Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czym zająć dzieci w drodze do Chorwacji?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 16.03.2015 19:05

piekara114 napisał(a):Na autostradzie to się nie nada, ale można szukać na trasie domów z zielonym dachem, czy żółtym płotem lub reklam ze słoneczkiem/rybą/statkiem itp

Takie zabawy to u mnie też. Jest ich kilka, np. rozpoznawanie marek samochodów, nauka znaków drogowych, tłumaczenie słówek na lub z j. angielskiego, podawanie wyrazów na ostatnią literę poprzedniego wyrazu, wspólne śpiewanie, "państwa i miasta" i kilka innych, trochę też poczyta podczas jazdy... Ale już nie bardzo chce się tak bawić. Chętniej się bawiła jak miała 5 lat i nie przez 13 godzin :)
W aucie pozwalam jej robić co chce i ile chce, byle jej się nie nudziło. Jest bardzo grzeczna, nie marudzi, nie zrzędzi ale widzę, że długa jazda ją nuży. Pamiętam jak ja przeżywałem długie podróże. Była to dla mnie katorga i strasznie naprzykrzałem się rodzicom. Aż dziw, że mnie nie wywalili gdzieś w lesie :)
Na co dzień nie ma czasu na komputer/TV bo szkoła, zainteresowania i inne zajęcia dodatkowe które sobie wybrała, podwórko z dzieciakami. Ma też limitowany czas przed "technologią" więc jak się szykuje trasa to nawet się cieszy, że będzie mogła trochę nadrobić a "stary nie będzie brzęczał za uchem" ;)
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 16.03.2015 21:05

Sporo tych stron i przyznam się że nie czytałem każdego postu, można jeszcze liczyć tunele (nie wiem czy pomysł już padł).
My często śpiewamy...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.03.2015 21:27

Ja nigdy nie umiałem znaleźć odpowiedzi na powtarzane jak mantrę......tatoooooooooooo...........daleko jeszczeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? :roll:
Na całe szczęście to było w czasach holideja nad Bałtykiem.... :wink:
Teraz po prostu młode śpią (jeżdżę w nocy).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.03.2015 22:58

Ja jeżdżę w dzień i pozwalam dzieciakom zabrać to, co ich bawi z wyjątkiem laptopa :!: :roll:
W wakacje mają odpocząć od tego ustrojstwa 8)

Ja też laptop nie biorę, powód ten sam :roll:


Starczy smartfon 8)

Dzieci malują obrazki, czytają, grają, słuchają muzyki z komórki, kłócą się czasem :wink:
Poza tym są już w tym wieku, że interesuje ich to co widzą za przy drodze :roll:
A syn wręcz się pasjonuje mapami i śledzi trasę na bieżąco :roll:
j_krzyzak
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_krzyzak » 13.03.2016 18:50

Mój synek uwielbia oglądać programy przyrodnicze, dlatego na trasę zabieramy tablet i mu puszczamy różne programy- od razu mamy spokój ;) żeby wygodnie mu się oglądało zamontowaliśmy uchwyt do tabletu (nasz kupowaliśmy w TabKiosk i się sprawdza) i podróż mija nam spokojnie, także warto rozważyć zapakowanie tabletu na czas podróży :)
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 13.03.2016 19:16

U nas dwójka, jak byli mniejsi dvd z podwójnym monitorem mocowanym na zagłówkach, teraz tablet, smartfon, laptop. Plus obowiązkowo słuchawki, bo po paru godzinach słuchania odgłosów gier z tyłu dym idzie uszami ;) No i można wtedy bezkonfliktowo włączyć ulubioną muzę :)

Też nie jestem zwolennikiem wakacji w sieci, ale wieczorem dzieciaki niech sobie odpalają tablety czy laptopy, przynajmniej wtedy dorośli mają trochą spokoju dla siebie....
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 13.03.2016 19:44

Wystarczą kredki pisaki i blok rysunkowy. Ewentualnie gry planszowe. Tablet nie jest konieczny ale przydaje się. My będąc na wakacjach wszędzie razem się bawiliśmy w końcu wczasy rodzinne.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.03.2016 20:20

A może tak Rodzice się wysilą i trochę bajek poczytają, zarażą książkami te starsze, porozmawiają?

Najprościej włączyć elektronikę.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 13.03.2016 20:52

FUX napisał(a):A może tak Rodzice się wysilą i trochę bajek poczytają, zarażą książkami te starsze, porozmawiają?

Najprościej włączyć elektronikę.


Mimo wszystko to kilkanaście godzin jazdy. Jest czas i na pogaduszki i na elektronikę...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.03.2016 21:19

pablos77 napisał(a):Wystarczą kredki pisaki i blok rysunkowy.

To dobre dla małych dzieci, ale już 10-13 latek raczej się roześmie niż będzie zainteresowany (oczywiście nie mówię to o dzieciach, które mają właśnie takie zainteresowania i je rozwijają)

FUX napisał(a):A może tak Rodzice się wysilą i trochę bajek poczytają, zarażą książkami te starsze...

Mojemu to wręcz musimy momentami książki ograniczać :mrgreen: A ja czytać w samochodzie nie mogę, bo mi się w głowie kręci :?

Ja daję jeszcze przewodnik, aby wybrał sobie coś do zobaczenia, odwiedzenia w naszej okolicy (i ten punkt jest oczywiście realizowany), ale po 8 latach jeżdżenia do Cro, ten pomysł zaczyna być problematyczny (bo to co w przewodnikach (kilku) mamy już pozwiedzane)....
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4894
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 13.03.2016 22:18

Stary duży mechaniczny budzik i śrubokręt. Ewentualnie jeszcze jakieś kleszczyki.
Sprawdzone na mojej żonie gdy była dzieckiem.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czym zająć dzieci w drodze do Chorwacji? - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone