Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 13.03.2018 11:12

piekara114 napisał(a):widać braciszkowie dbają o ten kawałek ziemi…


... w sumie to za dużo pracy to chyba nie mają ... :wink: ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.03.2018 11:14

Trochę tej zieleni to tam było. Pełno kwiatów w donicach poustawianych wszędzie, gdzie się dało...przy murach, na schodach, jako blokada dla turystów, aby dalej nie wchodzić.... A trawniczek równiutko przystrzyżony bez żadnego śladu chwastu.... Miejsce wypieszczone...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.03.2018 11:16

piekara114 napisał(a):
walp napisał(a):Chyba zwyczajnie rozpiera ich energia. :oczko_usmiech: Mają możliwości i z nich korzystają.
Tak sobie tę Kretę tu oglądam i myślę, że pewnie każdy by chciał w ich wieku korzystać z życia w taki sposób.
Chciałby, chciałby....ale
walp napisał(a):A jak sił i środków zabraknie, to ostatecznie zostaną relacje. :wink:
A dożyjemy? Więcj lepiej wcześniej się na wyspę wybrać....GORĄCO POLECAM :!: :!:

Mam nadzieję, że to będzie wcześniej. To była tylko taka dygresja odnośnie lat, które mają nadejść. (jeśli dożyję). :mrgreen:
piekara114 napisał(a):No i trafiam na taki kwiat…co to może być?

Może Giant Bird Of Paradise :?: :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.03.2018 11:26

walp napisał(a):
piekara114 napisał(a):No i trafiam na taki kwiat…co to może być?

Może Giant Bird Of Paradise :?: :wink:
Całkiem możliwe, bo liście i pokrój tego drzewa bardzo zbliżone to tego co mi g..gle pokazało :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.03.2018 17:32

25.10.2017, środa, dzień 5 – Monastyr Agia Triada c.d.

Z dołu wypatrujemy 2 osoby chodzące tuż pod kopułą katholikonu, więc po schodkach (z lewej strony) wchodzimy na górę… W sumie to nie ma tu nic ciekawego…widać łuszczący się tynk, podłoga wyłożona jest jakąś papą zabezpieczającą przed wodą…. Jesteśmy trochę bliżej prawej kopuły....i w sumie tyle…
Obrazek

Naprzeciwko katholikonu są schody wiodące na taras pod dzwonnicą…
Obrazek

… i póki jest pusty to tam wchodzimy. Z góry mamy widok na parking, gdzie siedzi Pan M. (bo nie chciało mu się zwiedzać)
Obrazek

…na okoliczne sady i góry.....
Obrazek

…ale przede wszystkim na katholikon…..
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pisałam już, że tu jest pięknie :?: :?: :hearts: :hearts:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1367
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 14.03.2018 01:47

Super relacja. Aż wstyd przyznać :oops: że dopiero niedawno na nią trafiałem. Zaległości nadrobione :D.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.03.2018 11:33

piekara114 napisał(a):Pisałam już, że tu jest pięknie :?:

Noooo, ładnie :D
To chyba (tak ze zdjęć wyciągając wnioski) najładniejszy klasztor na Krecie po Moni Arkadi :roll: .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.03.2018 14:16

Miejsce przypomina trochę Moni Arkadi, też otoczone murem, w "stylu" meksykańskich klasztorów z westernów Sergio Leone :D .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2018 14:18

Dawigs napisał(a):Super relacja. Aż wstyd przyznać :oops: że dopiero niedawno na nią trafiałem. Zaległości nadrobione :D.
witaj serdecznie, rozsiądź sie wygodnie, bo jeszcze trochę na Krecie będziemy :D

kulka53 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Pisałam już, że tu jest pięknie :?:
Noooo, ładnie :D
To chyba (tak ze zdjęć wyciągając wnioski) najładniejszy klasztor na Krecie po Moni Arkadi :roll: .
W Moni nie byliśmy, trochę daleka jazda, a jak pisałam przy krótkim dniu nie chciałam tracić zbyt dużo czasu na siedzenie w samochodzie... MA ma bardzo ciekawą historię i może gdybym nie zobaczyła tych kolorów u Dangol to Moni byśmy odwiedzili, ale w takiej sytuacji wygrał ten, w który jesteśmy....

Buber napisał(a):Miejsce przypomina trochę Moni Arkadi, też otoczone murem, w "stylu" meksykańskich klasztorów z westernów Sergio Leone :D .
:lol: :lol: Byłeś w obu? bo nie pamiętam z Twojej relacji..
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.03.2018 15:59

piekara114 napisał(a):[
Buber napisał(a):Miejsce przypomina trochę Moni Arkadi, też otoczone murem, w "stylu" meksykańskich klasztorów z westernów Sergio Leone :D .
:lol: :lol: Byłeś w obu? bo nie pamiętam z Twojej relacji..

Nie - to wrazenia z Twoich fotek, piszem co widzem :D .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 14.03.2018 18:08

kmichal napisał(a):
piekara114 napisał(a):widać braciszkowie dbają o ten kawałek ziemi…

... w sumie to za dużo pracy to chyba nie mają ... :wink: ...

W ogrodzie wewnątrz murów, faktycznie niewiele.
Poza tym do klasztoru należy winnica, gaje oliwne i pasieka, a wyroby można nabyć w klasztornym sklepiku. Wina nie próbowałam, ale oliwę z oliwek mają świetną.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 14.03.2018 20:04

Super relacja. Właśnie myślimy o wiosennym wypadzie na Kretę. Dzięki Twojej relacji nie będę musiała za dużo planować :D .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 14.03.2018 22:34

Pięknie to mało powiedziane :hearts: A kwiotki też całkiem całkiem, szczególnie ta bugenwilla przy monastyrze dodaje mu jeszcze uroku :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.03.2018 22:51

Buber napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Buber napisał(a):Miejsce przypomina trochę Moni Arkadi, też otoczone murem, w "stylu" meksykańskich klasztorów z westernów Sergio Leone :D .
:lol: :lol: Byłeś w obu? bo nie pamiętam z Twojej relacji..
Nie - to wrazenia z Twoich fotek, piszem co widzem :D .
Właśnie zajrzałam do Twojej praktycznej i na mapy to kompleks MA wygląda na większy niż AT

dangol napisał(a):
kmichal napisał(a):
piekara114 napisał(a):widać braciszkowie dbają o ten kawałek ziemi…
... w sumie to za dużo pracy to chyba nie mają ... :wink: ...
W ogrodzie wewnątrz murów, faktycznie niewiele.
Poza tym do klasztoru należy winnica, gaje oliwne i pasieka, a wyroby można nabyć w klasztornym sklepiku. Wina nie próbowałam, ale oliwę z oliwek mają świetną.
Jak chcą mieć trochę kasy z turystów to muszą się pomęczyć :D

aga_stella napisał(a):Super relacja. Właśnie myślimy o wiosennym wypadzie na Kretę. Dzięki Twojej relacji nie będę musiała za dużo planować :D .
Dziękuję. Cieszę się, że moja relacja się przyda :D Kiedy się tam wybieracie? bilety macie już kupione? noclegi zarezerwowane?

Beata W. napisał(a):Pięknie to mało powiedziane :hearts: A kwiotki też całkiem całkiem, szczególnie ta bugenwilla przy monastyrze dodaje mu jeszcze uroku :wink:
:D :D
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1367
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 14.03.2018 23:16

piekara114 napisał(a): witaj serdecznie, rozsiądź sie wygodnie, bo jeszcze trochę na Krecie będziemy :D

Świetnie, jak wiesz jestem żywo zainteresowany tym rejonem :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone