Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2018 19:24

To teraz koniecznie czekam na Twoją relację....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2018 19:27

27.10.2017, piątek, dzień 7 – Falasarna

To plażujemy na całego, włącznie z kąpielą morską... A to już pewne wyzwanie, bo wiatr jest i czuć go po placach, są fale i jest płytko (no może nie jak w Sarti, że trzeba 100 m przejść) ale trochę tych kroków trzeba uczynić, no i morze ciepłe nie jest, ma coś 21 stopni... Na plaży i w morzu buszujemy ze 3 h, jest rewelacyjnie...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Popatrzeć dookoła też trzeba….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z jednej strony mamy płaską plażę z leżakami….
Obrazek

….a z drugiej coś całkiem innego…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ta plaża i miejsce, to idealne zakończenie spotkania z Kretą..... Po 3 godzinach plażowania, pora się zbierać… Jeszcze ostatni raz patrzymy na okolicę…
Obrazek

…i wracamy do Chanii...

Okolicy Falasarny są znane z licznych szklarni, a wygląda to z góry jak wielkie worki na zielonych polach….no średni widok z daleka…
Obrazek


Plaża Falasarna – jest ogromna. Miejsce znajdą tu osoby preferujące strefy z leżakami, i te które wolą wylegiwanie się na uboczu, i ci którzy chcieliby ponurkować wśród skałek… Falasarnie towarzyszy cała konieczna infrastruktura: knajpki, toalety, prysznice, parkingi i łatwy dojazd, i Blue Flag. To wszystko na pewno wpływa na fakt, iż plaża w sezonie jest na pewno mocno oblegana…

Dzisiejsza trasa po wyspie wyglądała tak:
Obrazek

Dzisiejszy dzień był pełen świetnych wrażeń: super droga na Balos, widok zapierający dech w piersiach, maksymalne lenistwo na plaży, ostatnie w roku słoneczne plażowanie i morska kąpiel. Wszystko, co potrzeba do uznania, że dzień był SUPER….
No ale przecie jeszcze się nie skończył….
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 17.05.2018 19:31

Foto, foto relację. Jak się już wysiliłaś i opisałaś porządnie, to ja nie muszę :smo: O widzisz Falasarne widziałam tylko z góry (pewnie wiesz gdzie się nam śpieszyło). Wybieram zdjęcia, może wrzucę jeszcze dziś, co byś nie marudziła :smo:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 17.05.2018 22:08

Sporo kamyków na tej plaży, całkiem całkiem tam łądniutko.
Zapatrywałam się też na Kretę jako ratunek moich wakacji ale jednak wygrała Teneryfa :wink: Ciekawa jestem czy słusznie :mrgreen: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.05.2018 08:23

Kreta i Teneryfa to raczej inne klimaty, choć i tu i tu są spore strefy leżakowe. Mam nadzieję, że jakoś niedługo uda mi się porównać wyspy....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.05.2018 09:24

piekara114 napisał(a):Kreta i Teneryfa to raczej inne klimaty, choć i tu i tu są spore strefy leżakowe. Mam nadzieję, że jakoś niedługo uda mi się porównać wyspy....

Ty też się na Kanary wybierasz 8O 8O 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.05.2018 09:48

Kanary już były brane pod uwagę przy Krecie, ale wtedy loty ceną mnie nie zadowoliły. Na razie myślę, choć wolałabym Lanzarote, bo bardziej dzika, mniej zabudowana niż Tene, no ale wizzair zniósł loty z Katowic...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.05.2018 10:05

piekara114 napisał(a):Kanary już były brane pod uwagę przy Krecie, ale wtedy loty ceną mnie nie zadowoliły. Na razie myślę, choć wolałabym Lanzarote, bo bardziej dzika, mniej zabudowana niż Tene, no ale wizzair zniósł loty z Katowic...

Ja też bym wolała Lanzarote albo Fuerteventura 8)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 18.05.2018 21:16

Dziewczyny ja tam bym chętnie porównała sobie wszystkie te wyspy. Nie wiem dlaczego ale mam gdzieś w głowie zakodowane, że Teneryfa jest jednak najbardziej zielona i podobna do Madery, która mnie urzekła :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.05.2018 21:39

Z tego co Kanary rozeznałam, to właśnie Tene najbardziej zielona jest, no i La Gomera- Wojan trochę pokazuje u siebie wyspę
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.05.2018 12:35

piekara114 napisał(a):Z tego co Kanary rozeznałam, to właśnie Tene najbardziej zielona jest, no i La Gomera- Wojan trochę pokazuje u siebie wyspę


No właśnie, a że ja uwielbiam wszystko co zielone i kwitnące to wybór był oczywisty :lol:
A już zieleń w wąwozie Maska postawiła kropkę nad i :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.05.2018 15:33

Nie rozpoznałem, bo w południowej części Falasarny nie byliśmy - byliśmy 2 razy na Grande Spiaggia tam tylko, no i pojechaliśmy do niezbyt imponujących riun Ancient Falasarna

Mi się z tej plaży podobała tam jej wielkość, półwysep który nazwałem butem a Ty go też pokazujesz na zdjęciach oraz szczyt ichtiozaur (tak go nazwałem od strony Balos ma taki kształt) - który widzimy od zupełnie drugiej strony niż będąc na lagunie Balos

:papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 19.05.2018 15:37

Ktoś relację z Krety kończy , ktoś inny zaczyna :D ... Przyroda nie lubi próżni :mg: ... I dobrze !
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.05.2018 15:44

tony montana napisał(a):(...)oraz szczyt ichtiozaur (tak go nazwałem od strony Balos ma taki kształt) - który widzimy od zupełnie drugiej strony niż będąc na lagunie Balos

Punkt leżenia zmienia całkiem perspektywę i widoki...

Potter napisał(a):Ktoś relację z Krety kończy , ktoś inny zaczyna :D ... Przyroda nie lubi próżni :mg: ... I dobrze !
Już kończę, bo dużo tych Kret teraz na tapecie :mrgreen: ale nie ma się co dziwić, bo wyspa jest świetna i oferuje wiele różnorodnych możliwości...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21043
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 19.05.2018 16:00

Odezwałem się tam to i odezwę się tu :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone