Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czym płacić w BiH (Mostar)?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sewen
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 09.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewen » 07.06.2012 12:34

Dzięki serdeczne, myślę, że sobie poradzimy. Szkoda, że wyjazd dopiero za dwa miesiące. Pozdrawiam.
aleksandra6400
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 07.06.2012 13:17

Artur68 napisał(a):Mam nadzieję, że można też w Mostarze "zdobyć" lokalną walutę, chciałbym przywieźć kilka sztuk na pamiątkę.


Obrazek
By artur68 at 2012-05-12


Mój syn też zbiera monety też liczy że coś nowego mu przybędzie do kolekcji.
p.s. zbiera dużo np:widokówki,muszle(wspólnie)bilety wstępu,monety,buteleczki pamiątkowe z różnych miejsc jest tego naprawdę dużo
ologaw
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ologaw » 09.07.2013 19:38

W sklepie najlepiej płacić kartą. A w knajpach na twoje życzenie kelner przyniesie ci rachunek w Euro, w chorwackich kunach i w ichniejszej walucie. Jeśli jesteś biegły w szybkim liczeniu wybierzesz czym chcesz zapłacić. Ja zapłaciłem w Euro chociaż później jak sobie popatrzyłem i przeliczyłem, byłoby taniej w chorwackiej walucie. I tak jedzenie w BiH jest lepsze i tańsze niż w Cro. W takim Mostarze ceny były prawie połowę niższe niż w Cro (a dzieci zjadły w końcu normalny obiad, bo w Cro nie bardzo podchodziło im jedzenie - poza pizzą i frytkami ale ileż można). Proponuję też przy okazji udać się do marketu, bo ceny mają jak u nas. Pozdrawiam.
lightning3
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lightning3 » 08.09.2014 15:48

potwierdzam zdanie kolegi powyżej. Pojechaliśmy ze splitu do dubrovnika, przez Vrgorac, Medugorie, nocleg mostar.
w knajpie w Mostarze wg mnie najtaniej wychodziło płacenie w Markach, wypłaciłem je z bankomatu, mam Citibank i konto w Euro - tak moim zdaniem wychodziło najtaniej. w kunach też można w tej części Bośni.
Tankowaliśmy na INA w Bośni - zarówno w Ljubuski jak i w Neum. Płaciłem kartą za Benzynę, ale ceny takie jak w Polsce, taniej niż w Cro. Najlepsze jest to ze jakoś nie lubią swojej waluty, do tej pory nie rozgryzłem dlaczego, a i pani recepcjonistka w hotelu powiedziała ze to przez złe prawo. nie wytłumaczyła dalej dlaczego :)

podpowiadam : hotel tani i bezpieczny, z podziemnym parkingiem i Wifi : http://www.booking.com/hotel/ba/shm.pl.html

Taksówki mają tanie, moja dziewczyna się zle poczuła i zapłaciliśmy 3 marki za transport do Hotelu, co więcej - taksi działa inaczej niż u nas, opłata za "trzaśnięcie drzwiami" jest wliczana w kurs! czyli jeśli przejedziesz mniej niż za 2 marki (około 1 km za 1 KM :D ) to płacisz dwie marki, dopiero po trzecim kilometrze doliczają dalej :)
Dorothea1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorothea1 » 22.07.2017 09:59

Zamierzam odwiedzić Mostar.Czy zmieniło się coś w spawie płatności?Nadal można płacić różnymi walutami,którą najkorzystniej?
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 22.07.2017 10:21

Bylibyśmy wczoraj, płaciliśmy w Euro. Przelicznik 1:2 czyli ceny podane np. na metce podzielić przez dwa . Mi opłacało się bo tankując diesel mój bank Pekao przeliczył mi Markę po 2,15 zł (cena litra 1,86). Czyli płacąc w Euro, przy jego kupnie za 4,22 - 1 Marka wyszła mi 2,11 zł.
faraon28
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) faraon28 » 10.06.2018 19:59

witam
planuje wypad do Mostaru na jeden dzień jak bedziemy w Cro,
co warto zobaczyć, gdzie iść i gdzie coś zjeść dobrego regionalnego
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107654
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2018 20:40

faraon28 napisał(a):witam
planuje wypad do Mostaru na jeden dzień jak bedziemy w Cro,
co warto zobaczyć, gdzie iść i gdzie coś zjeść dobrego regionalnego

klub-milosnikow-mostaru-t21263.html
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Czym płacić w BiH (Mostar)? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone