Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.12.2017 19:43

Kto ma ochotę to zapraszam.... rozsiądźcie się wygodnie.....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.12.2017 19:46

O, już jest :D
Na pewno mnie tu nie zabraknie :idea:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 28.12.2017 19:46

Siadam wygodnie :D :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.12.2017 19:50

Myślę, że więcej się nas tu zmieści, na wyspie i w odwiedzonych przez nas miejscach sporo przestrzeni było....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.12.2017 19:56

piekara114 napisał(a):Kto ma ochotę to zapraszam.... rozsiądźcie się wygodnie.....
Obrazek

Trochę twardo, ale z chęcią przysiądę :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.12.2017 20:05

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Kto ma ochotę to zapraszam.... rozsiądźcie się wygodnie.....

Trochę twardo, ale z chęcią przysiądę :smo:

Może i twardo, ale jaki widok na latarnię morską...
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 28.12.2017 20:32

Kreta chodzi mi po głowie to przycupnę sobie na brzeżku ławki :D
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 28.12.2017 20:36

Oczywiście jestem i ja... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.12.2017 20:40

Siadajcie wygodnie, bo miejsca jest dość....
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 28.12.2017 20:46

piekara114 napisał(a):Kto ma ochotę to zapraszam.... rozsiądźcie się wygodnie.....

chętnie, bo trochę jestem po świętach zmęczona :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.12.2017 20:51

Jak to u mnie, wstęp musi być….. oczywiście nie każdy musi go czytać :mrgreen: :mrgreen:

Jak to z tą Kretą było…

Rok wcześniej wracając z wrześniowych Vodice wiedziałam, że kolejna jesień raczej chorwacka nie będzie. Raz, że Chorwacja już nam się lekko przejadła, dwa – wrzesień to nie jest 100% pewność co do pogody, a my jednak słońce lubimy…..

Zimą 2017 lądujemy na Cyprze i po powrocie jakoś nie mogę o lipcowych wakacjach zacząć myśleć, ale myślę o wrześniu…. W lipcu lądujemy samochodem na Hvarze (tu kiedyś będzie link do relacji, a nawet już jest), a już końcem lipca myślę, co jesienią…. Na pewno nie będzie to początek września (Szef Pana M. wtedy na Rodos z dzieciakami leci i jeszcze się droczy, że w tym roku nici z naszej wrześniowej Chorwacji… mówię mu spoko, i tak się tam nie wybieramy.. mina bezcenna :mrgreen: :mrgreen:)….
Pomysłów jest kilka, w takiej mniej więcej kolejności: Lanzarote (przyjaciółka była w czerwcu z dzieciakami i mooocnooo zachwala) lub inna z Wysp Kanaryjskich, Maroko, Malta i na końcu Cypr (ponownie, bo jest tam super)…. Założyłam, że bilety za loty (ze wszystkim) mają się zamknąć w kwocie 1000 zł za naszą trójkę (a chętniej 900 zł)….

W pracy swojej rozmawiam o terminie urlopu i ok., ale po 12 października jak skończą się targi w Moskwie, które organizuję… Ale ja tam nie lecę, więc jak coś będzie nie tak, to i tak kolega będzie na miejscu sam załatwiał… Ale się Szef uparł :roll: :roll: ….

To gdzie lecieć?
Kanary – ciężko coś trafić, nawet z rabatami, które co jakiś czas się pojawiają, są na poziomie powyżej 1200 zł
Maroko - już zdecydowanie lepiej, ale „trafiają się” zamachy wykonane rękoma Marokańczyków i Pan M. oznajmia, że nie będziemy ich sponsorować…. Ta lajtowa egzotyka musi chwilę poczekać….
Wpadam na pomysł Dubaju, ale jakoś wakacje wśród betonu, stali i szkła :? …. no raczej nie :? ….. choć relacja KOL’a bardzo mi się podobała i dalej zachęca do tego kierunku….
Malta – siostra lata tam bardzo często i zachwycona (chyba z 12 razy), podobnie przyjaciółka (już 3 razy była) i Rodzice…. Loty są w bardzooo zadowalającej cenie… Pan M. zabiera się za oglądanie i jakoś coraz mniej przekonany jest do tej wyspy, bo dużo tam betonu, zabudowań i plaże średnie (a nie muszą być piaszczyste…)…. Ja też średnio jestem za, więc odpada….
Cypr – ja za, ale moi Panowie średnio, bo drugi raz na Cyprze w tym samym roku….
Znowu Malta – siostra planuje przełom listopada/grudnia tam, może coś przesunąć, ale nam jakoś w listopadzie się tam nie chce lecieć, no i jakoś to wow dla Malty się gdzieś rozmyło…..

I tak jakoś wpada Kreta…. Mnie do wyspy mega zachęciła relacja Dangol już w 2015 r. i jej spacerki po Chanii…. Rozglądamy się na lotami i noclegami, wszystko ładnie się układa….

Ale w pracy przeglądając portale branżowe na stronie chyba onetu wskakuje artykuł o jesiennej Sycylii… To też fajna wyspa przecież… Loty są dobre, cena dobra, nawet noclegi też…problem z dość drogimi autami i jeszcze Pan M. wyszukuje informacje o deszczach, że w porównaniu z Kretą to w październiku ryzyko większe…. I to przechyla całkiem szalę na rzecz Krety, Krety którą już w głowie dzień po dniu planowałam…..

I tak w sobotę 19.08 przeglądamy połączenia (jeszcze ta Malta i Sycylia trochę po głowie chodzi) i trafiamy na loty za 220 zł RT. Kontakt z siostrą czy z nami leci. Sprawdza połączenia od siebie, ale nie ma biletu powrotnego dla niej, nie ma już lotów z Krety do Luksemburga, a okoliczne lotniska powodują, że sam lot dla niej zamknie się w 400 EUR i odpuszcza…. My rezerwujemy…raz się żyje…. Cena z rezerwacją miejscówki, bez bagażu dodatkowego, ale z 2 pokładowymi (bo to Ryan.) wychodzi po 312 zł. Cena w ciągu 3h trochę skoczyła….
To mamy bilety 21-28.10.17, można planować resztę…. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio edytowano 08.12.2020 12:46 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.12.2017 20:53

krakusowa napisał(a):
piekara114 napisał(a):Kto ma ochotę to zapraszam.... rozsiądźcie się wygodnie.....

chętnie, bo trochę jestem po świętach zmęczona :oczko_usmiech:

A przecież Ty kontuzjowana byłaś.... chyba Sąsiad za mało Ci pomagał....
Siadaj na ławeczce...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.12.2017 21:03

Prawdziwie "jesienna" Kreta jeszcze przede mną, ale nie wątpię, że kiedyś i ja wpadnę tam w drugiej połowie października 8). Skoro w pierwszym tygodniu mieliśmy ciepełko, że aż miło, to niewiele później nie może być jakoś znacząco zimniej :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.12.2017 21:40

Chwila nieuwagi, a tu już relacja się rozpędza... No to jestem. :-)
A skąd ten lot na Kretę?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.12.2017 21:43

Cześć Dziewczyny. Do pierwszego rzędu się jeszcze załapałyście....

Dangol - wybór Krety to przez Ciebie :D

Mikromir - lot z Krakowa :D
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone