Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.05.2018 20:05

Cześć, już 3 post z pytaniem o to samo :roll: Szczerze, jak na forum greckim i tu w wątku greckim nie dostałaś odpowiedzi to dublując posty więcej informacji nie znajdziesz....
Co do naszego noclegu - szczegółowo go opisałam w relacji na 10 stronie. Zapraszam. :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.05.2018 20:24

piekara114 napisał(a):Cześć, już 3 post z pytaniem o to samo :roll: Szczerze, jak na forum greckim i tu w wątku greckim nie dostałaś odpowiedzi to dublując posty więcej informacji nie znajdziesz....
Co do naszego noclegu - szczegółowo go opisałam w relacji na 10 stronie. Zapraszam. :papa:


Droga Beato - dziękuję za piękna relację

I Czekam na kolejną..... co z nią?

:boss:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.05.2018 21:47

Cieszę się, że się podobało....
Ale o jaką relację Ci chodzi????

A, będzie jeszcze podsumowanie :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.05.2018 21:56

piekara114 napisał(a):Cieszę się, że się podobało....
Ale o jaką relację Ci chodzi????

A, będzie jeszcze podsumowanie :D


No a powiesz ze nigdzie nie byłaś teraz co? :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.05.2018 08:55

No byłam, byłam, ale to był mega stacjonarny pobyt, chyba nie bardzo jest co pisać.....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 25.05.2018 09:03

Beata powiem Ci, że zachęciłaś mnie do tej jesiennej Krety. Tylko teraz trzeba jakiś czas zorganizować i fundusze :mrgreen:

A co do relacji to o ile mnie pamięć nie myli to masz dwie zaległe, więc się nie wykręcaj tylko pisz :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.05.2018 09:06

Ty coś za dobrą masz pamięć, Kochana....
Włochy naprawdę skromniutko, nawet zdjęć jest niewiele, Hvar to już tyle razy opisany ze świetnymi fotkami, że nie wiem... No i jeszcze chcę podsumowanie dać do tej Krety...może dziś się uda.... no dobra do niedzieli najpóźniej... :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 25.05.2018 12:11

piekara114 napisał(a):Ty coś za dobrą masz pamięć, Kochana....
Włochy naprawdę skromniutko, nawet zdjęć jest niewiele, Hvar to już tyle razy opisany ze świetnymi fotkami, że nie wiem... No i jeszcze chcę podsumowanie dać do tej Krety...może dziś się uda.... no dobra do niedzieli najpóźniej... :papa:


Na razie nie narzekam na pamięć :wink: jeszcze :lool:
Coś tam na pewno wymyślisz, żeby jednak jakoś te wyjazdy nam pokazać :lol: Wierzę w Ciebie :wink:
A może być do niedzieli bo jakiś weekend imprezowy to na poniedziałek do kawy jak znalazł :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.05.2018 17:24

piekara114 napisał(a):Ty coś za dobrą masz pamięć, Kochana....
Włochy naprawdę skromniutko, nawet zdjęć jest niewiele, Hvar to już tyle razy opisany ze świetnymi fotkami, że nie wiem... No i jeszcze chcę podsumowanie dać do tej Krety...może dziś się uda.... no dobra do niedzieli najpóźniej... :papa:

A do której niedzieli :?: :roll: :smo:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2018 17:29

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ty coś za dobrą masz pamięć, Kochana....
Włochy naprawdę skromniutko, nawet zdjęć jest niewiele, Hvar to już tyle razy opisany ze świetnymi fotkami, że nie wiem... No i jeszcze chcę podsumowanie dać do tej Krety...może dziś się uda.... no dobra do niedzieli najpóźniej... :papa:

A do której niedzieli :?: :roll: :smo:

Palmowej :?: :oczko_usmiech:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.05.2018 18:14

mysza73 napisał(a):A do której niedzieli :?: :roll: :smo:

Podpinam się pod pytanie :oczko_usmiech: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.05.2018 18:46

Ale dokładni jesteście :mrgreen:

Wczoraj odpoczywałam w Bielsku pijąc kawkę na rynku i leżąc na leżaczku....dopóki nie przyszła pora na szukanie Enchantimals 8O - spoko, też nie wiedziałam co to jest :mrgreen: :mrgreen: ale zdobyłam podobnie jak stajenkę z konikiem i rajdówkę...uffff....jeszcze sukienka małej pannie uszyję na prezent i mam wolne :mrgreen: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.06.2018 23:54

Pora na zakończenie mojej relacji…..

Po powrocie jeszcze chwilę męczę się z bankiem odnośnie złożonej reklamacji na źle pobraną kasę za loty, ale w końcu przelewają różnicę w kwocie :D
Booking, zgodnie z rabatem za użycie linku 40EUR/80EUR, zwraca nam 40 EUR w ciągu tygodnia po powrocie :mrgreen: (szkoda, że aktualnie nie ma aktywnych linków :twisted: )….
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.06.2018 00:00

Podsumowanie

Jesienna wyprawa na Kretę w stylu Σιγά, σιγά…. to dokładnie to czego potrzebowaliśmy. Sama Kreta nas zachwyciła :hearts: :hearts: ale czemu się tu dziwić….są tu plaże zaliczane do najpiękniejszych w Europie, a odwiedzanie ich poza sezonem to marzenie….

Dla mnie Kreta (o czym już pisałam) to RÓŻNORODNOŚĆ :!: :!: Można tu znaleźć wszystko to co potrzebne do ciekawego wypoczynku:
- plaże od piaszczystych, karaibskich, poprzez laguny o tysiącach kolorów, a kończąc na zwykłych plażach, plażach kamienistych i wysokich klifach (no tych ostatnich nie udało nam się odwiedzić)
- zabytki różnej klasy
- różnorodne muzea
- miasteczka z klimatycznymi uliczkami i portami ze stateczkami
- malownicze krajobrazy, pola oliwek, ale i wysokie góry głębokie wąwozy i wąskie górskie drogi
- przepyszne oliwki w wielu odmianach

Udało nam się dość sporo na wyspie zobaczyć, mimo straconego mokrego jednego dnia….
Obrazek

Na wyspie zrobiliśmy 600 km. Strzałem w 10 była decyzja o trzymaniu się tylko zachodniej części wyspy i stacjonowanie w pobliżu Chanii – wieczorne spacery po klimatycznych uliczkach i spoglądanie na migoczącą latarnię morską było magiczne…


Co jeszcze o Krecie:
- bardzo przystępne ceny w knajpach
- ceny w sklepach trochę wyższe od polskich, raczej po prostu zachodnioeuropejskie
- wynajem samochodu w bardzo korzystnych cenach (no może nie w tak korzystnych jak na Kanarach, ale nie ma co narzekać)
- przejazdy po wyspie zajmują sporo czasu i jeśli nie mamy ochoty spędzać moc dnia w samochodzie to konieczne są przeprowadzki…
- koniec października to też różnorodność w pogodzie: można trafić na upały i komfortowo kąpać się w morzu, ale także można trafić na całodzienne oberwanie chmury :roll:

Zestawienie po powrocie pokazało:
- lot dla 3 osób z Krakowa tylko z bagażem podręcznym i z wykupionym miejscem (po pozytywnej reklamacji w banku): 934,52 zł (kupowane 19.08 na 21.10)
- dojazd do Krakowa: 40 zł
- parking na Balicach: free, bo u Rodziców, a transport zapewnił Tata :mrgreen:
- ubezpieczenie KL: mamy roczne, więc nie trzeba było kupować (Planeta Młodych)
- apartament: 209,80 EUR, po powrocie zwrot z blokingu 40 EUR (wyszło -155,17 zł) :mrgreen:
- paliwo: 2 tankowanie po 40 EUR (i zostawiamy sporo więcej paliwa niż wymagane)
- wynajem samochodu: 100 EUR
- wydatki na miejscu: :?: :?: :?: nie mam pojęcia, pierwszy raz nie policzyłam, a Pan M. nie chciał powiedzieć ile gotówki poszło…. Wiem, że z karty ściągnęło łącznie 54 EUR za zakupy w sklepach (jedzenie na śniadania i kolacje, obiady na mieście…)
- chyba powinnam od kosztów odjąć przygotowane przez Mamę dwa obiadki :mrgreen: , więc jeszcze miałam 2 dni wolnego od gotowania
Razem: 2660 zł + wydatki na miejscu

Co mi się z Kretą po tym wyjeździe kojarzy? Popatrzcie na poniższe fotograficzne podsumowanie….

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuję wszystkim towarzyszom mojej podróży, zwłaszcza tym aktywnym, miło się pisze jak ktoś komentuje… Za miesiąc będę się pakowała na nasze kolejne już trzecie spotkanie z Grecją i nie mogę się już doczekać :mrgreen:

Kreta to różnorodność i Σιγά, σιγά, i jeśli tak podejdziemy do pobytu na tej wyspie (nic nie muszę, będzie co będzie) to wspaniały urlop gwarantowany… My na pewno jeszcze minimum raz wyspę odwiedzimy, tylko kto to wie kiedy….
:papa: :papa: :papa:
Ostatnio edytowano 02.06.2018 09:57 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.06.2018 02:10

Piekne podsumowanie, jak i wyspa sama w sobie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone