udało się znaleźć przy samej jardance - bez klimy, wystrój "wczesny gierek" ale za to 3 pokoje + taras (ale z małymi kotkami, które całą rodziną kochamy), kolejny minus to brak miejsca do dłuższych spacerów
- drugi wyjazd (2+0) : Baska Voda (23-30.09.2012).
Wspomnienia: na plus - super kwatera nowocześnie urządzona z wifi, klimą i TV-SAT znaleziona w 15 min (ale to wrzesień), fantastyczna ścieżka (nazywana też "promenadą" :) ) do Breli (dreptana przez nas chyba codziennie), szersza plaża niż w Primosten, luz na plaży w Basce i Breli (ale to wrzesień) , generalnie lepsze możliwości "spaceringu" i "plażingu".
na minus: nic się nie dzieje po zmroku, pięć knajp na krzyż przy promenadzie, dwie na plaży z senną muzyczką i koniec - no chyba że w sierpniu jest inaczej. Inna sprawa, że w konobie serwującej najlepsze owoce morza (ostatnia na deptaku - w stronę Breli) ciężko było o miejsce, więc w sierpniu to chyba trzeba rezerwować na tydzień naprzód :)

No i teraz zakochani w Chorwacji (teraz już wiem, że z dziesięć lat za późno :( ) chcemy jechać 3 raz.
Jedziemy we dwoje + młodsza córka (lub sami, bo z nastolatkami to trudno coś uzgodnić, heheh)
Zastanawiamy się co wybrać i prosimy Was o pomoc.
Nasze preferencje:
1 - odludne miejsca tylko na plaży, zaś wieczorem odpadają (oboje pracujemy wystarczająco "samotnie", by na urlopie, zwłaszcza wieczorami, chcieć pobyć wśród ludzi - dlatego tak nam się podobało w Promosten)
2 - nie lubimy siedzieć w jednym miejscu (dlatego tak nam się podobało spacerowanie z Baski do Breli)
3 - pobyt 22-29sierpnia (tydzień)
4 - ma być ciepło, baaardzo ciepło - więc na pewno Dalmacja
5 - molochy typu Makarska też na nie (wybierając między Kołobrzegiem a Dźwirzynem/Ustroniem zawsze wolimy to drugie - bo tam "czuć" wakacje :) )

Szukamy więc miejsca gdzie będzie można:
- plażować i spacerować w dzień i wieczorem,
- trochę się pobawić po zmroku,
- ceny apartamentów nie zwalą z nóg
- będzie ciepła woda (takie miejsca jak Omis raczej też odpadają :) )
- da się wypożyczyć motorówkę żeby zrobić małą wycieczkę wzdłuż wybrzeża (choć nie jest to najważniejsze)

Czytałem tutaj o Pogdorze i Tucepi - może to jest dobry wybór? Ale jest tam taka promenada jak między Baska-Brela?
A może zaproponujecie coś zupełnie innego?
Na lądzie lub na wyspie?

PS.Jeśli założyłem nowy temat w złym wątku to proszę o przeniesienie + wiadomość na priv żebym wiedział gdzie szukać odpowiedzi :)
Ostatnio edytowano 29.07.2013 20:22 przez Marmus, łącznie edytowano 1 raz
dzieju44
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.05.2013
Re: Dalmacja: 1. Primosten, 2.Baska Voda, 3. co podpowiecie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzieju44 » 29.07.2013 07:20

Jeśli tym razem jedziesz w sezonie to Baśka Voda jak znalazł, promenada - ale to już znasz,a w sezonie mnóstwo atrakcji, zaczynając od knajpek z muzyką na żywo (zaraz przy wejściu do BV fajnie gra gościu w knajpce na klawiszach, ciut dalej na gitarze, a jeszcze dalej muzyka z "taśmy"). Plaże już znasz, wieczorkiem można zaatakować plażę nudystów. :) wtedy jest pusto. Motorówkę lub inny sprzęt wypożyczysz bez przeszkód, możesz polatać za motorówką na spadochronie. Możesz wybrać się na spływ pontonowy, sam nie bylem ale gościu z Wrocławia zachwalał na plaży jako super rozrywkę, według jego słów najlepszą z jaką miał do czynienia w CR. Możesz się wybrać do Mostaru w BiH, do Medjugorie. To moja sugestia ale jak wiadomo każdy lubi coś innego.
Marmus
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 30.06.2013
Re: Dalmacja: 1. Primosten, 2.Baska Voda, 3. co podpowiecie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marmus » 29.07.2013 15:31

Dzięki za odpowiedź, ale chodziło mi bardziej o to by zobaczyć coś nowego :)
dzieju44
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.05.2013
Re: Dalmacja: 1. Primosten, 2.Baska Voda, 3. co podpowiecie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzieju44 » 09.08.2013 19:28

Marmus napisał(a):Dzięki za odpowiedź, ale chodziło mi bardziej o to by zobaczyć coś nowego :)

W 2009 byłem na Istrii w Rovinju, w tym roku w Baśko Voda i to było dla mnie coś nowego :) Następnym razem pojadę pod Dubrovnik ale to za lat kilka. :)
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.08.2013 22:32

Marmus jeżeli myślisz, że "ciepło i ciepła woda" to tylko Dalmacja, to się mylisz.
Zobacz chociażby tu:
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n&param=

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Dalmacja: co podpowiecie???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone