Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.01.2018 20:15

Od rana w telewizji i radiu wszędzie trąbią, że zima, ślisko, mroźno... No lekki przymrozek rano był -1st o 7:30, na samochodzie śnieg ledwie ledwie, mocniejsze dmuchnięcie i już go nie ma... Patrzę na relacje z innych regionów, a tam biało, biało i biało... a u mnie szaro i mokro 8O 8O .... Ale i u mnie zaczął w końcu śnieg padaćObrazekObrazekObrazek i trzeba było na noc samochód przykryć, aby rano się nie męczyć :mrgreen: Oby ten śnieg się utrzymał, no i mróz też... Może w sobotę pierwsze w tym sezonie narty :?:


Ale jak rano rzekłam...
piekara114 napisał(a):Strajku żadnego nie ma, wieczory strasznie uciekają, ale kolejny odcinek już jest napisany :mrgreen: Wrzucam popołudniu zdjęcia i będzie kolejny dzień na Krecie :papa:

....niektórzy Forumowice czekają i mają czas....
agata26061 napisał(a):No, to wrzucaj kolejny, bo ja też tu sobie grzecznie dalej siedzę i czekam :D

...to zapraszam na październikową Kretę....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.01.2018 20:21

23.10.2017, poniedziałek, dzień 3

Kolejny dzień zapowiada się bardzo przyjemnie, dlatego ponownie ustawiamy budzik na godz. 8…. Słońce świeci, choć z rana czuć już wilgoć w powietrzu... Po 9 wyruszamy znowu w kierunku New National Road. Jedziemy tak jak dzień wcześniej, ale w końcowym odcinku między domkami, navi całkowicie oszalała i nie potrafi nas wyprowadzić z jednokierunkowych uliczke :twisted: … Ale oczywiście się udaje, azymut i własny rozsądek są najlepszym przewodnikiem :mrgreen: ….
Skoro wczoraj pojechaliśmy na zachód to dziś trzeba udać się na wschód…. Cel mamy bardzo konkretny: wykorzystać ładną pogodę oraz coś pozwiedzać…. Kreteńską autostradą jedziemy do wysokości Jeorjupoli i na tym odcinku autostrady Pan M. stwierdza, że jest sporo fotoradarów 8O (ja tam nie zauważyłam)… ale nie ma się co martwić, my jedziemy zgodnie z wakacyjnym rytmem siga, siga… Za oknem towarzyszą nam szczyty Lefka Ori, czyli Białych Gór – na Krecie góry stanowią AŻ 95% powierzchni wyspy :idea: :idea:
Obrazek

Obrazek

Zjeżdżamy na drogę równoległą do National Road i zastanawiamy się, gdzie można by tu poplażować… Zjeżdżamy na plażę tuż przed Kavros, wąską drogą między polami, ale plaża tu jest wąska, z kamieniami i piaskiem przypominającym raczej błotko… Nie podoba nam się tu i szybciutko wracamy na główną. Przejeżdżamy przez Kavros i zastanawiamy się, w którym hotelu byli we wrześniu Rodzice (narzekali na plażę przy hotelu, która miała być piaszczysta, a były na niej głazy i kamienie, a dla moich Rodziców po operacjach ortopedycznych te kamienie były problematyczne… no ale jakoś sobie poradzili)…. Jedziemy dalej i widzimy bar przy plaży i spory parking z drzewami… Parkujemy
Plaża jest tu szeroka i piaszczysta (no może nie jest to piasek jak na Eli, ale miękki), i co najważniejsze pusta….
Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 11.03.2018 21:42 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.01.2018 20:41

Znam to miejsce.
A do Lago di Kournas pojedziecie?

8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.01.2018 20:42

Odpuściliśmy....pojechaliśmy trochę dalej....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.01.2018 20:45

23.10.2017, poniedziałek, dzień 3, plażowanko w Episkopi

Wracamy do samochodu po nasze rzeczy i zaczynamy plażowano…..
Obrazek

Plażowanko na całego. Temp na telefonie pokazuje tylko/aż 24 stopnie Obrazek, ale temperatura odczuwalna jest zdecydowanie wyższa. No a w Polsce zdecydowanie niższa….
Obrazek

Plaża może nie jest jakimś cudem, ale piasek jest piaskowaty, przy brzegu są ładne kamyczki, jest pusto i cicho (mimo, że dość blisko ulicy), morze jest mokre i słone i czyściutkie… To korzystamy…. Morze broni pas kamyków…
Obrazek

Obrazek

Kąpiąc się w Morzu Kreteńskim mamy cały czas widok na Lefka Ori….
Obrazek

Obrazek

Temperatura morza mogłaby być trochę wyższa, ciężko się wchodzi i zanurza, zwłaszcza po dłuższym pobycie na kocu… ale nie narzekajmy, woda ma zapewne ok. 22 st., a przypomnę jest koniec października, więc do naszego pięknego Bałtyku nawet w sezonie się nie umywa… W morzu pływają pojedyncze rybki Obrazekw tym te małe skubiące nogi…. Piaszczysta plaża, piaszczyste dno (są na piasku ślady fal jak nad naszym Bałtykiem, i nawet się tak poczułam jak x-lat temu jak jeździłam z Rodzicami do Mrzeżyna na wczasy….)…
Obrazek

Koło południa na plaży pojawiają się nieliczni plażowicze, ale cisza w dalszym ciągu jest niezakłócona…
O godzinie 14:30 opuszczamy plażę….. Kilka godzin w tym miejscu, a poczułam się jakbym już cały tydzień odpoczywała… Totalne σιγά, σιγά…
Ostatnio edytowano 23.01.2018 23:23 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.01.2018 20:46

piekara114 napisał(a):Plaża jest tu szeroka i piaszczysta


... na czymś takim to można wypocząć ... :D ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.01.2018 20:55

My lubimy i piasek i kamyki.... Każde z nich ma swoje plusy :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.01.2018 21:36

Kurcze, naprawdę nieprzebrane tłumy na tej plaży... Fajnie, bo cicho i spokojnie
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.01.2018 09:57

agata26061 napisał(a):Kurcze, naprawdę nieprzebrane tłumy na tej plaży... Fajnie, bo cicho i spokojnie

Dokładnie tak i dlatego nam się tam spodobało.... spokojnie można by było mecz piłki nożnej rozegrać, tylko mało widzów i zawodników :mrgreen:
Przy wejściu na plażę jest też prysznic ze słodką wodą (ciepła, bo wąż na pisku leży), tojki oraz przebieralnia. No i na parkingu bar, a trochę dalej przy tych leżakach jakiś bar, ale szczegółów nie wiem, bo nie potrzebowałam się tam udać....


Kreta po sezonie to jest to....
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 18.01.2018 12:45

Może przed sezonem też "to jest to" :roll: :oczko_usmiech: .
pzdr. :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.01.2018 12:59

O tej porze roku bardzo fajne miejsce :idea: , pusto i ładnie, przyjemne widoki, a pogoda - nieprawdopodobnie piękna :) .
tiwa napisał(a):Może przed sezonem też "to jest to" :roll: :oczko_usmiech: .

Może to sprawdzimy :oczko_usmiech: niedługo :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.01.2018 13:23

tiwa napisał(a):Może przed sezonem też "to jest to" :roll: :oczko_usmiech: .
Myślę, że też fajnie.
Plusy w porównaniu do "po": dzień dłuższy, bardziej zielono i chyba pogodna pewniejsza
Minusy w porównaniu do "po": zimniejsza woda i nie wiem jak z uporządkowaniem plaż po zimie (nam akurat naturalne "śmieci" nie przeszkadzają typu, trawy, wodorosty itp.)

kulka53 napisał(a):O tej porze roku bardzo fajne miejsce :idea: , pusto i ładnie, przyjemne widoki, a pogoda - nieprawdopodobnie piękna :) .
W tych dniach pogoda nam się bardzo udała, ale..... to już koniec października, więc....

kulka53 napisał(a):Może to sprawdzimy :oczko_usmiech: niedługo :lol:
Jestem ciekawa czy się zdecydujecie w końcu ta wyspę odwiedzić.... 2 tygodnie to spokojnie można ją dobrze odwiedzić przy ruchomym trybie nocowania....
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.01.2018 13:37

piekara114 napisał(a): Plusy w porównaniu do "po": dzień dłuższy

Tak, to jest zdecydowany plus, nawet w porównaniu do września a tym bardziej do października.
Co do wody to trudno powiedzieć... w maju na Rodos też zmierzyłem 22 :roll: . Ale na Simi była nieźle orzeźwiająca :)
piekara114 napisał(a):ale..... to już koniec października, więc....

Aaaaa, czyli później popsuła się Wam trochę :?
piekara114 napisał(a):Jestem ciekawa czy się zdecydujecie w końcu ta wyspę odwiedzić.... 2 tygodnie to spokojnie można ją dobrze odwiedzić przy ruchomym trybie nocowania....

Póki co - jest decyzja na tak. Kreta, podobnie jak Rodos wchodzi w grę tylko w maju. Październik to już dla nas trochę za późno, a we wrześniu wydaje mi się że zbyt jeszcze tłumnie. Przeleciałem raz jeszcze tutejsze relacje, pożyczyłem mapy i książki, posiedziałem nad google mapami - ale jeszcze wiele przede mną.
Jako że lubimy dokładne zwiedzanie i czasem zapuszczamy się w dziwne miejsca :wink: nastawiamy się na połowę wyspy. Którą połowę to jeszcze zdecydujemy :) , a na miejscu okaże się jak się wszystko poukłada.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 18.01.2018 21:30

piekara114 napisał(a):
Obrazek



Jedliśmy w tej knajpce całkiem smaczną musakę z pięknym widokiem na morze 8) jako poczęstunek poobiedni dostaliśmy ćwiartkę ouzo :mrgreen: i ciasto, a młody się wyszalał na placu zabaw który był w ogrodzie, bo kąpanie odpadało, mieliśmy ciut inne warunki pogodowe, mocno wiało i były bardzo duże fale.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.01.2018 00:02

U nas morze było jak tafla lustra....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone